Ludzie którzy nigdy nie umarli

Ciekawe strony internetowe, linki do nagrań na YouTube itd. o tematyce Biblijnej i religijnej

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Ludzie którzy nigdy nie umarli

Post autor: wuka »

Dziś jest bardzo ciekawy temat i chętnie porozmawiam o tym. Czy zastanawialiście się kiedyś nad zabraniem żywcem do nieba tych biblijnych postaci?
Wiem, że czasami się po prostu stwierdza, że zostali wzięci bo tak pisze PS, ale co dalej. Przecież to nie takie hop-siup.
https://www.youtube.com/watch?v=rxQP1oa31ao
"Biblia: Ludzie którzy nigdy nie umarli - Analiza"
Według tradycji żydowskiej (opisanej np. przez J.Flawiusza) także Mojżesz, podobnie jak Henoch i Eliasz został wzięty do nieba.
W filmie wspomina się tez o sytuacji z Góry Przemienienia.
Moim zdaniem jest o czym rozmawiac.

Awatar użytkownika
Ketjow-oko
Posty: 200
Rejestracja: 24 mar 2021, 0:16

Re: Ludzie którzy nigdy nie umarli

Post autor: Ketjow-oko »

Wuka: wpadam w zadumę, która nasuwa pytanie w tym temacie, mianowicie: Jeżeli zostali żywcem uniesieni tam gdzieś w niebiosa,to dlaczego ziemianom a szczególnie swoim rodakom nie przekażą żadnej wieści pozytywnej czy negatywnej mam tutaj na myśli przedstawione przez Ciebie osoby o których wspomina PS.
Mądrość To umiejętność słuchania innych, pomimo posiadania odmiennego zdania.
Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych...

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Ludzie którzy nigdy nie umarli

Post autor: nike »

Mojżesz:------
5Mojż. 34:5---
(5) Tam właśnie umarł Mojżesz, sługa PANA, w ziemi Moabu, według słowa PANA. (6) I pogrzebał go w dolinie, w ziemi Moabu, naprzeciw Bet-Peor, a nikt nie zna jego grobu aż po dziś dzień. (7) Mojżesz miał sto dwadzieścia lat, gdy umarł.
Eliasz---
2 Kron. 21:12-13
12. Tedy przyszło do niego pisanie od Elijasza proroka w ten sposób: Tak mówi Pan, Bóg Dawida, ojca twego: Przeto, iżeś nie chodził drogami Jozafata, ojca twego, i drogami Azy, króla Judzkiego;
13. Aleś chodził drogą królów Izraelskich, a przywiodłeś w cudzołóstwo Judę, i obywateli Jeruzalemskich, tak jako cudzołożył dom Achabowy; nadto i braci twoich, dom ojca twego, lepszych nad cię, pomordowałeś:
; (14) Oto PAN uderzy wielką plagą twój lud, twoich synów, twoje żony i cały twój majątek; (15) Na ciebie też przyjdzie ciężka choroba, choroba wnętrzności, aż z powodu choroby dzień za dniem będą wypływać twoje wnętrzności.
Joram królował 8 lat a więc Eliasz list do niego przyslał w tych ośmiu latach kiedy to juz było po rozdzieleniu Elijasza od Elizeusza.
A więc chyba z nieba listu nie wysyłał.
Henoch--- tez uwazam,że do nieba nie został zabrany, tylko podobnie jak Filip został przeniesiony w inne miejsce, gdzie był potrzebny.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Ludzie którzy nigdy nie umarli

Post autor: wuka »

Ketjow-oko pisze:
01 maja 2021, 22:42
Wuka: wpadam w zadumę, która nasuwa pytanie w tym temacie, mianowicie: Jeżeli zostali żywcem uniesieni tam gdzieś w niebiosa,to dlaczego ziemianom a szczególnie swoim rodakom nie przekażą żadnej wieści pozytywnej czy negatywnej mam tutaj na myśli przedstawione przez Ciebie osoby o których wspomina PS.
Pewnie się uśmiejesz, ale dla mnie jest jasne, że te sytuacje są opisem faktu wzięcia na pokład statków kosmicznych wybranych osób. Nie przekazują nic swojakom, bo są gdzieś w przestrzeni, może na innej planecie, może w innym wymiarze.
Jednak Jezus na Górze Przemienienia pokazał, że taki kontakt jednak jest możliwy. Tu już zahaczamy o sprawy Świadomości.
Ponadto wcale nie jestem taka pewna, że nie otrzymują niektórzy ludzie wiadomości/przekazów spoza naszej rzeczywistości. Z tego co wiem nalezy umysł przygotować i ciało, a wtedy wiele jest możliwości. Nie każdy ma chęć pracować nad sobą w tym kierunku.

Awatar użytkownika
Ketjow-oko
Posty: 200
Rejestracja: 24 mar 2021, 0:16

Re: Ludzie którzy nigdy nie umarli

Post autor: Ketjow-oko »

Dzień dobry Wuka:
Opis przemienienia Jezusa jest zanotowany w PS, ale tylko zanotowany wierząc w prawdomówność autora można przypuszczać, że jest, jest inny wymiar w którym można przebywać, lecz uniemożliwia tym osobą kontakt na zewnątrz i sytuacja wygląda jak wygląda.
Posłużę się prostym przykładem: W czasie zaistniałego niewolnictwa, niewolnik mógł - czynić, przemieszczać się tu i tam jeżeli był wyzwolony jako wolny człowiek w innym wypadku miał ograniczoną egzystencję.
(\_ _/)
(='.'=)
('')('')
Mądrość To umiejętność słuchania innych, pomimo posiadania odmiennego zdania.
Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych...

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Ludzie którzy nigdy nie umarli

Post autor: wuka »

nike pisze:
02 maja 2021, 0:10
Mojżesz:------
5Mojż. 34:5---
(5) Tam właśnie umarł Mojżesz, sługa PANA, w ziemi Moabu, według słowa PANA. (6) I pogrzebał go w dolinie, w ziemi Moabu, naprzeciw Bet-Peor, a nikt nie zna jego grobu aż po dziś dzień. (7) Mojżesz miał sto dwadzieścia lat, gdy umarł.
Eliasz---
2 Kron. 21:12-13
12. Tedy przyszło do niego pisanie od Elijasza proroka w ten sposób: Tak mówi Pan, Bóg Dawida, ojca twego: Przeto, iżeś nie chodził drogami Jozafata, ojca twego, i drogami Azy, króla Judzkiego;
13. Aleś chodził drogą królów Izraelskich, a przywiodłeś w cudzołóstwo Judę, i obywateli Jeruzalemskich, tak jako cudzołożył dom Achabowy; nadto i braci twoich, dom ojca twego, lepszych nad cię, pomordowałeś:
; (14) Oto PAN uderzy wielką plagą twój lud, twoich synów, twoje żony i cały twój majątek; (15) Na ciebie też przyjdzie ciężka choroba, choroba wnętrzności, aż z powodu choroby dzień za dniem będą wypływać twoje wnętrzności.
Joram królował 8 lat a więc Eliasz list do niego przyslał w tych ośmiu latach kiedy to juz było po rozdzieleniu Elijasza od Elizeusza.
A więc chyba z nieba listu nie wysyłał.
Henoch--- tez uwazam,że do nieba nie został zabrany, tylko podobnie jak Filip został przeniesiony w inne miejsce, gdzie był potrzebny.
Nie zauważyłam wpisu.
Jeśli masz wątpliwości w sprawie cytatów, to autorowi filmu przedstaw. Z tego co pamiętam, on cytuje z Tysiąclatki. Omawia też, o co mu chodzi. Chyba dyskusja jakaś pod filmem jest, a na pewno można zacząć.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Ludzie którzy nigdy nie umarli

Post autor: nike »

Ja nie z autorem rozmawiam tylko z userami na forum.
Film obejrzałam, raczej wysłuchałam lektora i przynajmniej w 5--ciu miejscach mija się z prawdą.
Eliasz-------2Kr. 2:11-- (11) Kiedy więc szli i rozmawiali, oto ognisty rydwan i ogniste konie oddzieliły ich obu, i Eliasz wstąpił wśród wichru do nieba.
Gdzie tutaj jest W WOZIE DO NIEBA? Wicher gdzieś go przeniósł
Strong--8064--szamaim --שמים ---ma kilka znaczeń i tak:-----niebo, miejsce gdzie znajdują się gwiazdy, powietrze, widzialny wszechświat, atmosfera, miejsce przebywania Boga i kilka jeszcze.
A więc gdzie Eliasza wicher zaniósł?
Eliasz do Jorama napisał list ostrzegający go, że umrze w męczarni a Joram dwa lata przed śmiercią zachorował a królował tylko 8 lat więc w sześciu latach musiał do niego napisać.
Z tego wynika, że był gdzieś na ziemi logiczne to jest prawda?
Kiedy Filip ochrzcił rzezańca, został porwany, czy do nieba?
NIE, Duch Pański po prostu przeniósł go na inne miejsce, tam gdzie był potrzebny.
Podobnie było też z Eliaszem i Henochem.
Jeżeli chodzi o górę przemienienia to było to widzenie i nic więcej.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Ludzie którzy nigdy nie umarli

Post autor: wuka »

nike pisze:
03 maja 2021, 0:23
Ja nie z autorem rozmawiam tylko z userami na forum.
Film obejrzałam, raczej wysłuchałam lektora i przynajmniej w 5--ciu miejscach mija się z prawdą.
Eliasz-------2Kr. 2:11-- (11) Kiedy więc szli i rozmawiali, oto ognisty rydwan i ogniste konie oddzieliły ich obu, i Eliasz wstąpił wśród wichru do nieba.
Gdzie tutaj jest W WOZIE DO NIEBA? Wicher gdzieś go przeniósł
Strong--8064--szamaim --שמים ---ma kilka znaczeń i tak:-----niebo, miejsce gdzie znajdują się gwiazdy, powietrze, widzialny wszechświat, atmosfera, miejsce przebywania Boga i kilka jeszcze.
A więc gdzie Eliasza wicher zaniósł?
Eliasz do Jorama napisał list ostrzegający go, że umrze w męczarni a Joram dwa lata przed śmiercią zachorował a królował tylko 8 lat więc w sześciu latach musiał do niego napisać.
Z tego wynika, że był gdzieś na ziemi logiczne to jest prawda?
Kiedy Filip ochrzcił rzezańca, został porwany, czy do nieba?
NIE, Duch Pański po prostu przeniósł go na inne miejsce, tam gdzie był potrzebny.
Podobnie było też z Eliaszem i Henochem.
Jeżeli chodzi o górę przemienienia to było to widzenie i nic więcej.
Jesteś bardzo niekonsekwentna w interpretowaniu Biblii, a innym czynisz zarzuty. Przecież tak w chrześcijaństwie i to w wielu Kościołach/Zborach/denominacjach wykłada się i wierzy w rzeczywiste przejście Eliasza, Henocha do nieba. Czyżbyś nigdy nie słyszała żadnego kazania, nauczania w tym temacie? :aaa: Bo ja słyszałam i to niejedno, zarówno u katolików, jak i baptystów, że o youtubowych wykładowcach (różnych denominacji) nie wspomnę. A ty, dla włąsnej wygody mówisz mi o...porwaniu Filipa, o jakiejś trąbie powietrznej porywającej Eliasza i tym podobnych wygibasach i akrobacjach.
Kazania i nauczania są o autentycznym wzięciu do nieba tych osób, ale schody zaczynają się właśnie, jak ktoś mówi o życiu w ciele w tej innej rzeczywistości. To przecież niemożliwe, a więc jasny wniosek, że albo Biblia kłamie, albo osoby te były po prostu wywiezione statkami kosmicznymi na inne, zamieszkane planety.
Przechodzisz samą siebie, gdy próbujesz "udowodnić" Strongiem brak kompetencji w tłumaczeniu filmu. Naprawdę nie rozumiesz, że rydwan ognisty można skojarzyć z wozem ognistym :mrgreen: I tak cię to oburza i dyskredytuje innych, dla których rydwan i wóz mogą być jednoznaczne? Więcej ci powiem, nike. Rydwan/wóz OGNISTY to nic innego, jak jakiś rodzaj samolotu, rakiety, pojazdu, który zionąc ogniem unosił się w przestrzeń.

I jeszcze coś ci powiem w sprawie tego zdania: "NIE, Duch Pański po prostu przeniósł go na inne miejsce, tam gdzie był potrzebny." W taki sposób ja zostałam uratowana spod kół pociągu. Nie wiem, czy Duch Pański, czy Anioł, czy ktokolwiek inny w sposób dosłowny przeniósł mnie z torów na dalekie pobocze wysokiej skarpy, gdy dosłownie za plecami w potężnej zamieci śnieżnej miałam już tylko reflektor pociągu.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Ludzie którzy nigdy nie umarli

Post autor: nike »

Nic nie napisałaś o liście od Eliasza do Jorama, a Biblia o tym mówi. Między Eliasza i Elizeusza wjechał rydwan [wóz] z końmi i rozdzielił ich i pojechał dalej, bo nie pisze,ze wsiadł Eliasz i odjechał na wozie, a więc nie można mówić,że Eliasz na wozie poleciał do nieba.A jeżeli chodzi o Stronga to on doskonale tłumaczy co to jest niebo, a wiec nie kombinujmy oki.
Nadmieniłaś o swoim wydarzeniu na torach, kto to był co ci pomógł? Ja myślę,ze twój Anioł Stróż.
Miałam podobną sytuację przy wsiadaniu do pociągu w śnieżycę w nocy ,pociąg ruszył a ja na stopniu z walizką która zaklinowała się w drzwiach, żywej duszy nie było, jakoś się znalazłam wewnątrz pociągu, kto mi pomógł? ANIOŁ STRÓŻ.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Ludzie którzy nigdy nie umarli

Post autor: wuka »

nike pisze:
03 maja 2021, 12:54
Nic nie napisałaś o liście od Eliasza do Jorama, a Biblia o tym mówi. Między Eliasza i Elizeusza wjechał rydwan [wóz] z końmi i rozdzielił ich i pojechał dalej, bo nie pisze,ze wsiadł Eliasz i odjechał na wozie, a więc nie można mówić,że Eliasz na wozie poleciał do nieba.A jeżeli chodzi o Stronga to on doskonale tłumaczy co to jest niebo, a wiec nie kombinujmy oki.
Nadmieniłaś o swoim wydarzeniu na torach, kto to był co ci pomógł? Ja myślę,ze twój Anioł Stróż.
Miałam podobną sytuację przy wsiadaniu do pociągu w śnieżycę w nocy ,pociąg ruszył a ja na stopniu z walizką która zaklinowała się w drzwiach, żywej duszy nie było, jakoś się znalazłam wewnątrz pociągu, kto mi pomógł? ANIOŁ STRÓŻ.
Próbujesz ze mnie idiotkę zrobić.
Kwestią jest nie to, że w Księdze zapisano, iż jakiś list wysłał Eliasz do kogoś kilka lat po zniknięciu swoim. Skup się na tym, że jawnie dajesz do zrozumienia, że Biblia kłamie, a także kłamią przeliczni chrześcijańscy, jak i żydowscy nauczyciele wbijając ludziom od tysięcy lat do głów, że Henoch i Eliasz zostali zabrani do nieba i nie oglądali śmierci!!!
Nie będę z tobą roztrząsać twoich domniemywań. Jawnie piszesz, że Biblia kłamie, a to, że wydaje ci się iż list jakiś napisano i tobie nie zgadza się cytat biblijny, przytoczony przez autora filmu z BT...No wiesz, to jest hipokryzja, nike. Twoja hipokryzja.
Henoch i Eliasz zostali zabrani żywcem do nieba. Tak czy nie tak nauczają kapłani judeo-chrześcijańscy :mysli:

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Ludzie którzy nigdy nie umarli

Post autor: nike »

wuka napisała/
Próbujesz ze mnie idiotkę zrobić.
Nawet nie pomyślałam i nie rozumiem co ci złego w tym poście zrobiłam.
wuka napisała/
Kwestią jest nie to, że w Księdze zapisano, iż jakiś list wysłał Eliasz do kogoś kilka lat po zniknięciu swoim. Skup się na tym, że jawnie dajesz do zrozumienia, że Biblia kłamie, a także kłamią przeliczni chrześcijańscy, jak i żydowscy nauczyciele wbijając ludziom od tysięcy lat do głów, że Henoch i Eliasz zostali zabrani do nieba i nie oglądali śmierci!!!
Że takie bzdury wbijają do głów ludziom to nie znaczy,że dobrze robią, Biblia tym co wbijają ludziom do głów i kto wbija nic nie mówi. Biblia mówi,że wóz ognisty rozłączył Eliasza i Elizeusza i Eliasz w wichrze został zabrany, do nieba które jak poprzednio napisałam może być powietrzem, atmosferą itp. Ja się właśnie skupiam nad BIBLIĄ, bo to Biblia jest słowem Boga Żywego, a nie filmiki o dawnych historykach.
wuka napisała/
Nie będę z tobą roztrząsać twoich domniemywań.
Bo co nie wiesz? Czy nie chcesz wiedzieć? Nie musisz.
wuka napisała/
Jawnie piszesz, że Biblia kłamie,
Gdzie tak napisałam?
wuka napisała/
a to, że wydaje ci się iż list jakiś napisano i tobie nie zgadza się cytat biblijny, przytoczony przez autora filmu z BT...No wiesz, to jest hipokryzja, nike. Twoja hipokryzja.
A co to jest co dostał Joram PISMO od ELIASZA to nie list? Więc udowodnij mi moja hipokryzję.
2Kron 21:12---
(12) Wtedy przyszło do niego pismo od proroka Eliasza tej treści: Tak mówi PAN, Bóg Dawida, twego ojca: Ponieważ nie chodziłeś drogami swego ojca Jehoszafata i drogami Asy, króla Judy; (13) Ale chodziłeś drogą królów Izraela i przywiodłeś do cudzołóstwa Judę i mieszkańców Jerozolimy, tak jak cudzołożył dom Achaba, ponadto wymordowałeś swoich braci z domu swego ojca - lepszych od ciebie; (14) Oto PAN uderzy wielką plagą twój lud, twoich synów, twoje żony i cały twój majątek; (15) Na ciebie też przyjdzie ciężka choroba, choroba wnętrzności, aż z powodu choroby dzień za dniem będą wypływać twoje wnętrzności.
wuka napisała/
Henoch i Eliasz zostali zabrani żywcem do nieba. Tak czy nie tak nauczają kapłani judeo-chrześcijańscy :mysli:
J 3:13 PSZ "Nikt jednak nie wstąpił do nieba oprócz tego, który z nieba przyszedł – Syna Człowieczego."

Jezus był pierwszy który został zabrany do nieba, przed nim nikt z ludzi tam się nie znalazł. Nie pomogą nawet RABINI

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Ludzie którzy nigdy nie umarli

Post autor: wuka »

Dobra. To może się odnieś do Henocha, bo widzę, że to w ogóle pomijasz.
Hebr.11:5
Przez wiarę Henoch został przeniesiony, aby nie oglądał śmierci. I nie znaleziono go, ponieważ Bóg go zabrał. Przed zabraniem bowiem otrzymał świadectwo, iż podobał się Bogu."
i Rdz.5:24
Żył więc Henoch w przyjaźni z Bogiem, a następnie znikł, bo zabrał go Bóg."
Tu masz z wiki "Henoch lub Enoch – postać biblijna, syn Jereda, potomek Seta. Miał wiele synów i córek, wśród nich Metuszelacha.

W Starym Testamencie zawarto o nim niewiele informacji. Henoch został w nim opisany jako żyjący w tak wielkiej przyjaźni z Bogiem, że nigdy nie umarł, lecz został w wieku 365 lat wzięty cieleśnie do Nieba (Rdz 5, 22 i Hbr 11,5). Henoch jest jedyną postacią, oprócz proroka Eliasza, którego wniebowzięcie zostało wprost opisane w Piśmie Świętym[1].

O Henochu wspomina również deuterokanoniczna Księga Syracha, ukazując go jako jedną z pozytywnych postaci w historii ludzkości. Wspomniany też jest w Ewangelii świętego Łukasza oraz w Liście do Hebrajczyków. Wielu autorów apokryfów wydawało swoje dzieła pod jego imieniem. Przykładem są Księgi Henocha.

Postać Henocha pojawia się też w Koranie, gdzie jest jednym ze świętych proroków islamu pod imieniem Idris."
https://pl.wikipedia.org/wiki/Henoch_(syn_Jereda)

Jaka trąba połknęła go i dokąd przeniosła?

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Ludzie którzy nigdy nie umarli

Post autor: wuka »

nike » 42 min temu

wuka napisała/
Próbujesz ze mnie idiotkę zrobić.
Nawet nie pomyślałam i nie rozumiem co ci złego w tym poście zrobiłam.
Mnie nic złego w tym poście nie zrobilaś. Próbujesz mnie wkręcić w tematy, które nie są omawianiem filmu.
Mówię ci, że zwróć się do autora, że źle coś podaje, czy informuje, że ludzi w błąd wprowadza czy coś innego. Z tego co ja widzę to cytuje prawidłowo, czyta Biblię prawidłowo, a ty wyskakujesz z jakimiś cuda-wianki, bo tu o trąbach i powiewach prawisz. Nie podoba ci się, że rydwan nazwano wozem i w ogóle czepiasz się, byle "udowodnić"...ale co? Że nie wolno mówić głośno, w filmie na YT i tu na forum o tym, czego naucza się od 3 tysięcy lat i w co wierzą ludzie?
A wierzą w dodatku, że na końcu czasów POWRÓCI dwóch świadków i ponoć mają to być Eliasz i jeszcze jeden z wielkich proroków; tu słyszałam różne zdania w kazaniach, że to ma być Jan, że Mojżesz, że Piotr (oprócz Eliasza). Przeciez tak się oczekuje na tych dwóch świadków, którzy mają być zabici i po kilku dniach ożyć, a zaraz potem ma zejść Jezus itd.itd.itd...

Bzdury do głów ludziom się kładzie nakazując im wierzyć, że całe pismo jest natchnione, a potem wątpiącym udowodnić, że są szaleni, jak coś podważą lub chociaż dopytują. O takie szczegóły dopytywał chyba autor filmu i przeprowadził rzetelne "śledztwo", a nike nam udowodniła, że Biblia kłamie, ale nie kłamie, ale kłamie, ale nie kłamie...w zalezności kto pyta i kto odpowiada.
A co to jest co dostał Joram PISMO od ELIASZA to nie list?
Czyli tu ci pasuje, że napisano prawdę (a może miało być 8 lat przed porwaniem :roll: ).ale w innych miejscach...ej, szkoda czasu. To, że tak napisano w świetle wielu błędów nie powinno mieć żadnego znaczenia. Wszak ani rabinom, ani kaznodziejom, ani autorom pism i tłumaczom NIE NALEŻY UFAĆ.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Ludzie którzy nigdy nie umarli

Post autor: nike »

Takiego galimatiasu i niedorzeczności jak w twoim poście to ja jeszcze nie czytałam. Ale dzięki, bo pewnie inaczej pisać to nie potrafisz.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Ludzie którzy nigdy nie umarli

Post autor: wuka »

nike pisze:
03 maja 2021, 21:48
Takiego galimatiasu i niedorzeczności jak w twoim poście to ja jeszcze nie czytałam. Ale dzięki, bo pewnie inaczej pisać to nie potrafisz.
Krotko mowiac - temat cie przerasta. Moze sprecyzuj czego nie rozumiesz. Pierwszy post to cytaty biblijne o Henochu. Wiem, ze niewygodne, wiec udajesz, ze ich nie ma. Drugi wpis...coz, lotny umysl pojmie, a zawsze mozna dopytac. Dobranoc.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawe linki o tematyce Biblijnej i religijnej”