forum

Bezwartościowe dyskusje, tematy zdublowane, założone w chwili "słabości", takie o których należy zapomnieć itp. Zostaną automatycznie usunięte po 7 dniach od ostatniego posta.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

forum

Post autor: nike »

Anna01, czy nie uważasz Aniu,ze to forum powinno zmienić swój szyld z FORUM BIBLIJNE na jakieś świeckie, bo według mnie forum pod tą nazwą uwłacza BOGU NAJWYŻSZEMU, bo tutaj prawie nic nie mówi się o BOGU JHWH, a raczej BOGA SIĘ BLUŹNI, poczytałam kilka postów ostatnio pisanych przez userów, i dowiedziałam się,ze BÓG JHWH to morderca jest, a czym jest BIBLIA to nawet nie wspomnę. Jak może forum nazywać się BIBLIJNE skoro userzy na Biblię patrzeć nie mogą. Na tym forum napisałam ponad 10000 postów kilka lat temu, było oczywiście różnie, ale tak jak jest teraz, to nie było , pozdrawiam miło :-)

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: forum

Post autor: wybrana »

Czy ty chcesz nike, by wyznawcy Jezusa Chrystusa, który nauczał o Bogu miłości, o Bogu sprawiedliwym - wyznawali BogaJHWH żądnego krwi niewinnych. Bóg jest zawsze jeden jedyny i tylko dzięki Jezusowi mogliśmy poznać Boga. Izraelici powoływali się na obraz Boga swojej urojonej wyobraźni, przez co czynili tyle zła i nieprawości. To ty obrażasz świętość Boga i nas piszących.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: forum

Post autor: wuka »

10 tysięcy postów...to faktycznie jest argument koronny i przyczynek do zmiany nazwy forum :mrgreen:
A tak powaznie. Nike, macie swoje badackie forum. Nikt wam nie podskoczy. Możecie chwalić waszego Jehowę pod niebiosa.
Tu nikt ani Boga, ani Biblii nie obraża. Ludzie mają jednak rozum i myślą także krytycznie. I mają odwagę o tym pisać, bo jest o czym. Nie wszystkie sytuacje w PS są tak jasne i oczywiste. Wiele, niestety, budzi kontrowersje i pytania, a także wątpliwości. W oczy się również rzuca fakt, że Chrystus=Boga Pomazaniec jednak nie namawiał do kradzieży ani mordowania kogokolwiek. Nauczał MIŁOSCI, nawet nieprzyjaciół, a nie eksterminacji całych narodów.
Bóg ST nakazywał coś wręcz przeciwnego. Tak czegoś nie wolno zamiatac pod dywan i udawać (tłumaczyć, interpretować), że to z miłości się działo.

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: forum

Post autor: Anna01 »

Nike

Od zawsze jest ten sam regulamin na forum.
Trzy pierwsze punkty mówią:

1. Forum jest stroną prywatną i nie jest oficjalnym głosem żadnego Kościoła (wyznania).
2. Udział w rozmowach może brać każdy bez względu na wyznanie bądź brak wyznania.
3. Głównym celem Forum jest wymienienie poglądów na temat Biblii i wiary.

Są działy "ścisłe" gdzie jest wiele tematów o Bogu JHWH, ale niewiele osób o Nim piszących.
Jest wiele zagadnień - wejdź w tematy i sama zobacz, są setki !
Biblia (jako dzieło historyczne, literackie, jako dzieło Boga - dla wierzących )jest tu najważniejsza.
Biblia jak wiemy składa się ze Starego Testamentu i diametralnie(!) różnego Nowego Testamentu.
Nie mogę i nie chcę narzucać nikomu jak, w kogo i w co ma wierzyć po zdobyciu wiedzy biblijnej.
To nie jest tak, że userzy na Biblię patrzeć nie mogą, po prostu wyciągają wnioski z tego co przeczytali w ST i NT i im się to "nie skleja",
a niewielu jest userów, aby cierpliwie, bez złości pomóc "skleić".
Nike, jestem na forum od początku :-) mój nr ID to 4 i ZAWSZE były emocje - często większe niż obecnie. :-)
Tak funkcjonują fora - ilu użytkowników, tyle zapatrywań, wierzeń, interpretacji, temperamentów, charakterów itp.

Serdecznie Cię pozdrawiam
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Re: forum

Post autor: efroni »

8. Nie wolno czynić złośliwych, ironicznych oraz ośmieszających uwag pod czyimś adresem lub w odniesieniu do wyznawanych przez kogoś zasad moralnych i prawd wiary.

Tyle regulamin natomiast w praktyce jest tak : 8. Nie wolno czynić złośliwych, ironicznych oraz ośmieszających uwag pod czyimś adresem [z wyjątkiem Boga który JEST (JHVH) , Biblii , Jezusa ] lub w odniesieniu do wyznawanych przez kogoś zasad moralnych i prawd wiary [ z wyjątkiem katolików , ŚJ, ADS, judaizmu , deizmu].
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: forum

Post autor: wybrana »

efroni pisze:
11 sie 2020, 9:04

Tyle regulamin natomiast w praktyce jest tak : 8. Nie wolno czynić złośliwych, ironicznych oraz ośmieszających uwag pod czyimś adresem [z wyjątkiem Boga który JEST (JHVH) , Biblii , Jezusa ] lub w odniesieniu do wyznawanych przez kogoś zasad moralnych i prawd wiary [ z wyjątkiem katolików , ŚJ, ADS, judaizmu , deizmu].
W praktyce jest tak, że albo uznajesz Starotestamentowego JHVH, albo Boga Ojca o którym nauczał Jezus. Nie da się te dwa obrazy połączyć w jedno. Wyznawcy JHVH będą czuli się obrażani przez chrześcijan, a chrześcijanie będą czuli się obrażani przez wyznawców JHVH. Najlepiej przestać się obrażać i wyrażać swoją wiarę przez argumentowanie swoich racji.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: forum

Post autor: nike »

Najlepiej przestać się obrażać i wyrażać swoją wiarę przez argumentowanie swoich racji.
Ja się nie obraziłam, przecież nie mnie poniżacie. A Prawdę o BOGU JHWH I JEGO SYNU JEZUSIE argumentować i bronić zawsze będę, BO Z NIEJ ŻYWOT POCHODZI.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: forum

Post autor: wybrana »

nike pisze:
11 sie 2020, 13:24
Najlepiej przestać się obrażać i wyrażać swoją wiarę przez argumentowanie swoich racji.
Ja się nie obraziłam, przecież nie mnie poniżacie. A Prawdę o BOGU JHWH I JEGO SYNU JEZUSIE argumentować i bronić zawsze będę, BO Z NIEJ ŻYWOT POCHODZI.
Żywot jest w Jezusie Chrystusie, bo Jezus jest Darem od samego Boga. Bóg objawił nam siebie na ziemi w swoim Synu. Albo tą prawdę przyjmujemy, albo nie chcemy przyjąć - każdy ma wybór.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: forum

Post autor: nike »

Tylko,że Jezus w swoich modlitwach nie modlił się do SIEBIE tylko do swojego OJCA a kto jest JEGO OJCEM?

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: forum

Post autor: wybrana »

nike pisze:
11 sie 2020, 14:09
Tylko,że Jezus w swoich modlitwach nie modlił się do SIEBIE tylko do swojego OJCA a kto jest JEGO OJCEM?
Bo jeszcze wtedy się nie wypełniło, jeszcze Syn Człowieczy nie został wywyższony, jeszcze wtedy Jezus był człowiekiem - a Chrystusem - Zbawicielem się stał. Dlatego stał się naszą drogą do Zbawienia. Żyje w nas i nas prowadzi. Słyszy nas i nas poucza. Chroni nas przed złem. Jezus z Bogiem Ojcem jest jednością. Modląc się do Boga Ojca - modlimy się też do Jezusa. Modląc się do Jezusa - modlimy się do Boga Ojca. To jest duchowa jedność. To, co Jezus nauczał o swoim Ojcu, jest niezgodne z wizerunkiem Boga na jakiego głos powoływali się Izraelici. Boga nikt nie słyszał, tylko jednorodzony Syn, który jest w łonie Ojca - objawił Go. Przez Jezusa poznaliśmy prawdziwy obraz Boga i usłyszeliśmy Jego głos.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: forum

Post autor: wuka »

Świetnie ujęte, wybrana.
Jak można tego nie rozumieć? Nie wiem.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: forum

Post autor: RN »

efroni pisze:
11 sie 2020, 9:04
8. Nie wolno czynić złośliwych, ironicznych oraz ośmieszających uwag pod czyimś adresem lub w odniesieniu do wyznawanych przez kogoś zasad moralnych i prawd wiary.

Tyle regulamin natomiast w praktyce jest tak :[/b]
W praktyce jest tak, że Biblię w wielu miejscach wystarczy tylko cytować bez dodawania własnych komentarzy i już jest cyrk na kółkach.
Problem jest więc taki, że za złośliwości, ironię i ośmieszanie nie odpowiadają ci, którzy na to zwracają uwagę, lecz samo żródło i ci, którzy uczynili z niej nieomylnego, natchnionego bożka.
Z tych dwóch ostatnich ( żródło i wyznania, które ją uświęciły ) gorszą robotę zrobiły ci ostatni, bo swoją decyzją wystawili ją na obstrzał.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: forum

Post autor: wuka »

Problem jest więc taki, że za złośliwości, ironię i ośmieszanie nie odpowiadają ci, którzy na to zwracają uwagę, lecz samo żródło i ci, którzy uczynili z niej nieomylnego, natchnionego bożka.
Z tych dwóch ostatnich ( żródło i wyznania, które ją uświęciły ) gorszą robotę zrobiły ci ostatni, bo swoją decyzją wystawili ją na obstrzał.
Wiesz, że wczoraj o tym samym myślałam..dokładnie. I w sumie po latach muszę jednak przyznać rację katolikom, że z niej takiego "bożka" jednak nie zrobili. Inna sprawa, że mają odjazdy, to fakt, ale przynajmniej nie mają takiej alergii na nią, jak protestanckie i okołoprotestanckie zgromadzenia.

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: forum

Post autor: Anna01 »

RN, wuka
Zupełnie nie wiem o czym piszecie :-(
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: forum

Post autor: wuka »

Anna01 pisze:
11 sie 2020, 20:39
RN, wuka
Zupełnie nie wiem o czym piszecie :-(
:xhehe: O Biblii, Anno.
Może my szyfrem? na jednej fali chyba nadajemy ;-) Kto tam nas wie :-D Ale faktycznie offtop zrobiliśmy ;-)
Ja przepraszam i wzywam RN-a do raportu i ukorzenia się przed szefostwem :s_oczko:

Zablokowany

Wróć do „Myśli ulotne”