Szokujące poselstwo pewnego Lewity

Miejsce na wklejki artykułów o tematyce biblijnej, religijnej itp. (tutaj szczególnie pamiętamy o punkcie 13 regulaminu forum)

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

efroni pisze:Czyżbyś w tak pokrętny sposób przyznawał , że wiara to towar przereklamowany ? :lol:
Nie.
Jedynie miałem nadzieję, że zreflektujesz się w porę i zrozumiesz swoją pomyłkę.
Pomyliłeś potęgę Wiary z Miłością.
Cuda czynić potrafi nawet Szatan, wraz ze swymi poplecznikami... :aaa:
Chociaż i On też wierzy w Boga, a nawet widział Go i rozmawiał z Nim. :xhehe:

Jeśli piszesz coś o "pokręceniu", czy pokrętnych sposobach, to zacznij korygować swoje pokrętne poglądy.
A jeśli chcesz rozpoznać:
Jak zbadać czy ten człowiek , albo tamten, ma Ducha Bożego , ma Ducha Mesjasza ?
Jak to rozpoznać ?
- proś o ten dar.
1Kor 12:8-10 stern " Jednemu przez Ducha dano słowo mądrości, drugiemu słowo wiedzy, zgodnie z tym samym Duchem; (9) innemu wiarę, z tego samego Ducha; (10) innemu dary uzdrawiania, z jednego Ducha; innemu czynienie cudów; innemu proroctwo; innemu zdolność rozpoznawania duchów; innemu zdolność mówienia rozmaitymi rodzajami języków; a jeszcze innemu zdolność tłumaczenia języków."

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

booris pisze:
Henryk pisze:
booris pisze:Henryk,powiedz gorze zeby sie przeniosla.
Jk 1:5-6 ubg " A jeśli komuś z was brakuje mądrości, niech prosi Boga, który daje wszystkim obficie i bez wypominania, a będzie mu dana. (6) Ale niech prosi z wiarą, bez powątpiewania. Kto bowiem wątpi, podobny jest do fali morskiej pędzonej przez wiatr i miotanej tu i tam."
Czyzby "dziecinnie prosta" rzecz byla dla Ciebie nieosiagalna? A ten cytat powinienes przeczytac zanim rzuciles haselko o przeniesieniu gory.Czytaj go za kazdym razem,kiedy wymyslisz podobny "test".
efroni napisał/a: Czyżbyś w tak pokrętny sposób przyznawał , że wiara to towar przereklamowany ?

Madrosc, bystrosc kojarzenia faktow i logika cechuja wasze wypowiedzi, @boris i efroni....z przyjemnoscia was czytam :-> ...dzieki...

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Luba pisze:Madrosc, bystrosc kojarzenia faktow i logika cechuja wasze wypowiedzi, @boris i efroni....z przyjemnoscia was czytam :-> ...dzieki...
Ja tam wolę dar rozpoznawania duchów. :-D

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

Henryk pisze:
Ja tam wolę dar rozpoznawania duchów. :-D

Jestes egzorcysta...?

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Henryk pisze:
efroni pisze:Jak zbadać czy ten człowiek , albo tamten, ma Ducha Bożego , ma Ducha Mesjasza ?
Jak to rozpoznać ?
Dziecinne proste. :lol:
Niech powie górze, aby się przeniosła.
Niezły z Ciebie krętacz , Henryku :lol:

Choćbym mówił językami ludzkimi i anielskimi, a miłości bym nie miał, byłbym miedzią dźwięczącą lub cymbałem brzmiącym.
I choćbym miał dar prorokowania, i znał wszystkie tajemnice, i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym.


Gdy zapodałem ten tekst to zrozumiałeś , że popełniłeś "fo pa" .
A teraz w kolejny, pokrętny [niżej podkreślone] sposób się tłumaczysz . To typowe Twoje [Henryka] zachowanie .

Henryk pisze:
efroni pisze:Czyżbyś w tak pokrętny sposób przyznawał , że wiara to towar przereklamowany ? :lol:
Nie.
Jedynie miałem nadzieję, że zreflektujesz się w porę i zrozumiesz swoją pomyłkę.
Pomyliłeś potęgę Wiary z Miłością.

Nie pomyliłem Henryku , nie pomyliłem :-D , przeczytaj jeszcze raz to co napisałem do toli a zrozumiesz , że nie pomyliłem .
W ten sposób chciałem by sama sobie uświadomiła, że wiara nie jest najważniejsza .
No ale Ty [ jak na Henryka przystało] nie mogłeś się powstrzymać , co ? :-D
Henryk pisze:
A jeśli chcesz rozpoznać:
efroni pisze:Jak zbadać czy ten człowiek , albo tamten, ma Ducha Bożego , ma Ducha Mesjasza ?
Jak to rozpoznać ?
- proś o ten dar.
1Kor 12:8-10 stern " Jednemu przez Ducha dano słowo mądrości, drugiemu słowo wiedzy, zgodnie z tym samym Duchem; (9) innemu wiarę, z tego samego Ducha; (10) innemu dary uzdrawiania, z jednego Ducha; innemu czynienie cudów; innemu proroctwo; innemu zdolność rozpoznawania duchów; innemu zdolność mówienia rozmaitymi rodzajami języków; a jeszcze innemu zdolność tłumaczenia języków."
Jak to rozpoznać ?
Po owocach to można rozpoznać Henryku , po owocach . A do tego nie trzeba żadnego daru .
Jeżeli Duch Boży , bądź Duch Mesjasza zamieszka w człowieku [w świątyni ciała] to zawsze wnosi do świątyni ciała Miłość nieobłudną
Po owocach [Miłości] można rozpoznać czy ktoś ma Ducha Bożego , Ducha Mesjasza .
A tamte dary to dodatek , wobec Miłości nieobłudnej , mało istotny .
Henryk pisze: Ja tam wolę dar rozpoznawania duchów. :-D
Pragnij :prosze: Miłości nieobłudnej a nie daru rozpoznawania duchów - lepiej na tym wyjdziesz .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

efroni pisze:W ten sposób chciałem by sama sobie uświadomiła, że wiara nie jest najważniejsza .
No ale Ty [ jak na Henryka przystało] nie mogłeś się powstrzymać , co ? :-D
Ano... nie mogę powstrzymać się, jeśli ktoś pisze swoje prywatne myśli, zwodniczo twierdząc, że to Słowo Boże.
Zbawienie chcesz uzyskać miłością?
A może uczynkami?
Jesteś w stanie sam sobie zapewnić (zapracować na) zbawienie i życie wieczne? :aaa:
Tobie nawet zbędny jest Chrystus!?
Gdybyś nawet jakimś cudem posiadał doskonałą miłość, i umiał byś przenosić góry, to na nic się nie przyda bez Ofiary Syna Bożego i Wiary w obietnice Boże!

Zbawieni możemy być jedynie nieobłudną wiarą. Niczym innym!
Dla pewności zapodam werset, bo wszystko wskazuje na to, że nie znasz go...
Ef 2:8-9 dos "Gdyż łaską jesteście zbawieni przez wiarę, i to nie z was - to dar Boga; (9) nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił."
Cała reszta musi wynikać z wiary.
Nigdy nie będziesz posiadał doskonałej miłości, nigdy nie będziesz popełniał doskonałych uczynków...
Ważne, abyś szczerze tego chciał...

Dzięki łasce Bożej, dzięki Okupowi Syna Bożego, możemy zbliżyć się do Ojca, pomimo naszych niedoskonałości.
Co Ty na to krętaczu? :roll:

Nie zmieni tego nawet Wasza przezabawna „Luba”.

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

efroni pisze:
tola pisze:Efroni ,ale dlaczego tak sie stało skad ta kleska pzeciez wystarczy uwierzyc i przyjac
Ducha Mesjasza a On wprowadzi W PRAWDĘ.

Dlaczego chrześcijaństwo nie udzwigneło wiary ? bo podobnie jak Israel nie uwierzyli
ze Jezus jest tym za kogo sie podawal ale wzieli Go za faceta za zyda
dlatego
odpadaja jak liscie z drzewa gdy Duch na nich powieje.
Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca .
A o cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu.
O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię.


Prorokowali w Jego imieniu , w Jego imieniu wypędzali złe duchy , mówili jerzykami ludzi i aniołów , chorym przywracali zdrowie ,
niewidomym przywracali wzrok , mocą swej wiary uczynili wiele cudów , mieli taką wiarę że gdyby powiedzieli górze przenieś się to przeniosła by się
a mimo to powiedział do nich ; Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie ....
Kto z współczesnych ma taką moc wiary ?
Skoro taka wiara nic nie znaczy to o jakiej wierze mówisz ?
Skoro taka wiara nic nie znaczy to co ma znaczenie ?

....badajcie duchy, czy są z Boga....
Jak zbadać czy ten człowiek , albo tamten, ma Ducha Bożego , ma Ducha Mesjasza ?
Jak to rozpoznać ?
Dlaczego tak sie na tym skupiasz tak ci na tym zalezy to pros dla siebie
twierdzisz ze mogli przeniesc góre a przeniesli ?
Nie uwazamze to do nich powiedział Nigdy was nie znałem
cos naduzywasz .
a jesli przestrzegasz przed takimi co to czynia rzeczy biblijne jak uzdawianie wygananie demonów ,to tez nie fer bo to tak jakbys ich wytykał palcami ze
ich nie zna Bóg.
Inie opowiadaj ze taka wiara nie ma znaczenia - jaka wiara jest twoim udziałem
?
A jak ty rozpoznajesz bo jesli uczynkami to przeciez oni czynili dobrze skoro uzdrawiali uwalniali .

eksplorator

Post autor: eksplorator »

booris pisze:
Henryk pisze:
booris pisze:Henryk,powiedz gorze zeby sie przeniosla.
Jk 1:5-6 ubg " A jeśli komuś z was brakuje mądrości, niech prosi Boga, który daje wszystkim obficie i bez wypominania, a będzie mu dana. (6) Ale niech prosi z wiarą, bez powątpiewania. Kto bowiem wątpi, podobny jest do fali morskiej pędzonej przez wiatr i miotanej tu i tam."
Czyzby "dziecinnie prosta" rzecz byla dla Ciebie nieosiagalna? A ten cytat powinienes przeczytac zanim rzuciles haselko o przeniesieniu gory.Czytaj go za kazdym razem,kiedy wymyslisz podobny "test".
booris ... światły człowieku trzech stolic (Barcelona też jest stolicą - Katalonii), przecież Jezus mówił w przenośni ... często to robił, dlatego niektórzy, równie światli mędrcy tego nie rozumieli. Kiedyś wypowiedział takie oto słowa;
"Ja jestem chlebem życia. Wasi praojcowie jedli mannę na pustkowiu, a jednak pomarli. To jest chleb, który zstępuje z nieba, aby każdy mógł z niego jeść i nie umrzeć. Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba; jeśli ktoś je z tego chleba, będzie żył na wieki; chlebem zaś, który ja dam, jest moje ciało za życie świata" Jan 6;48-51
... co na to mędrcy?
Żydzi zaczęli się więc ze sobą spierać, mówiąc: „Jak ten człowiek może nam dać do jedzenia swoje ciało?” Jan 6;52
A chwilę później, Jezus powiedział coś, czego wtedy jeszcze nikt na ziemi nie rozumiał;
Toteż Jezus rzekł do nich: „Zaprawdę, zaprawdę wam mówię: Jeżeli nie jecie ciała Syna Człowieczego i nie pijecie jego krwi, nie macie życia w sobie. Kto spożywa moje ciało i pije moją krew, ten ma życie wieczne, a ja go wskrzeszę w dniu ostatnim; bo moje ciało jest prawdziwym pokarmem, a moja krew jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje ciało i pije moją krew, ten pozostaje w jedności ze mną, a ja w jedności z nim" Jan 6;53-56
Nawet Jego uczniów to zbulwersowało!
Dlatego wielu jego uczniów, usłyszawszy to, rzekło: „Mowa ta jest szokująca; któż może jej słuchać?” Ale Jezus, wiedząc sam w sobie, że jego uczniowie na to szemrają, rzekł do nich: „To was gorszy? Jan 6;60,61
Wyjaśnił to dopiero podczas ostatniej wieczerzy, kiedy zawarł nowe przymierze z rodzajem ludzkim, przemawiając jako pierwociny do swych 11 uczniów. Ale już wcześniej wiele razy mówił o spożywanie jakiego rodzaju pokarmu mu chodziło;
Jan 4;34 PNŚ "Jezus powiedział do nich: Moim pokarmem jest wykonywanie woli tego, który mnie posłał, i dokończenie jego dzieła"
Pokarmem jest "pełnienie woli Tego", który posłał swego Syna na ziemię. Powiedział to również największemu wrogowi ludzkości oraz aniołów Bożych - szatanowi;
Mat 4;4 PNŚ "Ale on, odpowiadając, rzekł: „Jest napisane: ‚Nie samym chlebem ma żyć człowiek, lecz każdą wypowiedzią, która przechodzi przez usta Jehowy"

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Henryk pisze:
efroni pisze:W ten sposób chciałem by sama sobie uświadomiła, że wiara nie jest najważniejsza .
No ale Ty [ jak na Henryka przystało] nie mogłeś się powstrzymać , co ? :-D
Ano... nie mogę powstrzymać się, jeśli ktoś pisze swoje prywatne myśli, zwodniczo twierdząc, że to Słowo Boże.
Zbawienie chcesz uzyskać miłością?
A może uczynkami?
Jesteś w stanie sam sobie zapewnić (zapracować na) zbawienie i życie wieczne? :aaa:
Tobie nawet zbędny jest Chrystus!?
Gdybyś nawet jakimś cudem posiadał doskonałą miłość, i umiał byś przenosić góry, to na nic się nie przyda bez Ofiary Syna Bożego i Wiary w obietnice Boże!

Zbawieni możemy być jedynie nieobłudną wiarą. Niczym innym!
Dla pewności zapodam werset, bo wszystko wskazuje na to, że nie znasz go...
Ef 2:8-9 dos "Gdyż łaską jesteście zbawieni przez wiarę, i to nie z was - to dar Boga; (9) nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił."
Cała reszta musi wynikać z wiary.
Nigdy nie będziesz posiadał doskonałej miłości, nigdy nie będziesz popełniał doskonałych uczynków...
Ważne, abyś szczerze tego chciał...

Dzięki łasce Bożej, dzięki Okupowi Syna Bożego, możemy zbliżyć się do Ojca, pomimo naszych niedoskonałości.
Co Ty na to krętaczu? :roll:

Nie zmieni tego nawet Wasza przezabawna „Luba”.
Jeśli ktoś pisze swoje prywatne myśli, zwodniczo twierdząc, że to Słowo Boże , to raczej Charles Taze Russell
To co piszę to nie jest Słowo Boże a interpretacja tego co napisano w Biblii .
Tak , zbawienie chcę uzyskać miłością nieobłudną .
Nie ma miłości bez uczynków , miłość bez uczynków jest martwa .

Nie , nie jestem w stanie sam zapewnić sobie zbawienia .
Zbawienie [przez miłość nieobłudną] jest możliwa tylko w społeczności złożonej co najmniej z dwóch albo trzech (Mt 18,20)
W społeczności której obrazem jest okrag , gdzie wszyscy są sobie równi , gdzie są prawdziwie braćmi [a nie z nazwy jeno] ,
a nie w społeczności której obrazem jest piramida z zależnościami , podległościami , władzami , zwierzchnościami , prawami , naukami wewnątrzorganizacyjnymi .
Nie to że Mesjasz jest niepotrzebny , każdemu człowiekowi Mesjasz [czytaj mesjanizm] jest wręcz niezbędny do zbawienia .

Cyt ;Zbawieni możemy być jedynie nieobłudną wiarą. Niczym innym!
Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość – te trzy: z nich zaś największa jest miłość.
... i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym.

Do czasu objawienia się Mesjasza nauczano, że Bóg jest wprawdzie sprawiedliwym ale surowym Sędzią , który surowo każe nawet za najmniejsze uchybienie .
Mesjasz to zmienił ... Bóg jest miłością , On odpuszcza wszystkie twoje winy,
On leczy wszystkie twe niemoce, On życie twoje wybawia od zguby, On wieńczy cię łaską i zmiłowaniem,
Miłosierny jest JHWH i łaskawy, nieskory do gniewu i bardzo łagodny


Do czasu Mesjasza zbawieni mogli być jedynie ci którzy nie uchybili Prawu Tory .
Do czasu Mesjasza grzesznicy [my] nie mieli żadnej nadziei .
Już za życia byli uważani za martwych , dlatego mówiono o nich [o nas] "proch ziemi"
I Mesjasz daje im [nam] nadzieję
I to jest Dobra Nowina która Mesjasz ogłasza wszystkim, wszystkim ponieważ wszyscy zgrzeszyli i są pozbawieni Bożej chwały
Wierzysz Mesjaszowi ?
Do tego nie jest potrzebna tak mocna wiara, która możne góry przenosić , tu wystarczy, że uwierzysz
[w objawienie Mesjasza dotyczące Boga, jako dobrego, miłosiernego , łaskawego , nieskorego do gniewu Ojca] ,
z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej, i z całej siły swojej.

Co Ty na to krętaczu? :roll:
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

przepaszam ale jesli obaj nie wierzycie ,ze Jezus Mesjasz nie jest Bogiem YHVH
to po co sie kąsacie.
Przeciez tylko Bog jest Zbawicielem Odkupicielem a nie człowiek .tak powiedział Jezus.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

tola pisze:to po co sie kąsacie.
Dziękuję "Tolu".
Jest mi wstyd. :oops:

Choć uważam JHWH za Ojca Jezusa...
Szkoda, że Ty nie. :-(

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

tola pisze:przepaszam ale jesli obaj nie wierzycie ,ze Jezus Mesjasz nie jest Bogiem YHVH
to po co sie kąsacie.
Przeciez tylko Bog jest Zbawicielem Odkupicielem a nie człowiek .tak powiedział Jezus.
JHWH nazywa Jezusa swoim Synem umiłowanym [ Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem ]
I o to się nie "kąsamy" .

"Kąsamy" się ponieważ [w sposób kategoryczny] Henryk napisał ;
Zbawieni możemy być jedynie nieobłudną wiarą. Niczym innym!
A Pismo wyrażnie podaje ; ... i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym.
Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość – te trzy: z nich zaś największa jest miłość.
Oto się "kąsamy" ... i o jeszcze kilka innych spraw :-D

Edit ;
Nie drwię , nie szydzę , nie kpię i nie kąsam inaczej wierzących , ale jeżeli ktoś kpi , szydzi , drwi , kąsa mnie ,
czy to z powodu odmienności wiary, czy to z powodu odmiennej interpretacji tekstu biblijnego
to z pełną premedytacją , celowo i świadomie odpowiadam mu tym samym ,
.... po to by delikwent przekonał się sam , na swojej skórze co to znaczy ; nie czyn drugiemu co tobie niemiłe .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

to bez sensu bo skoro to bez sensu bo skoro Jezus nie jest Bogiem YHVH to nie macie Zbawienia
a Jezus przyszedł Zbawic Lud Swój od grzechów ich.
Zadne uczyni tego nie zastapianie jest Bogiem YHVH to nie macie Zbawienia
a Jezus przyszedł Zbawic Lud Swój od grzechów ich.
Zadne uczyni tego nie zastapia wiec zaden z was nie jest w zasiegu Zbawienia.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

ODPOWIEDZ

Wróć do „Czytelnia”