Przypowieść

Miejsce na wklejki artykułów o tematyce biblijnej, religijnej itp. (tutaj szczególnie pamiętamy o punkcie 13 regulaminu forum)

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jfs300

Przypowieść

Post autor: jfs300 »

Kraina abstrakcyjna =
Dookoła pustynia, ludzie na niej żyli i co jakiś czas wyrastały listki i mogli sie napoic część z nich karczowali te listki palili w spichlerzu by spadł deszcz , i tak żykli ludzie w dawnych czasach.

Nagle... ktoś postawił na tej pustyni niewyczerpywalne źródło
Część ludzi była mądra - poiła się w nim i żyła
Ale część głupich ustaliła sobie tak :
,, ta woda nie moze być za darmo ,za to ze nie będe żarł piasku -bo takie były zasady i są do teraz na pustyni
to- nagrodę napije się tej wody ze źródełka

Wiec taki człowiek głupi - nie dość ze nie pije tej wody to jescze dusi się im mniej pije tym bardziej grzebie w piachu wchodzi mu do nozdży i połyka piach ,
Po jakimś czasie odchodzi od źródła dalej a im dalej odchodzi tym bardziej uznaje , ze jest niegodny picia owej wody, w końcu całkiem oddala się od źródła w głąb pustyni i usycha.
Co wam przypomina ten obraz?

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

jfs300 pisze:Co wam przypomina ten obraz?
Przypomina Jezusa:

J 4:14 bgn "zaś kto wypije z wody, którą ja mu dam, nie będzie pragnął na wieczność; a woda którą mu dam, stanie się w nim zdrojem wody, co wytryskuje ku życiu wiecznemu."

A tą wodą, którą daje Jezus jest Słowo Boże, żywe słowo, które przemienia człowieka tak,że rodzi się z Boga nowe stworzenie. Chwała Bogu !!!

J 6:63 bgn "Duch jest ożywiający, ciało wewnętrzne nic nie pomaga; słowa, które ja wam mówię, są Duchem i są życiem."

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

jfs300

Post autor: jfs300 »

dokładnie , oto mi chodziło , takze zeby przez analogię pokazać jak niektorzy odrzucają te łaski im bardziej człowiek brnie w ciemność tym bardziej razi go światłość Chrystusa,i tym mniej sięga po wodę życia ,której źródło jest niewyczerpalne a wystarczy po nie sięgnąć, pozdrawiam:)

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Naszą ludzką przypadłością jest to, ze korzystamy z cysterny nauki ludzkiej zamiast ze źródła jakim jest natchnione duchem słowo Boże.

Wielu mówi sola scriptura, a potem głosi własne filozofie.

Iz 40:8 nbg-pl "Usycha trawa, więdnie kwiat, ale słowo naszego Boga trwa na wieki."


z 55:11 nbg-pl "takim będzie i Moje Słowo, które wychodzi z Mych ust. Nie wróci do Mnie próżne, ale dokona tego, czego żądam i przyprowadzi to, z czym je wysłałem."

Mt 4:17 bp "Odtąd Jezus zaczął głosić i mówić: Nawróćcie się, bo królestwo niebieskie jest blisko."


Jezus mówił,że ludzie mają powrócić do czystego słowa Bożego, nie wypaczonego przez legalizm , nie skażonego pogańskimi wierzeniami, tylko czyste Boże słowo, które jest prawdą.
Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Listek pisze:Naszą ludzką przypadłością jest to, ze korzystamy z cysterny nauki ludzkiej zamiast ze źródła jakim jest natchnione duchem słowo Boże.

Wielu mówi sola scriptura, a potem głosi własne filozofie.

Iz 40:8 nbg-pl "Usycha trawa, więdnie kwiat, ale słowo naszego Boga trwa na wieki."


z 55:11 nbg-pl "takim będzie i Moje Słowo, które wychodzi z Mych ust. Nie wróci do Mnie próżne, ale dokona tego, czego żądam i przyprowadzi to, z czym je wysłałem."

Mt 4:17 bp "Odtąd Jezus zaczął głosić i mówić: Nawróćcie się, bo królestwo niebieskie jest blisko."


Jezus mówił,że ludzie mają powrócić do czystego słowa Bożego, nie wypaczonego przez legalizm , nie skażonego pogańskimi wierzeniami, tylko czyste Boże słowo, które jest prawdą.
Pozdrawiam
"lekarzu ulecz najpierw siebie'

Mat. 24:1-15
1. A gdy Jezus opuszczał świątynię i odchodził, przystąpili uczniowie jego, aby mu pokazać zabudowania świątyni.
2. A On, odpowiadając, rzekł do nich: Czy nie widzicie tego wszystkiego? Zaprawdę powiadam wam, nie pozostanie tutaj kamień na kamieniu, który by nie został rozwalony.
3. A gdy siedział na Górze Oliwnej, przystąpili do niego uczniowie na osobności, mówiąc: Powiedz nam, kiedy się to stanie i jaki będzie znak twego przyjścia i końca świata?
4. A Jezus odpowiadając, rzekł im: Baczcie, żeby was kto nie zwiódł.
5. Albowiem wielu przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Jam jest Chrystus, i wielu zwiodą.
6. Potem usłyszycie o wojnach i wieści wojenne. Baczcie, abyście się nie trwożyli, bo musi się to stać, ale to jeszcze nie koniec.
7. Powstanie bowiem naród przeciwko narodowi i królestwo przeciwko królestwu, i będzie głód, i mór, a miejscami trzęsienia ziemi.
8. Ale to wszystko dopiero początek boleści.
9. Wtedy wydawać was będą na udrękę i zabijać was będą, i wszystkie narody pałać będą nienawiścią do was dla imienia mego.
10. I wówczas wielu się zgorszy i nawzajem wydawać się będą, i nawzajem nienawidzić.
11. I powstanie wielu fałszywych proroków, i zwiodą wielu,
12. A ponieważ bezprawie się rozmnoży, przeto miłość wielu oziębnie.
13. A kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.
14. I będzie głoszona ta ewangelia o Królestwie po całej ziemi na świadectwo wszystkim narodom, i wtedy nadejdzie koniec.
15. Gdy więc ujrzycie na miejscu świętym ohydę spustoszenia, którą przepowiedział prorok Daniel - kto czyta, niech uważa
(BW)

A więc nie na naprawę ludzi,lecz na świadectwo.. Naprawa dopiero w tysiącleciu

BTW pokaż Lstku chociaż jednego człowieka(za wyjatkiem Jezusa),który by sam zgłębił całą wiedzę i przekaz Bibli.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Jachu pisze:pokaż Lstku chociaż jednego człowieka(za wyjatkiem Jezusa),który by sam zgłębił całą wiedzę i przekaz Bibli.
Apostoł Paweł, ap Piotr, ap.Jan, ap.Jakub,ap.Filip, itd.

Dz.13, (32) My właśnie głosimy wam Dobrą Nowinę o obietnicy danej ojcom: (33) że Bóg spełnił ją wobec nas jako ich dzieci, wskrzesiwszy Jezusa.

Musieli bardzo dobrze znać Pismo żeby rozpoznać Mesjasza i świadczyć o Nim.

Jezus powiedział:

Jan 6, (45) Każdy, kto od Ojca usłyszał i nauczył się, przyjdzie do Mnie.
Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Listek pisze:Apostoł Paweł, ap Piotr, ap.Jan, ap.Jakub,ap.Filip, itd.
Jasne,jasne. Zwłaszcza Paweł,gdy nadzorował kamienowanie Szczepana. ;-)

A Piotr ,gdy się "zaparł " :-(
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Abigail-2
Posty: 892
Rejestracja: 06 sty 2014, 18:19

Post autor: Abigail-2 »

"Szczęśliwi świadomi swych potrzeb duchowych ...."
Jfs
Dzisiaj przyszło nam żyć w świecie zabieganym , ludzie zapominają o Bogu.
A wiedza o nim i o Jego Synu to droga do życia wiecznego . Ta wiedza to źródło wody życia,o którym napisałeś.Należy z niego czerpać i jest nam darmo dane.

Ludzie często na pytanie co jest najważniejsze wżyciu wymieniają zdrowie , pieniądze , sukces..... A Boga na samym końcu albo często nawet i w ogóle nie wymieniają.

jfs300

Post autor: jfs300 »

Moje pytanie na maly prysznic, kto do tego stopnia potrafi zanurzyć się w świętej wodzie życia , by wydac plon obfity :-D

Ja sie przyznam ze czesto zdarza mi się wydać
plon na glebie skalistej z powodu słabej woli i łamania nie tyle ludzi co braku zdecydowania
Mt 13:18
za mało wody pije.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Abigail-2 pisze:A wiedza o nim i o Jego Synu to droga do życia wiecznego . Ta wiedza to źródło wody życia,o którym napisałeś.Należy z niego czerpać i jest nam darmo dane.
Niektórzy większą część tej wiedzy zlekceważyli. Mówia : Mojżesz już nieważny, teraz starczy wierzyć w Jezusa.

Jednakże sam Jezus żył według przykazań , które Bóg przekazał ludziom przez Mojżesza.

Autor Dziejów Apostolskich podkreśla ,że Mojżesz otrzymał od Boga słowa życia.
Jaka to ciemność nie widzieć,że to jest słowo Boże dane na zawsze./Dz.,7,38/

Jan 5,(46) Gdybyście jednak uwierzyli Mojżeszowi, to byście i Mnie uwierzyli. O Mnie bowiem on pisał. (47) Jeżeli jednak jego pismom nie wierzycie, jakżeż moim słowom będziecie wierzyli? - powiedział Jezus.


2 Tym. 3:14-17
14. Ale ty trwaj w tym, czegoś się nauczył i czego pewny jesteś, wiedząc, od kogoś się tego nauczył.
15. I ponieważ od dzieciństwa znasz Pisma święte, które cię mogą obdarzyć mądrością ku zbawieniu przez wiarę w Jezusa Chrystusa.
16. Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,
17. Aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany.

(BW)
Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

ODPOWIEDZ

Wróć do „Czytelnia”