Ważne, pożyteczne i budujące słowo

Ciekawe strony internetowe, linki do nagrań na YouTube itd. o tematyce Biblijnej i religijnej

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

veteran pisze:Jako że to jest mój wątek i nie służy on prowadzeniu [szerszych] dyskusji żadam aby w trybie natychmiastowym usunięto stąd post Zamosa.
Co Veteranie tak cię wzburzyło? Nie znalazłem w opisie tych dziwnych filmików z jakimiś kazaniami gdzie to się odbywa i po co, więc tylko w miarę grzecznie zapytałem i nikt nic nie napisał co to za nowe wyznanie. Czasy są dziwnie obfite w coraz to śmieszniejszych "nauczycieli", którzy coś tam mówią i nic tak naprawdę z tego nie wynika co mogłoby nas czegoś dobrego nauczyć. Pooglądam wszystkie filmy jakie tu zapodajecie i może coś gdzieś bardziej się wyjaśni. Wtedy napiszę więcej jak to zrozumiałem i czy podtrzymuję to co napisałem w pierwszym poście.

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

ZAMOS pisze:
veteran pisze:Jako że to jest mój wątek i nie służy on prowadzeniu [szerszych] dyskusji żadam aby w trybie natychmiastowym usunięto stąd post Zamosa.
Co Veteranie tak cię wzburzyło? Nie znalazłem w opisie tych dziwnych filmików z jakimiś kazaniami gdzie to się odbywa i po co, więc tylko w miarę grzecznie zapytałem i nikt nic nie napisał co to za nowe wyznanie.
Naprawdę uważasz, że brzmiało to w miarę grzecznie, jak to raczyłeś ująć? Spójrzmy:
ZAMOS pisze: ...
Nie wiem co to za sekta i co promuje, o prócz może tego jak w tej piosence, że "śpiewać każdy może". Ja dodałbym czy powinien?
...
Jeśli to jest w miarę grzecznie, to lepiej byłoby nie widzieć Cię niegrzecznego. A może już Cię tu takiego widziano?
ZAMOS pisze: Czasy są dziwnie obfite w coraz to śmieszniejszych "nauczycieli", którzy coś tam mówią i nic tak naprawdę z tego nie wynika co mogłoby nas czegoś dobrego nauczyć.
Nas? To ilu Was, oprócz Ciebie tutaj, jest? A jeśli mówisz sam, to mów za siebie. Bo mnie ten film pouczył.
ZAMOS pisze: Pooglądam wszystkie filmy jakie tu zapodajecie i może coś gdzieś bardziej się wyjaśni. Wtedy napiszę więcej jak to zrozumiałem i czy podtrzymuję to co napisałem w pierwszym poście.
Oczywiście, oglądać możesz. Z dużą jednak dozą prawdopodobieństwa wiadomo, co napiszesz. Styl, forma i "treść" są znane.

Myślę, że - pomijając już istotę spraw - powinieneś zacząć przede wszystkim szanować swój wiek. Bo jak Ty go nie będziesz szanował, to kto ma to zrobić?

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

.Cyprian. pisze:powinieneś zacząć przede wszystkim szanować swój wiek. Bo jak Ty go nie będziesz szanował, to kto ma to zrobić?
No nie przesadzaj! 58 lat to jeszcze nie jakiś wiek, godny poważania czy ze względu na starość, cechujący się na szacunek... :-/
Gdyby raczej mielibyśmy do czynienia z 70, 80 latami to co innego... ale 58? Toż to tylko kilka lat starszy ode mnie! :aaa:
Oszołomstwu mówię NIE!

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Post autor: veteran »

ShadowLady86 pisze:Żądania możesz wysuwać w kierunku swojej rodziny, jeśli Ci na to pozwala. Do administracji może zwracać się co najwyżej z (uprzejmą) prośbą o wykonanie takiej a nie innej czynności. Tak jak np. TUTAJ
Po pierwsze, jedyną kompetentną osobą do rozmów ze mną jest właścicielka forum. Ty nią nie jesteś więc oszczędź mi tych marnych wywodów.
Po drugie, mam prawo żądać i żądam.
Po trzecie, to normalne że osoby udające chrześcijan będą tu chronić i osłaniać osoby które są w opozycji do chrześcijaństwa więc twojej wypowiedzi się nie dziwię.

Zamos, w tych jak to nazwałeś filmikach nie ma niczego ciekawego, masz rację ale to nie ma być ciekawe. To jest MOCNE SŁOWO które trafia tylko do tych którzy chcą słuchać. To nie jest miłe, lekkie i przyjemne ale to buduje, napomina i krzepi.
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

veteran pisze:
Po pierwsze, jedyną kompetentną osobą do rozmów ze mną jest właścicielka forum. Ty nią nie jesteś więc oszczędź mi tych marnych wywodów.
Ho ho ... to Ty ważna figura jesteś.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

veteran pisze: Zamos, w tych jak to nazwałeś filmikach nie ma niczego ciekawego, masz rację ale to nie ma być ciekawe. To jest MOCNE SŁOWO które trafia tylko do tych którzy chcą słuchać. To nie jest miłe, lekkie i przyjemne ale to buduje, napomina i krzepi.
Mnie nic tam nie zbudowało i nie pokrzepiło, a tylko parę razy się uśmiałem. Nie wiedziałem jak do tej grupy wyznaniowej podejść, ale po tym co przeczytałem co piszesz to co u ciebie Veteranie te kazania zbudowały mi się nie podoba. Ludzie zindoktrynowani przez swych guru nigdy nie potrafią myśleć rozsądnie i krytycznie wobec tego co naucza i gdzie prowadzi ich guru. Nie jest nic warta organizacja co zabiera wolność komukolwiek, a ci tracą rozum słuchając takiego lektora. Podpieranie się listami Pawła i ewangelią Łukasz to najgorszy wybór z NT. Gorszy jest tylko uznanie moim zdaniem Jakuba i przyjecie jego stylu życia. Bóg Veteranie taki jak opisują go w biblii ci o których pisałem powyżej nie istnieje, albo oni piszą i nauczają o kimś innym, zatem wniosek też płynie z tego taki, iż nie warto tego słuchać, ani tym bardziej naśladować.
ZAMOSIE ewidentnie nadużywasz słowa "sekta". :evil: KzM
No i udało się mi nie użyć ani razu określenia tej niebezpiecznej grupy sektą.

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

.Cyprian. pisze:Jeśli to jest w miarę grzecznie, to lepiej byłoby nie widzieć Cię niegrzecznego. A może już Cię tu takiego widziano?
Nie bywam niegrzeczny, więc nie bardzo wiem co by się stało jak takim stałbym się choć na chwilę. Parę osób z tego forum zna mnie osobiście i nie wydaje mi się żeby mnie uznali za "niegrzecznego".
.Cyprian. pisze:Nas? To ilu Was, oprócz Ciebie tutaj, jest?

Miałem na myśli każdego kto wchodzi na ten wątek, a widząc jak po moim poście ilość wejść tutaj wzrosła to masz odpowiedź. Czy jednak można się z tych filmów czegoś nauczyć? Ja się nie nauczyłem niczego nowego, a nawet moja wiara się umocniła w kwestii takiej, że należy unikać kontaktu z wszelkimi sektami i ich liderami. Nie wiem jak ludzie nie przynależący do tego zgromadzenia to odbierają, ale jakoś nie widzę tu jakiejś wielkiej egzaltacji misją jaką próbujecie tu głosić i nieść. Oprócz samouwielbienia nic innego tu niema.
.Cyprian. pisze:A jeśli mówisz sam, to mów za siebie. Bo mnie ten film pouczył.
Nie sprecyzowałeś który i co cię nauczył. Mnie dużo nauczyła piosenka Sturha, że to iż wydaje się nam że coś umiemy wcale nie znaczy iż jeszcze ktoś to potwierdzi i że naprawdę umiemy, lub wiemy. Posłuchaj proszę https://www.youtube.com/watch?v=ENvAmLu ... Luj5ko#t=5
Ja za każdym razem jak to słyszę jestem uśmiechnięty i zadowolony, że mi coś takiego nigdy się nie przytrafiło. Niestety po obejrzeniu kawałków tych kazań nadal uważam, że ci ludzie, a szczególnie ten tak bardzo podjarany pan bliski zawału powinien sobie to odpuścić, bo kiedyś jego ledwo bijące serce nie wytrzyma i padnie tam na amen.
.Cyprian. pisze:powinieneś zacząć przede wszystkim szanować swój wiek.
Twoim zdaniem "szanować" to godzić się z każdą bzdurą jaką głosi jakiś nawiedzony guru, lub jego czciciele? Z racji mojego podeszłego wieku i bogatego doświadczenia już wiem, że "nie każdy śpiewać może" bo nikt tego nie słuch oprócz garstki klakierów. Ponadto można się ośmieszyć na wieki, a ile krzywdy to wyrządza prawdziwemu chrześcijaństwu?
Bobo pisze:Toż to tylko kilka lat starszy ode mnie! :aaa:
Jednak starszy i jak do tego dodasz jeszcze wielorakość doświadczenia życiowego niczym nieograniczonej wolności, której nigdy świadomie nie nadużyłem w niecnych celach to różnicę zobaczysz, oczywiście jak zaczniesz myśleć bez podpierania się strażnicą.

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

veteran pisze: Po drugie, mam prawo żądać i żądam.

Życzę powodzenia.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

ZAMOS
Ludzie zindoktrynowani przez swych guru nigdy nie potrafią myśleć rozsądnie i krytycznie wobec tego co naucza i gdzie prowadzi ich guru. Nie jest nic warta organizacja co zabiera wolność komukolwiek, a ci tracą rozum słuchając takiego lektora.
[center]Nie bądźcie niewolnikami ludzi[/center]
[center]1 Kor.7.23 Drogo zostaliście kupieni. Nie bądźcie niewolnikami ludzi. [/center]
Biblia i guru,powinni prowadzić ludzi do obecnego w nich Chrystusa.Jeśli tej roli nie spełniają,to Biblia ma wartość opałową (jak to wcześniej pisał o Biblii jeden z forumowiczów),a różnej maści Ciała Kierownicze są to wg NT "złodzieje i zbójcy",nie uznający zbawczej roli Chrystusa,którzy dla własnych korzyści chcą Go zastępować i oszukują ludzi.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

ZAMOS pisze:
.Cyprian. pisze:Nas? To ilu Was, oprócz Ciebie tutaj, jest?

Miałem na myśli każdego kto wchodzi na ten wątek, a widząc jak po moim poście ilość wejść tutaj wzrosła to masz odpowiedź.
Najlepiej będzie, gdy powiesz za siebie.
Wielki sukces osiągnąłeś. Wszędzie gdzie coś napiszesz, to nagle wzrasta ilość wejść. To naprawdę śmieszne, że to ma stanowić odpowiedź.
ZAMOS pisze: Czy jednak można się z tych filmów czegoś nauczyć? Ja się nie nauczyłem niczego nowego, ...
A ja się nauczyłem.
ZAMOS pisze: ...a nawet moja wiara się umocniła w kwestii takiej, że należy unikać kontaktu z wszelkimi sektami i ich liderami.
To unikaj, ale po cóż to odtrąbiać przy każdej okazji? Nakazuje Ci ktoś, albo przymusza do takich kontaktów? Mało tego, jak możesz w tak wyjątkowo niepoprawny sposób określać jakąś grupę osób mianem sekty, których nawet nie znasz, o których nawet nie wiesz, czy są zorganizowani, czy nie.
ZAMOS pisze: Nie wiem jak ludzie nie przynależący do tego zgromadzenia to odbierają, ale jakoś nie widzę tu jakiejś wielkiej egzaltacji misją jaką próbujecie tu głosić i nieść. Oprócz samouwielbienia nic innego tu niema.
Ja u Ciebie widzę samouwielbienie własnego rozumu, jeżeli już zmuszony jestem robić przytyk w Twoim stylu.
ZAMOS pisze:
.Cyprian. pisze:A jeśli mówisz sam, to mów za siebie. Bo mnie ten film pouczył.
Nie sprecyzowałeś który i co cię nauczył.
I nie będę Tobie precyzował, bo nie mam takiego obowiązku! Musi Ci wystarczyć to, że: mnie pouczył. Nie jesteś tutaj niczyim przełożonym, aby ktoś miał z tego powodu obowiązek tłumaczyć się przed Tobą. Poza tym stwierdzam, że gdybym nawet precyzował, to i tak przecież tego nie zrozumiesz w tym momencie. I jeszcze, dlaczego miałbym precyzować człowiekowi, który uważa, że praktycznie cała Biblia jest sfałszowana - nie podając jednocześnie żadnych dowodów, ba, poszlak nawet, domniemanych fałszerstw. Przecież to byłoby daremne.
ZAMOS pisze: Mnie dużo nauczyła piosenka Sturha, że to iż wydaje się nam że coś umiemy wcale nie znaczy iż jeszcze ktoś to potwierdzi i że naprawdę umiemy, lub wiemy. Posłuchaj proszę https://www.youtube.com/watch?v=ENvAmLu ... Luj5ko#t=5
Ja za każdym razem jak to słyszę jestem uśmiechnięty i zadowolony, że mi coś takiego nigdy się nie przytrafiło.
To słuchaj sobie tej "nauki" z piosenki Stuhra, chodź zadowolony i uśmiechnięty. Co mnie do tego. Jedni - tak, jak ja - wolą słuchać filmów podawanych np. przez 9RP, które ich budują i pokrzepiają. Inni - tak, jak Ty - wolą słuchać np. piosenki Stuhra i stamtąd czerpać.
ZAMOS pisze: Niestety po obejrzeniu kawałków tych kazań nadal uważam, że ci ludzie, a szczególnie ten tak bardzo podjarany pan bliski zawału powinien sobie to odpuścić, bo kiedyś jego ledwo bijące serce nie wytrzyma i padnie tam na amen.
Bardzo "piękne", "subtelne" i "chrześcijańskie" określenie: podjarany pan bliski zawału powinien sobie to odpuścić. Myślę, że nie powinieneś się tak "zamartwiać" o cudze zdrowie. Różnica pomiędzy 9RP a Tobą jest taka, że on ma coś krzepiącego i pouczającego do powiedzenia, a Ty nie.
ZAMOS pisze:
.Cyprian. pisze:powinieneś zacząć przede wszystkim szanować swój wiek.
Twoim zdaniem "szanować" to godzić się z każdą bzdurą jaką głosi jakiś nawiedzony guru, lub jego czciciele?
Znowu określenia: nawiedzony guru, jego czciciele. Czy Ty potrafisz inaczej mówić o czymś, z czym się nie zgadzasz? To właśnie miałem na myśli, mówiąc, byś szanował swój wiek. Nie potrafisz jednak uszanować.
ZAMOS pisze:
Z racji mojego podeszłego wieku i bogatego doświadczenia już wiem, że "nie każdy śpiewać może" bo nikt tego nie słuch oprócz garstki klakierów. Ponadto można się ośmieszyć na wieki, a ile krzywdy to wyrządza prawdziwemu chrześcijaństwu?
Śmiem wątpić, niestety, że doświadczenie bogate. Na pewno jakieś, ale czy bogate? Nie sądzę.

Drogi Zamosie. To forum, jest jakie jest, i wśród administracji widać nie-uznawanie Biblii. Ale, nawet RN, który uważa, że w Biblii roi się od sprzeczności, zakłada swoje tematy i tam pisze. Nie uważam, że taki dział sprzeczności jest zasadny na forum biblijnym, ale już pomińmy to. Tam sobie zakłada i pisze. Nie wchodzi w buciorach w inne tematy i nie rzuca pejoratywnych i wyjątkowo upokarzających określeń na bliźniego swego.

Twoja działalność tutaj, niestety, opiera się tylko na połajankach w stosunku do osób denominacyjnych i nie-denominacyjnych, uznających Biblię. Ty po prostu lubisz się z nimi drażnić. Mówisz o swoim doświadczeniu. Gdybyś je miał tak bogate, jak sądzisz, to byś wiedział, że nie tędy droga. Jeżeli Twoim zdaniem ci, bądź ci się mylą, to - odrobina wiedzy z psychologi - powinna Ci uświadomić, że sposób, w jaki chcesz rzekomo wyprowadzić innych z błędu daje odwrotny skutek.

Cóż Ty masz tym ludziom do zaproponowania? Mają uwierzyć na słowo, że praktycznie cała Biblia jest zafałszowana, a nie zafałszowane jest tylko to, co Ty powiesz, że nie jest? Naprawdę, aż tak jesteś naiwny? To dopiero jest chaos, największy z możliwych.

Więcej z Tobą polemizować nie będę. Nie odpowiada mi Twój styl, określenia, które stosujesz, postawa, niemerytoryczny sposób podejścia do tematów. To wszystko sprawia, że w tym momencie, niestety, chce się od Ciebie być jak najdalej.

Ale oczywiście, miłuję Cię, jako bliźniego swego
i życzę Ci, byś z tej drogi, na której jesteś teraz,
zawrócił.

9RP
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lut 2012, 9:10

Post autor: 9RP »

Dziekuję
wszystkim za uwagę - kolego ,który krytykujesz -nie jestem bliski zawału
ja przeszedłem zawał w czerwcu
ale Bóg zachował mnie pzrzy życiu
wiec mówię to co On mi na sercu kładzie i biada mi gdybym tego nie czynił
nie twierdzę ,ze mam zawsze rację - bo cząstkowe me poznanie jest
ale nie zwodzę nikogo bo mówię tylko to w co wierzę i co sam przezywam
jezeli komukolwiek to sie na coś przyda to mam radośc
Dziekuję tym co mi to potwierdzili
jestem bardzo szczęśliwy , że nie działam na prózno
pozdrawiam i błogosławienstwa Bozego w Jezusie Chrystusie życzę
sługa w społeczności

9RP
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lut 2012, 9:10

Post autor: 9RP »

weteranie
dostosuję się do Twojej życzliwej sugestii zwłaszcza ,że to Twój wątek i moje odpowiedzi na prowokacyjne pytania ,tylko Twój wątek zaśmiecają
Widzę o co adwersarzom chodzi i przyznaje się ,że robiłem głupio wciągając się w te zagrywki
Przepraszam
sługa w społeczności

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

9RP pisze:weteranie
dostosuję się do Twojej życzliwej sugestii zwłaszcza ,że to Twój wątek i moje odpowiedzi na prowokacyjne pytania ,tylko Twój wątek zaśmiecają
Widzę o co adwersarzom chodzi i przyznaje się ,że robiłem głupio wciągając się w te zagrywki
Przepraszam
Użytkowniku 9RP

Jeśli chcesz to pozbieramy Twoje posty z tego tematu i założymy z nich nowy wątek.
W tym nowym wątku oprócz tego co już napisałeś, będziesz mógł dalej ( bez obawy o zaśmiecanie ) ustosunkowywać się do ewentualnych pytań dotyczących kazań zamieszczonych na filmikach.
Będziesz mógł również bardziej przybliżyć swoją wspólnotę religijną, o której już trochę wspomniałeś.
Decyzja należy do Ciebie.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

9RP
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lut 2012, 9:10

Post autor: 9RP »

dziekuję za propozycję
ale nie umiem tego dokonać
jestem w tych sprawach bardzo "cieńki "
sługa w społeczności

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

9RP pisze:dziekuję za propozycję
ale nie umiem tego dokonać
jestem w tych sprawach bardzo "cieńki "
Takie scalanie postów wchodzi w zakres moderowania forum i może to wykonać jedynie ktoś z administracji.
Ponieważ nie zaprzeczyłeś mojej propozycji, postanowiłem część Twoich linków do filmików oraz niektóre posty z dyskusją dotyczącą Ciebie i Twojej Wspólnoty scalić w jeden temat, który jest w tym samym dziale co temat w którym obecnie piszemy.
Ten nowy temat nosi tytuł - ''Wspólnota religijna i kazania 9RP''.

Jeśli jeszcze jakieś Twoje posty lub kazania chciałbyś, abym przeniósł do nowego tematu, to napisz.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawe linki o tematyce Biblijnej i religijnej”