Wszystkie drogi prowadzą do Boga...

Wszelkie inne rozmowy związane z tematyką około biblijną, wiarą itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Al Mudrasim
Posty: 1176
Rejestracja: 15 paź 2007, 23:10

Post autor: Al Mudrasim »

Lucyfer pisze:Fajerwerki muszą być bo będzie nagrywany film pt, Koniec świata, by potem go pokazywać następnym pokoleniom.
Hahahahaha......... sorry , popłakałem się ze śmiechu .......hahahaha .
Bóg, który stworzył Wszechświat, nie stworzył człowieka. Bóg, który stworzył człowieka, nie stworzył Wszechświata.

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Al Mudrasim pisze:
Lucyfer pisze:Fajerwerki muszą być bo będzie nagrywany film pt, Koniec świata, by potem go pokazywać następnym pokoleniom.
Hahahahaha......... sorry , popłakałem się ze śmiechu .......hahahaha .
Ja głoszę wesołą nowinę, czyli Ewangelię.

Awatar użytkownika
Al Mudrasim
Posty: 1176
Rejestracja: 15 paź 2007, 23:10

Post autor: Al Mudrasim »

Ja głoszę wesołą nowinę, czyli Ewangelię.
Ewangelię wg. Lucyfera :-D .
Bóg, który stworzył Wszechświat, nie stworzył człowieka. Bóg, który stworzył człowieka, nie stworzył Wszechświata.

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Al Mudrasim pisze:
Ja głoszę wesołą nowinę, czyli Ewangelię.
Ewangelię wg. Lucyfera :-D .
To jest Ewangelia wieczna i z Jonolotu będziemy ją ogłaszać.
Obj. 14:6-7
6. I widziałem innego anioła, lecącego przez środek nieba, który miał ewangelię wieczną, aby ją zwiastować mieszkańcom ziemi i wszystkim narodom, i plemionom, i językom, i ludom, który mówił donośnym głosem:
7. Bójcie się Boga i oddajcie mu chwałę, gdyż nadeszła godzina sądu jego, i oddajcie pokłon temu, który stworzył niebo i ziemię, i morze, i źródła wód.
(BW)

Awatar użytkownika
Al Mudrasim
Posty: 1176
Rejestracja: 15 paź 2007, 23:10

Post autor: Al Mudrasim »


To jest Ewangelia wieczna i z Jonolotu będziemy ją ogłaszać.
Poddaję się , po prostu żeś mnie zmasakrował ...hahahahaha :-D .
Bóg, który stworzył Wszechświat, nie stworzył człowieka. Bóg, który stworzył człowieka, nie stworzył Wszechświata.

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Al Mudrasim pisze:

To jest Ewangelia wieczna i z Jonolotu będziemy ją ogłaszać.
Poddaję się , po prostu żeś mnie zmasakrował ...hahahahaha :-D .
Ponieważ jestem aniołem, to tu na ziemi muszę grać rolę człowieka, aniołowie tak mają.

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

Lucyfer pisze:
Ponieważ jestem aniołem, to tu na ziemi muszę grać rolę człowieka, aniołowie tak mają.
Przepraszam, że się pytam o takie sprawy :lol: , ale żona jest zwykłą Ziemianką ???
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Skoro Lucyfer jest aniołem, to zona jego jest anielicą. Tymczasowo robią za ziemian.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

nike pisze:Skoro Lucyfer jest aniołem, to zona jego jest anielicą. Tymczasowo robią za ziemian.
Żony raczej nie ma , bo aniołowie nie mają żon, ale osamotniony na Ziemi nie jest. Kiedyś napisał w poście, że obecnie na Ziemi przebywa 7 tysięcy aniołów a on kilku zna osobiście

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

krystian, Spotykają się i popijają winko i radzą o końcu świata. Podoba mi się taka fucha ;-)

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

nike pisze:krystian, Spotykają się i popijają winko i radzą o końcu świata. Podoba mi się taka fucha ;-)
a mi takie znajomości

krecik
Posty: 1187
Rejestracja: 28 lis 2009, 10:22
Lokalizacja: Pszczółki

Post autor: krecik »

Al Mudrasim pisze:Dlaczego JHVH potrzebuje pośredników ? Przecież nie ma gorszej metody komunikacji , jak przez pośredników. Pośrednik , nawet o niepoślednim stopniu świadomości otrzymując taki przekaz , nie dość że go sprowadzi do swojego toku rozumowania , to jeszcze poprzekręca , przefiltruje, nałoży na swoje widzenie świata i przekaz już może być i z pewnością jest daleki od oryginału . Wpis Lucyfera o wykorzystaniu przez Boga telewizji i radia rozbawił mnie do łez. Czyżby Bóg nie miał mocy i możliwości porozumieć się z każdym człowiekiem na ziemi np. telepatycznie ? W ten sposób przekazałby wiadomość wszystkim, na wszystkich płaszczyznach , bez fajerwerków i błyskawicznie.
Bóg jest duchem, nie ma materii i jest niewidzialny, lecz może czynić co zechce. Więc UPODOBAŁO się Wszechmogącemu Jahwe żeby pojawił się jego OBRAZ (zobacz 2 Kor 4;4 Kol 1;15 i 19 2 P 1;17 Łuk 3;22 Mk 1;11 Mt 3;17 i 17;5 ).
Podobnie jak jak jest wśród ludzi, żeby spotkać się z jakąś zacną osobistością posyłani są przedstawiciele, ambasadorzy i etc. Podobne zasady funkcjonują w niebie.
Lecz chyba najważniejszym aspektem -powodem przyjęcia ciała śmiertelnego przez NIEŚMIERTELNEGO, było wykupienie rodzaju ludzkiego z niewoli. Na tamte czasy ( a może jeszcze dzisiaj) obowiązywało PRAWO WYKUPU ( zobacz 3 Moj 25 rozdział i Rut 4;6).
Dlatego TYLKO ktoś kto był człowiekiem mógł wykupić nas od właściciela dusz ludzkich...
Poza tym w Osobie Jezusa mamy wzór-przykład, że będąc w ludzkim ciele istnieje jednak możliwość przeciwstawienia się temu który podstępem został właścicielem rodzaju ludzkiego. Bóg wyposażył nas w możliwość dokonywania świadomego wyboru...czy chcemy rządów Bożych czy diabelskich ?
A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy.
[J 1;14 BT]

Gratuluję nowego wpisu/stopki. Cieszę się z tego że używasz intelektu i uwolniłeś się od LUDZKIEJ religii. :-D
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

Lucyfer, to kiedy Cię olśniło, że jesteś aniołem - przed wyjściem czy po wyjściu z organizacji?
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Anowi pisze:Lucyfer, to kiedy Cię olśniło, że jesteś aniołem - przed wyjściem czy po wyjściu z organizacji?
Po wyjściu z organizacji dowiedziałem się kim jestem. Wcześniej tego nie wiedziałem bo byłem w niewoli Strażnicy.

krecik
Posty: 1187
Rejestracja: 28 lis 2009, 10:22
Lokalizacja: Pszczółki

Post autor: krecik »

Wracając do tematu to mam takie spostrzeżenie.

Widzę wszystkich ludzi jako owce, czyli stworzenia Boże. Ja i miliony innych „owiec” posłuchały głosu Pasterza. Czasami jest trudno, bo wszyscy żyjemy na tej samej łące, na tym samym świecie i podlegamy takim samym prawom. Lecz słucham mojego Pasterza czyli Jezusa Chrystusa i On ratuje...Wołają, a Pan wysłuchuje ich, I ocala ich ze wszystkich udręk.
[Ps 34;18]
Nie zawsze jest miło, to znaczy nie tak jak ja bym chciał. Lecz stwierdzam że warto Jego słuchać. Albowiem jarzmo moje jest miłe, a brzemię moje lekkie.
[Mt 11;30]
Natomiast są „owce”-ludzie, którzy oddalili się od Pasterza albo świadomie nie chcą Go słuchać i idą tam gdzie jest lepsza trawa... lecz czeka ich porażka.
Reasumując, mają tylko JEDNĄ MOŻLIWOŚĆ. Powrót do Boga, powrót na Jego drogę. Taki obraz odczytuję ze Słowa Bożego.
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe dyskusje”