Jezus - Mistrz i Przewodnik- wycięte z tematu

Bezwartościowe dyskusje, tematy zdublowane, założone w chwili "słabości", takie o których należy zapomnieć itp. Zostaną automatycznie usunięte po 7 dniach od ostatniego posta.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Jezus - Mistrz i Przewodnik- wycięte z tematu

Post autor: BoaDusiciel »

Wybranej się spodoba, gdyż prezentuje ideę "Skoro ST jest niekompatybilny z NT, to wyrzucimy ST".
Niestety, to tak jakby z historii Polski wyrzucić wszystko, co było przed katastrofą smoleńską.
To co zostanie nie będzie jednak historią Polski.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: wybrana »

BoaDusiciel pisze:
04 mar 2021, 20:44
Wybranej się spodoba, gdyż prezentuje ideę "Skoro ST jest niekompatybilny z NT, to wyrzucimy ST".
Niestety, to tak jakby z historii Polski wyrzucić wszystko, co było przed katastrofą smoleńską.
To co zostanie nie będzie jednak historią Polski.
A dlaczego mamy wyrzucić? Przecież on zawiera historię Izraelitow. Ta historia przedstawia prawdę tego życia i jednocześnie odzwierciedla ta prawda, jak biedny był człowiek, który nie znał Boga. Ta prawda mówi nam, jak wielka jest miłość Boga dla upadłego człowieka, że sam narodził się na ziemi w swoim Synu, by wydać ludziom świadectwo wiary. Jak wielką łaskę uczynił Bóg dla człowieka i dał pomocną dłoń przez Zbawiciela.
Stary Testament nie trzeba wyrzucać, ale trzeba zrozumieć, co on nam mówi.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: BoaDusiciel »

Ale masz świadomość, że imię Jehoszua ma związek z Jahwe ?
No chyba że już wymyśliliście, że nie ma związku :roll:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: wuka »

Wygląda na to, że Boa postawił sobie cel - rozwalić każdy temat RM-a i przy okazji nawrzucać innym...

RM
Mam nadzieję, że nie dasz się. Ten temat jest mi szczególnie bliski, a pierwszy post brzmi obiecująco.
Czekam na ciąg dalszy twoich przemyśleń.

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: BoaDusiciel »

Przecież RM napisał:
... beztroskie łączenie JHWH z objawieniem Boga prawdziwego, to jest tylko religijne zwiedzenie...
Czy to nie oznacza, że nie uważa Jahwe za prawdziwego Boga ?
A odnośnie Jezusa to też proponuję zachowanie rozsądku.
Czy Panie by chciały, aby ich mężowie zachowywali się jak Jezus ?
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: BoaDusiciel »

Kolego RM - czy w Księdze Izajasza jest mowa o prawdziwym Bogu, czy o YHWH ?
Jeśli o YHWH, to jaki związek YHWH z Jezusem wynika z treści Księgi Izajasza ?
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: wuka »

veteran pisze:
05 mar 2021, 11:31
Pupilas jest dzisiaj bardzo aktywny.
A jak kiedyś pisałam, że należy włąsne forum założyć, w małym gronie, niepokornych, inaczej pojmujących itp. to raptem 3 osoby dały odzew.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: Bobo »

Przypominam, że temat jest o Jezusie a nie o kimś innym.
Bobo-modo
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
05 mar 2021, 12:16
Przypominam, że temat jest o Jezusie a nie o kimś innym.
Bobo-modo
Bardzo słusznie. Mam nadzieję, że dopilnujesz, aby trollowania nie było.
W końcu chyba o to chodzi, abyśmy się od siebie uczyli. Jak dla mnie ten temat jest bardzo ważny i mam nadzieję, jak najwięcej się nauczyć, świeże spojrzenie, dobre wnioski, tok myślenia i kojarzenia bardzo mi bliski, a na dodatek umiejętność przekazu. To są atuty twórcy wątku.

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: BoaDusiciel »

Właśnie.
Np. ja chciałbym się dowiedzieć czy w Księdze Izajasza jest zapowiedź przyjścia Jezusa i jakiego Boga wyznawał Izajasz.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: wuka »

BoaDusiciel pisze:
05 mar 2021, 12:25
Właśnie.
Np. ja chciałbym się dowiedzieć czy w Księdze Izajasza jest zapowiedź przyjścia Jezusa i jakiego Boga wyznawał Izajasz.
Mam na to propozycję. Załóż temat o Izajaszu. Mam nadzieję, że równie ciekawie pociągniesz wątek, jak o Jezusie robi to RM.

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: BoaDusiciel »

Na razie interesuje mnie tylko drobny fragment Księgi Izajasza, potencjalnie dotyczący Jezusa.
Dlatego tu pytam czy faktycznie w Księdze Izajasza jest zapowiedź przyjścia Jezusa, a jeśli tak - to czy wg Izajasza istnieje związek między YHWH a Jezusem.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: wuka »

Od przyjścia Jezusa WSZYSTKO jest NOWE, o czym już pisał RM w tym wątku.
Dlatego uważam, że twoje pytanie jest nie na miejscu, bo zbyt mocno zbacza z tematu. A temat Izajasza i jego wiary to temat obszerny i dotyczy ST. Przeczytaj Ks.Iz. to sam się zorientujesz, że są w nie zapowiedzi, ale tu naprawdę wydaje mi się, że chcesz zamęt wprowadzić i nic więcej.

Te informacje powinny zaspokoić twoje nagłe zainteresowanie :-)
https://www.gotquestions.org/Polski/Sta ... stusa.html
"Gdzie Stary Testament przepowiada nadejście Chrystusa?"

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: BoaDusiciel »

W tym zdaniu (znajdującym się w podanym linku, a pochodzącym z Księgi Izajasza):
Wszyscy jak owce zbłądziliśmy, każdy z nas na własną drogę zboczył, a Pan jego dotknął karą za winę nas wszystkich.
- kto to jest Pan ?
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: Henryk »

BoaDusiciel pisze:
05 mar 2021, 13:02
W tym zdaniu (znajdującym się w podanym linku, a pochodzącym z Księgi Izajasza):
Wszyscy jak owce zbłądziliśmy, każdy z nas na własną drogę zboczył, a Pan jego dotknął karą za winę nas wszystkich.
- kto to jest Pan ?
"Panem" jest Ten, co umożliwił Innemu zmyć winę za nas wszystkich.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Myśli ulotne”