"Lekcja religii" - Żydzi Mesjańscy

Ciekawe strony internetowe, linki do nagrań na YouTube itd. o tematyce Biblijnej i religijnej

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

jfs300

"Lekcja religii" - Żydzi Mesjańscy

Post autor: jfs300 »

troszkę faktow o Żydach Mesjańskich.

https://www.youtube.com/watch?v=rw7bT_o-isw


6:18
czy to do tej wspolnoty należy Listek :)?

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

jfs300 pisze:czy to do tej wspolnoty należy
jfs
Szukasz wspólnoty?

Może Zbory Boże.

http://zboryboze.pl/wp-content/uploads/ ... zraela.MP3


Mesjańscy Żydzi to pierwsi wyznawcy Jeszua (Jezusa), to wspólnota mesjańskich Żydów zorganizowana i uporządkowana pod przywództwem Jakuba, początkowo w Jerozolimie, a następnie w kolejnych miastach i krajach bliskiego wschodu.


Żydzi uznając Jeszuę (Jezusa) za Mesjasza stali się przedmiotem ostrych prześladowań ze strony swoich rodaków. Ślady prześladowań spotykamy w Dziejach Ap. 13:50 „Żydzi zaś podburzyli pobożne i dostojne niewiasty oraz wybitne osobistości w mieście i wzniecili przeciw Pawłowi i Barnabie prześladowanie, i wypędzili ich ze swego okręgu” . Wyznawcy Jeszua (Jezusa) choć w pełni zachowywali przepisy Zakonu, zgodnie ze słowami Jeszua (Jezusa) :
„Nie mniemajcie, że przyszedłem rozwiązać zakon albo proroków; nie przyszedłem rozwiązać, lecz wypełnić. Bo zaprawdę powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko to się stanie. Ktokolwiek by tedy rozwiązał jedno z tych przykazań najmniejszych i nauczałby tak ludzi, najmniejszym będzie nazwany w Królestwie Niebios; a ktokolwiek by czynił i nauczał, ten będzie nazwany wielkim w Królestwie Niebios. Albowiem powiadam wam: Jeśli sprawiedliwość wasza nie będzie obfitsza niż sprawiedliwość uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do Królestwa Niebios” (Mat. 5:17-20, BW) , byli znienawidzeni, prześladowani i mordowani przez własnych braci. Dzieje Ap. 22:4-5 „ Drogę Pańską prześladowałem aż na śmierć, wiążąc i przekazując do więzień zarówno mężów, jak i kobiety, jak mi tego i arcykapłan jest świadkiem, i cała rada starszych; od nich też otrzymałem listy do braci i udałem się do Damaszku, aby również tych, którzy tam byli, uwięzić i przyprowadzić do Jerozolimy w celu wymierzenia im kary.”

Kiedy nadszedł dzień Szavuot (Pięćdziesiątnicy) został wylany obiecany Ruach HaKodesz ( Duch Świętego) na zebranych tam jego talmadim (uczniów) i wierzących Żydów w liczbie ok. 120 osób (Dzieje 1:15, 2:1). Po wylaniu Ruach HaKodesz ( Duch Świętego) nastąpił gwałtowny przyrost wyznawców Jeszua HaMaszijach. Tylko w tym dniu w zapowiadanego przez proroków Mesjasza uwierzyło ok. 3 tysiące osób (Dzieje 2:41). Byli to Żydzi i prozelici, którzy zgodnie z Prawem Zakonu, przybyli do Jeruzalem z okazji Święta Szavuot.
Wyznawcy Jeszua HaMaszijach byli społecznością, która składała się wyłącznie z Żydów mesjańskich zwanych wtedy sektą nazarejczyka lub nazarejczykami. Właśnie ta społeczność jak dziś wielu mawia, była pierwotnym kościołem – eklezja ( „zgromadzenie”) Jeszuy HaMaszijach.
Wierzący w Jeszua (Jezusa) Żydzi nadal zachowywali przepisy Zakonu (Dzieje 21:26), wszystkie święta nadane przez Boga za pośrednictwem Mojżesza (Dzieje 20:6, 20:16b, 25:8), modlili się w Świątyni (Dzieje 2:46, 3:1, 22:17) i chodzili do synagog (Dzieje 9:20, 13:14-15, 14:1).
Można więc rzec, że to pierwotne zgromadzenie (kościół) diametralnie różniło się od współczesnego chrześcijaństwa. Pierwsza judeo-mesjańska gmina w Jerozolimie — wraz ze swoim biskupem, który był obrzezanym Żydem — była wierna nakazom Tory (Rzym. 2:13) i tradycji żydowskiej, w pełni jednak świadoma, iż nie na podstawie Zakonu, lecz przez Jeszua HaMaszijach dostępują usprawiedliwienia (Rzym. 5:1, 9 por. Jakuba 2:14-24) .
Boże błogosławieństwo było tak obfite, że każdego dnia przybywało wielu nowych wyznawców Mesjasza:
„A Słowo Boże rosło i poczet uczniów w Jerozolimie bardzo się pomnażał, także znaczna liczba kapłanów przyjmowała wiarę” (Dzieje 6:7, BW).
„Tymczasem kościół, budując się i żyjąc w bojaźni Pańskiej, cieszył się pokojem po całej Judei, Galilei i Samarii, i wspomagany przez Ducha Świętego, pomnażał się” (Dzieje 9:31, BW).
„Widzisz, bracie, ile to jest tysięcy Żydów, którzy uwierzyli, a wszyscy gorliwie trzymają się Zakonu” (Dzieje 21:20b).

W Cezarei mieszkał człowiek imieniem Korneliusz, setnik z kohorty zwanej Italską, jemu to jako pierwszemu z pogan została przedstawiona Dobra Nowina o Mesjaszu (Dzieje 10:1-4). Stało się to dopiero jakieś 3,5 roku po dniu Szavuot (Pięćdziesiątnicy), (ok. 34 r n.e.). Wówczas uwierzył w Jeszua on oraz jego domownicy (Dzieje 10:28, 45-48). Od tego czasu do wspólnot mesjańskich zaczęło przybywać coraz więcej pogan (Dzieje 28:28).
Wskutek wielu różnych czynników, wspólnoty coraz bardziej zatracały swoją żydowską tożsamość. Z jednej strony przyczyniła się do tego decyzja Sanhedrynu z Jawne (ok. 90 r.n.e.), która oficjalnie wyklęła i wyłączyła ze swych synagog wszystkich Żydów mesjańskich, a z drugiej narastający antysemityzm spowodowany sytuacją polityczną po powstaniu Bar-Kochby (132-135)



Ta powszechna dla pierwszych społeczności mesjańskich żydowskość została zupełnie odcięta od już tworzącego się odmiennego od judaizmu mesjańskiego chrześcijaństwa. Na skutek powstań żydowskich (rok 70 i 135) Rzym wprowadził represje i prześladowania Żydów w tym wspólnot mesjańskich. By uniknąć prześladowań wspólnoty zachodnie w większości składające się z konwertytów (pogan) odchodziła stopniowo od swych korzeni idąc na kompromis z pogaństwem. Chrześcijaństwo asymilując się z pogaństwem zaczęło wprowadzać jego wierzenia, hellenistyczną filozofię i doktryny tak dalece odmienne, że w kolejnych dziesięcioleciach poparte już władzą Rzymu potępiało wszystko co żydowskie i czyniono wielkie starania, by nie było choć trochę utożsamiane ze swoimi korzeni, aż do niepojętego paradoksu.

Oto ci, dzięki którym poganie przyjęli Ewangelię stali się jej ofiarami. Chrześcijańskie wojny krzyżowe i przymusowe nawracanie Żydów (chrzest pod groźbą śmierci, palenie synagog, masowe pogromy) wytworzyły w nich uzasadnioną niechęć do chrześcijaństwa i zejście do podziemi na długie wieki.

Czekając na odpowiednie czasy na światło dzienne stopniowo zaczęły wychodzić przyznając się do swojej tożsamości judeomesjańskiej pojedyncze rodziny, tworząc pomału swoje miejsca zgromadzeń. W XIX wieku z coraz większą siłą na światło dzienne zaczął przebijać się już duży ruch judeomesjański. Takiego określenia użyto w 1895 roku dla określania tworzących się nowych grup.. Bynajmniej nie był to jakiś nowy ruch religijny próbujący dopasować swą ideologię do starożytnych korzeni. Wręcz przeciwnie, gdyż na przestrzeni wieków zawsze istnieli Żydzi wierzący, iż Jeszua był żydowskim Mesjaszem. Obecnie jednak następuje dynamiczny wzrost liczby synagog mesjańskich na całym świecie. Jest to znak czasów, zgodnie z tym, co zapowiedział Żydom Jezszua:
„Albowiem powiadam wam: Nie ujrzycie mnie odtąd, aż powiecie: Błogosławiony, który przychodzi w imieniu Pańskim” (Mat. 23:39, BW).
Apostoł Paweł napisał:
„…chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą, i w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel i odwróci bezbożność od Jakuba” (Rzym. 11:25b-26, BW).
Liczbę współczesnych Żydów mesjańskich szacuje się obecnie na ok. 2 mln. Tworzą oni własne kongregacje (synagogi), w których uwielbiają Boga w jedyny w swoim rodzaju sposób. Jest to połączenie bogatego dziedzictwa wielowiekowego nauczania Tory w kontekście Mesjasza, na którym znajduje ona swoje wypełnienie. Tworzą również wspaniałą muzykę, która ma niepowtarzalny urok — głęboko zakorzeniona w tradycji Izraela, a przy tym równie głęboko przesiąknięta Duchem Ewangelii.

Artykuł zredagował, Marek Przybylski
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

jfs300

Post autor: jfs300 »

jfs
Szukasz wspólnoty?
hehe nie , tylko byłem ciekaw do ktorej Ty nalezysz, myslałem ze tam :)
Mam sentyment do was, tylko problemem jest i to takim z ktorym nie moge sie bratać , ze naskakujecie na Kosciol nie uznając go :(

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

jfs300 pisze:naskakujecie na Kosciol nie uznając go
Najważniejsze,że Bogu miły jest każdy z narodów, kto się Go boi i pełni Jego wolę.

Dz 10:35 br "Jest Mu miły każdy, kto się Go boi i żyje sprawiedliwie, bez względu na to, do jakiego przynależy narodu."

A Twoim zdaniem kto jest nierządnicą opisaną w Apokalipsie?



Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

jfs300

Post autor: jfs300 »

A Twoim zdaniem kto jest nierządnicą opisaną w Apokalipsie?
Listku tego jeszcze nie wiemy, różne są wersje np Mekka,
takze zbór apokaliptyczny w Pergamonie,

az po .. sam Watykan
Jednak jesli nawet jakimś cudem okazało by sie ze watykan to nierządnica, to i tak to nie ma wpływu na Kosciol , ktorym jestesmy my, wierni, ci ktorzy uczeszczają do niego , Bog powołał Kosciol zeby dusze uzdrawiał i robi to. Mimo tej całej otoczki , ktroa jest bardzo ale to bardzo nadinterpretowana przez wrogów Koscioła.

To nie Papiestwo jest wrogiem , to nie ksieza są wrogiem , tylko pierwiastki zła na wyżynach duchowych, Ludzie przezwyciezajac zła wydają owoc kościóła :)


Wiekszym wrogiem Boga Kosciola i pokoju
jest bestia z apokalipsy która pragnie władzy na ziemi , a tę nierządnice spustosza.

I ujrzałem jedną z jej głów jakby śmiertelnie zranioną,
a rana jej śmiertelna została uleczona.
A cała ziemia w podziwie powiodła wzrokiem za Bestią,
4 i pokłon oddali Smokowi,
bo władzę dał Bestii.
I Bestii pokłon oddali, mówiąc:
"Któż jest podobny do Bestii
i któż potrafi rozpocząć z nią walkę?"
1 Potem ujrzałem inną Bestię, wychodzącą z ziemi:
miała dwa rogi podobne do rogów Baranka,
a mówiła jak Smok.
12 I całą władzę pierwszej Bestii przed nią wykonuje,
i sprawia, że ziemia i jej mieszkańcy oddają pokłon pierwszej Bestii,
której rana śmiertelna została uleczona.
13 I czyni wielkie znaki,
tak iż nawet każe ogniowi zstępować z nieba na ziemię na oczach ludzi.
14 I zwodzi mieszkańców ziemi
znakami, które jej dano uczynić przed Bestią,
mówiąc mieszkańcom ziemi, by wykonali obraz Bestii,
która otrzymała cios mieczem,
a ożyła.
Tu jest [potrzebna] mądrość.
Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy:
liczba to bowiem człowieka.
A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć.
A dziesięć rogów, które widziałeś,
i Bestia -
ci nienawidzić będą Nierządnicy
i sprawią, że będzie spustoszona i naga,
i będą jedli jej ciało,
i spalą ją ogniem,
17 bo Bóg natchnął ich serca, aby wykonali Jego zamysł,
i to jeden zamysł wykonali -
i dali Bestii królewską swą władzę,
aż Boże słowa się spełnią.






Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

jfs w posągu z ks. Daniela są stopy z żelaza i gliny.

W Apokalipsie nierządnica jadąca na bestii.

Wielu w bestii widzi Stany Zjednoczone. A one współdziałają z Watykanem.

Nie dziwmy się ,że ludzie chcą zidentyfikować bestie i nierządnicę, gdyż Bóg mówi:


"Usłyszałem i inny głos z Nieba, który mówił:
Wyjdźcie z niej, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jej win i abyście nie wzięli z jej ciosów.
"
Ap 18:4 nbg-pl

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Re: "Lekcja religii" - Żydzi Mesjańscy

Post autor: Dezerter »

jfs300 pisze:troszkę faktow o Żydach Mesjańskich.

https://www.youtube.com/watch?v=rw7bT_o-isw


6:18
czy to do tej wspolnoty należy Listek :)?
jak widzisz sam z dyskusji tutaj i na forum
Listek nie należy do tej wspólnoty!!!!!!!!!!
Tamten mądry i prawdziwy żyd mesjański uznaje inne kościoły chrześcijańskie (katolicki, prawosławny, protestancki), że na leżą w raz a mesjamistami do Kościoła zbawionych i wieży w Bóstwo Jezusa
a Listek zalicza te 3 podstawowe kościoły do odstępczych i potępionych i nie uznaje Jezusa za Boga
dla tamtego my jesteśmy braćmi w wierze a dla Listka jesteśmy - odstępcami
a tak naprawdę to wierzący w trójjedynego Boga Mesjańscy Żydzi jak ten z filmu, czy Stern uważają Listka za odstępcę błądzącego ;-)
Listek należy do jakiegoś małego odłamu w stylu Badaczy czy ŚJ
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

Po przeczytaniu tego to ja nawet nie wiem czy Listek wogóle może się zaliczać do żydów mesjanistycznych..., bo nie jest żydem!
Ultimato - Kim są Żydzi mesjanistyczni?

Shulam - Żydzi mesjanistyczni na pierwszym miejscu są Żydami. Nikt nie może być mesjanistycznym Żydem, nie będąc wpierw Żydem. Wielu z naszych braci w Brazylii czy w Stanach Zjednoczonych jeszcze się tego nie nauczyło. Istnieje wielu takich, którzy nie są Żydami, ale pragną być mesjanistycznymi Żydami - to jest jednak fikcja. Jest to, to samo, co usiłowanie zrobienia rosołu z kury nie mając kury! Jednakże, jeśli ktoś jest Żydem i wierzy, że Jezus jest Mesjaszem i jako Żyd nie wyrzekł się swojej tożsamości religijnej, to wówczas jest on mesjanistycznym Żydem. Oznacza to, że jest on Żydem, który ma Yeshua za swojego Pana, swojego Mistrza i Zbawcę.
http://www.ekumenizm.pl/content/article ... 643644.htm
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

czy Listek wogóle może się zaliczać do żydów mesjanistycznych..., bo nie jest żydem!
Pozdrawiam

:-D
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Post autor: wit »

Na temat religijnej tożsamości Listka i jemu podobnych może to coś wyjaśni (niestety tylko dla anglojęzycznych).
http://en.wikipedia.org/wiki/Two_House_theology
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

(1) I rzekł Pan do Abrama: Wyjdź z ziemi swojej i od rodziny swojej, i z domu ojca swego do ziemi, którą ci wskażę. (2) A uczynię z ciebie naród wielki i będę ci błogosławił, i uczynię sławnym imię twoje, tak że staniesz się błogosławieństwem. (3) I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; i będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi.
Ks. Rodzaju 12:1-20, Biblia Warszawska
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Ezechiela 37:19)
Wtedy powiedz im: Tak mówi Wszechmocny Pan: Oto Ja biorę drewno Józefa, które jest w ręku Efraima i jego bratnich plemion izraelskich, i przykładam je do drewna Judy, i uczynię z nich jeden kawałek, tak że w moim ręku będą stanowić jedno. (20) Obydwa kawałki drewna, na których umieścisz napis, będą na ich oczach w twoim ręku. (21) Potem powiedz im:

Tak mówi Wszechmocny Pan: Oto Ja zbiorę synów izraelskich spośród narodów, do których przybyli, i zgromadzę ich zewsząd, i przyprowadzę ich do ich ziemi. (22) I uczynię z nich jeden naród w tej ziemi na górach izraelskich, i jeden król będzie panował nad nimi wszystkimi, i już nie będą dwoma narodami, i już się nie rozdzielą na dwa królestwa. (23) I już się nie skalają swoimi bałwanami i swoimi obrzydliwościami, i żadnymi swoimi występkami. Wybawię ich z wszystkich ich odstępstw, przez które zgrzeszyli, i oczyszczę ich; i będą moim ludem, a Ja będę ich Bogiem.
(24) A sługa mój, Dawid, będzie ich królem; wszyscy oni będą mieć jednego pasterza; będą postępować według moich praw, będą przestrzegać moich przykazań i wykonywać je.

(25) I będą mieszkać w ziemi, którą dałem mojemu słudze Jakubowi, w której mieszkali ich ojcowie; będą w niej mieszkać zarówno oni, jak i ich synowie i wnuki po wszystkie czasy, a sługa mój, Dawid, będzie ich księciem na wieki. (26) I zawrę z nimi przymierze pokoju, będzie to przymierze wieczne z nimi. Okażę im łaskę, rozmnożę ich i postawię swoją świątynię wśród nich na wieki.

(27) I będę wśród nich mieszkał; będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem.

(28) I poznają narody, że Ja jestem Pan, który uświęcam Izraela, gdy moja świątynia będzie wśród nich na wieki.


Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Post autor: wit »

Listek pisze:Ezechiela 37:19)
Wtedy powiedz im: Tak mówi Wszechmocny Pan: Oto Ja biorę drewno Józefa, które jest w ręku Efraima i jego bratnich plemion izraelskich, i przykładam je do drewna Judy, i uczynię z nich jeden kawałek, tak że w moim ręku będą stanowić jedno. (20) Obydwa kawałki drewna, na których umieścisz napis, będą na ich oczach w twoim ręku. (21) Potem powiedz im:

Tak mówi Wszechmocny Pan: Oto Ja zbiorę synów izraelskich spośród narodów, do których przybyli, i zgromadzę ich zewsząd, i przyprowadzę ich do ich ziemi. (22) I uczynię z nich jeden naród w tej ziemi na górach izraelskich, i jeden król będzie panował nad nimi wszystkimi, i już nie będą dwoma narodami, i już się nie rozdzielą na dwa królestwa. (23) I już się nie skalają swoimi bałwanami i swoimi obrzydliwościami, i żadnymi swoimi występkami. Wybawię ich z wszystkich ich odstępstw, przez które zgrzeszyli, i oczyszczę ich; i będą moim ludem, a Ja będę ich Bogiem.
(24) A sługa mój, Dawid, będzie ich królem; wszyscy oni będą mieć jednego pasterza; będą postępować według moich praw, będą przestrzegać moich przykazań i wykonywać je.

(25) I będą mieszkać w ziemi, którą dałem mojemu słudze Jakubowi, w której mieszkali ich ojcowie; będą w niej mieszkać zarówno oni, jak i ich synowie i wnuki po wszystkie czasy, a sługa mój, Dawid, będzie ich księciem na wieki. (26) I zawrę z nimi przymierze pokoju, będzie to przymierze wieczne z nimi. Okażę im łaskę, rozmnożę ich i postawię swoją świątynię wśród nich na wieki.

(27) I będę wśród nich mieszkał; będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem.

(28) I poznają narody, że Ja jestem Pan, który uświęcam Izraela, gdy moja świątynia będzie wśród nich na wieki.


Pozdrawiam
Tu w języku polskim artykuł krytyczny na temat Ruchu Efraimickiego dla jakiego podstawą jest właśnie powyżej zacytowany fragment z Księgi Ezechiela.
http://emaus-mikolajki.pl/download/view ... -j-parsons
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Apostoł Paweł napisał:
Ef 2:19 "Zatem wy również [ongiś poganie] nie jesteście już cudzoziemcami i przychodniami z daleka lecz współobywatelami świętych i domownikami Boga."


Ef 2:11-13 bpd ". (11) Dlatego pamiętajcie, że niegdyś wy - poganie co do ciała, zwani "nieobrzezaniem" przez tych, którzy zowią się "obrzezaniem" od znaku dokonanego ręką na ciele - (12) w owym czasie byliście poza Chrystusem, obcy względem społeczności Izraela i bez udziału w przymierzach obietnicy, nie mający nadziei ani Boga na tym świecie. (13) Ale teraz w Chrystusie Jezusie wy, którzy niegdyś byliście daleko, staliście się bliscy przez krew Chrystusa. ."


Rz 11:17 bpd "Jeśli natomiast niektóre z gałęzi zostały odłamane, a ty, będąc dziką oliwką, zostałeś między pozostałe wszczepiony i stałeś się uczestnikiem korzenia oraz tłuszczu drzewa oliwnego,"

Rz 11:19 bpd "Powiesz jednak: Odłamane zostały gałęzie, abym ja mógł być wszczepiony."

Rz 11:24 bpd "Bo jeżeli ty z natury przynależny do dzikiej oliwki zostałeś odcięty i wbrew naturze wszczepiony w szlachetne drzewo oliwne, o ile bardziej w swoją własną oliwkę będą wszczepieni ci, którzy odpowiadają jej naturze."

Bogu jest miły każdy z narodów kto się Go boi i pełni Jego wolę, dlatego Bóg wszczepia go do drzewa oliwnego,by z Żydami na jednakowych warunkach czerpał soki z korzenia.

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

Prawdziwymi Żydami i chrześcijanami są tylko ci co wyznają Boga Abrahama . Boga Izaaka ,Boga Jakuba ,Boga Izraela Boga Jahwe .

Wj 4:5 bp "[...] aby uwierzyli, że ukazał ci się Jahwe, Bóg ich ojców, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka, Bóg Jakuba."

Mk 12:26 bp "A o tym, że umarli zmartwychwstaną, czyż nie czytaliście w księdze Mojżesza, [w opowiadaniu] "O krzaku"? Gdzie Bóg mówi: "Jam Bóg Abrahama i Bóg Izaaka, i Bóg Jakuba"
?"
Dz 3:13 bp "To Bóg Abrahama i (Bóg) Izaaka, i (Bóg) Jakuba, i Bóg Ojców naszych uwielbił Sługę swego Jezusa, którego wy wydaliście i zaparliście się wobec Piłata, gdy postanowił Go uwolnić."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawe linki o tematyce Biblijnej i religijnej”