skąd się wziął Bóg?

Wszelkie inne rozmowy związane z tematyką około biblijną, wiarą itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
eksplorator

Post autor: eksplorator »

Albertus pisze:Co niby miałoby być złego w takich narodowych deklaracjach?
Wyręczanie i znieważanie Boga, który już postanowił, że Jezus jest ustanowionym królem w Jego Bożym królestwie. A tu, marny pył kosmiczny próbuje na Bogu wywrzeć presję, by Jezusa zdegradować do roli króla, jakiegoś mikroskopijnego państewka w którym ludzie wydają polecenia i oświadczenia Stwórcy! Śmieszne ...

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

Pan Quinque wielokrotnie tłumaczył że Bóg nie musi się skądś wziąć. Bo jest Bogiem. W porównaniu do ateistycznego/deistycznego bożka zapchajdziury, który istnieje tylko po to by wytłumaczyć komuś istnienie naszego wszechświata. Ale to też już parę razy tłumaczyłem
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Teologia uprawiana na własny użytek nierzadko stoi na wyższym poziomie niż ta, której oddają się zawodowcy.
Nie trzeba studiować przez lata w seminarium czy w uniwersytecie, by zmierzyć się z pytaniem o sens świata
- Ks. prof. Michał Heller

Bóg dla licznych naukowców jest dziś jedynie rodzajem metafory.
Kiedy np. powiada się, że przed Wielkim Wybuchem były rozmaite warunki początkowe, to stawiane jest pytanie, dlaczego Bóg do startu Wszechświata wybrał te, a nie inne?
To droga donikąd. Należy Pana Boga szukać nie poprzez takie pytania, ale poprzez odpowiedzi na pytania o to, skąd się wzięły prawa fizyki
- Ks. prof. Michał Heller
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

eksplorator pisze:
Albertus pisze:Co niby miałoby być złego w takich narodowych deklaracjach?
Wyręczanie i znieważanie Boga, który już postanowił, że Jezus jest ustanowionym królem w Jego Bożym królestwie. A tu, marny pył kosmiczny próbuje na Bogu wywrzeć presję, by Jezusa zdegradować do roli króla, jakiegoś mikroskopijnego państewka w którym ludzie wydają polecenia i oświadczenia Stwórcy! Śmieszne ...

To tak jakby nie wiedzieć co jest Prawicą Władzy....reczę szukać w historii podobieństwa tyle że żaden władca nie chciał oddać władzy a Bóg chciał to jest Prawica !!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe dyskusje”