Jezus - Mistrz i Przewodnik- wycięte z tematu

Bezwartościowe dyskusje, tematy zdublowane, założone w chwili "słabości", takie o których należy zapomnieć itp. Zostaną automatycznie usunięte po 7 dniach od ostatniego posta.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: RM »

Nie mam nic więcej do powiedzenia. Powodzenia. Jeśli wpadnę czasami, to obiecuję, że tylko z czymś głupkowatym.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: Bobo »

Z czymś głupkowatym to nawet i nie czasami wpadaj.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: .Cyprian. »

Anna01 pisze:
05 mar 2021, 20:18
...
Powiem Ci, że pewien user zgłosił post Boa - jakaś analogia do faszyzmu, ale już zupełnie nie zareagował na posty innych użytkowników, którzy ZROBILI TO SAMO w tym samym temacie !
...
Żeby było jasne. Ten "pewien user" to ja. Zgłosiłem ten post, a administratorce na powyższy zarzut odpowiedziałem w prywatnej wiadomości.
Od tej pory nie zgłaszam już niczego. Raz już Bobo publicznie na czacie poinformował ogół, że veteran coś zgłaszał - i jeszcze w pretensjach, że on "przez to roboty kupę ma", teraz Anna pół-jawnie. Zgłoszenia są z definicji tajne i nie powinno się tego wywlekać, "kto, co, kiedy i jak", a nawet "co, kiedy i jak" bez "kto". Skoro zostało już wywleczone, no to uzupełniam tę informację, gdyż jedynie mnie samego ona dotyczy.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: BoaDusiciel »

A cóż takiego Szanownemu Koledze się nie spodobało w tamtym poście ?
Przecież nie ma tam pochwały faszyzmu, ani nie ma żadnej opinii o tej książce.
Jest tylko zestawienie wzajemnie sprzecznych dzieł, w celu ukazania poziomu sprzeczności.
Gdybym zestawił dzieła Lenina z dzienniczkiem Faustyny, to byłbym podejrzany o promowanie komunizmu, czy o obrazę uczuć religijnych ?
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: Anna01 »

.Cyprian. pisze:
05 mar 2021, 21:34
Anna01 pisze:
05 mar 2021, 20:18
...
Powiem Ci, że pewien user zgłosił post Boa - jakaś analogia do faszyzmu, ale już zupełnie nie zareagował na posty innych użytkowników, którzy ZROBILI TO SAMO w tym samym temacie !
...
Żeby było jasne. Ten "pewien user" to ja. Zgłosiłem ten post, a administratorce na powyższy zarzut odpowiedziałem w prywatnej wiadomości.
Od tej pory nie zgłaszam już niczego. Raz już Bobo publicznie na czacie poinformował ogół, że veteran coś zgłaszał - i jeszcze w pretensjach, że on "przez to roboty kupę ma", teraz Anna pół-jawnie. Zgłoszenia są z definicji tajne i nie powinno się tego wywlekać, "kto, co, kiedy i jak", a nawet "co, kiedy i jak" bez "kto". Skoro zostało już wywleczone, no to uzupełniam tę informację, gdyż jedynie mnie samego ona dotyczy.
Cyprianie
Bardzo sobie cenię Ciebie jako człowieka - zrównoważonego, kulturalnego, bezkonfliktowego, merytorycznego, mającego dużą wiedzę biblijną.
Niepotrzebnie ulegasz wpływom ludzi, którzy właściwie nie mają nic do powiedzenia na forum - nie wnikam w relacje prywatne.
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: wuka »

Raz trafił się dobry temat, to administracja !!! go rozwaliła. Wprost oczom nie wierzę.

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: .Cyprian. »

Anna01 pisze:
05 mar 2021, 22:14

Cyprianie
Bardzo sobie cenię Ciebie jako człowieka - zrównoważonego, kulturalnego, bezkonfliktowego, merytorycznego, mającego dużą wiedzę biblijną.
Niepotrzebnie ulegasz wpływom ludzi, którzy właściwie nie mają nic do powiedzenia na forum - nie wnikam w relacje prywatne.
Dziękuję za te komplementy. Trudno się o nich wypowiadać, bo człowiekowi nie przystoi samemu się odnosić do tak miłych rzeczy o nim pisanych. Ale to mogę powiedzieć, że nie uważam, abym miał dużą wiedzę biblijną, raczej jest skromniutka. Wpływom też nie ulegam - wiem, co masz na myśli - i, moim zdaniem, nie jest tak, że ci - nie mają nic do powiedzenia na forum biblijnym.

To nie o to chodzi.

Też chcę podkreślić, że jeżeli coś piszę, coś - z jakąś dozą krytyki, to nie po to, by wdeptać w ziemię - bo sam nie chciałbym być w nią wdeptywany.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: veteran »

RM pisze:
05 mar 2021, 20:38
Nie mam nic więcej do powiedzenia. Powodzenia. Jeśli wpadnę czasami, to obiecuję, że tylko z czymś głupkowatym.
Wiesz, RM, żeby pasowało do reszty treści to musiałoby być to głupkowate.
Treści głupkowate są bowiem bardzo tutaj mile widziane i przyjmowane z niebywałą radością.
Szczególnie posty pupilasa.
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: Anna01 »

wuka pisze:
05 mar 2021, 22:17
Raz trafił się dobry temat, to administracja !!! go rozwaliła. Wprost oczom nie wierzę.
Czasami administracja jest "przywołana do tablicy" niezależnie od tematu.
Zawsze można powrócić do tematu, pomijając zbędne komentarze.
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Nieziem
Posty: 888
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Jezus - Mistrz i Przewodnik- wycięte z tematu

Post autor: Nieziem »

Administracjo, czytelnicy tego wątku,

na spokojnie przeanalizujcie od początku, to tylko 3 strony...RM rozpoczął ten konkretny temat, w drugim zdaniu podkreślił, o czym jest wątek. Pierwsza odpowiedź była nie na temat, ale była opinią o innej osobie. W tym miejscu powinna administracja zadziałać. Nie zadziałała. Inne osoby dały się wkręcić w nie na temat dyskusję. RM nie komentował tamtych przekomarzań, i zmieścił drugi post w temacie wątku. Od tamtąd nikt nic w temacie nie napisał. Nikt do treści postów RMa się nie odnosił, a zadane pytanie dotyczyło innego tematu. Autor wątku został potraktowany, że się nie dziwię, że odpuszcza. Ja się dziwię administracji, że teraz oczekuje powrotu do tematu jak autora przepędzą, a wspiera dywersje. Kto tu ma teraz pisać, i o czym?
Gol samobójczy administracji. Dodatkowo zakaz odniesień do faszyzmu to mam nadzieję nie nowa norma tylko jakieś chwilowe zamroczenie a nie celowa działanie długofalowe.

3 strony dyskusji, z czego tylko 2 posty w temacie. Wszystkie RMa. I RM winny, że wątek wstrzymany przez administrację (Nie formalnie ale jednak).
To już lepiej było jak administracja się nie udzielała niż to co w tym tygodniu zadziałała.

Usuńcie te dwa posty RMa, i poczytajcie co wam zostaje.

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: Anna01 »

Nieziem
Administracja nie jest w stanie wszystkiego wychwycić - pracujemy tu z Bobo tylko we dwoje - Bobo w dodatku ma wiele osobistych zmartwień - ja dochodzę do siebie po Covidzie.
Przeniosę zbędne posty do kosza (jutro), a Ty zostaniesz moderatorem, aby nam pomóc.
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Nieziem
Posty: 888
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik- wycięte z tematu

Post autor: Nieziem »

Rozumiem nie łatwe zadanie bycia moderatorem. Doceniam Wasz trud. Dziękuję za rozdzielenie treści od reszty i usunięcie reszty z wątku Jezus Mistrz i Przewodnik. Pozostaje mieć nadzieję,  że  RM się zorientuje, że jest miejsce na dalsze treści w temacie.


Jako, że teraz to dział"myśli ulotne" pozwole sobie dopowiedzieć o tym, co się stało. Samo pytanie o relacje Jezusa z JHWH było by właściwe gdyby to był wątek "100 pytań do RM o Jezusie",  a niekoniecznie jest na miejscu w temacie tak specyficznym jak założony. Takie i podobne pytania powodują,  że wątki stają się miksem niewiadomo właściwie czego. Podobna sytuacja jest w wątku Księga Rodzaju Prawo i Prawda. Wzmiankowania tam ostatnio Historii Sumeru czy pochodzenia Kaina samo w sobie może być interesujące, ale gdy zaciemnia główna treść wątku, powoduje, że nie wiadomo o czym jest dyskusja. Jakby się przyjrzeć kilku ostatnim stronom tamtego wątku, dało by się podobnie oddzielić posty w temacie od reszty,  i znowu reszta by się okazała większością. 


Dlatego pozostaje zachęcić tych którzy piszą,  by się zastanowili,  jak to co piszą ma się do tematu. Ponadto zauważam, że wiele postów typu "lubie Cię ale..." " "ja też cie lubię ale..." powinno być dzielone w wiadomościach prywatnych a nie w przestrzeni publicznej,  gdyż zazwyczaj nie wnoszą merytorycznych treści dla postronnych. 

A właśnie o merytoryczne treści chodzi tu na forum.
Pozdrawiam, i życzę wszystkim umiejętności bycia w temacie.

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik- wycięte z tematu

Post autor: RM »

Dziękuję wszystkim, którzy się zaangażowali w rozwiązanie kryzysu i opowiedzieli po słusznej stronie. Szczególne podziękowania dla Nieziema za bardzo logiczne i zasadne posty dotyczące całej sytuacji. Dziękuję Annie za wybór, który podjęła.
Odnośnie logicznych pytań użytkownika Boa, czyli pytań, które nie są niedobre...
Dojrzałość, to przede wszystkim określone uporządkowanie umysłu. Umysł uporządkowany, to taki, w którym rodzą się myśli, które są wypadkową życiowych doświadczeń, wyciągania wniosków z sukcesów i porażek, kalkulacji pomiędzy celami a możliwościami, posiadania wartościowej filozofii życia, .... Taki człowiek potrafi zadawać logiczne i dobre pytania, a udzielanie na nie odpowiedzi bywa szalenie trudne i wówczas nierzadko bywa, że respondenci aby obronić swoje racje, muszą posiłkować się "argumentami" o charakterze personalnym.
Popularną alternatywą jest fircykowatość, czyli umysł nieuporządkowany, chaotyczny, taki w którym myśli rodzą się, jako wypadkowa chwilowych nastrojów, emocji, jednorazowych doświadczeń, niskich pobudek. Taki niedojrzały człowiek nie może zadawać dobrych, logicznych pytań, bo skąd miałby czerpać potencjał.

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik- wycięte z tematu

Post autor: Anna01 »

RM pisze:
06 mar 2021, 15:34
Dziękuję wszystkim, którzy się zaangażowali w rozwiązanie kryzysu i opowiedzieli po słusznej stronie. Szczególne podziękowania dla Nieziema za bardzo logiczne i zasadne posty dotyczące całej sytuacji. Dziękuję Annie za wybór, który podjęła.
Odnośnie logicznych pytań użytkownika Boa, czyli pytań, które nie są niedobre...
Dojrzałość, to przede wszystkim określone uporządkowanie umysłu. Umysł uporządkowany, to taki, w którym rodzą się myśli, które są wypadkową życiowych doświadczeń, wyciągania wniosków z sukcesów i porażek, kalkulacji pomiędzy celami a możliwościami, posiadania wartościowej filozofii życia, .... Taki człowiek potrafi zadawać logiczne i dobre pytania, a udzielanie na nie odpowiedzi bywa szalenie trudne i wówczas nierzadko bywa, że respondenci aby obronić swoje racje, muszą posiłkować się "argumentami" o charakterze personalnym.
Popularną alternatywą jest fircykowatość, czyli umysł nieuporządkowany, chaotyczny, taki w którym myśli rodzą się, jako wypadkowa chwilowych nastrojów, emocji, jednorazowych doświadczeń, niskich pobudek. Taki niedojrzały człowiek nie może zadawać dobrych, logicznych pytań, bo skąd miałby czerpać potencjał.
RM
To forum jest specyficzne.
Oscylujemy tu na pograniczu mistycyzmu, wiary, górnolotnych uniesień i .... racjonalizmu.
Każdy trafił na forum z innych powodów, ale trafił.
Jedni uważający się za wierzących i mających górnolotne cytaty w stopkach, nie wnoszą nic do dyskusji (zazwyczaj nie uczestniczą z dyskusjach), ale uważają, że mogą więcej tylko dla tego, że mają " Jezusa na ustach" i w stopkach. Mogą krytykować i dyskredytować innych, którzy zadają niewygodne pytania.
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik- wycięte z tematu

Post autor: Bobo »

Anna... mało tego, niektórzy są śmiertelnie zakochani w swoich wnioskach, ale kochają swoje wpisy, gdyż... są ich i dlatego są prawdziwe. To taka pętla. Nie ma znaczenia dla nich racjonalność. Mało kto tu w ogóle takie tematy podejmuje. :-D
Oszołomstwu mówię NIE!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Myśli ulotne”