Lewiatan - co to ?

Wszelkie inne rozmowy związane z tematyką około biblijną, wiarą itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Lewiatan - co to ?

Post autor: wybrana »

dominik benc pisze:
06 gru 2021, 17:00
wuka - Ty zawsze jesteś krok do tyłu.będzie rafinacja żywych, tzn oczyszczanie. trudno żeby przed wejściem do raju na ziemi Jehowa Bóg tolerował jednożeństwo wzięte żywcem od Katolików ?? co za pogański pogląd ??
A dlaczego ci się jednozenstwo nie podoba?
Przecież skoro mają być jak jedno ciało, to człowiek nie może go rozrywać.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Lewiatan - co to ?

Post autor: wuka »

v
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 11:18 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

dominik benc
Posty: 148
Rejestracja: 29 lis 2021, 12:21

Re: Lewiatan - co to ?

Post autor: dominik benc »

wuka - mieszkania dla 144 000 kapłanów i królów w niebie , wykonujących władzę sądowniczą wobec zbuntowanych aniołów: ,,, "Czy nie wiecie, że będziemy sądzić aniołów? Czemu zatem nie sprawy tego życia?" 1 Koryntian 6:3 .

dominik benc
Posty: 148
Rejestracja: 29 lis 2021, 12:21

Re: Lewiatan - co to ?

Post autor: dominik benc »

wybrana - jak mi się może jednożeństwo podobać , jak ci co zmartwychwstaną w raju na ziemi,to będą mieli parcie na kilka żon: ,,, "31 Jeśli chodzi o zmartwychwstanie umarłych, czy nie czytaliście, co wam zostało powiedziane przez Boga, mówiącego: 32 ‚Jam jest Bóg Abrahama i Bóg Izaaka, i Bóg Jakuba’? Nie jest on Bogiem umarłych, lecz żywych” ew Mateusza 22:31-32 . ja też mam parcie na kilka żon , a nie na jedną , bo kler sobie wymyślił jedną ,żeby ludzi mieć pod kontrolą ?? z jedną to jest tylko urwanie głowy. mają być jednym ciałem w trakcie seksu małżeńskiego, czy to będzie żona nr 1 , czy nr 10 , to nie ma znaczenia. ważna jest informacja, że to ma być seks małżeński z jedną żoną , a nie z dwiema lub trzema na raz. Jakub miał dwie żony i ich służące za nałożnice , i jakoś Jehowa nie miał o to do niego żadnych pretensji , ani go nie zganił ,że to jest zły czyn, taka ilość żon. Gedeon miał ponad 70 żon , i też Jehowa go za to nie zganił.skąd wiesz ,że apostoł Paweł nie miał dwóch lub trzech żon ?? bo moim zdaniem, nie miał jednej żony , tylko co najmniej dwie.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Lewiatan - co to ?

Post autor: wuka »

v
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 11:18 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

dominik benc
Posty: 148
Rejestracja: 29 lis 2021, 12:21

Re: Lewiatan - co to ?

Post autor: dominik benc »

wuka - robi Ci się niedobrze , bo Cię tak kler ukształtował. Gedeon miał ponad 70 żon , a Jehowa go wymienił w liści do Hebrajczyków jako swojego bohatera, albo Dawida ,który miał 10 żon , wymienionych z imienia plus nałożnice, i Jehowa Bóg pozwolił mu jeszcze część Psalmów spisać- a Tobie się robi niedobrze na postanowienie Boże wielożeństwa dla mężczyzn. widocznie raj na ziem Ci nie odpowiada ?? a skąd wiesz ,że do nieba poszli sami jedno żeńcy, którzy byli uczniami Jezusa, a przecież Jezus nie rozdzielił wielożeństw swoich uczniów ,którzy byli Żydami , i nie powoływał na swoich uczniów tylko jedno żeńców.
Ostatnio zmieniony 06 gru 2021, 19:43 przez dominik benc, łącznie zmieniany 1 raz.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Lewiatan - co to ?

Post autor: wuka »

v
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 11:18 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

dominik benc
Posty: 148
Rejestracja: 29 lis 2021, 12:21

Re: Lewiatan - co to ?

Post autor: dominik benc »

wuka - tiaaa, może mam hołdować katolickiemu jednożeństwo jak reszta ludzi ?? niedoczekanie Twoje. punkt prawny dotyczący wielożeństwa Izraelitów, Jehowa podał w roku 1513pne, w tym samym roku w którym wybudziły się Lewiatany. to jak się wybudzą za 27 lat, to 7 kobiet ruszy na łowy ?? ,,," I w owym dniu siedem kobiet uchwyci się jednego mężczyzny, mówiąc: „Będziemy jadły własny chleb i nosiły własne płaszcze; byleby tylko nazywano nas twoim imieniem, żeby została zdjęta nasza hańba” ks Izajasza 4:1(PNŚ). inicjatywa w rękach kobiet- jak najbardziej prawidłowo.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Lewiatan - co to ?

Post autor: Bobo »

Wuka, jesteś szalenie niekonsekwentna, gdy kasuję to drzesz 'buzię', gdy nie kasuje, to taka sama reakcja.
Naprawdę bierzesz poważnie to co pisuje dominik, że tak głupio reagujesz?
Opanuj język, bo jak widzę, na forum, kto ci się nie podoba, to obrzucasz go błotem.
Forum, ma funkcję: wrzuć do wrogów. Wrzuć i nie czytaj. Nie będzie cię mdliło. Potrafisz użyć tej funkcji? A może po prostu nie chcesz, bo tak naprawdę lubisz takie draki? Czytasz je i z lubością dajesz upust swojemu, jakże świętemu oburzeniu?
Opanuj się.
Bobo-modo
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Lewiatan - co to ?

Post autor: wuka »

v
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 11:18 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Lewiatan - co to ?

Post autor: Bobo »

wuka pisze:Najwidoczniej zgadzasz sie z tym oszolomem
Serio? Kolejna brzydka insynuacja. Masz jakąś łatwość w wyciąganiu paskudnych wniosków.
Opanuj się.
Oszołomstwu mówię NIE!

Nieziem
Posty: 873
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Lewiatan - co to ?

Post autor: Nieziem »

Dzieci drogie, to jest forum czyli miejsce wymiany myśli i poglądów. Nie powinno nikogo razić pisanie o Lewiatanach czy wielożeństwie, zwłaszcza gdy ktoś podaje wersety biblijne na potwierdzenie swoich tez. Nie trzeba się z tym zgadzać, można wyrazić zdanie własne, choćby przeciwne, i zakończyć udział w dyskusji. Poddawanie ocenie nie treści wpisów ale piszącego "nie po mojej myśli" jest dowodem na nieznajomość regulaminu forum oraz na brak tolerancji dla innego rozumienia Pism, i świata w ogóle. Łatwiej jest napisać, że ktoś "bzdury pisze", niż wykazać, że "bzdury pisze". Zachęcam do nie-chodzenia na łatwiznę.
Proszę 'forumować', a nie: się przezywać, sobie dogadywać, złośliwości czynić słowne. Dyskutujemy na temat wątku, a nie na temat autora wypowiedzi.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Lewiatan - co to ?

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
06 gru 2021, 20:00
Bobo pisze:
06 gru 2021, 19:52
Wuka, jesteś szalenie niekonsekwentna, gdy kasuję to drzesz 'buzię', gdy nie kasuje, to taka sama reakcja.
Naprawdę bierzesz poważnie to co pisuje dominik, że tak głupio reagujesz?
Opanuj język, bo jak widzę, na forum, kto ci się nie podoba, to obrzucasz go błotem.
Forum, ma funkcję: wrzuć do wrogów. Wrzuć i nie czytaj. Nie będzie cię mdliło. Potrafisz użyć tej funkcji? A może po prostu nie chcesz, bo tak naprawdę lubisz takie draki? Czytasz je i z lubością dajesz upust swojemu, jakże świętemu oburzeniu?
Opanuj się.
Bobo-modo
I tu odkryles swoje prawdziwe oblicze. To nie mnie, a tobie odpowiadaja takie draki i wpisy. Najwidoczniej zgadzasz sie z tym oszolomem. Nie rozumiem w takim razie twoich nieustannych histerycznych reakcji na moje posty albo wybranej. Ty nie masz zadnej kontroli ani nad soba ani nad forum, skoro TAKIE tresci ci odpowiadaja, a moje oburzenie zasluguje na reprymende. Pogubiles sie czlowieku. Ty i jeszcze raz ty lubisz takie bagno na forum. Zaluje, ze ciebie nie moge do ignorow wrzucic. Naprawde wstyd i to dla ciebie.
Wuka podzielam Twoje zdanie.
Moralny i etyczny upadek tego forum.
Tu rządzą panowie, którym podoba się haremik.
Oj to się im podoba, tak, że Twoje oburzenie i moje - nie ma znaczenia.
Daj sobie spokój z tym forum. Ja też nie widzę sensu dyskusji.
Powiem tak - upadek moralny i etyczny.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

BoaDusiciel
Posty: 6938
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Lewiatan - co to ?

Post autor: BoaDusiciel »

Wybrana - proszę pani - co pani sądzi na temat Lewiatana ?
Albo jego kolegi Behemota ?
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

dominik benc
Posty: 148
Rejestracja: 29 lis 2021, 12:21

Re: Lewiatan - co to ?

Post autor: dominik benc »

wybrana - Lewiatan , to wiem ,że takie słowo jest w tekście Biblii użyte , ale haremik ?? w którym to przekładzie biblijnym jest takie słowo użyte ?? bardzo ciekaw jestem ??

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe dyskusje”