Czym jest szeol?

Ciekawe strony internetowe, linki do nagrań na YouTube itd. o tematyce Biblijnej i religijnej

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Czym jest szeol?

Post autor: wuka »

"Co to jest SZEOL - Piekło, Czyściec? a może Bogini?"
https://www.youtube.com/watch?v=GdBVmg3EXpg
Kolejny, bardzo ciekawy wykład dr Marcina Majewskiego. Polecam w ciemno, bo dopiero od kilku minut
słucham i jak zawsze, porywa mnie.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Czym jest szeol?

Post autor: wuka »

Wysłuchałam. Serdecznie polecam.
Najciekawsze, mnie zupełnie nieznane, było to, że jedną z możliwości tłumaczeń jest Szeol jako Osoba. Od 32,18 min jest o tym mowa (dla zaciekawionych). Załączam screen
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Czym jest szeol?

Post autor: nike »

wuka pisze:
07 sty 2023, 15:05
Wysłuchałam. Serdecznie polecam.
Najciekawsze, mnie zupełnie nieznane, było to, że jedną z możliwości tłumaczeń jest Szeol jako Osoba. Od 32,18 min jest o tym mowa (dla zaciekawionych). Załączam screen
Co ciebie tak mocno wuko zainteresowało w tym wykładzie, że wkleiłaś załącznik z tekstami,?
Szeoli z ustami otwartymi czeka na umarłego, żeby go połknąć, a jak ma zęby to go pogryzie brrrrrrrr.
Jonasz z brzucha pani szeoli woła, i to wszystko jest " NIBY GROBEM" co za bzdury prawda?
W St.Testament nie wierzysz, a jak chętnie rozczytujesz się w nim.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Czym jest szeol?

Post autor: wuka »

W St.Testament nie wierzysz, a jak chętnie rozczytujesz się w nim.
Co cię upoważnia do tykania mojej wiary lub niewiary? Co złego zrobiłam, że wkleiłam załącznik?
O ci tak napradę chodzi?
Ja napisałam wyraźnie, że podaję link dla zaciekawionych. Ciebie pycha w kwestii znajomości wszystkiego dotyczącego Biblii, (a także w kwestii tego w co ja wierzę) tak omamiła, że jedyny autorytet, jaki uznajesz to ty sama.
Z takim człowiekiem nie ma dyskusji, bo profesor dr.hab. M.Majewski jest znacznie głupszy i gada głupoty. Masz rację. Już kasuję wszystko i wschłuchuję się w to, co TY masz mi do powiedznia :roll:

Ręce opadają. Niedługo pozostanie tylko o pogodzie rozmowa, a założę się i to wywoła kąśliwe uwagi, wymówki, że o wyzwiskach nie wspomnę (dziś ich się już dość wysłuchałam, ale to w innym temacie).

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Czym jest szeol?

Post autor: wuka »

O szeolu i piekle kilka informacji w tym krótkim materiale. Zapomniana kraina we wnętrzu Ziemi - Czy czeluści piekielne istnieją naprawdę?
https://www.youtube.com/watch?v=NIDrONLvoQA

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawe linki o tematyce Biblijnej i religijnej”