Ważne, pożyteczne i budujące słowo

Ciekawe strony internetowe, linki do nagrań na YouTube itd. o tematyce Biblijnej i religijnej

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

veteran pisze:To był ostatni wpis Ryśka.
6 listopada Ryszard odszedł.
BÓG odwołał go ze służby, ze służby owocnej, ważnej dla wielu.
Na pewno będzie go nam brakowało.
Cześć jego pamięci.
Niech odpoczywa w pokoju .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

efroni pisze:Niech odpoczywa w pokoju .
Wszyscy zapewne zgodnie przyznają, że Ryszard Płaskowicki nigdy nie dał powodu do waśni, kłótni.
Bierzmy z niego przykład, jaki nam zostawił.
Kiedyś jeszcze spotkamy się z Nim...

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

Henryk pisze:
efroni pisze:Niech odpoczywa w pokoju .
Wszyscy zapewne zgodnie przyznają, że Ryszard Płaskowicki nigdy nie dał powodu do waśni, kłótni.
Bierzmy z niego przykład, jaki nam zostawił.
Kiedyś jeszcze spotkamy się z Nim...
EMET:
Raczej to na Niego [Ryszarda Pł., znaczy się] wylewały się 'jady...' łącznie z tzw. prowokacjami i 'podpuszczaniem' Go [vide np. 'YZ', niegdyś Admin...; częściowo też - 'Nike'].

Mnie cieszy to, iż serio traktował moje [St., ps. E.] do Niego zwracanie się Per "Bliźni..". ;-)

Ze względu na to, iż to sam Bóg oraz Jego Syn są jedynie Sędziami oraz przyczynią się do zmartwychwzbudzenia /kogoś tam/ [ew. do nie zmartwychwzbudzenia /kogoś tam/], jak każdego [mnie, E. - też!] --> rozstrzygnięcie - takowe - należy wyłącznie do ICH kompetencji oraz MOŻLIWOŚCI [TAK!].
Jak to i czytamy: "Ty racz wysłuchać w niebie, w miejscu, gdzie mieszkasz, i odpuścić i wkroczyć, i dać każdemu według wszystkich jego postępków, Ty bowiem znasz jego serce, gdyż Ty jedynie znasz serca wszystkich synów ludzkich," -- 1Królów 8:39, 'BW'.
Też: "Wiedzcie, że Jehowa jest Bogiem. To on nas uczynił, a nie my sami siebie." -- Psalm 100:3a, b; 'PNŚ.

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Post autor: veteran »

EMET pisze:Ciekawe, że wybrano pieśń ze Śpiewnika, którym posługują się Świadkowie Jehowy:
Piękna pieśń.
Rysiek zasłużył aby forum mu taką zaśpiewało.
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

Awatar użytkownika
Pietnas
Posty: 201
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:21

Post autor: Pietnas »

Ale ogień. Dziękuję ci za ten film/usługę. Szczególnie za odpowiedź: "jak to jest z tym życiem po śmierci". Jakże prawdziwe! Muszę pozostałe posłuchać/oglądnąć na youtube
Biblię napisali lidzie którzy spotkali Boga. Pisali dla swojego pokolenia wprawdzie, ale my współcześni korzystamy z tego Słowa, zwłaszcza chrześcijanie.

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Post autor: veteran »

Ku pamięci Ryśka Płaskowickiego
[video]https://www.youtube.com/watch?v=DOwt9BQwcKI[/video]
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

veteran pisze:Ku pamięci Ryśka Płaskowickiego
Coś się mu stało, że piszesz "ku pamięci"?

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Post autor: veteran »

Zerknij na kilkanaście ostatnich wpisów.
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

veteran pisze:Zerknij na kilkanaście ostatnich wpisów.
Wiesz, coś bliższego jak odszedł?

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Post autor: veteran »

Rysiek przeziębił się ale po modlitwie polepszyło mu się.
Nie trwało to jednak długo bo zaraz było gorzej tak że mówić nie mógł i był słaby.
Dostał od lekarza antybiotyk [podobno jakiś nowy, mocny] który początkowo dał poprawę ale nastąpiło gwałtowne załamanie stanu zdrowia po którym Rysiek trafił do szpitala.
A dalej niestety zawał.

Na początku listopada miał być z wycieczką szkolną w Gdańsku. Miałem się z nim spotkać żeby mnie namaścił olejkiem ku zdrowiu.
Nie dane mu było przyjechać.
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4136
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Ważne, pożyteczne i budujące słowo

Post autor: radek »

‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Ważne, pożyteczne i budujące słowo

Post autor: Krystian »

Znałem Rysia pisał do mnie na priv
Zawsze twierdził, że Bóg Jahwe, to ta sama osoba jak Pan Jezus.
A to się nie trzyma kupy :roll:
On był z nurtu tych zielonoświątkowców - jednościowych
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawe linki o tematyce Biblijnej i religijnej”