forum

Bezwartościowe dyskusje, tematy zdublowane, założone w chwili "słabości", takie o których należy zapomnieć itp. Zostaną automatycznie usunięte po 7 dniach od ostatniego posta.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Re: forum

Post autor: Luba »

wuka pisze:
12 sie 2020, 11:14
Luba pisze:
12 sie 2020, 11:12
W moim osobistym procesie rozwoju duchowego doszlam do miejsca, z ktorego widac, ze Bog jest pelnia wszystkiego....ze wszystko, co istnieje jest manifestacja Boga🙂

SWIADOMOSC, ze ja (rowniez )JESTEM jest wiec ta manifestacja🙂
Też tak rozumiem i wiem, że wszystko, ale to wszystko jest jednością, niepojętym dla rozumu powiązaniem.
Wuka, polecam ci temat samadhi :->

Szukalam czegos po polsku w tym temacie i natknelam sie na kilka filmow na YT...sprobuj znalezc na poczatek "Samadhi cz.I " i "Samadhi cz.II" :->

Samadhi to rzeczywistosc poza mozliwosciami pojmowania ludzkiego mozgu.

To rzeczywistosc, o ktorej mowili wszyscy oswieceni Mistrzowie z Jezusem wlacznie, co dla mnie jest oczywiste :->

O te rzeczywistosc otarli sie fizycy i dzieki temu ludzkosc otrzymala swoiste turbodoladowanie w procesie rozwoju w kierunku "nieba" :->

Samadhi to stan duchowy, ktory jest MILOSCIA najwyzszych lotow....jeszcze doskonalszym niz agape :->

Ciekawa jestem twojego zdania w tej sprawie.

Nie ma sprawy, jesli temat odrzucisz :->

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: forum

Post autor: wuka »


Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Re: forum

Post autor: Luba »

wuka pisze:
12 sie 2020, 12:31
O tym na przykład mówisz: https://www.bing.com/videos/search?q=sa ... &FORM=VIRE

Tak...sprobuj sie z tym zapoznac :->

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: forum

Post autor: wuka »

Ja ten temat znam, ale nie wiedziałam, że ma taką nazwę.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: forum

Post autor: wybrana »

Luba pisze:
12 sie 2020, 12:35
wuka pisze:
12 sie 2020, 12:31
O tym na przykład mówisz: https://www.bing.com/videos/search?q=sa ... &FORM=VIRE

Tak...sprobuj sie z tym zapoznac :->
Z zapodanym filmie są ujęte rację z którymi się zgadzam, ale nie wiem, czy zauważyłaś, że człowiek przebudzony nie przestaje odgrywać swojej roli życia. Dopóki funkcjonuje w tym egzystencjonalnym świecie, to jego rola dalej trwa. Ważny jednak jest jej scenariusz i zrozumienie swojej roli w tym scenariuszu. Ze sceny schodzimy wtedy, gdy kończymy to egzystencjonalne życie.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Re: forum

Post autor: Luba »

wuka pisze:
12 sie 2020, 12:42
Ja ten temat znam, ale nie wiedziałam, że ma taką nazwę.
A masz jakies "przemyslenia" w tym temacie, ktory-jak piszesz- znasz?

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Re: forum

Post autor: Luba »

wybrana pisze:
12 sie 2020, 12:55
(...) Ze sceny schodzimy wtedy, gdy kończymy to egzystencjonalne życie.

Czy tam rzeczywiscie powiedziano gdzies, ze w ogole kiedykolwiek "schodzimy ze sceny"?

Wiesz, wuka, ja jestem w trakcie doswiadczania samadhi...na samym poczatku i .....moze sie okazac, ze ty jestes juz dalej :->


Sorry, myslalam, ze rozmawiam z wuka.

Ciesze sie wybrana, ze rowniez zerknelas w kierunku samadhi :->
Ostatnio zmieniony 12 sie 2020, 13:33 przez Luba, łącznie zmieniany 1 raz.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: forum

Post autor: wuka »

wybrana pisze:
12 sie 2020, 12:55
Luba pisze:
12 sie 2020, 12:35
wuka pisze:
12 sie 2020, 12:31
O tym na przykład mówisz: https://www.bing.com/videos/search?q=sa ... &FORM=VIRE

Tak...sprobuj sie z tym zapoznac :->
Z zapodanym filmie są ujęte rację z którymi się zgadzam, ale nie wiem, czy zauważyłaś, że człowiek przebudzony nie przestaje odgrywać swojej roli życia. Dopóki funkcjonuje w tym egzystencjonalnym świecie, to jego rola dalej trwa. Ważny jednak jest jej scenariusz i zrozumienie swojej roli w tym scenariuszu. Ze sceny schodzimy wtedy, gdy kończymy to egzystencjonalne życie.
Na razie kawałek zdążyłam obejrzeć, ale w ciągu dnia po troszeczku ;-) do przodu, bo zapowiada się interesująco.

Jasne jest to, że swoje życie , takie jakie mamy należy do końca przeżyć i masz rację, że teraz żyje się lepiej, bo świadomie. Może tak - coraz bardziej świadomie. Ale przeciez to droga, małymi kroczkami ku lepszemu, każdego dnia :-)

A po życiu jedynie dalsze życie nas czeka, w innej rzeczywistości i na pewno lepszej, odpoczynek krótki, a potem znowu nauka. Ale to jest super.

Tak, jak obejrzę to coś skrobnę pewnie :s_oczko:

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: forum

Post autor: wuka »

No to króciutko. Ponad połowę 1 części mam za sobą.
Luba, to nie jest nic innego, jak zlepek innych Wschodnich nauk.
To samo, takie same przemyślenia, a nawet cytaty z Szekspira, Kartezjusza itp. przywołują praktykujący zen, tao i różne odmiany jogi.
To samo, dokładnie, czytałam niedawno w książkach Newtona, Bradena i ... Adamskiej.
Podobnie medytujący Indianie obu Ameryk praktykują itd.itd. Gdzie nie spojrzysz tam wołanie o matrixie, wołanie o przebudzeniu i to jest prawda.
Powiem ci co ja robię. Mam świadomość tu i teraz, wiem, że to nie jest ani mój początek ani koniec. Zauważam sporo nauk Pana Jezusa, które mają podłoże przemyśleń ze Wschodu.
Czytam sobie różne fajne książki, z jednymi się zgadzam z innymi nie. Jak mam nastrój to się modlę/medytuję-wyciszam zupełnie (różnymi technikami) i po prostu żyję zwyczajnie. Nigdy w życiu nie miałam skłonności do zdobywania, dążenia do materialnych sukcesów. Widzę, że jednak wielu ma taki problem, bo nawet czytając książki i oglądając takie filmy, jak ten, autorzy mocno podkreślają, że ludzie są w materialnych i pieniężnych sprawach mocno umoczeni. Widząc złodziejstwa i oszustwa banków, rządów biznesu itd. przyznaję że tak jest, ale mnie to nigdy nie pochlaniało. Nie mam więc czego porzucać i odwracać się od tego. A ze swoim wnętrzem i otaczającą mnie rzeczywistością radzę sobie żyjąc w zgodzie z ludźmi, żyjąc cicho, spokojnie.Co przychodzi to przychodzi, nie "dramatyzuję", ale i nie jestem obojętna. Ot, samo się jakoś dzieje.
Prawdą jest, że wszystko mamy w swoim wnętrzu i warto poszukać tego spokoju, tej ciszy kojącej i oddalającej wszystko, co zbędne dla naszego życia.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: forum

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
12 sie 2020, 13:09
A po życiu jedynie dalsze życie nas czeka, w innej rzeczywistości i na pewno lepszej, odpoczynek krótki, a potem znowu nauka. Ale to jest super.
Człowiek zbawiony otrzymuje odpocznienie na stałe. Przestaje być przechodniem. Twój post powyżej - super 👍
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: forum

Post autor: RN »

efroni pisze:
12 sie 2020, 10:43


I oto chodzi różnego rodzaju i rożnego koloru prześmiewcom drwiącym z Boga który JEST (JHWH), z Biblii , z Jezusa , z wiary .
Wbrew pozorom oni doskonale wiedzą, że nie tylko Biblia [ jako Księga duchowa ] pełna jest opowieści , przypowieści , metafor , historii , historyjek , za którymi ukryta jest prawdziwa wiedza o sprawach duchowych , o Bogu , o człowieku , o światach niewidzialnych.

Aby zadrwić z Boga , z Biblii [nie tylko z Biblii, ale i z każdej innej księgi mówiącej o sprawach duchowych] wystarczy te opowieści , przypowieści , historie, porównania , metafory czytać , rozumieć , interpretować , cytować wprost , tak jak jest napisane i pośmiewisko gotowe [co cały czas ma miejsce na tym forum].

Biblia jest z jednej strony historią Objawienia się Boga ludziom w tym świecie [ Bóg w historii czasu objawia swoje Imię ] od Stwórcy do Boga, który jest Miłością
A z drugiej strony jest zapisaną historią procesu postrzegania tego Objawienia przez człowieka [ułomnego , grzesznego z człowieczym duchem, który usprawiedliwiając siebie , chce samego siebie wywyższyć ponad Boga i ponad Ducha Bożego]
Czy ci prześmiewcy wiedzą o tym że tak jak jest zapisane w ST, tak człowiek postrzegał Boga kilka tysięcy lat temu ?
Wiedzą , ale nie drwią z człowieka, który tak postrzegał Boga, tylko z Boga , z Ducha Bożego, któremu to Duchowi, konsekwentnie, to człowiecze postrzeganie [Boga] przypisują



BÓG JEST JEDEN I dla tej oczywistej prawdy, to co kto uznaje bądź nie uznaje [w praktyce czy nie w praktyce], nie ma żadnego znaczenia .
Te dwa obrazy postrzegania JEDYNEGO Boga który JEST [JHVH], łączy w jedno, Słowo Boże zarówno to pisane jak i to wcielone .
Zarówno jedno jak i drugie mówią to samo mówiąc ; Słuchaj, Israelu! Wiekuisty jest naszym Bogiem, Wiekuisty jest jedyny! A będziesz miłował Wiekuistego, Boga twojego całym sercem twoim, i całą duszą twoją, i całą mocą twoją.
Słuchaj, Israelu! Pan, nasz Bóg, Pan jest jeden. Będziesz więc miłował Pana, swego Boga, całym swym sercem, całą swą duszą, całym swym umysłem i z całej swojej siły.

W Biblii ani razu nie pada słowo Jahwe czy Jehowa . Te słowa to wymysł człowieka .
JHVH znaczyło i znaczy JESTEM , [Ja, jestem który jestem] (wyj 3;14) Te słowa mówią o dynamicznym istnieniu Boga, ale tylko z pozycji człowieka a nie z pozycji Boga, który jest stały i niezmienny - zawsze taki sam.

Jeszcze trochę, a będzie zakazane używanie wyrazów ''JEST LUB JESTEM'' , bo może to zostać odczytane, jako równanie się Bogu :-)

Nieszczęściem w tym wszystkim jest tzw. ''obraza uczuć religijnych'', bo nie wiadomo, gdzie są tej obrazy granice.
Trudno jest dyskutować na forach biblijnych, nie poddając tego, czy owego w wątpliwość, a takie poddawanie może już być podciągnięte, jako ośmieszanie, ironizowanie, czynienie złośliwych uwag.
Właściwie, żeby tego wszystkiego uniknąć, osoba niezgadzająca się z rozmówcą, musiałaby całą dyskusje zakończyć na słowach ''nie zgadzam się z tobą, ale nie powiem dlaczego, bo mogłoby to obrazić twoje uczucia religijne'' :-)
Tak więc niestety, dla dobra dyskusji musi na forach iskrzeć, bo w przeciwnym razie umrze ono swoją naturalną śmiercią, albo zostanie na nim garstka wzajemnie się adorujących, którzy będą pisać bla, bla, bla, zapewniając się o rzeczach, o których tak naprawdę nie mają pojęcia, albo zwyczajnie w nie, nie dowierzają.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: forum

Post autor: wybrana »

RN, racja - no właśnie tak 👍
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Re: forum

Post autor: efroni »

RN pisze:No jeżeli np. Bóg każe swojemu największemu prorokowi Izajaszowi chodzić 3 lata nago, aby był to jakiś tam znak, to tutaj wystarczy tylko takie coś zacytować bez potrzeby komentowania .
Jeżeli prorok Ezechiel ma z polecenia Pana leżeć 390 dni na lewym boku, a zarost z brody ma ogolić i poważyć na równe części, a następnie różne cuda z nim wyprawiać, to takie coś również wystarczy zacytować, bez potrzeby komentowania, bo komentarz jest tutaj zbyteczny.
(..)
Jeżeli ja np. będę cytował takie i podobne wersety, to inni mogą mnie oskarżać o ośmieszanie biblijnego Boga czy ironizowanie z ich wiary, bo przecież dla każdego normalnego człowieka takie teksty, już same w sobie to jest cyrk na kółkach.
RN pisze:Tak więc niestety, dla dobra dyskusji musi na forach iskrzeć, bo w przeciwnym razie umrze ono swoją naturalną śmiercią, albo zostanie na nim garstka wzajemnie się adorujących, którzy będą pisać bla, bla, bla, zapewniając się o rzeczach, o których tak naprawdę nie mają pojęcia, albo zwyczajnie w nie, nie dowierzają.
To prawda , dla dobra dyskusji na forum musi iskrzyć ... i tak było [czas przeszły] gdy na tym forum pisali ; ShadowLady86, KobietaZMagdalii , nike, Anowi, Rethel, Nesto, Dezerter , Ata333 , Wit i inni, którzy stad sami odeszli , bądź zostali usunięci .
Wtedy iskrzyło i wtedy forum naprawdę żyło .

Ten powyższy cytat [ na początku postu] z iskrzeniem nie ma nic wspólnego . Ten przykład to ośmieszanie biblijnego [nie ma innego] Boga z czego sam doskonale zdajesz sobie sprawę .
W dawnych czasach [gdy na tym forum iskrzyło] taki tekst nie miał prawa się ukazać .
Z powodu takich jak Ty , piszących takie teksty o Bogu, o Biblii , o Jezusie, jak Ty, to biblijne [tylko z nazwy] forum, albo umrze swoja naturalną śmiercią, albo zostanie na nim garstka biblijnych prześmiewców i ich klakierów .
I to co napisała nike jest prawdą i takie poprawnościowe teksty jak Twój [o iskrzeniu] czy Anny [o regulaminie] tej gorzkiej prawdy nie zmienią .
Jeszcze próbuje się temu forum nadać pozory biblijności , nominując na funkcje moderatora Bobo czy Henryka , ale jak widać na załączonym obrazku , nic to nie daje.
RN pisze:Jeszcze trochę, a będzie zakazane używanie wyrazów ''JEST LUB JESTEM'' , bo może to zostać odczytane, jako równanie się Bogu
Ty już dawno sam siebie wyniosłeś się ponad Boga i uczyniłeś siebie jego prześmiewcą , moralizatorem , pouczaczem , sędzią.
Jeszcze się taki nie narodził co by Ci mógł cokolwiek zakazać czy nakazać [prawda jest taka, że ani Regulamin tego forum , ani zakazy czy nakazy Boga, Ciebie nie dotyczą]
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: forum

Post autor: wuka »

Krótko mowiąc: nalezy forum przywrócić świadkom i badaczom, a jedyną formę odmiennego zdania można wyrażać tak:"''nie zgadzam się z tobą, ale nie powiem dlaczego, bo mogłoby to obrazić twoje uczucia religijne".
Ciekawa perspektywa.

Wuka, o jakim przywróceniu forum 'świadkom i badaczom' piszesz? A kiedy to forum było ich? :evil:
Może rzeczywiście tylko warny mogą uspokoić taki hejt :ph34r:
Bobo-modo

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: forum

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
13 sie 2020, 10:08
Krótko mowiąc: nalezy forum przywrócić świadkom i badaczom, a jedyną formę odmiennego zdania można wyrażać tak:"''nie zgadzam się z tobą, ale nie powiem dlaczego, bo mogłoby to obrazić twoje uczucia religijne".
Ciekawa perspektywa.
Masz rację wuka. Są tacy co myślą, że dobrze myślą, a nawet nie wiedzą, że są w błędzie.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Zablokowany

Wróć do „Myśli ulotne”