Lewiatan - co to ?

Wszelkie inne rozmowy związane z tematyką około biblijną, wiarą itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

dominik benc
Posty: 148
Rejestracja: 29 lis 2021, 12:21

Re: Lewiatan - co to ?

Post autor: dominik benc »

Lewiatany będą pustoszyć ziemię od 2048 ne do 2068 ne,przez 20 lat, i można powiedzieć ,że taki ogień z nieba to będzie osąd ludzi przd ich wejściem na nową ziemię. po 20 latach Jehowa zabije Lewiatany na oczach ludzi, i będzie Armagedon, czyli szarża aniołów z nieba, a potem w 2069 roku ne wrzucenie Szatana do otchłani nie działania: ,,, "22 I będę się z nim sądzić zarazą i krwią; a na niego oraz na jego hufce i na liczne ludy, które z nim będą, spuszczę zatapiającą ulewę i bryły gradu, ogień i siarkę. 23 I się wywyższę, i uświęcę, i dam się poznać na oczach wielu narodów; i będą musieli poznać, że ja jestem Jehowa’." ks Ezechiela 38: 22-23 ,,, "Jednakże dzień Jehowy nadejdzie jak złodziej i wtedy niebiosa przeminą z sykiem, elementy zaś rozpuszczą się od wielkiego gorąca, a ziemia i dzieła na niej zostaną odkryte.
11 Skoro to wszystko ma się w ten sposób rozpuścić, jakimiż ludźmi powinniście być wy w świętych postępkach i czynach zbożnego oddania, 12 oczekując i mając wyraźnie w pamięci obecność dnia Jehowy, za sprawą którego niebiosa, płonąc, rozpuszczą się, a elementy stopnieją od wielkiego gorąca! 13 Są jednak nowe niebiosa i nowa ziemia, których oczekujemy zgodnie z jego obietnicą, i w nich ma mieszkać prawość." 2 Piotra 3: 10-13. skoro ten ogień mogą zrobić Lewiatany , co najprawdopodobniej zrobią, to zastanawiam się skąd się wziął deszcz ognia na Sodomę i Gomorę, oraz skąd się weźmie ogień na popleczników Szatana w roku 3249 ne : ,,, " 7 A gdy tylko się skończy tysiąc lat, Szatan zostanie wypuszczony ze swego więzienia 8 i wyjdzie, by wprowadzić w błąd narody na czterech narożnikach ziemi, Goga i Magoga, aby je zgromadzić na wojnę. Liczba ich jak piasek morza. 9 I wystąpili na szerokość ziemi, i okrążyli obóz świętych i miasto umiłowane. Ale z nieba zstąpił ogień i ich pożarł. 10 A Diabeł, który ich wprowadzał w błąd, został wrzucony do jeziora ognia i siarki, gdzie już się znajdowali zarówno bestia, jak i fałszywy prorok; i będą męczeni dzień i noc na wieki wieków." ks Objawienia 20 : 7-10

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Lewiatan - co to ?

Post autor: BoaDusiciel »

Ciekawe czy Lewiatany zabite w 2068 też będą przerobione na mannę, czy nie ? :roll:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

dominik benc
Posty: 148
Rejestracja: 29 lis 2021, 12:21

Re: Lewiatan - co to ?

Post autor: dominik benc »

BoaDusiciel - nie wiem , ale jest to możliwe: ,,, "Kto ma ucho, niech słucha, co duch mówi do zborów: Zwyciężającemu dam trochę ukrytej manny i dam mu biały kamyk, a na kamyku napisane nowe imię, którego nie zna nikt oprócz tego, kto je otrzymuje’." ks Objawienia 2: 17 ,,, "I niczym deszcz zsyłał na nich mannę do jedzenia, i dał im zboże nieba." Psalm 78: 24 https://www.youtube.com/watch?v=SgSJwSiwr4Y&t=113s

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Lewiatan - co to ?

Post autor: Henryk »

dominik benc pisze:
07 gru 2021, 10:07
"I niczym deszcz zsyłał na nich mannę do jedzenia, i dał im zboże nieba."
Zastanawia mnie dominiku benc, skąd wziął się ten posmak miodu u lewiatanów? :-D
Może to był ten drugi gatunek- lewiatany pływające w morzach?
Chociaż w tym przypadku byłby to posmak tranu... :-(
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

dominik benc
Posty: 148
Rejestracja: 29 lis 2021, 12:21

Re: Lewiatan - co to ?

Post autor: dominik benc »

i tu jest dylemat, bo według wersetów zabicie Lewiatanów w czasie ich pierwszego wybudzenia od 1513 pn do 1473 pne, było w morzu, ale Psalm mówi ,że " dał im zboże nieba" - czy tylko w morzu ?? bo drugie zabicie Lewiatanów też będzie w morzu: ,,,"13 Ty wzburzyłeś morze swoją siłą;
zdruzgotałeś w wodach łby morskich potworów.
14 Ty roztrzaskałeś łby Lewiatana.
Dawałeś go na pokarm ludowi — mieszkańcom bezwodnych okolic." Psalm 74: 13-14 ,,, "Będą też znaki na słońcu i księżycu, i gwiazdach, a na ziemi udręczenie narodów nie znających wyjścia wskutek ryku morza i jego wzburzenia, 26 podczas gdy ludzie będą mdleć ze strachu i w oczekiwaniu rzeczy przychodzących na zamieszkaną ziemię; bo moce niebios zostaną wstrząśnięte. 27 I potem ujrzą Syna Człowieczego przychodzącego w obłoku z mocą oraz wielką chwałą. 28 Ale gdy się to zacznie dziać, wyprostujcie się i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze wyzwolenie”." ew Łukasza 21: 25-28 .

dominik benc
Posty: 148
Rejestracja: 29 lis 2021, 12:21

Re: Lewiatan - co to ?

Post autor: dominik benc »

Henryk- ale to nie ja wziąłem ten posmak, tylko taki smak manny opisuje tekst Biblii: ,,, "I dom Izraela zaczął to określać nazwą „manna”. A było to białe jak nasienie kolendry, smak zaś miało jak placki z miodem." ks Wyjścia 16: 31 ,,, "8 Lud się rozchodził i zbierał ją, i mełł ją w żarnach albo ucierał w moździerzu, i gotował ją w garnkach lub robił z niej okrągłe placki, a jej smak był podobny do smaku słodkich placków z oliwą. 9 A gdy w nocy spadała na obóz rosa, spadała i manna." ks Liczb 11:8-9 .

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Lewiatan - co to ?

Post autor: BoaDusiciel »

Henryk pisze:
07 gru 2021, 10:16
dominik benc pisze:
07 gru 2021, 10:07
"I niczym deszcz zsyłał na nich mannę do jedzenia, i dał im zboże nieba."
Zastanawia mnie dominiku benc, skąd wziął się ten posmak miodu u lewiatanów? :-D
Może to był ten drugi gatunek- lewiatany pływające w morzach?
Chociaż w tym przypadku byłby to posmak tranu... :-(
Być może mięso lewiatanów ma posmak miodu ...
Bo np. kurczaki jedzą paszę dla kur, a nie smakują jak pasza.
A wiewiórki jedzą orzechy, a nie smakują jak orzechy.
Dlatego myślę, że mięso lewiatanów może mieć smak miodu, bez względu na to co spożywają lewiatany ...
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

dominik benc
Posty: 148
Rejestracja: 29 lis 2021, 12:21

Re: Lewiatan - co to ?

Post autor: dominik benc »

Jezus swego czasu stosował maść do oczu: ,,, "18 radzę ci kupić ode mnie złota oczyszczonego ogniem, żebyś się stał bogaty, i białe szaty wierzchnie, żebyś był ubrany i żeby nie została ujawniona hańba twej nagości, i maść do oczu — do wcierania w twe oczy, żebyś widział." ks Objawienia 3:18 - po co jest maść do oczu ?? żeby zauważyć swoją własną nagość, tzn elementarny brak wiedzy, czy jakoś tak ?? "Witam po raz kolejny.
Czy dostrzegasz, że przeginasz na forum? Nie tyle chodzi mi o to, że masz poglądy 'od czapy', bo możesz sobie wierzyć w co tylko sobie chcesz. Rzecz w tym, że w swoich wypowiedziach, grozisz, osądzasz konkretne osoby, i brzmi to dość brzydko. Czy jesteś wstanie się powstrzymać? Wolałbym nie stosować środków dyscyplinarnych.
Zapoznaj się z regulaminem.
Bobo-modo" -to jest wiadomość pana moderatora do mnie na tzw priv. więc panie moderatorze Bobo, ja nie mam ciągotek homoseksualnych na pana niestosowne zaczepki. więc mam głęboko w du...pie pana idiotyczne teksty wysyłane do mnie jako wiadomość prywatna.jak masz jakieś homoseksualne ciągotki to nie do mnie.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Lewiatan - co to ?

Post autor: Bobo »

Panu dominikowi już dziękujemy i robimy benc.
Bobo-modo
Oszołomstwu mówię NIE!

dominik benc
Posty: 148
Rejestracja: 29 lis 2021, 12:21

Re: Lewiatan - co to ?

Post autor: dominik benc »

goń się pedale , jak to jest homoseksualne forum do podrywania facetów, to ja was "pieprze". też mi forum pod płaszczykiem Biblii.zaczepiaj sobie innych mężczyzn cioto jedna, może ci się uda.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Lewiatan - co to ?

Post autor: Bobo »

Drugie benc
Oszołomstwu mówię NIE!

dominik benc
Posty: 148
Rejestracja: 29 lis 2021, 12:21

Re: Lewiatan - co to ?

Post autor: dominik benc »

będą bardzo zadowolony psychopato Bobo, jak zlikwidujesz moje konto na tym forum , dla swoich podrywów mężczyzn. masz ciągotki homoseksualne i wypieprzaj ode mnie, bo mogłeś wszystko pisać publicznie ,a nie wysyłać zaczepki na priv. koło pióra mi lata, moderator ,homoseksualista , fanatyczny psychopata. poskarż się organizacji LGBT.

dominik benc
Posty: 148
Rejestracja: 29 lis 2021, 12:21

Re: Lewiatan - co to ?

Post autor: dominik benc »

może mi ktoś udzielić informacji jak samemu zlikwidować konto na tym forum, bo nie mam zamiaru tolerować moderatora z ciągotkami homoseksualnymi, a podaje się za śJ. nie widzę jak można tutaj samemu zlikwidować konto. będę wdzięczny administracji jeżeli to zrobi za mnie. jak brać udział w dyskusjach , które nadzoruje homoseksualista(pe ,,,dał) podający się za śJ ?? homoseksualizm według tekstu Biblii jest zboczeniem: ,,, "A gdy jakiś mężczyzna kładzie się z inną osobą płci męskiej, tak jak mężczyzna kładzie się z kobietą, obaj dopuszczają się obrzydliwości. Mają bezwarunkowo być uśmierceni. Spadnie na nich ich własna krew." ks Kapłańska 20:13 .

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Lewiatan - co to ?

Post autor: Bobo »

Żegnamy!
Bobo-modo
Oszołomstwu mówię NIE!

dominik benc
Posty: 148
Rejestracja: 29 lis 2021, 12:21

Re: Lewiatan - co to ?

Post autor: dominik benc »

Bobo-z rozkoszą. wypieprzaj debilu.i nie mów mi kretynie na priv co mam robić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe dyskusje”