Powieści Francine Rivers

Miejsce na wklejki artykułów o tematyce biblijnej, religijnej itp. (tutaj szczególnie pamiętamy o punkcie 13 regulaminu forum)

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
krecik
Posty: 1187
Rejestracja: 28 lis 2009, 10:22
Lokalizacja: Pszczółki

Powieści Francine Rivers

Post autor: krecik »

Czy ktoś zna tę autorkę ? Jej twórczość ? Co myślicie ? :-D
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9

wiesia
Posty: 1896
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:57

Post autor: wiesia »

Ja czytałam taką trylogię i coś tam jeszcze.Wcześniej nie znałam autorki,bo nie przepadam za czytadłami i rzadko po nie sięgam. Te książki przypadły mi do gustu, ale może być tak,że akurat miałam potrzebę chwili na literaturę taką a nie inną. /miałam kiedyś "fazę" horrorów,kryminałów itp./. Książki odebrałam pozytywnie. Te które czytałam były obyczajowe,o losach kobiet,swego rodzaju saga. Czytałam też,że autorka wydała jakieś historyczne i inne jeszcze,ale chętnie poznam opinię czy warto je kupić,bo są dość drogie, a w bibliotece niedostępne.

krecik
Posty: 1187
Rejestracja: 28 lis 2009, 10:22
Lokalizacja: Pszczółki

Post autor: krecik »

Podobnie też do Ciebie, tak jakby przez przypadek przeczytałem jedną. Może bardziej z konieczności zabicia nudy. Następnie więcej i częściej.

Z tym że ja zacząłem pochłaniać wprost kolejne pozycje. To co mogę sobie w tej chwili przypomnieć to „W ciemności”, „Świt poranka”, „Potęga miłości”. Historie biblijne staro i nowotestamentowe. Bardziej zapadły mi w pamięć bohaterowie, Tacy jak np. Hadassa, Arterkses, . Powiem iż było sporo chwil gdzie oczy robiły się mokre. Być może to taka moja przypadłość. Dobry film tzn. taki który ma jakiś przekaz, też bardzo mnie angażuje.
Odpowiadają mi takie powieści, bo bohaterami są postacie biblijne i są tam same historie z Biblii. Autorka jest osobą duchowo odrodzoną według wzoru jaki jest w Biblii.
Książki te mają charakter ewangelizacyjny, doskonale nadają się np. na prezent.
Oprócz Biblii, gorąco polecam ! :-D
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9

wiesia
Posty: 1896
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:57

Post autor: wiesia »

To mnie upewniłeś,że warto jednak sięgnąć po te biblijne i historyczne. :-) Jak tylko trochę luzu w rachunkach będzie to..hoho, ale sobie dogodzę :-P :s_oczko:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Czytelnia”