Jezus - Mistrz i Przewodnik- wycięte z tematu

Bezwartościowe dyskusje, tematy zdublowane, założone w chwili "słabości", takie o których należy zapomnieć itp. Zostaną automatycznie usunięte po 7 dniach od ostatniego posta.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: Bobo »

Klasyczny przykład wymazywania imienia Jehowy z tekstu w przekładach.

Wszyscy błąkaliśmy się jak owce, każdy szedł swoją własną drogą. A Jehowa sprawił, że wina nas wszystkich spadła na niego. (Iz 53:6)

Chyba nie ma wątpliwości kto to sprawił. Henryk boi się użyć imienia Boże, dlatego się wtrąciłem :-)
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: wuka »

Bobo, kto to jest Jehowa? Nie kogoś takiego w Biblii. Nie ma i koniec.

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: BoaDusiciel »

Raczej nie ulega wątpliwości, że prorok Izajasz wierzył w Boga YHWH/Jahwe/Jehowa i że w imieniu tego Boga prorokował.
Raczej nie ulega też wątpliwości, ze Księga Izajasza jest składnikiem ST.
Stąd moje zdziwienie, że ktoś nie uznający YHWH za prawdziwego Boga uznaje jednak, że proroctwa Izajasza odnoszą się do Jezusa.
To tak, jakby ktoś nie uznawał Dudy za prezydenta, ale jednocześnie twierdził, że słowa Dudy są słowami prezydenta.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Jezus - Mistrz i Przewodnik- wycięte z tematu

Post autor: Bobo »

Tak jak nie ma kogoś takiego jak Jezus, które to imię wymieniasz raz po raz.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: Bobo »

Wuka, posprzątałem. Może inaczej niż się spodziewałaś.
Przypominam pytanie, jakie zadałaś: Kto to jest Jehowa?
Odpowiedziałem: Kto to jest Jezus? W Biblii nie ma takiej osoby, jeśli chodzi o język oryginalny. Jeśli Tobie o to chodzi...
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: wybrana »

Bobo pisze:
05 mar 2021, 14:45
Wuka, posprzątałem. Może inaczej niż się spodziewałaś.
Przypominam pytanie, jakie zadałaś: Kto to jest Jehowa?
Odpowiedziałem: Kto to jest Jezus? W Biblii nie ma takiej osoby, jeśli chodzi o język oryginalny. Jeśli Tobie o to chodzi...
W przetłumaczeniu na Język Polski czytamy - Jezus.
Natomiast Jahwe, czy Jehowa( jak czytacie) to imię używa się nie od powstania świata, ale od Mojzesza, na podstawie słów tetagramu. Czyli od początku nikt nie nadawał takiego imienia Bogu. Te imię nadali potomni po Mojzeszu, ale nikt nie jest wstanie ustalić, że Mojzesz słyszał głos Boga, bo być może przemawiał do niego ten, który podszywal się pod Boga i chciał całkowicie przejąć władzę nad duszami ludzkimi. Skoro posługiwał się atrybutami szatanskim - laska, która przyjmowała postać węża, to chyba wiadomo kto to był.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
05 mar 2021, 14:45
Wuka, posprzątałem. Może inaczej niż się spodziewałaś.
Przypominam pytanie, jakie zadałaś: Kto to jest Jehowa?
Odpowiedziałem: Kto to jest Jezus? W Biblii nie ma takiej osoby, jeśli chodzi o język oryginalny. Jeśli Tobie o to chodzi...
Nie o to mi chodzi. Dobrze wiesz, że oryginalne teksty ST nie piszą Jehowa. Piszą YHWH, a żydzi milczą w miejscu ich odczytywania (bo na głos je czytają). Twór Jehowa (słowny) powstaje, gdy ktoś kiedyś uznał, że takie a nie inne samogłoski pasują. Jest jeszcze wiele samogłosek i kombinacji do zastosowania i możemy z tego zrobić Juhuwi, Jawihu, i każda inna kombinacja będzie tak samo dobra (żydzi wymawiają coś jak "Jałłe"?
Oczywiście, że oryginały nie piszą Jezus, to mamy z języka narodowego. Jest Issa. Jednak przede wszystkim jest JESTEM.
Jesli chodzi o Jezusa to najważniejsze są Jego funkcje, Jego Istota i poznanie Go.
Uważam, że zarówno Jehowa jak i wszelkie Dżezusy to kaleczenie i kalanie, takie "świechtanie" imieniem jak ścierką od podłogi.
W sprawie sprzątania nie miałam żadnych oczekiwań. Miałam może nadzieję, że pozwolisz RM na spokojne pisanie swojego wątku, a nie na awantury w co wierzył Izajasz.

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: RM »

GDZIE JEST MÓJ TRZECI POST Z TEGO TEMATU?

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: Bobo »

Został usunięty. Nie na temat a pytania Boa nie kwalifikują się na trollowanie i sugerowanie, że to pupil Anny. Nic nie wnosił do tematu.
Jeśli Boa pyta, to albo zignoruj, wrzuć do 'wrogów' albo odpowiedz.
Bobo-modo
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: wuka »

RM pisze:
05 mar 2021, 18:50
GDZIE JEST MÓJ TRZECI POST Z TEGO TEMATU?
Teraz dopiro zauwazylam jak Bobo "posprzatal". Rozczarowales mnie kolego Bobo. Zawiodles. Coz. Brak slow.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: Bobo »

Mam to gdzieś czy rozczarowałem lub nie. Boa zadaje dość logiczne pytania obalając co niektórych jakieś głupie fantazje i bełkoty.
Pisarze postów są zakochani w swoich postach i nawet jak napiszą, że ktoś jest na forum pupilem Anny, to musi to być w temacie o Jezusie, tak?
Darujcie taki bajzel.
Bobo-modo


PS. A czego ci brakuje do dyskusji o Jezusie z postu RM, że się tak żachnęłaś? Pamiętasz go w ogóle? Jakaś dziura w temacie się zrobiła i wątek stracił sens?
Oszołomstwu mówię NIE!

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: RM »

Ok. Też mam to gdzieś. Czytajcie co Wam Boa napisze.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Jezus - Mistrz i Przewodnik- wycięte z tematu

Post autor: Bobo »

A co, chcesz mieć monopol na pisanie? Ciebie NALEŻY czytać? Nie bądź zakochany, jak pisałem, w swoich postach, tym bardziej nie na temat i brzydko sugerujące.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: Anna01 »

wuka pisze:
05 mar 2021, 19:10
RM pisze:
05 mar 2021, 18:50
GDZIE JEST MÓJ TRZECI POST Z TEGO TEMATU?
Teraz dopiro zauwazylam jak Bobo "posprzatal". Rozczarowales mnie kolego Bobo. Zawiodles. Coz. Brak slow.
Rozczarował, bo usunął post, w którym RM obraża innego użytkownika ?
Boa zadaje LOGICZNE pytania, na które nie otrzymuje LOGICZNYCH odpowiedzi !
W zamian jest nazywany trollem i pupilasem.
Powiem Ci, że pewien user zgłosił post Boa - jakaś analogia do faszyzmu, ale już zupełnie nie zareagował na posty innych użytkowników, którzy ZROBILI TO SAMO w tym samym temacie !

Jest takie powiedzenie:
Nie ma głupich pytań - są tylko głupie odpowiedzi i jak odpowiadający nie umie merytorycznie odpowiedzieć, to ucieka się do dezawuowania pytającego.
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: BoaDusiciel »

RM pisze:
05 mar 2021, 19:18
Ok. Też mam to gdzieś. Czytajcie co Wam Boa napisze.
A co, Mistrzu, z tobą nie wolno polemizować ?
Nie wolno ci zadawać pytań ?
Wolno tylko się zachwycać twoją przydługą twórczością pisarską ?
To przepraszam, bo ja się nie zachwycam :lol:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Myśli ulotne”