Usunięte zdanie z Biblii

Ciekawe strony internetowe, linki do nagrań na YouTube itd. o tematyce Biblijnej i religijnej

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Usunięte zdanie z Biblii

Post autor: wuka »

Wyjątkowo ciekawy odcinek analizujący zdanie, które zmienia bardzo dużo. Posłuchajcie.
"Kluczowe zdanie które celowo usunięto z Biblii"
https://www.youtube.com/watch?v=SpwzuuWFilY
PwP, 32, 8-9

No i wychodzi na to, że Jahwe to jednak jeden z Bogów, któremu przydzielono wyłącznie lud Jakuba.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Usunięte zdanie z Biblii

Post autor: nike »

BZDURY DO KWADRATU.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Usunięte zdanie z Biblii

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
29 gru 2020, 19:36
Wyjątkowo ciekawy odcinek analizujący zdanie, które zmienia bardzo dużo. Posłuchajcie.
"Kluczowe zdanie które celowo usunięto z Biblii"
https://www.youtube.com/watch?v=SpwzuuWFilY
PwP, 32, 8-9

No i wychodzi na to, że Jahwe to jednak jeden z Bogów, któremu przydzielono wyłącznie lud Jakuba.
Nie zgadzam się z takim stwierdzeniem. Bóstwo plemienne, które było czczone przez określone plemiona - nie były bogami. Bóg jest tylko jeden. Istnieje świat Aniołów stworzonych przez Boga, które opiekują się ludźmi. Istnieją również byty duchowe - demony, które wypełniają szatańskie moce. Bóstwa plemienne, to byty złe, które przejmowały władzę nad ludźmi i wmawiały ludziom, że to one są bogami. Gdy Jezus przyszedł, to zdemaskował tego, który podszywał się pod Boga, który kierował ludźmi - wyzwalając w nich złe uczynki. Czy w okresie życia potomków Jakuba nie było Boga? Bóg zawsze istniał i zawsze pragnął, by ludzie żyli w połączeniu duchowym z Bogiem. Dlatego dawał mądrość wybranym Prorokom, by głosili wolę Bożą. Jednak ludzie odrzucali te pouczenia i woleli słuchać podszepty złego, bo te podszepty wypełniały ich ego. Gdy Jezus przyszedł, to zdemaskował władcę tego świata, który poprzez zwiedzenie kierował ludźmi. Jezus dał światu prawdę wiary, która prowadzi do Boga. Jednak bardzo wielu woli czcić swoje plemienne bóstwo (sprawcę zła) i odrzuca prawdę jaką dał im sam Bóg. Co się tyczy nazwy Izrael, to ani Jakub, ani jego Potomkowie się tak nie nazywali. Nazwa Izrael - oznacza dzieci Boże , ale nie można takiej nazwy im nadać. Bóg pragnął, by byli oni też dziećmi Boga, ale czy byli?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Usunięte zdanie z Biblii

Post autor: wuka »

nike pisze:
29 gru 2020, 21:37
BZDURY DO KWADRATU.
Dziękuję za ogromny wkład w dyskusję, zaangażowanie w szukanie materiałów obalających dowody naukowe.
Uważam, że to zdanie, które raczyłaś z siebie wydalić, powinno być mottem wszystkich książek wspomnianych zarówno w tym filmiku, jak i w ogóle wszystkich prac naukowych, książek wszystkich autorów-biblistów.

Geniusz przemawia przez ciebie. Nic tylko milczeć i bić pokłony.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Usunięte zdanie z Biblii

Post autor: wuka »

wybrana pisze:
29 gru 2020, 22:41
wuka pisze:
29 gru 2020, 19:36
Wyjątkowo ciekawy odcinek analizujący zdanie, które zmienia bardzo dużo. Posłuchajcie.
"Kluczowe zdanie które celowo usunięto z Biblii"
https://www.youtube.com/watch?v=SpwzuuWFilY
PwP, 32, 8-9

No i wychodzi na to, że Jahwe to jednak jeden z Bogów, któremu przydzielono wyłącznie lud Jakuba.
Nie zgadzam się z takim stwierdzeniem. Bóstwo plemienne, które było czczone przez określone plemiona - nie były bogami. Bóg jest tylko jeden. Istnieje świat Aniołów stworzonych przez Boga, które opiekują się ludźmi. Istnieją również byty duchowe - demony, które wypełniają szatańskie moce. Bóstwa plemienne, to byty złe, które przejmowały władzę nad ludźmi i wmawiały ludziom, że to one są bogami. Gdy Jezus przyszedł, to zdemaskował tego, który podszywał się pod Boga, który kierował ludźmi - wyzwalając w nich złe uczynki. Czy w okresie życia potomków Jakuba nie było Boga? Bóg zawsze istniał i zawsze pragnął, by ludzie żyli w połączeniu duchowym z Bogiem. Dlatego dawał mądrość wybranym Prorokom, by głosili wolę Bożą. Jednak ludzie odrzucali te pouczenia i woleli słuchać podszepty złego, bo te podszepty wypełniały ich ego. Gdy Jezus przyszedł, to zdemaskował władcę tego świata, który poprzez zwiedzenie kierował ludźmi. Jezus dał światu prawdę wiary, która prowadzi do Boga. Jednak bardzo wielu woli czcić swoje plemienne bóstwo (sprawcę zła) i odrzuca prawdę jaką dał im sam Bóg. Co się tyczy nazwy Izrael, to ani Jakub, ani jego Potomkowie się tak nie nazywali. Nazwa Izrael - oznacza dzieci Boże , ale nie można takiej nazwy im nadać. Bóg pragnął, by byli oni też dziećmi Boga, ale czy byli?
Radzę raz jeszcze posłuchać filmu, a może nawet całego tego cyklu. Może zrozumiesz. Na razie nie ma jak dyskutować z treścią twojego wpisu.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Usunięte zdanie z Biblii

Post autor: wybrana »

Czy uznajesz politeizm?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Usunięte zdanie z Biblii

Post autor: wuka »

wybrana pisze:
30 gru 2020, 11:01
Czy uznajesz politeizm?
:aaa: :roll: Czy jak podam link do fotki kota będzie to oznaczało, że jestem kotem?
NIE dyskutujemy o MOJEJ wierze, ale o ZDANIU USUNIĘTYM/PRZEINACZONYM w BIBLII. :mysli:

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Usunięte zdanie z Biblii

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
30 gru 2020, 11:07
wybrana pisze:
30 gru 2020, 11:01
Czy uznajesz politeizm?
:aaa: :roll: Czy jak podam link do fotki kota będzie to oznaczało, że jestem kotem?
NIE dyskutujemy o MOJEJ wierze, ale o ZDANIU USUNIĘTYM/PRZEINACZONYM w BIBLII. :mysli:
Wuka, ale pisząc tu jakieś poglądy wyrażamy. Ten filmik oglądałam 2 razy. Opowiada on o istnieniu kilku Bogów. Pisarze Bibli, nawet demonów nazywali Aniołami. Objawienie Jana chce udowodnić, że to aniołowie są skierowani na ziemię, by niszczyć mieszkańców ziemi, ale jest to bardzo ogólna nazwa, bo nie określa ich pochodzenia. To są aniołowie złego - szatana - władcy tego świata. Czy władca tego świata ma moc niszczenia? - ma swoją moc. Jednak mimo, że ma moc, ja nigdy nie nazwie go Bogiem, bo jest on podstępnym zwodzicielem. Ludzie poddają się jego mocy i dlatego czynią zło. Ludzie uzbrojeni w moc Bożą - nie czynią zła. Ta walka duchowa trwa na ziemi i w każdym człowieku. Interpretowanie, czy każdy werset ma właściwą formę jest trudno, bo wielokrotnie tą właściwą formę wyparto i dlatego jest tyle niejasnych teorii. Biblia była wielokrotnie redagowana, tłumaczona i kopiowana. Nie uważam, że forma Bogowie jest właściwa, no można co prawda uznawać wiele Bogów. To zależy od tego jakiego królowania Boga się pragnie.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Usunięte zdanie z Biblii

Post autor: Bobo »

Film nie udowadnia usunięcia zdania z Biblii. Powt Pr 32:8 nie zostało usunięte, tylko jak sugeruje autor filmu, zmienione. Konkretnie zmieniono słowo Elyoh na Israel. Wnioskowanie dalsze to wynik błędnego założenia, że celowo coś zmieniono.
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Usunięte zdanie z Biblii

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
30 gru 2020, 11:39
Film nie udowadnia usunięcia zdania z Biblii. Powt Pr 32:8 nie zostało usunięte, tylko jak sugeruje autor filmu, zmienione. Konkretnie zmieniono słowo Elyoh na Israel. Wnioskowanie dalsze to wynik błędnego założenia, że celowo coś zmieniono.
Dokładnie - zmieniono. Masz rację. Tylko, że ta zmiana ma wielkie znaczenie. Przesłuchaj film raz jeszcze.
Nie możesz mi udowodnić, że NIE zmieniono tego CELOWO.
Powiem ci, że kiedy czytałam kilka innych książek w temacie analizy biblijnej, a także rozwoju pojęć takich jak np.Bóg, religie i ich historie itp. również spotkałam się z takimi samymi problemami.
Bobo, faktem jest, że zmieniono i kluczową sprawą nie jest czy zrobiono to celowo czy też nie, ale sama TA zmiana pociąga za sobą poważne konsekwencje. I na tym skupia się autor analizy, o tym piszą naukowcy-bibliści i całe tomy w temacie powstały.
Zwróć uwagę na przykład na odczytanie/przetłumaczenie dosłowne z oryginału, które jest ujęte w 1:34
To bardzo ważna różnica w stosunku do tego, co mamy w naszych Bibliach.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Usunięte zdanie z Biblii

Post autor: wuka »

wybrana pisze:
30 gru 2020, 11:27
wuka pisze:
30 gru 2020, 11:07
wybrana pisze:
30 gru 2020, 11:01
Czy uznajesz politeizm?
:aaa: :roll: Czy jak podam link do fotki kota będzie to oznaczało, że jestem kotem?
NIE dyskutujemy o MOJEJ wierze, ale o ZDANIU USUNIĘTYM/PRZEINACZONYM w BIBLII. :mysli:
Wuka, ale pisząc tu jakieś poglądy wyrażamy. Ten filmik oglądałam 2 razy. Opowiada on o istnieniu kilku Bogów. Pisarze Bibli, nawet demonów nazywali Aniołami. Objawienie Jana chce udowodnić, że to aniołowie są skierowani na ziemię, by niszczyć mieszkańców ziemi, ale jest to bardzo ogólna nazwa, bo nie określa ich pochodzenia. To są aniołowie złego - szatana - władcy tego świata. Czy władca tego świata ma moc niszczenia? - ma swoją moc. Jednak mimo, że ma moc, ja nigdy nie nazwie go Bogiem, bo jest on podstępnym zwodzicielem. Ludzie poddają się jego mocy i dlatego czynią zło. Ludzie uzbrojeni w moc Bożą - nie czynią zła. Ta walka duchowa trwa na ziemi i w każdym człowieku. Interpretowanie, czy każdy werset ma właściwą formę jest trudno, bo wielokrotnie tą właściwą formę wyparto i dlatego jest tyle niejasnych teorii. Biblia była wielokrotnie redagowana, tłumaczona i kopiowana. Nie uważam, że forma Bogowie jest właściwa, no można co prawda uznawać wiele Bogów. To zależy od tego jakiego królowania Boga się pragnie.
Mylisz się co do tego o czym jest film.
Nie rób mi kolejnych wykładów o twoim pojmowaniu szatana i jego działania na ludzi. W każdym temacie piszesz o tym samym. Nie zgadzam się z tym. Nie mieszaj Obj.Jana z jednym wersetem o którym tu rozmawiamy.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Usunięte zdanie z Biblii

Post autor: wuka »

Bobo, jeszcze ci dopowiem, o czym też w dalszej części wspomina autor.
Jedną z konsekwencji tej zmiany jest to, co wzbudza wielkie zdziwienie u wielu ludzi, a co wykładowcy/pouczacze/pastorzy/nauczyciele różnych denominacji na siłę tłumaczą...a mianowicie: dlaczego Bóg wszelkiego stworzenia wybrał sobie jeden narów i to taki pryszcz na tyłku i go hołubi, a całą resztę swego stworzenia traktuje per=noga.
Wydźwięk jest taki, że w Biblii mamy opis tylko jednego z królów/władców/bogów/aniołów tzw.Jahwe, któremu przydzielono - wybrano dla niego naród Jakuba.
Bóg najwyższy, Bój Jedyny, Stwórca. Absolut, Władca Wszechświata jest jeden i On ustala wszystko.
A nam się wciska, że TYM Bogiem jest Jahwe. Nie jest. I kropka.

W 3:36 sek masz wytłumaczenie iż nasze teksty pochodzą z VII/X w.ne i są masoreckie, żydowskie, stąd "synowie boży" stali się "synami Izraela". Ot i sprawa jasna.
W Qumran i w oryginalnych tekstach hebrajskich jest tak, że ''synom bożym" przydzielono narody, narody świata całego. Każdy Syn Boży ma pieczę nad jakimś narodem z ziemi. A Izraelici zrobili z siebie pępek świata, a swojego Boga zrobili Stwórcą.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Usunięte zdanie z Biblii

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
30 gru 2020, 10:35
wybrana pisze:
29 gru 2020, 22:41
wuka pisze:
29 gru 2020, 19:36
Wyjątkowo ciekawy odcinek analizujący zdanie, które zmienia bardzo dużo. Posłuchajcie.
"Kluczowe zdanie które celowo usunięto z Biblii"
https://www.youtube.com/watch?v=SpwzuuWFilY
PwP, 32, 8-9

No i wychodzi na to, że Jahwe to jednak jeden z Bogów, któremu przydzielono wyłącznie lud Jakuba.
Nie zgadzam się z takim stwierdzeniem. Bóstwo plemienne, które było czczone przez określone plemiona - nie były bogami. Bóg jest tylko jeden. Istnieje świat Aniołów stworzonych przez Boga, które opiekują się ludźmi. Istnieją również byty duchowe - demony, które wypełniają szatańskie moce. Bóstwa plemienne, to byty złe, które przejmowały władzę nad ludźmi i wmawiały ludziom, że to one są bogami. Gdy Jezus przyszedł, to zdemaskował tego, który podszywał się pod Boga, który kierował ludźmi - wyzwalając w nich złe uczynki. Czy w okresie życia potomków Jakuba nie było Boga? Bóg zawsze istniał i zawsze pragnął, by ludzie żyli w połączeniu duchowym z Bogiem. Dlatego dawał mądrość wybranym Prorokom, by głosili wolę Bożą. Jednak ludzie odrzucali te pouczenia i woleli słuchać podszepty złego, bo te podszepty wypełniały ich ego. Gdy Jezus przyszedł, to zdemaskował władcę tego świata, który poprzez zwiedzenie kierował ludźmi. Jezus dał światu prawdę wiary, która prowadzi do Boga. Jednak bardzo wielu woli czcić swoje plemienne bóstwo (sprawcę zła) i odrzuca prawdę jaką dał im sam Bóg. Co się tyczy nazwy Izrael, to ani Jakub, ani jego Potomkowie się tak nie nazywali. Nazwa Izrael - oznacza dzieci Boże , ale nie można takiej nazwy im nadać. Bóg pragnął, by byli oni też dziećmi Boga, ale czy byli?
Radzę raz jeszcze posłuchać filmu, a może nawet całego tego cyklu. Może zrozumiesz. Na razie nie ma jak dyskutować z treścią twojego wpisu.
Piszesz, że ja nic nie zrozumialam z tego zapodanego filmiku, ale to ty czytasz co ja piszę i nic nie chcesz zrozumieć. Przecież ja powyżej napisałam o bóstwach plemiennych, które czczono w Mezopotami, w Izraelu, w Egipcie, w Rzymie itd. W narodzie tak zwanym samozwanczo Izrael - czczono bóstwo podające się za Boga - Jahwe. Tak czyniono, bo nie znano prawdziwej istoty Boga lub nie chciano znać. Prawdziwą istotę Boga głosili Prorocy w różnych religiach. Również przyjcie Zbawiciela głoszono w różnych religiach np. W Zaratusztrianizmie. Izraelici uważali, że tylko oni słyszą głos Boga, ale to była ich zwodnicza nauka, bo w rzeczywistości bardziej docierał do nich głos niegodziwca. Głos pod którego kierunkiem czynili zło, nie był głosem Boga, ale był głosem ich plemiennego bóstwa nazywanego przez nich - Jahwe.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Usunięte zdanie z Biblii

Post autor: wuka »

wybrana pisze:
30 gru 2020, 12:39
wuka pisze:
30 gru 2020, 10:35
wybrana pisze:
29 gru 2020, 22:41

Nie zgadzam się z takim stwierdzeniem. Bóstwo plemienne, które było czczone przez określone plemiona - nie były bogami. Bóg jest tylko jeden. Istnieje świat Aniołów stworzonych przez Boga, które opiekują się ludźmi. Istnieją również byty duchowe - demony, które wypełniają szatańskie moce. Bóstwa plemienne, to byty złe, które przejmowały władzę nad ludźmi i wmawiały ludziom, że to one są bogami. Gdy Jezus przyszedł, to zdemaskował tego, który podszywał się pod Boga, który kierował ludźmi - wyzwalając w nich złe uczynki. Czy w okresie życia potomków Jakuba nie było Boga? Bóg zawsze istniał i zawsze pragnął, by ludzie żyli w połączeniu duchowym z Bogiem. Dlatego dawał mądrość wybranym Prorokom, by głosili wolę Bożą. Jednak ludzie odrzucali te pouczenia i woleli słuchać podszepty złego, bo te podszepty wypełniały ich ego. Gdy Jezus przyszedł, to zdemaskował władcę tego świata, który poprzez zwiedzenie kierował ludźmi. Jezus dał światu prawdę wiary, która prowadzi do Boga. Jednak bardzo wielu woli czcić swoje plemienne bóstwo (sprawcę zła) i odrzuca prawdę jaką dał im sam Bóg. Co się tyczy nazwy Izrael, to ani Jakub, ani jego Potomkowie się tak nie nazywali. Nazwa Izrael - oznacza dzieci Boże , ale nie można takiej nazwy im nadać. Bóg pragnął, by byli oni też dziećmi Boga, ale czy byli?
Radzę raz jeszcze posłuchać filmu, a może nawet całego tego cyklu. Może zrozumiesz. Na razie nie ma jak dyskutować z treścią twojego wpisu.
Piszesz, że ja nic nie zrozumialam z tego zapodanego filmiku, ale to ty czytasz co ja piszę i nic nie chcesz zrozumieć. Przecież ja powyżej napisałam o bóstwach plemiennych, które czczono w Mezopotami, w Izraelu, w Egipcie, w Rzymie itd. W narodzie tak zwanym samozwanczo Izrael - czczono bóstwo podające się za Boga - Jahwe. Tak czyniono, bo nie znano prawdziwej istoty Boga lub nie chciano znać. Prawdziwą istotę Boga głosili Prorocy w różnych religiach. Również przyjcie Zbawiciela głoszono w różnych religiach np. W Zaratusztrianizmie. Izraelici uważali, że tylko oni słyszą głos Boga, ale to była ich zwodnicza nauka, bo w rzeczywistości bardziej docierał do nich głos niegodziwca. Głos pod którego kierunkiem czynili zło, nie był głosem Boga, ale był głosem ich plemiennego bóstwa nazywanego przez nich - Jahwe.
Moja droga. Zaczęłaś rozmowę o filmie pytaniem, czy ja wierzę w politeizm. To dało mi do zrozumienia, że rozmawiamy: ja o niebie ty o chlebie. Lub odwrotnie. Jak wolisz. Mnie tam wsio ryba.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Usunięte zdanie z Biblii

Post autor: nike »

wuka pisze:
30 gru 2020, 10:33
nike pisze:
29 gru 2020, 21:37
BZDURY DO KWADRATU.
Dziękuję za ogromny wkład w dyskusję, zaangażowanie w szukanie materiałów obalających dowody naukowe.
Uważam, że to zdanie, które raczyłaś z siebie wydalić, powinno być mottem wszystkich książek wspomnianych zarówno w tym filmiku, jak i w ogóle wszystkich prac naukowych, książek wszystkich autorów-biblistów.

Geniusz przemawia przez ciebie. Nic tylko milczeć i bić pokłony.
To nie jest dyskusja tylko naigrywanie się z SŁOWA BOŻEGO, dlaczego powołujesz się na BIBLIĘ skoro w nią nie wierzysz?
Dowody naukowe powiadasz?? SZATAN dla ciebie to jest NAUKOWIEC ??, Bo naukę jaką ty przedstawiasz na forum BIBLIJNYM to szatanizm.

Tak niebawem przyjdzie taki czas, że ty WUKO za to pisanie będziesz biła pokłony przed:----[size=150JHWH[/size]---------
וידעו כי אתה שמך יהוה לבדך עליון על כל הארץ
----------Biblia Tysiąclecia:
Niechaj poznają Ciebie i wiedzą, że tylko Ty, który sam jeden masz Jahwe na imię, jesteś Najwyższy nad całą ziemią.--------A więc ALION I JHWH TO TA SAMA OSOBA. Podobnie ja אל שדי EL----SZADI ----TO TEŻ JHWH.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawe linki o tematyce Biblijnej i religijnej”