Wydzielone z Nieziem-skie myśli ulotne

Bezwartościowe dyskusje, tematy zdublowane, założone w chwili "słabości", takie o których należy zapomnieć itp. Zostaną automatycznie usunięte po 7 dniach od ostatniego posta.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Henryk
Posty: 11714
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Nieziem-skie myśli ulotne

Post autor: Henryk »

DonCicio pisze:
01 lip 2021, 7:11
Prosić Boga "w imię Jezusa", to nie "prosić Jezusa" osobiście. On sam nic nie może uczynić ... NIC! I dobrze o tym wiedział. I choć "dana mu była moc", to znaczy ją otrzymał od Boga, dlatego powiedział o tym bardzo jasno i wyraźnie swoim uczniom:

Jana 5:30 "Ja nie mogę nic zrobić z własnej inicjatywy. Osądzam zgodnie z tym, co słyszę od Ojca. Sąd mój jest prawy, bo nie chcę spełniać własnej woli, tylko wolę Tego, który mnie posłał"
Wszystko co piszesz było aktualne, gdy Jezus chodził po ziemi, gdy był człowiekiem.
I ja, dziś, modląc się używam zwrotów: „o to wszystko proszę Cię Ojcze w imieniu Jezusa (ew. Twego Syna), oraz/i dzięki Jego zasługom...”.
Po wniebowstąpieniu, po otrzymaniu natury Boskiej, po otrzymaniu mocy równej mocy Ojca, może uczynić… wszystko.
Może związać Szatana, a nawet go uśmiercić.
Może nie tylko powstrzymać wichurę na jeziorze, ale przywrócić raj na ziemi.
I będzie to czynił swoją mocą, ponieważ taką otrzymał od Ojca: 
"Bo i Ojciec nikogo nie sądzi, lecz wszelki sąd przekazał Synowi, (23) Aby wszyscy czcili Syna, jak czczą Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał." J 5:22-23 BW
Jezus Chrystus nie jest jedynie bezwolnym "przekaźnikiem" mocy i woli Bożej , ale sam posiada nieograniczoną moc i władzę na ziemi, oraz w niebiosach.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Nieziem-skie myśli ulotne

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
01 lip 2021, 9:06
Po wniebowstąpieniu, po otrzymaniu natury Boskiej, po otrzymaniu mocy równej mocy Ojca, może uczynić… wszystko.
Może związać Szatana, a nawet go uśmiercić.
Może nie tylko powstrzymać wichurę na jeziorze, ale przywrócić raj na ziemi.
I będzie to czynił swoją mocą, ponieważ taką otrzymał od Ojca: 
A dlaczego Raj na ziemi? Skoro Jezus nauczał o Krolestwie Bożym w Niebie.
Jezus nauczał, że nie jest z tego świata i, że pragnie byśmy my zamieszkali w Jego Krolestwie w Niebie.
Nie ma takiego wersetu, który poświadczał by, że Raj ma być na ziemi.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Nieziem-skie myśli ulotne

Post autor: nike »

Modlitwa Pańska brzmi tak w niebie jak i na ziemi, czyli na ziemi też coś będzie wspaniałego i tą wspaniałością będzie odnowiony Raj utracony przez Adama.
Bóg stworzył rośliny i zwierzęta, a następnie uczynił „sad [raj] w Eden, na wschód słońca” (1Moj. 2:8) z doskonałym środowiskiem ekologicznym, gdzie umieścił Adama, „pierwszego człowieka” (nie po to, by stał się on istotą duchową, aniołem, ale by na zawsze pozostał człowiekiem), stworzonego z „prochu ziemi”, „mało mniejszego od aniołów” (1 Moj. 2:7; Ps. 8:5-9; 1 Kor. 15:45-47).
Gdzie w tych tekstach Adam jest duchem?

Adamowi dana była władza nad ziemią i zwierzętami (wszystkie więc były oswojone), którym nadał nazwy; że następnie Bóg stworzył Ewę, aby była jego żoną i towarzyszką (1 Moj. 1:26-28; 2:18-25). Oni i ich potomkowie mogli otrzymać na wieczność doskonałe życie na doskonałej ziemi, gdyby byli posłuszni Bogu, lecz z powodu nieposłuszeństwa zostali skazani na śmierć, przerwanie życia (1 Moj. 2:17), zostali wypędzeni z ogrodu Eden,
Taki Raj odzyskamy po wzbudzeniu z grobu, raj będzie na całej ziemi.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Nieziem-skie myśli ulotne

Post autor: wybrana »

nike pisze:
01 lip 2021, 11:05
Modlitwa Pańska brzmi tak w niebie jak i na ziemi.
Modlimy się- Przyjdz Królestwo Twoje, jako w niebie tak i na ziemi bo pragniemy krolowania Boga w naszym życiu. Bo gdy króluje w nas Bóg, to już nie podlegamy władzy niegodziwca.
Jesteśmy wolni.
Ostatnio zmieniony 01 lip 2021, 13:17 przez wybrana, łącznie zmieniany 1 raz.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Nieziem-skie myśli ulotne

Post autor: nike »

to tylko tyle zrozumiałaś z tego mojego posta? To rzeczywiście bardzo dużo.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Nieziem-skie myśli ulotne

Post autor: wybrana »

nike pisze:
01 lip 2021, 12:57
to tylko tyle zrozumiałaś z tego mojego posta? To rzeczywiście bardzo dużo.
Jakiej doskonałej ziemi? Gdzie wszystko podlega śmiertelności i wzajemnego pożerania.
Czy w tym, że zwierzę aby przeżyć musi pożreć drugie zwierzę- widzisz doskonałość? Pooglądaj trochę filmów przyrodniczych, a zobaczysz jak tu życie jest okrutne.
Jak ty sobie wyobrażasz życie wieczne ludzi na tej ziemi?
Myślą, że jesteś osobą myślącą i wiesz, że jeżeli człowiek na tej ziemi żyłby wiecznie, to zabrakło by i miejsca i pożywienia i wszystkiego. Ktoś kto ma logiczny sposób myślenia, nie wymyśla rzeczy niedorzecznych. Nie wiem kto wymyślił to, że życie na tej ziemi będzie wieczne i nieśmiertelne, ale kimkolwiek to był, to był biedny i chory człowiek.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nieziem-skie myśli ulotne

Post autor: DonCicio »

Henryk pisze:
01 lip 2021, 9:06
DonCicio pisze:
01 lip 2021, 7:11
Prosić Boga "w imię Jezusa", to nie "prosić Jezusa" osobiście. On sam nic nie może uczynić ... NIC! I dobrze o tym wiedział. I choć "dana mu była moc", to znaczy ją otrzymał od Boga, dlatego powiedział o tym bardzo jasno i wyraźnie swoim uczniom:

Jana 5:30 "Ja nie mogę nic zrobić z własnej inicjatywy. Osądzam zgodnie z tym, co słyszę od Ojca. Sąd mój jest prawy, bo nie chcę spełniać własnej woli, tylko wolę Tego, który mnie posłał"
Po wniebowstąpieniu, po otrzymaniu natury Boskiej, po otrzymaniu mocy równej mocy Ojca, może uczynić… wszystko.

Jezus Chrystus nie jest jedynie bezwolnym "przekaźnikiem" mocy i woli Bożej , ale sam posiada nieograniczoną moc i władzę na ziemi, oraz w niebiosach.

Sprawdźmy zatem, czy Jezus ma "nieograniczoną moc" będąc w niebie.

Będąc na ziemi, powiedział: "dano mi wszelką moc w niebie i na ziemi". Będąc na ziemi, nie wiedział np. kiedy nastąpi "koniec świata":
Mat 24:36 "O tym dniu i godzinie nie wie nikt — ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko sam Ojciec"
Ponadto przy pewnej okazji Jezus powiedział:
Jan 5:30 „Ja nie mogę nic zrobić z własnej inicjatywy (...) nie chcę spełniać własnej woli, tylko wolę Tego, który mnie posłał
Czy coś zmieniło się kiedy Chrystus wstąpił do nieba?

Nie!

W niebie panuje dokładnie ta sama „hierarchia”, jaka była, zanim wstąpił do swego Ojca i Boga (Jan 20:17). Po 63 latach pobytu w niebie Jezus otrzymuje od Boga „objawienie” i posyła z nim anioła, do apostoła Jana:
Obj 1:1 „Objawienie od Jezusa Chrystusa, które dał mu Bóg, żeby pokazać swoim niewolnikom, co ma się stać wkrótce. A Jezus posłał swojego anioła i przez niego przedstawił je w znakach Bożemu niewolnikowi Janowi”.
Czy uważasz, że sam byłby w stanie „objawić” to wszystko, bez udziału Ojca?
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Henryk
Posty: 11714
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Nieziem-skie myśli ulotne

Post autor: Henryk »

DonCicio pisze:
01 lip 2021, 17:22
Będąc na ziemi, powiedział: "dano mi wszelką moc w niebie i na ziemi". Będąc na ziemi, nie wiedział np. kiedy nastąpi "koniec świata":
Mat 24:36 "O tym dniu i godzinie nie wie nikt — ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko sam Ojciec"
Twierdzisz, że nadal jest w tej nieświadomości?

1Kor 15:27 BW "Wszystko bowiem poddał pod stopy jego. Gdy zaś mówi, że wszystko zostało poddane, rozumie się, że oprócz tego, który mu wszystko poddał."
Wszystko mu poddał, ale kiedy to ma nastąpić- już nie?
Nie wydziwiaj!
Obj 1:1 „Objawienie od Jezusa Chrystusa, które dał mu Bóg, żeby pokazać swoim niewolnikom, co ma się stać wkrótce. A Jezus posłał swojego anioła i przez niego przedstawił je w znakach Bożemu niewolnikowi Janowi”.
Czy uważasz, że sam byłby w stanie „objawić” to wszystko, bez udziału Ojca?
Nigdy taka myśl nie zaświtała w mojej głowie.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Nieziem-skie myśli ulotne

Post autor: wybrana »

DonCicio pisze:
01 lip 2021, 17:22
Obj 1:1 „Objawienie od Jezusa Chrystusa, które dał mu Bóg, żeby pokazać swoim niewolnikom, co ma się stać wkrótce. A Jezus posłał swojego anioła i przez niego przedstawił je w znakach Bożemu niewolnikowi Janowi”.
Jakim niewolnikom?
Skąd takie brzydkie słowa zostały w tym wersecie umieszczone?
Jezus nikogo nie nazywał niewolnikiem.
Niewolnika z człowieka zrobił szatan.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16736
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Nieziem-skie myśli ulotne

Post autor: Bobo »

Wybrana, z Tobą to już nie idzie rozmawiać w oparciu o Biblię.
NAPISZ SWOJĄ BIBLIĘ. NA NIĄ SIĘ POWOŁUJ.
Przecież skrętu kiszek idzie dostać, jak się Ciebie czyta... :ble:
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Nieziem-skie myśli ulotne

Post autor: wybrana »

Bobo pisze:
01 lip 2021, 18:44
Wybrana, z Tobą to już nie idzie rozmawiać w oparciu o Biblię.
NAPISZ SWOJĄ BIBLIĘ. NA NIĄ SIĘ POWOŁUJ.
Przecież skrętu kiszek idzie dostać, jak się Ciebie czyta... :ble:
Ja się pytam, skąd w waszym wydaniu SJ wzięło się słowo niewolnik? bo w żadnym innym wydaniu nie pisze takie słowo. Dlaczego macie tak zmienioną Biblię. Kto za to odpowiada i czemu tak wypaczono Pismo Święte?

Objawienie Jana 1:1
Objawienie Jezusa Chrystusa, które dał mu Bóg, aby ukazać sługom swoim to, co ma się stać wkrótce; to też wyjawił On za pośrednictwem zesłanego anioła swojego słudze swemu Janowi,

Tu pisze "sługom" a nie niewolnikom
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11714
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Nieziem-skie myśli ulotne

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
01 lip 2021, 19:36
Tu pisze "sługom" a nie niewolnikom
Ech, ignorantka... Naprawdę wygląda to śmiesznie, jak zabierasz głos w sprawach, o których nie masz nawet tyciego pojęcia!

Co prawda użyto w Ap 1:1 słowo δουλω, co tłumaczone jest zależnie od kontekstu na „sługa” lub „niewolnik”.
Nie mniej Jezus wyraził się:
J 15:15 BGN "Już nie nazywam was sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan; ale nazwałem was przyjaciółmi, gdyż oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od mego Ojca."
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Nieziem-skie myśli ulotne

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
01 lip 2021, 20:52
wybrana pisze:
01 lip 2021, 19:36
Tu pisze "sługom" a nie niewolnikom
Ech, ignorantka... Naprawdę wygląda to śmiesznie, jak zabierasz głos w sprawach, o których nie masz nawet tyciego pojęcia!

Co prawda użyto w Ap 1:1 słowo δουλω, co tłumaczone jest zależnie od kontekstu na „sługa” lub „niewolnik”.
Nie mniej Jezus wyraził się:
J 15:15 BGN "Już nie nazywam was sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan; ale nazwałem was przyjaciółmi, gdyż oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od mego Ojca."
Ech Henryku ignorancie, nie wiem czy wiesz jaka jest różnica między sługą a niewolnikiem.
Ty nie widzisz różnicy, co mnie nie dziwi.
Usiłujesz wykręcić kota ogonem i wmówić mi, że nie rozumiem dlaczego tak wypaczyliscie słowa Jezusa?
Jezus nigdy i nikogo nie nazwał niewolnikiem.
Jezus przyszedł po to, by nas wyzwolić z niewoli szatana.
Ostatnio zmieniony 01 lip 2021, 21:10 przez wybrana, łącznie zmieniany 1 raz.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11714
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Nieziem-skie myśli ulotne

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
01 lip 2021, 21:03
Ty nie widzisz różnicy, co mnie nie dziwi.

To jest nas dwoje. :xhehe:
Greka koine też nie widzi różnicy i używa jednego słowa na sługę i niewolnika.
Masz jeszcze jakieś pytania?
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Nieziem-skie myśli ulotne

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
01 lip 2021, 21:09
wybrana pisze:
01 lip 2021, 21:03
Ty nie widzisz różnicy, co mnie nie dziwi.

To jest nas dwoje. :xhehe:
Greka koine też nie widzi różnicy i używa jednego słowa na sługę i niewolnika.
Masz jeszcze jakieś pytania?
Nie ma nas dwoje.

Sługa jest wolny, może on opuścić swego pana, kiedy chce, i służyć mu tylko przez pewien czas; niewolnik zaś nie może opuścić pana, jest mu wydany na całe życie.

Polskie tłumaczenie widzi różnice oprócz tlumaczejia dla SJ
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Myśli ulotne”