"Biblijny" rój szarańczy.

Ciekawe strony internetowe, linki do nagrań na YouTube itd. o tematyce Biblijnej i religijnej

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 4970
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

"Biblijny" rój szarańczy.

Post autor: Queza »

„Biblijny” rój szarańczy atakuje Arabię Saudyjską, Afrykę i Azję.

Materiał filmowy nakręcony przez kierowców w Arabii Saudyjskiej pokazuje, jak rój szarańczy wypełnia niebo i otacza samochody w wielu różnych obszarach.

To największa plaga od lat. Szarańcza przemieszcza się w ogromnych rojach.

Naukowcy uważają, że inwazja częściowo spowodowana jest przez zmiany klimatyczne. Intensywne opady deszczu i wyższa temperatura to warunki sprzyjające rozmnażaniu się szarańczy.

Milionom ludzi grozi głód. Uprawy są niszczone przez szarańcze. Pojedynczy rój może liczyć 50-150 milionów owadów na kilometr kwadratowy ziemi uprawnej. Jest to obszar o powierzchni prawie 250 boisk piłkarskich. Średniej wielkości rój żarłocznej szarańczy może zjeść tyle samo pożywienia, co cała populacja Kenii. Szarańcza w ciągu dnia jest w stanie pokonać nawet 150 km.

Jeśli nic się nie zmieni, to plaga szarańczy w najbliższych miesiącach stanie się katastrofą humanitarną i bezprecedensowym kryzysem społecznym obejmującym obszar, od wschodniej Afryki po Bliski Wschód.

https://www.f7dobry.com/biblijny-roj-sz ... ke-i-azje/
Tylko w nocy widać gwiazdy.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 3730
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Dobrze, że nasza technologia umożliwia komunikowanie się na odległość, i że ludzie dysponujący zasobami korzystając z różnego rodzaju środków transportu w ten sposób mają możliwość pomocy bliźnim będącym w potrzebie

Koran 22:27-28
I ogłoś wśród ludzi pielgrzymkę: oni przyjdą do ciebie pieszo lub na wszelkiego rodzaju wysmukłych wierzchowcach; oni przybędą z każdego głębokiego jaru, aby świadczyć o doznanych dobrodziejstwach, aby wspominać imię Boga w dni oznaczone, nad tym zwierzęciem spośród trzód, jakim ich obdarzyliśmy: Jedzcie i nakarmcie nimi nieszczęśliwych, biednych!
Dn 8:14 BT5 "On zaś powiedział do niego: Jeszcze przez dwa tysiące trzysta wieczorów i poranków, następnie świątynia odzyska swoje prawa."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawe linki o tematyce Biblijnej i religijnej”