Czyli czym różni się kraj katolicki od protestanckiego ... i

Ciekawe strony internetowe, linki do nagrań na YouTube itd. o tematyce Biblijnej i religijnej

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Czyli czym różni się kraj katolicki od protestanckiego ... i

Post autor: tom68 »

Polska a Kanada czy Włochy - czyli czym różni się kraj katolicki od protestanckiego ...

Mat. 7:15
15. Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w odzieniu owczym, wewnątrz zaś są wilkami drapieżnymi!
(BW)


W Kanadzie pogłębiają się nastroje antyklerykalne, podpalane są katolickie szkoły, a na pomniku Jana Pawła II w Edmonton pojawiły się namalowane czerwoną farbą dziecięce dłonie
Antykościelne incydenty są pokłosiem wydarzeń ostatnich tygodni. W Kanadzie odkryto masowe groby dzieci – najprawdopodobniej wychowanków prowadzonych przez Kościół szkół dla rdzennych mieszkańców
Planowane są kolejne poszukiwania na terenach byłych szkół. Kanadyjski rząd przeznaczył na ten cel 4,9 mln kanadyjskich dolarów (ok. 15 mln zł)

https://wydarzenia.interia.pl/swiat/new ... Id,5329427

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź został sołtysem

Ukarany przez Watykan abp Sławoj Leszek Głódź został sołtysem w Piaskach na Podlasiu. Mieszkańcy jednogłośnie wybrali hierarchę na to stanowisko w połowie czerwca.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiad ... v,79cfc278

Papież Franciszek o klerykalizmie w kościele ...

Kapłani nie są kastą ponad innymi, a biskupi nie mogą puszyć się jak pawie - oświadczył podczas audiencji.

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/swiat/new ... ign=chrome

https://wydarzenia.interia.pl/swiat/new ... Id,5307090


Ps :

Eliza M - Jakim prawem kościół sam siebie sądzi?


https://youtu.be/0XAo2d9HGAc
tom68

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Czyli czym różni się kraj katolicki od protestanckiego ... i

Post autor: wuka »

Co powyższe newsy mają wspólnego z tytułem wątku?
Zapomniałeś o krajach prawosławnych. Prawdziwe różnice są między krajami muzułmańskimi a całą resztą.
Religie tylko dzielą. I dlatego warto się zastanowić czy uprawianie kultów nie służy czasami innym celom niż ludowi to wmówiono.

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Re: Czyli czym różni się kraj katolicki od protestanckiego ... i

Post autor: tom68 »

Znowu udajesz że nie rozumiesz tematu albo tego problemu a może naprawdę nie rozumiesz tego tak czy inaczej polecam wywiad Elizy M https://youtu.be/0XAo2d9HGAc
tom68

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Czyli czym różni się kraj katolicki od protestanckiego ... i

Post autor: wuka »

polecam wywiad Elizy M https://youtu.be/0XAo2d9HGAc
Nie, dziękuję :mrgreen:

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Re: Czyli czym różni się kraj katolicki od protestanckiego ... i

Post autor: tom68 »

Twoja sprawa i wybór ...
tom68

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Czyli czym różni się kraj katolicki od protestanckiego ... i

Post autor: wuka »

tom68 pisze:
01 lip 2021, 13:07
Twoja sprawa i wybór ...
Daj spokój. Co ty mi proponujesz? Jakaś lalunia mądrząca się i plotkująca na tematy o których nie ma pojęcia. Sztuczna, nakręcona...beznadziejna. I ktoś taki ma mnie pouczać?! Może ciebie, ale dla mnie to bezwartościowe słowa, nic nie wnoszące do mojego życia. Wstyd coś takiego promować. Aktoreczka z niej do kitu.

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Re: Czyli czym różni się kraj katolicki od protestanckiego ... i

Post autor: tom68 »

Eliza Michalik ( ewangelizm reformowany ) dziennikarka np TV Super- stacja zajmująca się problematyką społeczną i religijną https://pl.wikipedia.org/wiki/Eliza_Michalik
tom68

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Czyli czym różni się kraj katolicki od protestanckiego ... i

Post autor: Bobo »

Jeśli Drodzy Państwo, chcecie przykład tego jak można łatwo zrobić drakę, to proponuję przeczytać post wuki powyżej.
Cóż to ona pisze:
Jakaś lalunia... - może faktycznie do wuki przemawiają osoby nie mające dobrej aparycji i wyglądu? Najlepiej, żeby to byli brzydale?
Plotkująca?... - no sorry ktoś kto plotkuje, raczej tego nie nagrywa.
Sztuczna? - Chyba jakiś kompleks się odzywa :-D Bo młodsza? Makijaż lepszy? Lalka barbi? No sorry...
I ktoś taki ma mnie pouczać?! - Absolutnie! Wuki nie ma prawa NIKT pouczać. Kilka lat obserwacji wuki to dowodzi. Bo jak zacznie to wuka focha strzeli i koniec. A nikt foch wuki nie lubi :-D
słowa, nic nie wnoszące do mojego życia. - no ok. jak wiele słów na tym forum. Tylko trzeba od razu taki jazgot rozwijać?
Wstyd coś takiego promować. - przynajmniej kobieta z realu, a filozofie z kosmosu? Toż to wstyd...
Aktoreczka z niej do kitu. - tylko, że to aktoreczka nie jest... a może czytelniczka naszego forum?

Wuka. Z takich twoich tekstów robią się draki i jatki. Tom89 raczej nie podejmie tematu na twój wpis. Ja podejmę.
Moje zdanie jest takie: opanuj jęzor! :evil:
Nikt cię nie zmusza do aktywności w tym temacie :roll:
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Czyli czym różni się kraj katolicki od protestanckiego ... i

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
02 lip 2021, 16:51
Jeśli Drodzy Państwo, chcecie przykład tego jak można łatwo zrobić drakę, to proponuję przeczytać post wuki powyżej.
Cóż to ona pisze:
Jakaś lalunia... - może faktycznie do wuki przemawiają osoby nie mające dobrej aparycji i wyglądu? Najlepiej, żeby to byli brzydale?
Plotkująca?... - no sorry ktoś kto plotkuje, raczej tego nie nagrywa.
Sztuczna? - Chyba jakiś kompleks się odzywa :-D Bo młodsza? Makijaż lepszy? Lalka barbi? No sorry...
I ktoś taki ma mnie pouczać?! - Absolutnie! Wuki nie ma prawa NIKT pouczać. Kilka lat obserwacji wuki to dowodzi. Bo jak zacznie to wuka focha strzeli i koniec. A nikt foch wuki nie lubi :-D
słowa, nic nie wnoszące do mojego życia. - no ok. jak wiele słów na tym forum. Tylko trzeba od razu taki jazgot rozwijać?
Wstyd coś takiego promować. - przynajmniej kobieta z realu, a filozofie z kosmosu? Toż to wstyd...
Aktoreczka z niej do kitu. - tylko, że to aktoreczka nie jest... a może czytelniczka naszego forum?

Wuka. Z takich twoich tekstów robią się draki i jatki. Tom89 raczej nie podejmie tematu na twój wpis. Ja podejmę.
Moje zdanie jest takie: opanuj jęzor! :evil:
Nikt cię nie zmusza do aktywności w tym temacie :roll:
Już całe szambo mi na łeb wylałeś, czy masz coś jeszcze do dodania?
Zapomniałam, że tom68 jest pod szczególnym nadzorem :roll: a juz wtedy, jak gnój na katolików wywala to hura :-/
Lepiej by było żebyście się i on i ty zajęli własnymi podwórkami. Ale znając was od lat wątpię w to.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Czyli czym różni się kraj katolicki od protestanckiego ... i

Post autor: Bobo »

Szambo na łeb wylałem? Wyliże się Pani z tego 😜😀💣
Oszołomstwu mówię NIE!

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Re: Czyli czym różni się kraj katolicki od protestanckiego ... i

Post autor: tom68 »

Bobo a ja się czasem zastanawiam co tacy ludzie chcą osiągnąć takimi wpisami bo przecież takie wpisy pokazują tylko ich ignorancje w tym temacie no może gdyby tak pisała osoba z KRK to by coś wyjaśniało bo nawet ateiści dziś już widzą różnice miedzy KRK a innymi wyznaniami w tych sprawach https://www.newsweek.pl/polska/na-klopo ... ze/ynptqv1
tom68

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Czyli czym różni się kraj katolicki od protestanckiego ... i

Post autor: Bobo »

Tom68, tacy ludzie wyrażają swoje niezadowolenie. Nie podoba im się to ci napisałeś. Szczerze? Mi również się wiele rzeczy nie podoba jakie wypisujesz i jak to robisz.
Neguje jednak tak egzaltowane reakcję, które mogą wywołać sporo niesnasek.
Niech każdy sobie pisze CO chce, tylko w odpowiednich działach i bez łamania regulaminu. A jak się komuś to nie podoba, to niech zamknie dziób, albo niech merytorycznie dyskutuje.
Czyjaś emocjonalność nic tu nie daje.
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Czyli czym różni się kraj katolicki od protestanckiego ... i

Post autor: wuka »

Ty też już swój dziób zamknij, bo jak się ciebie czyta, to natychmiast trzeba pod prysznic wejść. Człowiek czuje się brudny.

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Re: Czyli czym różni się kraj katolicki od protestanckiego ... i

Post autor: tom68 »

Bobo jak szczerze to szczerze mnie się też wiele tematów i opinii innych nie podoba dlatego raczej nie dyskutuje w innych tematach niż moje na forum bo szkoda mi na to czasu a moja misja to pokazanie moich lub poglądów K ADS i zawsze pisze że nie ma obowiązku by czytać lub komentować moje teksty :-D
tom68

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Czyli czym różni się kraj katolicki od protestanckiego ... i

Post autor: wuka »

tom68 pisze:
02 lip 2021, 18:56
Bobo jak szczerze to szczerze mnie się też wiele tematów i opinii innych nie podoba dlatego raczej nie dyskutuje w innych tematach niż moje na forum bo szkoda mi na to czasu a moja misja to pokazanie moich lub poglądów K ADS i zawsze pisze że nie ma obowiązku by czytać lub komentować moje teksty :-D
Hipokrytą jesteś i tyle. Niedawno Bobo kazał komuś pisać bloga. Ja tobie radzę to samo. Forum, jak sama nazwa wskazuje jest do rozmów i dyskusji, a nie do wklejania czyichś tekstów i wyniośle mówienie, że ty nie dyskutujesz.
Na blogu możesz sobie takie numery odstawiać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawe linki o tematyce Biblijnej i religijnej”