forum

Bezwartościowe dyskusje, tematy zdublowane, założone w chwili "słabości", takie o których należy zapomnieć itp. Zostaną automatycznie usunięte po 7 dniach od ostatniego posta.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: forum

Post autor: Bobo »

wuka pisze:
13 sie 2020, 10:08
Krótko mowiąc: nalezy forum przywrócić świadkom i badaczom, a jedyną formę odmiennego zdania można wyrażać tak:"''nie zgadzam się z tobą, ale nie powiem dlaczego, bo mogłoby to obrazić twoje uczucia religijne".
Ciekawa perspektywa.
Jak zwykle, gdy trzeba ponarzekać na forum, to winę zwala się na Świadków i Badaczy. Wuka, nie idź w tą uliczkę.
Efroni wymienił sporo osób, którzy odeszli z forum, ale... nikt z nich nie był Świadkiem czy Badaczem.
Co to znaczy, jak piszesz: przywrócić forum ŚJ czy Badaczom? A KIEDY ono było ich???? :roll:
Nigdy. Uważam, że wartościowi dyskutanci BIBLIJNI odeszli, gdyż zaczęli dominować fantaści i kpiarze.
Teraz trudno to odbudować, niestety.
Moje drugie spostrzeżenie to... gdy tym właśnie fantastom inni mówią, że się nie zgadzają, to podnoszą głos sugerując nietolerancję.
Nic bardziej bzdurnego.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: forum

Post autor: Bobo »

wybrana pisze:Są tacy co myślą, że dobrze myślą, a nawet nie wiedzą, że są w błędzie.
Być może napisałaś o sobie. Jak czytam Twoje wpisy nt. duszy to aż oczy mi wychodzą z orbit. Pisz co chcesz, bylebyś nie łamała regulaminu.
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: forum

Post autor: wuka »

Jak zwykle, gdy trzeba ponarzekać na forum, to winę zwala się na Świadków i Badaczy.
To nieprawda. Zwróć jednak uwagę przez kogo ja i inni "myślący inaczej" są atakowani i tępieni? Tak na to patrzę. Inne ugrupowania, oprócz waszych dwóch jakoś potrafią tolerować odmienne opinie, a badacki popis zemsty, jakże niskich lotów, dał Henryk. Wybaczyłam, ale w pamięci zostało.
Nawet nie wiadomo jak z waszymi poglądami poprawnie dyskutować, bo są one "odjechane" i często zrozumiane wyłącznie przez wasze dwa zgromadzenia/denominacje. W dodatku, aby jakies jasne odpowiedzi otrzymać, to ... prawie jak u masonów, trzeba zasługami pewnie lub jakoś inaczej "wnijść" i dotrzeć do nauk. Komu się chce całe tomy "Na Straży" czy "Strażnicy" czytać, aby dokopać się do odpowiedzi na proste pytanie?
Badacze w ogóle jakies nowe pojęcia powprowadzali, ale wyznac się w nich nie-badacz nijak nie może, a uzyskac odpowiedź? To już wyższa szkoła jazdy.
Mnie to, bardzo przepraszam i bez obrazy, mocno trąci po prostu sektami. Tak one działają.
Naprawdę macie bardzo dziwne, a wręcz dziwaczne nauki i nie mówicie o nich w sposób jasny i prosty, zrozumiały dla każdego.
Oczywiście, to jest moje, subiektywne zdanie. Nie chcę urazić i z góry przepraszam osoby, które mogą się poczuć dotknięte. Napisałam to w celi dyskusji, a nie dokopania komukolwiek.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: forum

Post autor: wybrana »

Bobo pisze:
13 sie 2020, 10:37
wybrana pisze:Są tacy co myślą, że dobrze myślą, a nawet nie wiedzą, że są w błędzie.
Być może napisałaś o sobie. Jak czytam Twoje wpisy nt. duszy to aż oczy mi wychodzą z orbit. Pisz co chcesz, bylebyś nie łamała regulaminu.
Bobo, to nie szkodzi, że ci oczy wychodzą 😲, ale dobrze, że czytasz, bo to może ci dużo pomóc.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: forum

Post autor: Bobo »

wybrana pisze:dobrze, że czytasz, bo to może ci dużo pomóc.
Nie pomaga a wręcz szkodzi. Czytam nie dlatego, że ciekawe, ale dlatego, że jako moderator rzucam okiem jak kto pisuje.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: forum

Post autor: Bobo »

Wuka, za mocne wnioski. Jak czytasz Lubę czy wybraną, to czym to trąci? :rool:
Co z tego, że to cię kręci? Uważam, że forum nie jest ani badackie ani ŚJ.
Najczęściej ty wyskakujesz z takimi tekstami. Uważasz się że jesteśmy tak nietolerancyjni? A jak czytam ciebie to uważam, że ty w ogóle nie jesteś tolerancyjna.
Ot...
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: forum

Post autor: wuka »

Co z tego, że to cię kręci?
Mnie mało co kręci.
Po prostu coś czytam, z czymś się zgadzam lub nie. Na coś odpowiadam, na inne milczę. Ale idę swoją drogą i niekoniecznie o wszystkim informuję forumowiczów ;-)

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Re: forum

Post autor: Luba »

Moim zdaniem SJ, podobnie jak zydzi, katolicy, protestanci i wyznawcy islamu, podobnie jak zreszta hitlerowcy, uwazaja sie za narod wybrany i maja prawo "innych", czyli w ich pojeciu heretykow, nawracac pod grozba kary smierci....i niewazne czy od miecza, na stosie, w komorze gazowej, w piekle czy w Armagedonie.

U SJ najbardziej razace jest to, ze oswieconego Mistrza Jezusa, ktory objawil nam Prawde i Boga, ktorego Natura jest pulsujaca ZYCIEM ENERGIA ...czyli MILOSC....ze oni za sprawa CK uznaja Go za swego krola, a jednoczesnie czcza izraelskie msciwe bostwo, ktorego nazwali sobie po swojemu Jehowa i probuja wmowic slabym duchowo ludziom, ze to jedyna prawda. Kto tej "prawdy" nie przyjmie, skonczy w Armagedonie, a tu na forum otrzyma przydomek oszoloma i przesmiewcy , czy bluzniercy "prawdziwemu Bogu".

Zydowska pogarda i buta wylaza na kazdym kroku z wyznawcow Jehowy i rania zwyczajnie czlowieka, ktory w naturalny sposob broni sie przed tak prymitywnymi zapedami ludzi chorych z nienawisci do normalnego, poszukujacego swojej drogi czlowieka.

Ja wyrazam zdecydowanie i szczerze swoje przemyslenia, ktore dzieki przemysleniom innych wartosciowych osob wciaz ewaluuja i tego faktu zaden SJ, jak i kazdy zindoktrynowany i nie myslacy samodzielnie wierzacy czlowiek nie jest w stanie pojac i zaakceptowac.

Nigdy, przenigdy nie obrazilam swiadomie CZLOWIEKA...nawet jesli ktos tak myslal wg swojego religijnego programu, dopatrujac sie w moich wypowiedziach herezji.

Sama natomiast awansowalam w oczach wyznawcow Jehowy do miana "swini z obraczka w ryju", do "nieobyczajnej kobiety" , bo osmielilam sie przeciwstawic meskim szowinistom, ktorzy za sprawa Jehowy i Pawla odarli kobiete z naleznego jej autorytetu.

Nawet wybrana widzi we mnie medium szatanskie i tez probuje mnie nawracac.

Nawet efroni zarzucil mi cos w rodzaju bluznierstwa Bogu.

Piszac ten post, chce wyrazic swoje zdanie i sugestie, zebysmy probowali oddzielic czlowieczenstwo od pogladow ...i atakujac poglady-nawet zaciekle jak lwy- pamietali o tym, co jest wazniejsze od pogladow...czyli o naszym czlowieczenstwie, ktore zaistnialo zanim SJ nominowali Jehowe na swojego Boga.

Pozdrawiam wszystkich w Duchu i Prawdzie i z nadzieja, ze moje slowa nie zostana opacznie zrozumiane :->
Ostatnio zmieniony 13 sie 2020, 13:12 przez Luba, łącznie zmieniany 1 raz.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: forum

Post autor: wuka »

Luba, ostro, ale masz dużo racji.

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Re: forum

Post autor: Luba »

Bobo pisze:
13 sie 2020, 11:37
(...) Jak czytasz Lubę czy wybraną, to czym to trąci? :rool:
(...)
Oczywiscie w twoim pojeciu traci to herezja, bluznierstwem , co ty nazwales sobie "oszolomstwem" i demonstrujesz w swojej stopce(podpisie).

Jako moderator powinienes byc obiektywny i trzymac sie postanowien regulaminu, a nie uskuteczniac tutaj wolnoamerykanke .

Ja rozumiem, ze forum jest prywatne....ale rejestrujac sie tutaj zawarlam z wlascicielami umowe, ze moge tu pisac i wyrazac swoje poglady w dyskusjach, zdajac sobie sprawe, ze jesli nie beda interesujace, to nikt nie podejmie rozmowy ze mna.

O dziwo, widac golym okiem, ze moje wpisy wprowadzaja dynamike na forum....a wy mnie za to wywalacie... za kazdym razem bez ostrzezenia....

To jak to jest, Bobo z tym stosowaniem regulaminu...?

Ja mam swoje zdanie na ten temat, ale oszczedze ci go tutaj, bo i tak nie potrafisz przyjac konstruktywnej krytyki i wyciagnac wnioskow, lecz podobnie jak Henryk, kierujesz sie egoistyczna zemsta i waszym jedynym argumentem wobec usera-oszoloma zawsze jest ban, poprzedzony mobingiem.

Pozdrawiam cie w Duchu i Prawdzie :->

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: forum

Post autor: wybrana »

Luba pisze:
13 sie 2020, 11:56
Moim zdaniem SJ, podobnie jak zydzi, katolicy, protestanci i wyznawcy islamu, podobnie jak zreszta hitlerowcy, uwazaja sie za narod wybrany i maja prawo "innych", czyli w ich pojeciu heretykow, nawracac pod grozba kary smierci....i niewazne czy od miecza, na stosie, w komorze gazowej, w piekle czy w Armagedonie.

U SJ najbardziej razace jest to, ze oswieconego Mistrza Jezusa, ktory objawil nam Prawde i Boga, ktorego Natura jest pulsujaca ZYCIEM ENERGIA ...czyli MILOSC....ze oni za sprawa CK uznaja Go za swego krola, a jednoczesnie czcza izraelskie msciwe bostwo, ktorego nazwali sobie po swojemu Jehowa i probuja wmowic slabym duchowo ludziom, ze to jedyna prawda. Kto tej "prawdy" nie przyjmie, skonczy w Armagedonie, a tu na forum otrzyma przydomek oszoloma i przesmiewcy , czy bluzniercy "prawdziwemu Bogu".

Zydowska pogarda i buta wylaza na kazdym kroku z wyznawcow Jehowy i rania zwyczajnie czlowieka, ktory w naturalny sposob broni sie przed tak prymitywnami zapedami ludzi chorych z nienawisci do normalnego, poszukujacego swojej drogi czlowieka.

Ja wyrazam zdecydowanie i szczerze swoje przemyslenia, ktore dzieki przemysleniom innych wartosciowych osob wciaz ewaluuja i tego faktu zaden SJ, jak i kazdy zindoktrynowany i nie myslacy samodzielnie wierzacy czlowiek nie jest w stanie pojac i zaakceptowac.

Nigdy, przenigdy nie obrazilam swiadomie CZLOWIEKA...nawet jesli ktos tak myslal wg swojego religijnego programu, dopatrujac sie w moich wypowiedziach herezji.

Sama natomiast awansowalam w oczach wyznawcow Jehowy do miana "swini z obraczka w ryju", do "nieobyczajnej kobiety" , bo osmielilam sie przeciwstawic meskim szowinistom, ktorzy za sprawa Jehowy i Pawla odarli kobiete z naleznego jej autorytetu.

Nawet wybrana widzi we mnie medium szatanskie i tez probuje mnie nawracac.

Nawet efroni zarzucil mi cos w rodzaju bluznierstwa Bogu.

Piszac ten post, chce wyrazic swoje zdanie i sugestie, zebysmy probowali oddzielic czlowieczenstwo od pogladow ...i atakujac poglady-nawet zaciekle jak lwy- pamietali o tym, co jest wazniejsze od pogladow...czyli o naszym czlowieczenstwie, ktore zaistnialo zanim SJ nominowali Jehowe na swojego Boga.

Pozdrawiam wszystkich w Duchu i Prawdzie i z nadzieja, ze moje slowa nie zostana opacznie zrozumiane :->
Nie Luba, nie uważam cię za medium szatańskie. To, że nie zawsze się z tobą zgadzam, to nie znaczy, że osądzam twoją wiarę, bo wiara to nie tylko słowa, ale potwierdzamy ją życiem każdego dnia. Tu nie ma znaczenia do jakiej dominacji religijnej należymy, ale najważniejsze jest to, co mamy w sercu. Niektórzy są bardziej Hrystusowi choć o tym nie wiedzą, a niektórzy krzyczą, ale ich słowa są puste i nie mają potwierdzenia w życiu. Jezus nauczał, że każdy kto wypełnia wolę Boga - jest dla niego matką, siostrą, bratem. Wolą Ojca jest trwanie w dobru, miłości do Boga i we wzajemnej miłości. Na forum wymieniamy się poglądami, ale nikt nie ma prawa do osądzania naszej wiary, bo tylko Bóg zna nasze serce, nasze intencję, nasze codzienne wybory.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Re: forum

Post autor: Luba »

wybrana pisze:
13 sie 2020, 12:32
Nie Luba, nie uważam cię za medium szatańskie. To, że nie zawsze się z tobą zgadzam, to nie znaczy, że osądzam twoją wiarę, bo wiara to nie tylko słowa, ale potwierdzamy ją życiem każdego dnia. (...)
Wybrana...i tak zawsze cie lubie....dobrze o tym wiesz ....od kilku dobrych lat :->

Ale duchowo stoisz wciaz w miejscu, nie mogac sie zdecydowac, czy jestes "za"...czy "przeciw"...jak nasz rewolucjonista-elektryk z Matka Boska w klapie marynarki...on najlepiej ujal to w slowa, mowiac, ze jest "za" a nawet "przeciw" :->

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: forum

Post autor: wuka »

Moim zdaniem, a potwierdzają je (o czym nie wiedziałam wcześniej) różni mądrzejsi ode mnie, nalezy wyjść z wszelkich religijnych struktur.
Każda taka struktura to manipulacje, pranie mózgu i okradanie z energii, osobowości i wywieranie złego wpływu na psychikę.
To są świadome struktury "cwanych" ludzi. Tak było od zawsze i dopóki jakikolwiek kapaln, guru czy jak tam zwał będzie istniał to każdy człowiekk podporządkowany-tzw.wierny-jest łapach złego.

Wuka, jakoś tego dobra nie wyczytuję z twoich postów. Są potępiające jak ten tutaj. Pamiętaj o regulaminie:
5. Apelujemy o powściągliwość co do ocen dyskutantów i o koncentrację swojej uwagi na dyskutowanym problemie
8. Nie wolno czynić złośliwych, ironicznych oraz ośmieszających uwag pod czyimś adresem lub w odniesieniu do wyznawanych przez kogoś zasad moralnych i prawd wiary.

Bobo-modo

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: forum

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
13 sie 2020, 12:46
Moim zdaniem, a potwierdzają je (o czym nie wiedziałam wcześniej) różni mądrzejsi ode mnie, nalezy wyjść z wszelkich religijnych struktur.
Każda taka struktura to manipulacje, pranie mózgu i okradanie z energii, osobowości i wywieranie złego wpływu na psychikę.
To są świadome struktury "cwanych" ludzi. Tak było od zawsze i dopóki jakikolwiek kapaln, guru czy jak tam zwał będzie istniał to każdy człowiekk podporządkowany-tzw.wierny-jest łapach złego.
Dlatego ja nie należę do żadnej dominacji religijnej. Jezus żyje, Jezus nas słyszy, Jezus odpowiada i poucza. Jeżeli mam jakieś wątpliwości to proszę o pouczenie i otrzuje je.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Re: forum

Post autor: Luba »

Wuka, dlatego rozwijajacy sie duchowo czlowiek zrozumial, ze najwiekszym zlem, jakie przytrafilo sie ludzkosci jest wlasnie religia, ktora w naszej cywilizacji wziela sie niby od Mojzesza, ktoremu Bog wsrod grzmotow i blyskawic przekazywal "boze" prawo, przez ktore poznalismy siebie jako niewolnikow grzechu.
I malo kto potrafi pojac, ze Mistrz przekazal nam Prawde, ze to prawo jest przeklenstwem i ze kazdy moze sie od niego uwolnic...wystarczy tylko zwrocic sie do istoty wlasnego czlowieczenstwa i...czytac Biblie ze zrozumieniem i godnoscia wolnego dziecka bozego :->

Zablokowany

Wróć do „Myśli ulotne”