Szokujące poselstwo pewnego Lewity

Miejsce na wklejki artykułów o tematyce biblijnej, religijnej itp. (tutaj szczególnie pamiętamy o punkcie 13 regulaminu forum)

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Andrzej
Posty: 36
Rejestracja: 01 lis 2011, 15:07
Lokalizacja: Dabrowa Górnicza
Kontakt:

Szokujące poselstwo pewnego Lewity

Post autor: Andrzej »

Jeżeli znajdziecie chwilę czasu na moje przemyślenia co do obecnej sytuacji w kościele ewangelicznym to polecam uwadze artykuł: "Szokujące poselstwo pewnego Lewity"

"Przez stulecia wielu wyśmiewa się z tego typu Lewitów, którzy z determinacją powstają, uderzają pięścią w stół i wołają: „Dość! Hańba! Droga Prawdy jest pohańbiona…!”.

Żadne ruchy masowe, festiwale, marsze, żadne inne mega wydarzenia nie przyniosą duchowego przełomu, ani prawdziwego ożywienia dopóki Droga Prawdy będzie pohańbiona. Dopóki będzie rozdwojenie pomiędzy Betel a Dan, pomiędzy domem Bożym, a domem ludzkim, pomiędzy Chrystusem a Belialem. Dzisiaj mamy tak wiele tragicznej mieszaniny dookoła nas, tyle imitacji, podróbek świętości, rzeczy prawie dobrych, i aniołów światłości.

Widzimy postępujące odstępstwo, spustoszenie i chaos teologiczny o niespotykanych dotąd rozmiarach. Ewangelia jest rozmydlona. Uniwersalizm, relatywizm i permisywizm udziela się coraz częściej chrześcijańskim pastorom i kaznodziejom. Coraz łatwiej jest nam iść na kompromis ze światem. Zmieniają się standardy moralne. Sodoma i Gomora w świecie chrześcijańskim!"

http://blogoslawieni.pl/artykuly,159,an ... ewity.html

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Andrzej, a co na to wszystko user Bobo? :-D
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Jeżeli znajdziecie chwilę czasu na moje przemyślenia co do obecnej sytuacji w kościele ewangelicznym to polecam uwadze artykuł: "Szokujące poselstwo pewnego Lewity"

"Przez stulecia wielu wyśmiewa się z tego typu Lewitów, którzy z determinacją powstają, uderzają pięścią w stół i wołają: „Dość! Hańba! Droga Prawdy jest pohańbiona…!”.

Żadne ruchy masowe, festiwale, marsze, żadne inne mega wydarzenia nie przyniosą duchowego przełomu, ani prawdziwego ożywienia dopóki Droga Prawdy będzie pohańbiona. Dopóki będzie rozdwojenie pomiędzy Betel a Dan, pomiędzy domem Bożym, a domem ludzkim, pomiędzy Chrystusem a Belialem. Dzisiaj mamy tak wiele tragicznej mieszaniny dookoła nas, tyle imitacji, podróbek świętości, rzeczy prawie dobrych, i aniołów światłości.

Widzimy postępujące odstępstwo, spustoszenie i chaos teologiczny o niespotykanych dotąd rozmiarach. Ewangelia jest rozmydlona. Uniwersalizm, relatywizm i permisywizm udziela się coraz częściej chrześcijańskim pastorom i kaznodziejom. Coraz łatwiej jest nam iść na kompromis ze światem. Zmieniają się standardy moralne. Sodoma i Gomora w świecie chrześcijańskim!"
To prawda. Kiedy w 1979 r. Ian Paisley w Parlamencie Europejskim nazwał papieża Jana Pawła II antychrystem - został brutalnie wyrzucony z sali, gdzie papież wygłaszał swoje przemówienie, pomimo, że był ministrem zasiadającym w Izbie Lordów i posłem Parlamentu Europejskiego.

https://www.youtube.com/watch?v=RHhtL4Ynwxs

Gdy Jezuita Alberto Rivera ujawnił co wyprawiają jezuici - został otruty

https://www.youtube.com/watch?v=dwBkqCu7-b8

Gdy inny jezuita Malachi Martin ujawnił satanizm w Watykanie - zdarzył mu się śmiertelny wypadek

https://www.youtube.com/watch?v=IBcu19nxbdM

____________________________________________

https://www.youtube.com/watch?v=zMuq3TxCLrU

https://www.youtube.com/watch?v=vQ-u22Zqfhs

https://www.youtube.com/watch?v=HK7l8SXjcAw

https://www.youtube.com/watch?v=mXGDLdVzKSw

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Mt 13:38
"a rolą jest świat. Dobrym ziarnem są synowie królestwa, a chwastem - synowie Złego."
Łk 16:8
Bo synowie tego świata są roztropniejsi w stosunku do ludzi swego pokolenia od synów światłości."

1J 5:19
"Wiemy, że jesteśmy z Boga, cały zaś świat leży w mocy Złego."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

eksplorator

Re: Szokujące poselstwo pewnego Lewity

Post autor: eksplorator »

Andrzej pisze:"Szokujące poselstwo pewnego Lewity"
A czy ten "Lewita" ma jakieś dowody, że pochodzi z rodu Lewiego, aby tak siebie określał? To tak, jak dzisiejsi "kapłani" powinni pokazać rodowód, że pochodzą z linii rodowej Aarona!

Awatar użytkownika
Andrzej
Posty: 36
Rejestracja: 01 lis 2011, 15:07
Lokalizacja: Dabrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Andrzej »

Obecnie artykuł "Szokujące poselstwo pewnego Lewity" znajduje się pod adresem: http://www.radiopielgrzym.pl/szokujace- ... ewity.html

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Przeczytałem ten artykuł .
Jak poucza sama Biblia ; "nic nowego pod słońcem"
Równie "płomienne" spostrzeżenia [nie o rzeczonej historii Lewity a o chrześcijaństwie i chrześcijanach]
mieli i William Marrion Branham i Charles Taze Russell i Ellen G. White i William Miller
nie wspominając o współczesnych, telewizyjnych (USA) kaznodziejach
Jedno łączy autora tego artykułu z tamtymi i współczesnymi kaznodziejami ; JA i ONI - właśnie w tym duchu każdy z nich wygłaszał/wygłasza swoje kazania .

[Ktoś pyta:] "Czymże więc góruje Żyd? Albo co za pożytek jest z obrzezania? [Paweł odpowiada]
Wielki pod każdym względem. Przede wszystkim ten, że im (obrzezanym) zostały powierzone wyrocznie (słowa) Boże."
Im została powierzona Tora (czytaj; nauka , pouczenie , wskazówka , tak się to słowo ["tora"] tłumaczy na Polski) i im została powierzone wyrocznie [proroctwo, interpretacja ]

Nie każdy może być nauczycielem .
By być nauczycielem trzeba mieć odpowiednie predyspozycje i trzeba ukończyć odpowiednie szkoły .
Żydzi mają i predyspozycje i szkołę . Szkołę życia, którą przechodzili i przechodzą jest najlepszą szkołą tego typu .
Maja predyspozycje (talent) by być nauczycielami Narodów (nieobrzezanych), ale swój talent marnują "dla czczych rzeczy"
Obywatele jakiej narodowości zgarnęli najwięcej nagród Nobla ?
Obywatele jakiej narodowości są największymi bogaczami świata ?
Armia izraelska to najlepiej wyszkolona i wyposażona armia świata .
Izraelski wywiad to najlepszy wywiad świata .

Oni mają przodować w sprawach Tory , w tych sprawach mają być światłością (przykładem) dla świata
A oni w czym przodują ? We wszystkim, tylko nie w tych sprawach :-|
Narody świata podświadomie to czują .
Narastało wśród Narodów zniecierpliwienie , które w czasach II wojny światowej wylało się jako Holokaust .
To bolesne doświadczenie niczego ich nie nauczyło .
Mało tego , oni ten Holokaust wykorzystują do zarabiania gigantycznych pieniędzy (nie stroniąc ani od szantażu ani od kłamstwa) ,
jak i wywierania [przede wszystkim] politycznych i moralnych presji na innych narodach (Niemcy , Szwajcaria a teraz Polska) .
("Przedsiębiorstwo Holocaust" autor Norman Finkelstein , amerykański historyk i politolog żydowskiego pochodzenia)

Dzisiaj znowu narasta wśród narodów świata zniecierpliwienie , które Żydzi definiują jako antysemityzm
I znowu to narastające zniecierpliwienie [ "antysemityzm"] próbują wykorzystać dla swoich osobistych, partykularnych interesów .
Jeżeli proroctwa Apokalipsy się sprawdzą (oby nie), to czeka ich jeszcze większy Holokaust niż w czasie II wojny światowej :-(

„Bo Żydem nie jest ten, który nim jest na zewnątrz, ani obrzezanie nie jest to, które jest widoczne na ciele,
ale prawdziwym Żydem jest ten, kto jest nim wewnątrz, a prawdziwym obrzezaniem jest obrzezanie serca, duchowe, a nie według litery.
I taki to otrzymuje pochwałę nie od ludzi, ale od Boga.”
(Rz.2,28.29 BT)

W oparciu o tą naukę (głęboko prawdziwą) pojawiła się nauka o tzw. "Israelu duchowym" ,którym mieli być chrześcijanie .
Ci wszyscy wymienieni i nie wymienieni kaznodzieje chrześcijańscy , z autorem tego artykułu włącznie , wpisują się w tą naukę .
To oni nadali sobie status nauczycieli (oświeconych Duchem Bożym) za naukami których miały podążać rzesze wiernych owieczek .
Efekt ? Efekt jest taki jak każdy widzi (zamiast jedności, podziały , bezpodstawna nienawiść) .

A historia chrześcijaństwa i to gdzie jest i jakie jest współczesne chrześcijaństwo , dowodzi że
nauka o chrześcijanach , jako "Israelu duchowym" poniosła klapę na całej linii .
(III Rzesza Niemiecka to chrześcijanie , "wyprawy krzyżowe" to chrześcijanie , zbrodnie mroków średniowiecza to chrześcijanie)
Mieliśmy być światłością (przykładem) dla świata a staliśmy się tym czym każdy widzi .
Wszczepieni w szlachetny pień , pozostaliśmy tym czym byliśmy - dzikim pędem :cry:
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

Efroni ,ale dlaczego tak sie stało skad ta kleska pzeciez wystarczy uwierzyc i przyjac
Ducha Mesjasza a On wprowadzi W PRAWDĘ.
Dlaczego chrześcijaństwo nie udzwigneło wiary ? bo podobnie jak Israel nie uwierzyli
ze Jezus jest tym za kogo sie podawal ale wzieli Go za faceta za zyda dlatego
odpadaja jak liscie z drzewa gdy Duch na nich powieje.

-
dlaczego zastrzegł sobie prawa , nie mozna skopiowac?

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

tola pisze:Efroni ,ale dlaczego tak sie stało skad ta kleska pzeciez wystarczy uwierzyc i przyjac
Ducha Mesjasza a On wprowadzi W PRAWDĘ.

Dlaczego chrześcijaństwo nie udzwigneło wiary ? bo podobnie jak Israel nie uwierzyli
ze Jezus jest tym za kogo sie podawal ale wzieli Go za faceta za zyda
dlatego
odpadaja jak liscie z drzewa gdy Duch na nich powieje.
Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca .
A o cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu.
O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię.


Prorokowali w Jego imieniu , w Jego imieniu wypędzali złe duchy , mówili jerzykami ludzi i aniołów , chorym przywracali zdrowie ,
niewidomym przywracali wzrok , mocą swej wiary uczynili wiele cudów , mieli taką wiarę że gdyby powiedzieli górze przenieś się to przeniosła by się
a mimo to powiedział do nich ; Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie ....
Kto z współczesnych ma taką moc wiary ?
Skoro taka wiara nic nie znaczy to o jakiej wierze mówisz ?
Skoro taka wiara nic nie znaczy to co ma znaczenie ?

....badajcie duchy, czy są z Boga....
Jak zbadać czy ten człowiek , albo tamten, ma Ducha Bożego , ma Ducha Mesjasza ?
Jak to rozpoznać ?
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

efroni pisze:Jak zbadać czy ten człowiek , albo tamten, ma Ducha Bożego , ma Ducha Mesjasza ?
Jak to rozpoznać ?
Dziecinne proste. :lol:
Niech powie górze, aby się przeniosła.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Henryk pisze:
efroni pisze:Jak zbadać czy ten człowiek , albo tamten, ma Ducha Bożego , ma Ducha Mesjasza ?
Jak to rozpoznać ?
Dziecinne proste. :lol:
Niech powie górze, aby się przeniosła.
A Henryk jak zawsze :-D w swoim niezmiennym stylu :lol:
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Henryk,powiedz gorze zeby sie przeniosla.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

booris pisze:Henryk,powiedz gorze zeby sie przeniosla.
Jk 1:5-6 ubg " A jeśli komuś z was brakuje mądrości, niech prosi Boga, który daje wszystkim obficie i bez wypominania, a będzie mu dana. (6) Ale niech prosi z wiarą, bez powątpiewania. Kto bowiem wątpi, podobny jest do fali morskiej pędzonej przez wiatr i miotanej tu i tam."

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Henryk pisze:
booris pisze:Henryk,powiedz gorze zeby sie przeniosla.
Jk 1:5-6 ubg " A jeśli komuś z was brakuje mądrości, niech prosi Boga, który daje wszystkim obficie i bez wypominania, a będzie mu dana. (6) Ale niech prosi z wiarą, bez powątpiewania. Kto bowiem wątpi, podobny jest do fali morskiej pędzonej przez wiatr i miotanej tu i tam."
Czyzby "dziecinnie prosta" rzecz byla dla Ciebie nieosiagalna? A ten cytat powinienes przeczytac zanim rzuciles haselko o przeniesieniu gory.Czytaj go za kazdym razem,kiedy wymyslisz podobny "test".

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów?
A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie.


Choćbym mówił językami ludzkimi i anielskimi, a miłości bym nie miał, byłbym miedzią dźwięczącą lub cymbałem brzmiącym.
I choćbym miał dar prorokowania, i znał wszystkie tajemnice, i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym.


Prorokowali w Jego imieniu , w Jego imieniu wypędzali złe duchy , mówili jerzykami ludzi i aniołów , chorym przywracali zdrowie ,
niewidomym przywracali wzrok , mocą swej wiary uczynili wiele cudów , mieli taką wiarę że gdyby powiedzieli górze przenieś się to przeniosła by się
a mimo to powiedział do nich ; Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie ....
Kto z współczesnych ma taką moc wiary ?
Skoro taka wiara nic nie znaczy to o jakiej wierze mówisz ?
Skoro taka wiara nic nie znaczy to co ma znaczenie ?

Henryk pisze:Dziecinne proste. :lol:
Niech powie górze, aby się przeniosła.
Czyżbyś w tak pokrętny sposób przyznawał , że wiara to towar przereklamowany ? :lol:
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

ODPOWIEDZ

Wróć do „Czytelnia”