WOJNA I JEJ OFIARY - 2022 r ...

Wszelkie inne rozmowy związane z tematyką około biblijną, wiarą itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

WOJNA I JEJ OFIARY - 2022 r ...

Post autor: tom68 »

WOJNA I JEJ OFIARY - 2022 r ...

Okradali podróżnych, głównie Ukraińców. Służby rozbiły grupę przestępców
Częstowali pasażerów pociągów alkoholem albo dosypywali środki farmaceutyczne do napojów, a kiedy ci zasypiali — okradali ich. Niektórzy konduktorzy i ochroniarze nie tylko przymykali na to oko, ale wręcz wskazywali im potencjalne ofiary, za co byli sowicie opłacani. Funkcjonariusze CBŚP i innych służb rozbili gang zajmujący się tym procederem. W ostatnich dniach zatrzymali do sprawy 14 osób.

https://www.onet.pl/informacje/onetwars ... d,79cfc278

Dramat 12-latki. Musi wrócić do Ukrainy - 12-letnia dziewczynka wraz z babcią uciekły z Ukrainy ze strachu przed wojną. Niestety babcia dziewczynki zmarła po kilku dniach na obczyźnie. Matka 12-latki zdecydowała, że dziewczynka musi wrócić do ogarniętego wojną kraju.
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... cXz33x11h1

Wrocław. Sutenerzy polują na młode Ukrainki! "Starszą panią wyrzucą z auta, a młodą zawiozą wiadomo gdzie"

Na Dworcu Głównym we Wrocławiu pojawili się sutenerzy z Niemiec. Pod pozorem pomocy uchodźcom w dostaniu się za naszą zachodnią granicę szukają młodych Ukrainek, które mogłyby dla nich pracować.

https://wroclaw.se.pl/wroclaw-sutenerzy ... tmlOszuści

Handlarze ludźmi czyhają na uchodźców z Ukrainy

Kobiety i dzieci uciekające z Ukrainy narażone są na polowanie ze strony handlarzy ludźmi – przestrzega Anna Dąbrowska ze stowarzyszenia Homo Faber.

https://www.rp.pl/spoleczenstwo/art3581 ... -z-ukrainy


Ukraińcy masowo uciekają z ogarniętego wojną kraju. - Zarówno w Polsce, jak i za naszymi granicami jest wielu ludzi, którzy bezinteresownie niosą im pomoc. Nie wszyscy jednak mają dobre intencje. Są też tacy, którzy na nieszczęściu uchodźców chcą zrobić biznes. Zagrożone są zwłaszcza kobiety, które znalazły się na celowniku handlarzy ludźmi. Jak donosi niemiecki portal bz-berlin.de, niepokojące sytuacje miały miejsce na Dworcu Głównym w Berlinie, gdzie Ukrainki były nękane przez stręczycieli.

https://www.fakt.pl/wydarzenia/wojna-w- ... ie/y1mrmhg

ps :

POMAGAMY UKRAINIE ....

Uciekamy przed wojną - prośba podaj dalej ....
ADRA Polska
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
49 1240 1994 1111 0010 3092 3882
z dopiskiem: „pomoc Ukrainie”

Inicjatywa "Medycy dla Ukrainy". Lekarze opowiadają, jak pomagają Ukraińcom W pomoc dla Ukraińców, których kraj dotknęła wojna, zaangażowało się wielu Polaków. W tym medycy, którzy stworzyli w mediach społecznościowych grupę''Medycy dla Ukrainy''. - Otwieramy serca, otwieramy mieszkanie, jesteśmy cały czas otwarci na każdy rodzaj pomocy. To jak święta Bożego Narodzenia pośrodku tego horroru – mówi dr Tomasz Karauda, lekarz z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Łodzi .

https://portal.abczdrowie.pl/inicjatywa ... -ukraincom
tom68

Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: WOJNA I JEJ OFIARY - 2022 r ...

Post autor: Nieziem »

tom68 pisze:
16 mar 2022, 11:40
...
Nie wiem, któremu Bogu służysz, że takie rzeczy piszesz, ale raczej nie temu, o którym mówił Pan Jezus Chrystus.
Masz jakieś osobiste doświadczenia z Bogiem, to o tym napisz. Albo z wojną, to też o tym napisz. Powielasz medialne doniesienia, i po co? Chcesz siać panikę czy buntować do dalszej agresji?
Przecież w ten sposób wzniecasz niepokój, strach, grozę. Generujesz jeszcze więcej zła, jakby tego co już jest było za mało. Który Bóg oczekuje takiej eskalacji konfliktów? bo na pewno nie ten, któremu służył Pan Jezus. Zło dobrem zwyciężaj.

Na czym opierasz swoją wiedzę o świecie, i skąd taka niezachwiana ufność, że to co pokazują i opisują odpowiada rzeczywistości? A gdybyś nie oglądał internetów to wiedziałbyś o jakiejś pandemii albo o wojnie? Masz to na swojej ulicy, i w Twoim życiu? No chyba, że żyjesz medialnie. U mnie nie było ani tego pierwszego, i nie ma tego drugiego. Bo u mnie jest to co jest, a nie to co mi mówią, że jest.

Co do zwrotu wojna i jej ofiary, dla mnie wojną jest atak medialny, a ofiarami są ci, którzy jak niezrozumne zwierzęta dają się prowadzić według głoszonej narracji.
Tak mówi świat, a ja nie tego mam słuchać.

Z innej strony rozumiem, że ktoś może w taki sposób pojmować pomoc w tym konflikcie. Każdy działa jak potrafi, i jak rozumie świat.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: WOJNA I JEJ OFIARY - 2022 r ...

Post autor: DonCicio »

Nieziem pisze:
16 mar 2022, 13:06
Na czym opierasz swoją wiedzę o świecie, i skąd taka niezachwiana ufność, że to co pokazują i opisują odpowiada rzeczywistości? A gdybyś nie oglądał internetów to wiedziałbyś o jakiejś pandemii albo o wojen? Masz to na swojej ulicy, i w Twoim życiu? No chyba, że żyjesz medialnie. U mnie nie było ani tego pierwszego, i nie ma tego drugiego. Bo u mnie jest to co jest, a nie to co mi mówią, że jest.

Czy mam z tego rozumieć, że jeżeli nie dotknęła mnie pandemia, to znaczy, że jej nie ma? Że, jeżeli nie dotknęły mnie działania wojenne, to znaczy, że nie ma wojen? Że, jeżeli, nie dotyka mnie głód, to znaczy, że niema głodu na świecie?

Tym sposobem możemy powiedzieć, że: "nie żyję w czasie końca, bo na mnie nie spełniają się proroctwa, które miały towarzyszyć temu okresowi".

Czym jest znak „dni ostatnich”, czyli „czasu końca”?
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Re: WOJNA I JEJ OFIARY - 2022 r ...

Post autor: tom68 »

Jestem Polakiem i chrześcijaninem dla mnie nie znaczenia rasa czy religia itp ludzi w potrzebie https://www.adra.pl/pomoc-miedzynarodow ... -ukrainie/
tom68

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: WOJNA I JEJ OFIARY - 2022 r ...

Post autor: DonCicio »

tom68 pisze:
17 mar 2022, 13:22
Jestem Polakiem i chrześcijaninem dla mnie nie znaczenia rasa czy religia itp ludzi w potrzebie https://www.adra.pl/pomoc-miedzynarodow ... -ukrainie/

A jeżeli w potrzebie są młodzi rosyjscy żołnierze, wyłapani na ulicach rosyjskich miast, pobłogosławieni przez Cyryla, obleczeni w mundury i prujący ze strachu z kałasznikowów do bezbronnych ludzi w kolejce po chleb ... to też im pomożesz? Nie będziesz się bał ich reakcji? ... chrześcijaninie? Przecież to też chrześcijanie ... jak sugerujesz! A może to już nie chrześcijanie. Może chrześcijanie to tylko ci, pobłogosławieni przez Epifaniusza, którzy prują ze swoich kałasznikowów do tych od Cyryla?

"dla mnie nie znaczenia rasa czy religia itp ludzi w potrzebie"
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: WOJNA I JEJ OFIARY - 2022 r ...

Post autor: DonCicio »

Kogo ma posłuchać chrześcijanin, Jezusa, czy biskupa i generała?

"Wtedy Jezus powiedział do niego: Schowaj miecz tam, gdzie jego miejsce, bo wszyscy, którzy chwytają za miecz, od miecza zginą. Czy myślisz, że nie mogę poprosić Ojca, żeby mi w tym momencie przysłał więcej niż 12 legionów aniołów?" (Mat 26:52,53 / Iz 37:36 / Jan 18:36)
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Re: WOJNA I JEJ OFIARY - 2022 r ...

Post autor: tom68 »

Rasizm i fanatyzm gdy ktoś jest w potrzebie jest mi obcy tak mnie Mama wychowała -JAKIE OWOCE PRZYNOSISZ https://youtu.be/uvUOmzb_46k
tom68

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: WOJNA I JEJ OFIARY - 2022 r ...

Post autor: DonCicio »

tom68 pisze:
18 mar 2022, 16:07
Rasizm i fanatyzm gdy ktoś jest w potrzebie jest mi obcy tak mnie Mama wychowała

To dobrze, że obcy jest Tobie rasizm i fanatyzm, ale cały mechanizm tych negatywnych cech będzie nadal oddziaływał na ludzi, dopóki nie zostanie wyeliminowany ich twórca i propagator, zabójca Szatan, Diabeł (Jan 8:44).

Od ponad 100 lat, od wybuchu I-szej Wojny Światowej, obserwujemy stopniowy proces degradacji człowieczeństwa, którego przyczyną jest wzmożona aktywność największego wroga ludzkości, Szatana, Diabła, który wie, że ma mało czasu (Obj 12:12). Od tego momentu, od wyrzucenia 'Niegodziwca' i jego demonów z nieba, nie wcześniej, czasy miały stać się „krytyczne”, a natura ludzi coraz bardziej podobna do negatywnych cech „władcy tego świata” (Jan 12:31 / Jan 16:11 / Mat 13:38):

"Wiedz, że w dniach ostatnich nastaną krytyczne czasy, trudne do zniesienia. Bo ludzie będą kochać samych siebie, kochać pieniądze, będą chełpliwi, wyniośli, będą rzucać bluźnierstwa, będą nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, nielojalni, pozbawieni naturalnych uczuć, zawzięci, będą rzucać oszczerstwa, będą nieopanowani, brutalni, będą nienawidzić tego, co dobre, dopuszczać się zdrady, będą zuchwali, nadęci pychą, będą kochać przyjemności, a nie będą kochać Boga, będą zachowywać pozory religijności, ale nie będzie ona oddziaływać na ich życie. Od takich się odwróć" (2 Tym 3:1-5)

Czy ludzie poradzą sobie z tą sytuacja i doprowadzą ludzkość do momentu, kiedy przed wymienionymi powyżej cechami będzie można dopisać „nie”, a czasy „nie” będą już „trudne do zniesienia”? Odpowiedź brzmi NIE!

Choć narody ogłoszą wkrótce „Pokój i Bezpieczeństwo”, będzie on złudny i krótkotrwały, ponieważ prawdziwy pokój i bezpieczeństwo może zapewnić tylko Królestwo Boże (Iz 9:7). Jednak pyszni ludzie nie biorą tego pod uwagę i chełpią się, że sami potrafią do tego doprowadzić, choć historia uczy, że to ułuda. Dlatego właśnie, „nagle przyjdzie na nie zagłada” (1 Tes 5:3).

Temat który zapodałeś, „WOJNA I JEJ OFIARY - 2022 r ...”, powinien być przestrogą dla każdego, kto myśli, że zbiorowy znak dni końca, którego miały cechować wojny, głód czy pandemie, jest tylko dziełem przypadku!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

kris0069
Posty: 67
Rejestracja: 28 wrz 2015, 0:25

Re: WOJNA I JEJ OFIARY - 2022 r ...

Post autor: kris0069 »

Większość informacji w mediach jest nieprawdziwa.

Jest wojna , są zarazy które dotykają nas wszystkich , ale nie należy tym żyć.

Ewangelia wg św. Łukasza
8 Jezus odpowiedział: «Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: "Ja jestem" oraz: "Nadszedł czas". Nie chodźcie za nimi! 9 I nie trwóżcie się, gdy posłyszycie o wojnach i przewrotach. To najpierw musi się stać, ale nie zaraz nastąpi koniec». 10 Wtedy mówił do nich: «Powstanie naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. 11 Będą silne trzęsienia ziemi, a miejscami głód i zaraza; ukażą się straszne zjawiska i wielkie znaki na niebie.


Obserwując politykę światowa, to przecież USA jest supermocarstwem po upadku III Reszy
USA dyktuje warunki na całym świecie.

(Dan 7:4)
Wizja czterech bestii
4 Pierwsza podobna była do lwa i miała skrzydła orle. Patrzałem, a oto wyrwano jej skrzydła, ją zaś samą uniesiono w górę i postawiono jak człowieka na dwu nogach, dając jej ludzkie serce.


Ameryka przetrwa, jednak zostanie brutalnie poniżona. Bóg uderzy w pychę Amerykanów i wyrwie skrzydła USA, podobnie jak uderzył w pychę Nabuchodonozora i brutalnie go upokorzył (Dan 4). Amerykanie otrzymają ludzkie serce i staną w końcu na dwu nogach jak ludzie, i nie będą już dłużej bujać w obłokach. Zostaną osądzeni, lecz dzięki łasce Boga zrozumieją, że są tylko ludźmi. Dlatego też wierzę, że ciężki Boży sąd spadnie na Stany Zjednoczone z powodu ich grzechów i zwyrodnienia, lecz dzięki łasce Boga i modlitwom mieszkających tam świętych, Ameryka przetrwa jako kraj. USA nie będzie już dłużej światowym supermocarstwem, które z nikim nie musi się liczyć, bo ich rola odejdzie w cień. Państwo to jednak przetrwa ciężki czas, aby istnieć nadal i zostać ostatecznie wchłonięte przez ogólnoświatowe Imperium Antychrysta.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: WOJNA I JEJ OFIARY - 2022 r ...

Post autor: DonCicio »

kris0069 pisze:
19 mar 2022, 9:18
"Większość informacji w mediach jest nieprawdziwa".

Jest wojna , są zarazy które dotykają nas wszystkich , ale nie należy tym żyć.

Chrześcijanie nie opierają sie na informacjach medialnych. My opieramy się na informacjach biblijnych, a te mówią, "co będzie znakiem obecności Jezusa oraz zakończenia systemu rzeczy" (Mat 24:3)

Jeżeli ktoś nie dostrzega tych rzeczy, znaczy, że nie widzi Prawdy, bo jak nie można w namacalny sposób dostrzec tego co nas otacza? Będą oni ofiarami dezinformacji rozsiewanej przez "fałszywych proroków" (Mat 24:5), którzy będą zaprzeczać słowom Jezusa.

Jezus wyraźnie powiedział, że podczas Jego obecności ludzie "Będą słyszeć odgłosy wojen toczących się w pobliżu, a także doniesienia o wojnach toczących się daleko (...) naród powstanie przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. W jednym miejscu po drugim będzie też głód i trzęsienia ziemi" (Mat 24:6,7). Ale dezinformatorzy powiedzą wtedy, że "Większość informacji w mediach jest nieprawdziwa". Będą mówić: "wojny zawsze były, są i będą", "głód zawsze był jest i będzie", tak samo jak "trzęsienia ziemi", czy "pandemie" (Łuk 21:11). Ale prawda jest taka, że nigdy nie było ich tak wiele w tak krótkim czasie, a to właśnie miało być niepokojącym, ale też dobitnym świadectwem dni ostatnich: "Ponadto gdy usłyszycie o wojnach i rozruchach, nie bądźcie przerażeni. Bo te rzeczy muszą najpierw nastąpić" (Łuk 21:9).

Zamiast tego dezinformatorzy będą podsuwać tematy zastępcze, nie mające żadnego znaczenia, np., że "Amerykanie otrzymają ludzkie serce i staną w końcu na dwu nogach jak ludzie, i nie będą już dłużej bujać w obłokach".

I po co to komu? Jaki z tego pożytek?
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

kris0069
Posty: 67
Rejestracja: 28 wrz 2015, 0:25

Re: WOJNA I JEJ OFIARY - 2022 r ...

Post autor: kris0069 »

DonCicio pisze:
22 mar 2022, 6:47
kris0069 pisze:
19 mar 2022, 9:18
"Większość informacji w mediach jest nieprawdziwa".

Jest wojna , są zarazy które dotykają nas wszystkich , ale nie należy tym żyć.

Zamiast tego dezinformatorzy będą podsuwać tematy zastępcze, nie mające żadnego znaczenia, np., że "Amerykanie otrzymają ludzkie serce i staną w końcu na dwu nogach jak ludzie, i nie będą już dłużej bujać w obłokach".

I po co to komu? Jaki z tego pożytek?
Dziwne pytania zadajesz....

Biblia jest Słowem Bożym


Po pierwsze, czy starotestamentowy prorok faktycznie poświęcił tyle miejsca w Biblii tylko po to, abyśmy dzisiaj czytali relacje o czysto historycznych wydarzeniach nie mających dziś dla nas większego znaczenia?
Po drugie, w swych czterech wizjach odnośnie przyszłych imperiów Daniel zawsze oglądał koniec dziejów - nastanie Królestwa Bożego i nawet czasy antychrysta.


Muszę przyznać że masz wybitny talent, aby poprzekręcać nawet proste słowa !
Proponuję abyś przeczytał Księgę Daniela .
W proroctwach są opisane Bestie ( imperia) czasów końca, które następują jedno po drugim.

Jaki był temat ? WOJNA I JEJ OFIARY - 2022 r
W odpowiedzi podałem że Stany Zjednoczone jako obecne imperium, są głównym prowokatorem działań wojennych na całym świecie w ostatnim czasie.

Chrześcijanie powinni czytać Biblię, a nie jakąś literaturę zastępczą.

Pan Jezus wielokrotnie powoływał się na Stary Testament , bo tylko w Biblii jest zawarta Prawda.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: WOJNA I JEJ OFIARY - 2022 r ...

Post autor: DonCicio »

kris0069 pisze:
22 mar 2022, 10:16

W proroctwach są opisane Bestie ( imperia) czasów końca, które następują jedno po drugim.

Przedstaw z imienia proszę te "Bestie ( imperia) czasów końca, które następują jedno po drugim". Kto jest kim ...
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: WOJNA I JEJ OFIARY - 2022 r ...

Post autor: Nieziem »

- Panie, przyłapaliśmy go na zło-czynieniu. Mojżesz kazał takich kamienować. Co ty nam powiesz?
- Kto jest bez winy, nich pierwszy rzuci w niego kamieniem.
- Panie, ale to złoczyńca. Jak chcesz, ściągniemy z nieba ogień aby go pochłonął.
- Nie wiecie jakiego ducha jesteście.
- Ależ Panie, to niech go chociaż szlag trafi.
- Ja wam mówię, módlcie się za tego, który was prześladuje, błogosławcie temu, który źle czyni. Tak węgle rozżarzone zgarniacie na jego głowę. Nie mścijcie się sami, zostawcie to Bogu. Nie każdy kto do mnie mówi Panie Panie jest sprawiedliwy, ale ten który pełni moją wolę, a moją wolą jest byście się modlili i błogosławili. Jeśli inaczej czynicie, nie jest to zgodne z moją wolą, nie mnie wtedy służycie. Nawróćcie się.

- Przepraszam Panie, wybacz mi proszę.
- Przecież ja zawsze ciebie miłuję.
- Dziękuję.
- Pokój tobie bracie, siostro, matko.
- Dziękuję.
- Moim bratem, moją siostrą, moją matką jest ten, kto spełnia wolę Boga.

[Powyższe pod rozwagę tym, którzy wierzą w bajkę o złym (aktualnie o putinie) i dobrym (liberalnym świecie).]

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: WOJNA I JEJ OFIARY - 2022 r ...

Post autor: DonCicio »

Nieziem pisze:
29 mar 2022, 14:05
[Powyższe pod rozwagę tym, którzy wierzą w bajkę o złym (aktualnie o putinie) i dobrym (liberalnym świecie).]

Znam tylko 'Prawdę', nie bajkę, o złym, czyli szatanie diable oraz o dobrym, Jehowie Bogu, Ojcu Jezusa:

"Jezus odparł: 'Dlaczego nazywasz mnie dobrym? Nikt nie jest dobry oprócz jednego, Boga'" (Mar 10:18)
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe dyskusje”