Białe protestanckie USA odchodzi już do historii ...

Ciekawe strony internetowe, linki do nagrań na YouTube itd. o tematyce Biblijnej i religijnej

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

tom68
Posty: 5132
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Białe protestanckie USA odchodzi już do historii ...

Post autor: tom68 »

Białe protestanckie USA odchodzi już do historii - czyli dlaczego USA kraj demokracji i wolności religijnej dziś mówi jak "SMOK" ...

Obj 13, 11- 12 .

11. I widziałem inne zwierzę, wychodzące z ziemi, które miało dwa rogi podobne do baranich, i mówiło jak smok.
12. A wykonuje ono wszelką władzę pierwszego zwierzęcia na jego oczach. Ono to sprawia, że ziemia i jej mieszkańcy oddają pokłon pierwszemu zwierzęciu, którego śmiertelna rana była wygojona.
(BW)


Biała Ameryka odchodzi do historii ...

Za 35–40 lat "biały" będzie już tylko co trzeci mieszkaniec Ameryki. Już dziś "biali" Amerykanie do 16 roku życia stanowią mniejszości rasową...W połowie sierpnia amerykańskie Biuro ds. Spisu Ludności (U.S. Census Bureau) opublikowało długo wyczekiwane wyniki badania przeprowadzonego w 2020 r. Potwierdziło ono prognozy demografów: przez ostatnie 10 lat Stany Zjednoczone stały się krajem jeszcze bardziej zróżnicowanym pod względem rasy i pochodzenia etnicznego.Ludność kolorowa stanowiła 43 proc całej populacji USA w 2020 roku, w porównaniu z 34 proc. w 2010 roku.
Wszystko za sprawą szybko rosnących społeczności Latynosów i Azjatów. Liczba tych pierwszych podskoczyła z 50,5 mln w 2010 r. do 62 mln, tych drugich – z 17,3 mln do 24 mln. Ogółem ludność latynoska stanowi obecnie 18,5 proc. mieszkańców USA, zaś azjatycka – 6 proc.Rekordowo skurczyła się populacja białych Amerykanów – z ponad 223 mln do 204 mln. Wynika to przede wszystkim ze stopniowego odchodzenia starszych pokoleń i niskiej dzietności.Spis Ludności wskazuje na to, że w 2020 roku 33,8 miliona osób podało przynależność do więcej niż jednej rasy w zestawieniu do 6,8 mln w 2000 roku. Przynależność do różnych grup rasowych lub etnicznych Census określa jako "indeks różnorodności". Najwyższy był on na Hawajach (76 proc.), w Kalifornii (69,7 proc.) oraz w Nevadzie (68,8 proc.).
10 lat temu biali odpowiadali za 72 proc. ludności Stanów Zjednoczonych, o tyle teraz – za 57 proc. W najmłodszej kategorii wiekowej (do 16. roku życia) już dziś mają oni status mniejszości rasowej, stanowiąc 48 proc. tej grupy. – Ameryka różnicuje się rasowo i etnicznie znacznie szybciej zakładali badacze.Populacja USA w ciągu dziesięciu lat zwiększyła się z ok. 308,7 mln w 2010 roku do 331,4 mln. czyli o 7,35 proc. Jest to najniższy wzrost populacji od lat 1930-1940, tj. dekady Wielkiego Kryzysu - zauważyła telewizja CNN.

źródło: https://forsal.pl/swiat/usa/artykuly/81 ... ancow.html

Kościoły w USA będą mogły angażować się w politykę

Rząd federalny zbyt długo używał poprawki Johnsona jako oręża przeciwko ludziom wiary, zastraszając, a często nawet karząc Amerykanów za ich przekonania religijne - mówił prezydent Stanów Zjednoczonych, informując, że podpisał rozporządzenie wykonawcze, które zezwoli Kościołom i związkom wyznaniowym na angażowanie się w politykę i otwarte popieranie kandydatów w wyborach.
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/donald ... -w/c943zjy

Katolicka fala w USA ...

Wraz ze zmianą oblicza i jakości amerykańskiej polityki postępuje cicha zmiana rdzenia światopoglądowego, w tym religijnego, amerykańskich elit. Jeszcze w latach 80. olbrzymie spory, przede wszystkim w obozie republikanów (GOP), budziło nawiązanie pełnych stosunków dyplomatycznych ze Stolicą Apostolską. Dopiero w 1984 r., przy silnym, osobistym zaangażowaniu Ronalda Reagana, Jan Paweł II wyniósł Delegaturę Apostolską w USA, istniejącą dopiero od 1893 r. do rangi nuncjatury. Na Reagana, protestanta, spadła lawina pretensji ze strony środowisk protestanckich, szczególnie południowych baptystów. Prezydent przełamywał jednocześnie silny opór polityków w zdominowanym przez protestantów Kongresie. A działo się to w czasie, kiedy sojusz Waszyngtonu i Watykanu cementował wspólny wróg, którego Reagan, podczas przemowy wygłoszonej w 1983 r. na zjeździe National Association of Evangelicals przezwał, nie bez powodu, „Imperium Zła”.

http://foreign.pl/katolicka-fala/

ps :

Ostatnie imperium ...
Supermocarstwo w proroctwach https://youtu.be/RolfIMBZU5A?list=PLu__ ... llZxibkeIM
Rozdział kościoła od państwa https://youtu.be/XpV2abtKuXI?list=PLu__ ... llZxibkeIM
Największe tajne przymierze wszech-czasów https://youtu.be/SeQKmlEgM7k?list=PLu__ ... llZxibkeIM
tom68

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 607
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Białe protestanckie USA odchodzi już do historii ...

Post autor: DonCicio »

tom68 pisze:
06 wrz 2021, 13:53
Białe protestanckie USA odchodzi już do historii - czyli dlaczego USA kraj demokracji i wolności religijnej dziś mówi jak "SMOK" ...

Nie tylko poszczególne regiony świata, jak USA, przejdą do lamusa. Wkrótce zupełnie znikną wszelkie sztuczne podziały. Już dziś miliony ludzi potrafią ze sobą żyć pokojowo, okazując sobie szacunek i miłość:

"Chciałam zwalczać niesprawiedliwość"


"Poznacie ich po miłości ..." Jan 13:35

"Johny i Gideon: Kiedyś wrogowie, dzisiaj bracia"

"Kiedy lojalna miłość zatryumfuje nad nienawiścią?"
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawe linki o tematyce Biblijnej i religijnej”