Usunięte zdanie z Biblii

Ciekawe strony internetowe, linki do nagrań na YouTube itd. o tematyce Biblijnej i religijnej

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Usunięte zdanie z Biblii

Post autor: wybrana »

nike pisze:
30 gru 2020, 13:33
Biblia Tysiąclecia:
Niechaj poznają Ciebie i wiedzą, że tylko Ty, który sam jeden masz Jahwe na imię, jesteś Najwyższy nad całą ziemią.--------A więc ALION I JHWH TO TA SAMA OSOBA. Podobnie ja אל שדי EL----SZADI ----TO TEŻ JHWH.
I dlatego wielu nie wzniesie się wyżej, bo ciągle będą więźniami tego władcy. Nie będą wstanie wybawić się z mocy tego władcy. Jeżeli ktoś nie przyjął prawdy jaką dał nam Jezus o Bogu Ojcu, o Ojcu miłości i dobra, to nadal jest w objęciach tego, który go zwodzi i nakłania do czynienia zła. A jak owocuje to zło - świadczy historia i czas obecny. Czy przyszłość będzie lepsza? - wątpię.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Usunięte zdanie z Biblii

Post autor: wuka »

nike pisze:
30 gru 2020, 13:33
wuka pisze:
30 gru 2020, 10:33
nike pisze:
29 gru 2020, 21:37
BZDURY DO KWADRATU.
Dziękuję za ogromny wkład w dyskusję, zaangażowanie w szukanie materiałów obalających dowody naukowe.
Uważam, że to zdanie, które raczyłaś z siebie wydalić, powinno być mottem wszystkich książek wspomnianych zarówno w tym filmiku, jak i w ogóle wszystkich prac naukowych, książek wszystkich autorów-biblistów.

Geniusz przemawia przez ciebie. Nic tylko milczeć i bić pokłony.
To nie jest dyskusja tylko naigrywanie się z SŁOWA BOŻEGO, dlaczego powołujesz się na BIBLIĘ skoro w nią nie wierzysz?
Dowody naukowe powiadasz?? SZATAN dla ciebie to jest NAUKOWIEC ??, Bo naukę jaką ty przedstawiasz na forum BIBLIJNYM to szatanizm.

Tak niebawem przyjdzie taki czas, że ty WUKO za to pisanie będziesz biła pokłony przed:----[size=150JHWH[/size]---------
וידעו כי אתה שמך יהוה לבדך עליון על כל הארץ
----------Biblia Tysiąclecia:
Niechaj poznają Ciebie i wiedzą, że tylko Ty, który sam jeden masz Jahwe na imię, jesteś Najwyższy nad całą ziemią.--------A więc ALION I JHWH TO TA SAMA OSOBA. Podobnie ja אל שדי EL----SZADI ----TO TEŻ JHWH.
Ponieważ nie znasz Ojca, Boga Prawdziwego, objawionego w Jezusie Chrystusie, z taką łatwością przychodzi ci rzucać kalumnie na innych i wyzwiskami od szatanów obrzucać. Nie chcę mieć z takim diabelstwem, jakie tu reprezentujesz nic do czynienia.
Jezus Chrystus jest Słowem, a nie jakas zmanipulowana setki razy książka.
Litera zabija. Jesteś trupem, nike.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Usunięte zdanie z Biblii

Post autor: nike »

Dziękuję za tak miłe życzenia Nowo--Roczne.
Proszę o odniesienia się do tekstu hebrajskiego, bo taki zacytowałam, w którym miejscu jest on zmieniony???
Zwracam ci CUD WUKO UWAGĘ ,że forum BIBLIJNE to jest, a skoro to forum BIBLIJNE, to JA MAM OBOWIĄZEK BRONIĆ CO JEST BOGA JHWH.
Jak zostanie nazwa zmieniona na forum np: " BOŻKI SZATAŃSKIE" JA TU NIE BEDĘ ZAGLĄDAĆ, BO Z SZATANEM I SZATANISTAMI JA NIE CHCĘ MIEĆ NIC DO CZYNIENIA. DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ. :choinka:

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Usunięte zdanie z Biblii

Post autor: wuka »

nike pisze:
30 gru 2020, 16:11
Dziękuję za tak miłe życzenia Nowo--Roczne.
Proszę o odniesienia się do tekstu hebrajskiego, bo taki zacytowałam, w którym miejscu jest on zmieniony???
Zwracam ci CUD WUKO UWAGĘ ,że forum BIBLIJNE to jest, a skoro to forum BIBLIJNE, to JA MAM OBOWIĄZEK BRONIĆ CO JEST BOGA JHWH.
Jak zostanie nazwa zmieniona na forum np: " BOŻKI SZATAŃSKIE" JA TU NIE BEDĘ ZAGLĄDAĆ, BO Z SZATANEM I SZATANISTAMI JA NIE CHCĘ MIEĆ NIC DO CZYNIENIA. DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ. :choinka:
Swoje życzenia zabieraj i mam nadzieję, że słowa dotrzymasz w sprawie nie zaglądania tu i zaprzestaniesz uganiać się za moimi wpisami.
Tłumaczono ci dziesiątki razy, że forum biblijne jest do dyskusji, a na swoim - klakierskim baw się po swojemu. Mnie nic do tego.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Usunięte zdanie z Biblii

Post autor: Bobo »

wuka pisze:Jesteś trupem, nike.
Wuka, za mniejsze obelżywości podnosisz głos a inni dostawali ostrzeżenie. A Ty tutaj co?
Nie widzę nic złego w tym, co napisała nike, że ją uraczyłaś takim tekstem... :-(
Bądź grzeczna!
Bobo-modo
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Usunięte zdanie z Biblii

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
30 gru 2020, 17:29
wuka pisze:Jesteś trupem, nike.
Wuka, za mniejsze obelżywości podnosisz głos a inni dostawali ostrzeżenie. A Ty tutaj co?
Nie widzę nic złego w tym, co napisała nike, że ją uraczyłaś takim tekstem... :-(
Bądź grzeczna!
Bobo-modo
:aaa: A mnie od szatanów to można wyzywać?
Bujajcie się.
Koniec roku to dobry czas na rozstania.
Odpowiedzi, oczywiście w temacie nie będzie. Za to za chwilę napiszesz, że to ja uciekam.
Z kim ja tu gadam. Kurna chata, ale nisko upadłam. Wuka, wstydź się. Biję się przed sobą w piersi.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Usunięte zdanie z Biblii

Post autor: nike »

Cud WUKA----Tak się zachowuje na forum Biblijnym kobieta która już przekroczyła sześćdziesiąt lat:---------
Bujajcie się.
Koniec roku to dobry czas na rozstania.
Odpowiedzi, oczywiście w temacie nie będzie. Za to za chwilę napiszesz, że to ja uciekam.
Z kim ja tu gadam. Kurna chata, ale nisko upadłam. Wuka, wstydź się. Biję się przed sobą w piersi.
I bardzo dobrze robisz,że się bijesz, tylko szkoda,ze w piersi, w głowę walni się, to może zmądrzejesz.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Usunięte zdanie z Biblii

Post autor: nike »

wybrana pisze:
30 gru 2020, 13:47
nike pisze:
30 gru 2020, 13:33
Biblia Tysiąclecia:
Niechaj poznają Ciebie i wiedzą, że tylko Ty, który sam jeden masz Jahwe na imię, jesteś Najwyższy nad całą ziemią.--------A więc ALION I JHWH TO TA SAMA OSOBA. Podobnie ja אל שדי EL----SZADI ----TO TEŻ JHWH.
I dlatego wielu nie wzniesie się wyżej, bo ciągle będą więźniami tego władcy. Nie będą wstanie wybawić się z mocy tego władcy. Jeżeli ktoś nie przyjął prawdy jaką dał nam Jezus o Bogu Ojcu, o Ojcu miłości i dobra, to nadal jest w objęciach tego, który go zwodzi i nakłania do czynienia zła. A jak owocuje to zło - świadczy historia i czas obecny. Czy przyszłość będzie lepsza? - wątpię.
Wierzysz w Jezusa, a w Ojca Jezusa nie wierzysz? Do kogo wiec się Jezus modlił w Ogrójcu ? Do którego BOGA?

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Usunięte zdanie z Biblii

Post autor: wybrana »

nike pisze:
30 gru 2020, 21:35
wybrana pisze:
30 gru 2020, 13:47
nike pisze:
30 gru 2020, 13:33
Biblia Tysiąclecia:
Niechaj poznają Ciebie i wiedzą, że tylko Ty, który sam jeden masz Jahwe na imię, jesteś Najwyższy nad całą ziemią.--------A więc ALION I JHWH TO TA SAMA OSOBA. Podobnie ja אל שדי EL----SZADI ----TO TEŻ JHWH.
I dlatego wielu nie wzniesie się wyżej, bo ciągle będą więźniami tego władcy. Nie będą wstanie wybawić się z mocy tego władcy. Jeżeli ktoś nie przyjął prawdy jaką dał nam Jezus o Bogu Ojcu, o Ojcu miłości i dobra, to nadal jest w objęciach tego, który go zwodzi i nakłania do czynienia zła. A jak owocuje to zło - świadczy historia i czas obecny. Czy przyszłość będzie lepsza? - wątpię.
Wierzysz w Jezusa, a w Ojca Jezusa nie wierzysz? Do kogo wiec się Jezus modlił w Ogrójcu ? Do którego BOGA?
Nigdy nie użył imienia - Jahwe.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Usunięte zdanie z Biblii

Post autor: nike »

Wybrana a ty do swojego ojca wołasz po imieniu? Czy tato, a jeszcze 200 lat temu to PANIE OJCZE.

Ale w każdej modlitwie mówił OJCZE a wiec kto był tym ojcem Jezusa, jakie jest jego imię, proszę udowodnij mi.

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Usunięte zdanie z Biblii

Post autor: Henryk »

wuka pisze:
30 gru 2020, 17:48
Bujajcie się.
Koniec roku to dobry czas na rozstania.
Który to już raz obiecuje?
Tym razem też nie wytrzyma. - Ale po mimo wszystko- trzymam kciuki! :-D
Niech wreszcie Ciebie jakieś bóstwo plemienne obdarzy rozumem!
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Usunięte zdanie z Biblii

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
31 gru 2020, 7:39
wuka pisze:
30 gru 2020, 17:48
Bujajcie się.
Koniec roku to dobry czas na rozstania.
Który to już raz obiecuje?
Tym razem też nie wytrzyma. - Ale po mimo wszystko- trzymam kciuki! :-D
Niech wreszcie Ciebie jakieś bóstwo plemienne obdarzy rozumem!
Oj Henryk, Henryk - Ty to potrafisz dowalić.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Re: Usunięte zdanie z Biblii

Post autor: ZAMOS »

nike pisze:
30 gru 2020, 21:29
Cud WUKA----Tak się zachowuje na forum Biblijnym kobieta która już przekroczyła sześćdziesiąt lat:---------
I bardzo dobrze robisz,że się bijesz, tylko szkoda,ze w piersi, w głowę walni się, to może zmądrzejesz.
Ty nike to w jakim zborze uczyłaś się jak odnosić się do innych ludzi? Z nauk Jehowy przyjęłaś wszystko, więc jest szansa, że ten Jehowa (jak jeszcze żyje) też odpowiednio po swojemu cię potraktuje.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Usunięte zdanie z Biblii

Post autor: nike »

Zamos a w jakim zborze uczyła się wuka? Poczytaj posta w tym temacie, a potem zabieraj głos. Widzę,że adwokatem się stałeś wuki hehehe.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Usunięte zdanie z Biblii

Post autor: wybrana »

nike pisze:
05 sty 2021, 14:23
Zamos a w jakim zborze uczyła się wuka? Poczytaj posta w tym temacie, a potem zabieraj głos. Widzę,że adwokatem się stałeś wuki hehehe.
A co takiego niezgodnego podała wuka. Wielobostwo było wyznawanie od tysiącleci. Teren Mezopotami, Kannanu, szczególnie terenów wschodnich pełen był uczczenia różnych bóstw.Jednych z takich bóstw był Jahwe, którego uczcili Semici. Wiara ich to spuścizna tamtych wierzeń, z tym, że oni uważali, że to ich bóstwo, które było tylko ich opiekunem - było najwyższe. Nie uznawali Boga jako Stwórcę wszystkich ludzi. Inne narody i plemiona uznawali za pogan - nawet z sąsiedzkie ludy, które były wyznania Abrahamowego. Jakub nazwał się Izrael, co oznaczało - Syn Boga. Obłożywszy się nieprawnie mianem - Izrael, uważali siebie za Synów Boga, w sumie stali się synami nieprawości i upadku.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawe linki o tematyce Biblijnej i religijnej”