Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Ciekawe strony internetowe, linki do nagrań na YouTube itd. o tematyce Biblijnej i religijnej

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: wuka »

Nike, i nadal czekam na odpowiedź, gdzie w cytatowanym fragmencie Objawienia wyczytałaś 2000 lat, zakończenie gromadzenia Oblubienicy i reszta, o którą cię pytałam w tym wpisie - autor: wuka » wczoraj, o 19:32.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: nike »

Wybrana, głupi to plecie głupoty, a mądry to powinien umieć udowodnić swoją prawdę, a więc udowodnij mi co to jest dusza i na podstawie tych kilku wyrazów które mi napisałaś o duszy, to mi powiedz, czy ty jako istota jesteś duszą żyjącą, czy masz duszę w sobie.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: wybrana »

nike pisze:
02 sie 2021, 13:28
Wybrana, głupi to plecie głupoty, a mądry to powinien umieć udowodnić swoją prawdę, a więc udowodnij mi co to jest dusza i na podstawie tych kilku wyrazów które mi napisałaś o duszy, to mi powiedz, czy ty jako istota jesteś duszą żyjącą, czy masz duszę w sobie.
Tak mam duszę w sobie, bo ona ożywia moje ciało. Jest też duszą duchową, która jest stworzona na obraz Boży.
Obrazem Bożym człowieka jest nie ciało, lecz dusza w której króluje Duch Boży.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: nike »

Udowodnij mi to Biblią, albo jakąś twoją świętą księgą. Dlatego proszę o udowodnienie, bo jesteś mądrzejsza od tego co głupoty gada.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: wybrana »

nike pisze:
02 sie 2021, 15:04
Udowodnij mi to Biblią, albo jakąś twoją świętą księgą. Dlatego proszę o udowodnienie, bo jesteś mądrzejsza od tego co głupoty gada.
Trupowi nic nikt nie udowodni, bo jeszcze w żywym ciele jest martwy.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: wuka »

Jak można udowodnić istnienie duszy komuś, kto nie ma pojęcia co to jest Dusza? Jak można w ogóle rozmawiać na ten temat z kimś, kto domaga się biblijnego dowodu na umiejscowienie duszy w ciele? Kto pyta gdzie jest i ile waży dusza...według biblijnych wersetów oczywiście :mrgreen:
Przechodzisz samą siebie, nike.
Czytasz tą twoją Biblię i się szczycisz nie wiadomo czym, ale tak naprawdę twoja wiara jest martwa, jak litera Starego Testamentu.
Z tematu tego zrobiłaś [kaszę z manną] . Dzięki wielkie.

Post edytowany przez Bobo. 'syf z malarią'? To za mocne określenie. Kasza z manną jest lepsze. Jedni lubią inni nie.
Bobo-modo

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: Bobo »

Nie sądzicie, że trochę za daleko odbiegliscie od tematu?
Zamiast strzelać ciężką artylerią, zacznijcie weryfikować swoje wypowiedzi.
Bobo-modo
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: wuka »

Bardzo słusznie. Kaszka zdecydowanie lepsza :hehe:
Dzięki, jak zawsze czujny jest Bobo-modo. Tak trzymać :xcalus:

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: nike »

wuka napisała/
Podajesz powyższą interpretację tego fragmentu, ale...GDZIE W TYM TEKŚCIE MASZ jakąkolwiek wzmiankę, sugestię, że coś takiego ma się dziać, czy już się zadziało.
Doprawdy trzeba wyjątkowej fantazji, aby z wersetu przytoczonego przez wybraną wyciągnąć wnioski o oblubienicy, o 2 tys.lat itd.
Kto tak uczy?
To chyba chodzi o ten tekst i moją wypowiedź do wybranej ------------
To nie jest fantazja, ten tekst nic nie mówi o 2000 lat bo nie musi, jest to moje zdanie a nie biblijne
ponieważ, jest w nim mowa o Jezusie, że pójdzie do nieba [przepowiadał swoją śmierć] i tam uszykuje mieszkania dla swoich uczni , a uczniami Jezusa 2000 lat temu byli apostołowie i wszyscy inni którzy go słuchali i wierzyli w Jego proroctwa,
lud dla imienia mego Dz.Ap. 15:14, w pierwszym rzędzie Jezus przyszedł do narodu Izraelskiego,żeby ten lud sobie wybrać, ale ponieważ zydzi nie przyjęli Jezusa lud został wybrany tez z Pogan, tym ludem w pierwszym rzędzie jest OBLUBIENICA CHRYSTUSOWA, dla której to Jezus szykował mieszkania w niebie.
I od Pięćdziesiątnicy ta klasa była wybierana przez cały wiek Ewangelii czyli 2000 lat stąd te moje 2000 tys. lat.
Ew.Jana 14:2-3---
(2) W domu mego Ojca jest wiele mieszkań. Gdyby tak nie było, powiedziałbym wam. Idę, aby wam przygotować miejsce. (3) A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, żebyście, gdzie ja jestem, i wy byli.

W tym tekście Jezus mówi, że dla swojej OBLUBIENICY idzie uszykować miejsce i poszedł do nieba, a członkowie Jego OBLUBIENICY wybierali się przez wiek Ewangelii 2000 lat i Jezus ich zabrał do siebie,
W domu Ojca mego=> Słowo dom jest używane w Biblii w różnych znaczeniach. W tym wersecie od-nosi się ono do Boskiego wielkiego wszechświata.-
wiele jest mieszkania=> wiele stanów i poziomów istnienia, odpowiednich dla każdego rodzaju Jego inteligentnych stworzeń.-
żebyście, gdzie ja jestem => na jakim poziomie egzystencji Ja będę.-
i wy byli=> a więc będą pozostawali z Panem na wieki w niebieskiej naturze, urzędzie i mieszkaniu.
Ja wierzę, że tutaj jest mowa o 144000 osób czyli Maluczkim Stadku, Oblubienicy Chrystusowej.
Łk 12:32 BB "Nie bójże się ty maluczkie stadko! Abowiemci się upodobało Ojcu waszemu dać wam królestwo."
Chodzi tutaj o KRÓLESTWO W NIEBIE. I Jezus do tego królestwa wybierał 2000 lat temu swój lud. Oni będą królować razem z Jezusem 1000 lat nad ziemią. Czyli nad nami wszystkimi, bo my będziemy na ziemi, też będzie tu pięknie.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: wybrana »

nike pisze:
02 sie 2021, 16:31

W tym tekście Jezus mówi, że dla swojej OBLUBIENICY idzie uszykować miejsce i poszedł do nieba, a członkowie Jego OBLUBIENICY wybierali się przez wiek Ewangelii 2000 lat i Jezus ich zabrał do siebie,
W domu Ojca mego=> Słowo dom jest używane w Biblii w różnych znaczeniach. W tym wersecie od-nosi się ono do Boskiego wielkiego wszechświata.-
wiele jest mieszkania=> wiele stanów i poziomów istnienia, odpowiednich dla każdego rodzaju Jego inteligentnych stworzeń.-
żebyście, gdzie ja jestem => na jakim poziomie egzystencji Ja będę.-
i wy byli=> a więc będą pozostawali z Panem na wieki w niebieskiej naturze, urzędzie i mieszkaniu.
Ja wierzę, że tutaj jest mowa o 144000 osób czyli Maluczkim Stadku, Oblubienicy Chrystusowej.
Łk 12:32 BB "Nie bójże się ty maluczkie stadko! Abowiemci się upodobało Ojcu waszemu dać wam królestwo."
Chodzi tutaj o KRÓLESTWO W NIEBIE. I Jezus do tego królestwa wybierał 2000 lat temu swój lud. Oni będą królować razem z Jezusem 1000 lat nad ziemią. Czyli nad nami wszystkimi, bo my będziemy na ziemi, też będzie tu pięknie.
Nareszcie rozsądnie napisałaś. Jaki człowiek idzie do nieba? Idzie w swoim ziemskim fizycznym ciele, czy idzie jego dusza ( świadomość) odrodzona w Duchu Bożym, która przechodzi do życia w ciele uwielbionym. Czyli słusznośc mamy twierdząc, że dusza nie umiera.
Czy Jezus będzie wybierał Oblubienice 2000 czy 3000 czy .......
Tego nie wiemy. Raju na ziemi nie będzie, bo w tej fizyczności nie będziemy zmartwychwstali. Będzie to nowa ziemia - poziom istnienia odpowiedni do wielu stanów i poziomów istnienia.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: wuka »

tym tekście Jezus mówi, że dla swojej OBLUBIENICY idzie uszykować miejsce i poszedł do nieba, a członkowie Jego OBLUBIENICY wybierali się przez wiek Ewangelii 2000 lat i Jezus ich zabrał do siebie,
W tym tekście nic nie ma o wieku ewangelii wynoszącym 2 tys. lat, ani że Jezus ZABRAŁ oich do nieba.
Jedynie masz rację w tym, że piszesz o WŁASNYM zrozumieniu, czyli...nie Biblia o tym mówi, ale twoja własna wyobraźnia i wiara, którą ktoś ci zaszczepił.

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
02 sie 2021, 17:22
Nareszcie rozsądnie napisałaś. Jaki człowiek idzie do nieba? Idzie w swoim ziemskim fizycznym ciele, czy idzie jego dusza ( świadomość) odrodzona w Duchu Bożym, która przechodzi do życia w ciele uwielbionym.
Chcesz rozsądku zgodnego ze Słowem Bożym?
No to czytaj: Po śmierci człowiek idzie do grobu. A nawet nie idzie, tylko go inni zanoszą. :-(
I tam sobie spokojnie leży. Była dusza żyjąca, ale już nie żyje.
Ciało w ziemi, a energia Boża ożywająca ciało wróciła się do Stwórcy.
Koh 12:7 BT5 "i wróci się proch do ziemi, tak jak nią był, a duch powróci do Boga, który go dał."
Leży i czeka. Nawet nie przewraca się z boku na bok!
Na co czeka?
J 5:28 BT5 "Nie dziwcie się temu! Nadchodzi bowiem godzina, kiedy wszyscy, co są w grobach, usłyszą głos Jego:"
Dotyczy to też Ciała Chrystusowego!
1Tes 4:16 BT5 "Sam bowiem Pan zstąpi z nieba na hasło i na głos archanioła, i na dźwięk trąby Bożej, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi."

A teraz oświeć nas kiedy ta Twoja „dusza nieśmiertelna” ponownie wejdzie w ciało? Po jakiego grzyba jej ciało, skoro była już w niebie? Źle jej bez balastu ciała? Tam sobie żyła- jak twierdzisz, niczego jej nie brakowało- jak to w niebie...
Przebywała w obecności Boga...
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: wybrana »

Wracając do tematu polecam ten link
https://youtu.be/eE7J0h6ZqM0

Henryk, dusza, która idzie do Nieba otrzymuje ciało chwalebne- duchowe. Dlatego rozpoznaje w Niebie tych, których znała na ziemi a którzy również poszli do Nieba prędzej.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
02 sie 2021, 19:53
Henryk, dusza, która idzie do Nieba otrzymuje ciało chwalebne- duchowe.
Pogadaj sobie o tym z Matusiakiem.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: wuka »

Henryk pisze:
02 sie 2021, 20:02
wybrana pisze:
02 sie 2021, 19:53
Henryk, dusza, która idzie do Nieba otrzymuje ciało chwalebne- duchowe.
Pogadaj sobie o tym z Matusiakiem.
A ty z Koheletem. Z takim nastawieniem ciebie nic innego nie czeka tylko rozkład ciała, gnicie w trumnie i błoga nieświadomość już na zawsze. Każdy dostanie to w co wierzy.
Niebyt.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawe linki o tematyce Biblijnej i religijnej”