forum

Bezwartościowe dyskusje, tematy zdublowane, założone w chwili "słabości", takie o których należy zapomnieć itp. Zostaną automatycznie usunięte po 7 dniach od ostatniego posta.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: forum

Post autor: Anna01 »

Z tego upału mam ...zaćmienie. :-(
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: forum

Post autor: wuka »

:hehe: :fiolki:
To masz śnieżek dla ochłody
:choinka: :skok: :sniezek1: :balwan: Chłodniej? ;-)

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: forum

Post autor: RN »

Anna01 pisze:
11 sie 2020, 20:39
RN, wuka
Zupełnie nie wiem o czym piszecie :-(
Ja piszę o tym, że Biblii nie ośmieszają ci, którzy wprost cytują jej pomyłki, lecz Biblia ( zródło ) sama to robi względem siebie.
No jeżeli np. Bóg każe swojemu największemu prorokowi Izajaszowi chodzić 3 lata nago, aby był to jakiś tam znak, to tutaj wystarczy tylko takie coś zacytować bez potrzeby komentowania .
Jeżeli prorok Ezechiel ma z polecenia Pana leżeć 390 dni na lewym boku, a zarost z brody ma ogolić i poważyć na równe części, a następnie różne cuda z nim wyprawiać, to takie coś również wystarczy zacytować, bez potrzeby komentowania, bo komentarz jest tutaj zbyteczny.

Ale jeszcze większą szkodę Biblii zrobili ci, którzy uznali te wszystkie wydarzenia za nieomylne i natchnione.
Jeżeli ja np. będę cytował takie i podobne wersety, to inni mogą mnie oskarżać o ośmieszanie biblijnego Boga czy ironizowanie z ich wiary, bo przecież dla każdego normalnego człowieka takie teksty, już same w sobie to jest cyrk na kółkach.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Re: forum

Post autor: Luba »

Ja nabralam dystansu do Biblii i traktuje ja jako zrodlo wiedzy o zmaganiach duchowych ludzi zamieszkujacych Euroazje na przestrzeni kilku tysiacleci.

Historia rozwoju duchowosci zapisana w tej ksiedze jest dla mnie wskazowka, ze czlowiek jest cudownym dzielem SWIADOMOSCI, ktora upodobala sobie te pelna cudow gre , ktora zwie sie ZYCIE 🙂

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: forum

Post autor: RN »

Luba pisze:
11 sie 2020, 21:56
Ja nabralam dystansu do Biblii i traktuje ja jako zrodlo wiedzy o zmaganiach duchowych ludzi
Też tak myślę.
W tych warstwach Biblii, w których jak myślano tak pisano, rzeczywiście można to potraktować jako ich zmagania duchowe. Nie ważne czy się mylono, czy nie, ważny był czysty zamiar.
Jednak oprócz tych warstw są jeszcze inne, które składają się ze zwykłych świadomych kłamstw, jak np.rozmowa twarzą w twarz z Bogiem, otwierające się nieba i inne.
[/quote]
wuka pisze:
11 sie 2020, 18:54
Wiesz, że wczoraj o tym samym myślałam..dokładnie. I w sumie po latach muszę jednak przyznać rację katolikom, że z niej takiego "bożka" jednak nie zrobili. Inna sprawa, że mają odjazdy, to fakt, ale przynajmniej nie mają takiej alergii na nią, jak protestanckie i okołoprotestanckie zgromadzenia.
Katolicy w sprawie swego podejścia do żródła są moim zdaniem w lepszej sytuacji niż większość protestancka .
W lepszej dlatego, że Pismo Święte nie jest ich jedynym żródłem. Oprócz Pisma i Tradycji mają papieża, który oficjalnie poprzez encykliki może wprowadzać korekty do nauk kościoła.
A ponieważ żyje w tych czasach, to i znane są mu zdobycze nauki. Uwzględniając zdobycze nauki, może wprowadzać owe korekty. Chodzi o to, żeby po prostu się nie ośmieszyć.
Natomiast konserwatywny protestantyzm pozostał na peronie, a pociąg naprzód w świat pojechał.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Re: forum

Post autor: Luba »

RN, twoje wpisy sa tak trafne i precyzyjne, ze mozna tylko przytakiwac i uczyc sie i uczyc.... :->

A to ostatnie zdanie o protestantach jest the best :->

Dzieki za twoja pasje szerzenia oswiaty na forum :->

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: forum

Post autor: wuka »

Popisuję się pod wypowiedzią Luby.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Re: forum

Post autor: efroni »

RN pisze:W praktyce jest tak, że Biblię w wielu miejscach wystarczy tylko cytować bez dodawania własnych komentarzy i już jest cyrk na kółkach.
I oto chodzi różnego rodzaju i rożnego koloru prześmiewcom drwiącym z Boga który JEST (JHWH), z Biblii , z Jezusa , z wiary .
Wbrew pozorom oni doskonale wiedzą, że nie tylko Biblia [ jako Księga duchowa ] pełna jest opowieści , przypowieści , metafor , historii , historyjek , za którymi ukryta jest prawdziwa wiedza o sprawach duchowych , o Bogu , o człowieku , o światach niewidzialnych.

Aby zadrwić z Boga , z Biblii [nie tylko z Biblii, ale i z każdej innej księgi mówiącej o sprawach duchowych] wystarczy te opowieści , przypowieści , historie, porównania , metafory czytać , rozumieć , interpretować , cytować wprost , tak jak jest napisane i pośmiewisko gotowe [co cały czas ma miejsce na tym forum].

Biblia jest z jednej strony historią Objawienia się Boga ludziom w tym świecie [ Bóg w historii czasu objawia swoje Imię ] od Stwórcy do Boga, który jest Miłością
A z drugiej strony jest zapisaną historią procesu postrzegania tego Objawienia przez człowieka [ułomnego , grzesznego z człowieczym duchem, który usprawiedliwiając siebie , chce samego siebie wywyższyć ponad Boga i ponad Ducha Bożego]
Czy ci prześmiewcy wiedzą o tym że tak jak jest zapisane w ST, tak człowiek postrzegał Boga kilka tysięcy lat temu ?
Wiedzą , ale nie drwią z człowieka, który tak postrzegał Boga, tylko z Boga , z Ducha Bożego, któremu to Duchowi, konsekwentnie, to człowiecze postrzeganie [Boga] przypisują
wybrana pisze:W praktyce jest tak, że albo uznajesz Starotestamentowego JHVH, albo Boga Ojca o którym nauczał Jezus. Nie da się te dwa obrazy połączyć w jedno
BÓG JEST JEDEN I dla tej oczywistej prawdy, to co kto uznaje bądź nie uznaje [w praktyce czy nie w praktyce], nie ma żadnego znaczenia .
Te dwa obrazy postrzegania JEDYNEGO Boga który JEST [JHVH], łączy w jedno, Słowo Boże zarówno to pisane jak i to wcielone .
Zarówno jedno jak i drugie mówią to samo mówiąc ; Słuchaj, Israelu! Wiekuisty jest naszym Bogiem, Wiekuisty jest jedyny! A będziesz miłował Wiekuistego, Boga twojego całym sercem twoim, i całą duszą twoją, i całą mocą twoją.
Słuchaj, Israelu! Pan, nasz Bóg, Pan jest jeden. Będziesz więc miłował Pana, swego Boga, całym swym sercem, całą swą duszą, całym swym umysłem i z całej swojej siły.

W Biblii ani razu nie pada słowo Jahwe czy Jehowa . Te słowa to wymysł człowieka .
JHVH znaczyło i znaczy JESTEM , [Ja, jestem który jestem] (wyj 3;14) Te słowa mówią o dynamicznym istnieniu Boga, ale tylko z pozycji człowieka a nie z pozycji Boga, który jest stały i niezmienny - zawsze taki sam.
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: forum

Post autor: wuka »

Otóż to. Kpią więc z Boga raczej ci, którzy próbują Go zamknąć na kartkach jednej Księgi. Ci, którzy przecedzają przez sitko własnego rozumu każdy przecinek z nieudolnie przetłumaczonych tekstów, których oryginałów nawet nie mamy, a te, które mamy, doskonale wiemy, że są zmanipulowane.
Kpią z Boga ci, którzy nie widzą w drugim człowieku i w przyrodzie, w każdym stworzeniu, bożego dotknięcia i Jego tchnienia. Bo to On dał życie wszystkiemu.
A tu wyzwiska od oszołomów itp. skierowane do ludzi, którzy starają się być blisko Stwórcy, ale bez litery, w duchu, w obcowaniu.
Ot i tyle.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Re: forum

Post autor: efroni »

No jeżeli np. Bóg każe swojemu największemu prorokowi Izajaszowi chodzić 3 lata nago, aby był to jakiś tam znak, to tutaj wystarczy tylko takie coś zacytować bez potrzeby komentowania .
Jeżeli prorok Ezechiel ma z polecenia Pana leżeć 390 dni na lewym boku, a zarost z brody ma ogolić i poważyć na równe części, a następnie różne cuda z nim wyprawiać, to takie coś również wystarczy zacytować, bez potrzeby komentowania, bo komentarz jest tutaj zbyteczny.
(..)
Jeżeli ja np. będę cytował takie i podobne wersety, to inni mogą mnie oskarżać o ośmieszanie biblijnego Boga czy ironizowanie z ich wiary, bo przecież dla każdego normalnego człowieka takie teksty, już same w sobie to jest cyrk na kółkach.
Ten cyrk na kołkach nie jest z Boga tylko z ludzi, którzy próbują zamknąć Boga na kartkach tej Księgi ?
Ostatnio zmieniony 12 sie 2020, 11:13 przez efroni, łącznie zmieniany 1 raz.
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Re: forum

Post autor: Luba »

W moim osobistym procesie rozwoju duchowego doszlam do miejsca, z ktorego widac, ze Bog jest pelnia wszystkiego....ze wszystko, co istnieje jest manifestacja Boga🙂

SWIADOMOSC, ze ja (rowniez )JESTEM jest wiec ta manifestacja🙂

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: forum

Post autor: wuka »

Luba pisze:
12 sie 2020, 11:12
W moim osobistym procesie rozwoju duchowego doszlam do miejsca, z ktorego widac, ze Bog jest pelnia wszystkiego....ze wszystko, co istnieje jest manifestacja Boga🙂

SWIADOMOSC, ze ja (rowniez )JESTEM jest wiec ta manifestacja🙂
Też tak rozumiem i wiem, że wszystko, ale to wszystko jest jednością, niepojętym dla rozumu powiązaniem.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: forum

Post autor: wuka »

[Ten cyrk na kołkach nie jest z Boga tylko z ludzi, którzy próbują zamknąć Boga na kartkach tej Księgi ?][/quote]

No dokładnie też tak rozumiem. I to raczej ci, którzy oburzają się na przytoczenie tekstu i próbują BOGA tłumaczyć, że tak właśnie było, że Izajasz chodził na golasa 3 lata, powinni zrewidować swój stosunek do treści spisanych i do samego BOGA.
A nie karać ludzi, którzy być może widzą właściwie.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: forum

Post autor: wuka »

ojej, coś tu pokręciłam z cytowaniem.
-cytat od "efroni" z kilku postów powyżej, sorki

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: forum

Post autor: wybrana »

efroni pisze:
12 sie 2020, 10:43

Biblia jest z jednej strony historią Objawienia się Boga ludziom w tym świecie [ Bóg w historii czasu objawia swoje Imię ] od Stwórcy do Boga, który jest Miłością
A z drugiej strony jest zapisaną historią procesu postrzegania tego Objawienia przez człowieka [ułomnego , grzesznego z człowieczym duchem, który usprawiedliwiając siebie , chce samego siebie wywyższyć ponad Boga i ponad Ducha Bożego]
Czy ci prześmiewcy wiedzą o tym że tak jak jest zapisane w ST, tak człowiek postrzegał Boga kilka tysięcy lat temu ?
Wiedzą , ale nie drwią z człowieka, który tak postrzegał Boga, tylko z Boga , z Ducha Bożego, któremu to Duchowi, konsekwentnie, to człowiecze postrzeganie [Boga] przypisują
Absolutnie się z tobą zgadzam. Krytykując treść Starego Testamentu, czyli prawdę w jakim świetle człowiek przedstawił Boga krytykujemy twórców tej prawdy. Bo twórcy ST napisali - Pan kazał, że wszystko co czynili było z woli Boga. To było absolutnie wielkie i ogromne kłamstwo, bo ci władcy plemienni co kierowali życiem ludzi powołując i głosząc, że czynią to z woli Boga - byli kłamcami i służyli ojcowi kłamstwa - szatanowi. Bóg nigdy nie mówił - idźcie mordujcie, zabierajcie, składajcie dla mnie ofiary ze zwierząt, bo ja karmie się cierpieniem i przelaną krwią. Te wszystkie szatańskie atrybuty przypisywano Bogu, czyniąc przez to fałszywy obraz Boga. JHVH to nie imię Boga. Ten, który powiedzial - jestem, który jestem - nie powiedział, że jest Bogiem. Jestem, który jestem - może też być określeniem szatana, który ingerował w życie ludzi, a który nie mógł stwierdzić - jestem Bogiem, bo nim nie był, ale chciał, by go tak ludzie postrzegali. Bóg nie posługiwał by się atrybutami szatańskimi - laska zamieniała się w węża. Nie namawiał by do łupienia i mordów, lecz do pokoju i miłości, do wzajemnego poszanowania. To Izraelici wykreowali fałszywy obraz Boga i chrześcijanie zdominowani przez fałszywą naukę - dalej to kłamstwo przyjęli. Kto wierzy w Boga ten wierzy Jezusowi i posila się tylko prawdą objawioną przez samego Boga.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Zablokowany

Wróć do „Myśli ulotne”