Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Ciekawe strony internetowe, linki do nagrań na YouTube itd. o tematyce Biblijnej i religijnej

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
01 sie 2021, 16:18
wybrana pisze:
01 sie 2021, 15:13
Nie wierzysz, że Jezus zmartwychwstał i, że wierzący w Niego też zmartwychwstaną?
Ja wiem, że zmartwychwstał.
A Ty wierzysz, że On był całkiem martwy? Od piątku do niedzieli?
A może twierdzisz, że ciało umarło, ale Jego „dusza nieśmiertelna” nigdy nie przestałą żyć?

Wiesz może co zmartwychwstało trzeciego dnia?
Ja wierzę w zmartwychwstanie Jezusa I wierzę, że wierzący również zmartwychwstaną tak ja Jezus po swojej śmierci ciała i, że będą żyć wraz z Jezusem w Krolestwie Bożym w Niebie.
Skoro nie wierzysz w nieśmiertelność duszy, to jak możesz wierzyć w jej zmartwychwstanie?
Krew i ciało nie odziedziczą Królestwa Bożego.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: nike »

wybrana napisała/
Werset 14:2, 14:3
6: 56,57
Nie wierzysz, że Jezus zmartwychwstał i, że wierzący w Niego też zmartwychwstaną?
Ew.Jana 14:2-3---
(2) W domu mego Ojca jest wiele mieszkań. Gdyby tak nie było, powiedziałbym wam. Idę, aby wam przygotować miejsce. (3) A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, żebyście, gdzie ja jestem, i wy byli.
jak ten tekst ma się do duszy nieśmiertelnej?
W tym tekście Jezus mówi,że dla swojej OBLUBIENICY idzie uszykować miejsce i poszedł do nieba, a członkowie Jego OBLUBIENICY wybierali się przez wiek Ewangelii 2000 lat i Jezus ich zabrał do siebie, ale o duszy nieśmiertelnej nic nie widzę.
Ew,Jana 6:56-57---
[56] Kto je moje ciało i pije moją krew, mieszka we mnie, a ja w nim. (57) Jak mnie posłał żyjący Ojciec i ja żyję przez Ojca, tak kto mnie spożywa, będzie żył przeze mnie.
Ten tekst też odnosi sie do OBLUBIENICY CHRYSTUSOWEJ, która według mnie jest już z Jezusem w niebie.
Tutaj też o duszy nieśmiertelnej ani słowa nie ma.
Warto się zastanowić nad tym co się chce powiedzieć.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: wuka »

W tym tekście Jezus mówi,że dla swojej OBLUBIENICY idzie uszykować miejsce i poszedł do nieba, a członkowie Jego OBLUBIENICY wybierali się przez wiek Ewangelii 2000 lat i Jezus ich zabrał do siebie, ale o duszy nieśmiertelnej nic nie widzę.
Podajesz powyższą interpretację tego fragmentu, ale...GDZIE W TYM TEKŚCIE MASZ jakąkolwiek wzmiankę, sugestię, że coś takiego ma się dziać, czy już się zadziało.
Doprawdy trzeba wyjątkowej fantazji, aby z wersetu przytoczonego przez wybraną wyciągnąć wnioski o oblubienicy, o 2 tys.lat itd.
Kto tak uczy?

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: wybrana »

nike pisze:
01 sie 2021, 19:00
wybrana napisała/
Werset 14:2, 14:3
6: 56,57
Nie wierzysz, że Jezus zmartwychwstał i, że wierzący w Niego też zmartwychwstaną?
Ew.Jana 14:2-3---
(2) W domu mego Ojca jest wiele mieszkań. Gdyby tak nie było, powiedziałbym wam. Idę, aby wam przygotować miejsce. (3) A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, żebyście, gdzie ja jestem, i wy byli.
jak ten tekst ma się do duszy nieśmiertelnej?
W tym tekście Jezus mówi,że dla swojej OBLUBIENICY idzie uszykować miejsce i poszedł do nieba, a członkowie Jego OBLUBIENICY wybierali się przez wiek Ewangelii 2000 lat i Jezus ich zabrał do siebie, ale o duszy nieśmiertelnej nic nie widzę.
Ew,Jana 6:56-57---
[56] Kto je moje ciało i pije moją krew, mieszka we mnie, a ja w nim. (57) Jak mnie posłał żyjący Ojciec i ja żyję przez Ojca, tak kto mnie spożywa, będzie żył przeze mnie.
Ten tekst też odnosi sie do OBLUBIENICY CHRYSTUSOWEJ, która według mnie jest już z Jezusem w niebie.
Tutaj też o duszy nieśmiertelnej ani słowa nie ma.
Warto się zastanowić nad tym co się chce powiedzieć.
A co Jezus zabrał do Nieba jako Ulubienicę? Ludzie zmartwychwstają i idą do Nieba w ziemskim ciele czy ich dusze idą, które otrzymują ciało chwalebne.
Przeciez ktoś kto rozważa logicznie potrafi zauważyć, że nie ciało i krew dziedziczy Królestwo Boże, więc co dziedziczy?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: nike »

wybrana napisała/
A co Jezus zabrał do Nieba jako Ulubienicę? Ludzie zmartwychwstają i idą do Nieba w ziemskim ciele czy ich dusze idą, które otrzymują ciało chwalebne.
Przeciez ktoś kto rozważa logicznie potrafi zauważyć, że nie ciało i krew dziedziczy Królestwo Boże, więc co dziedziczy?
Przede wszystkim nie ulubienicę, tylko Oblubienicę czyli Małżonkę, Maluczkie Stadko [takie są nazwy w Biblii tej klasy], 144000 osób.
Duszą jesteś ty, ja, bo żyjemy, pies, małpa, słoń, kot, ryby, ptaki itp. WSZYSTKO CO ŻYJE I ODDYCHA JEST DUSZĄ.
A co zabrał do nieba? wszyscy, którzy przez 2000 lat naśladowali Jezusa Pana, byli mu wierni, przechodzili doświadczenia ogromne, już ci kiedyś pisałam, o stosach, zwierzętach, torturach, krzyżach itd, ci ludzie zasłużyli sobie być OBLUBIENICĄ PAŃSKĄ, Bóg zna serca i doskonale wiedział kto na tę chwałę zasługuje.
Zostali oni wzbudzeni i już wstali w duchowych ciałach takich jak otrzymał Jezus od swojego Ojca kiedy zmartwychwstał,
i obecnie już przebywają w niebie i razem z Jezusem niszczą zły porządek na ziemi ażeby w Tysiącleciu móc królować nad ziemią.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: nike »

wuka napisała/
Kto tak uczy?
BIBLIA.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: wybrana »

nike pisze:
02 sie 2021, 0:40
wybrana napisała/
A co Jezus zabrał do Nieba jako Ulubienicę? Ludzie zmartwychwstają i idą do Nieba w ziemskim ciele czy ich dusze idą, które otrzymują ciało chwalebne.
Przeciez ktoś kto rozważa logicznie potrafi zauważyć, że nie ciało i krew dziedziczy Królestwo Boże, więc co dziedziczy?
Przede wszystkim nie ulubienicę, tylko Oblubienicę czyli Małżonkę, Maluczkie Stadko [takie są nazwy w Biblii tej klasy], 144000 osób.
Duszą jesteś ty, ja, bo żyjemy, pies, małpa, słoń, kot, ryby, ptaki itp. WSZYSTKO CO ŻYJE I ODDYCHA JEST DUSZĄ.
A co zabrał do nieba? wszyscy, którzy przez 2000 lat naśladowali Jezusa Pana, byli mu wierni, przechodzili doświadczenia ogromne, już ci kiedyś pisałam, o stosach, zwierzętach, torturach, krzyżach itd, ci ludzie zasłużyli sobie być OBLUBIENICĄ PAŃSKĄ, Bóg zna serca i doskonale wiedział kto na tę chwałę zasługuje.
Zostali oni wzbudzeni i już wstali w duchowych ciałach takich jak otrzymał Jezus od swojego Ojca kiedy zmartwychwstał,
i obecnie już przebywają w niebie i razem z Jezusem niszczą zły porządek na ziemi ażeby w Tysiącleciu móc królować nad ziemią.
Masz rację oblubienice. Czasem telefon płata figla.
Jezus zabiera do Nieba, do swojego Królestwa Oblubienice.
Dobrze napisałaś, że w duchowych ciałach, bo duchowe życie rozwija się w naszej duszy. Nie ograniczaj i nie wyliczaj ile tych zbawionych ma być w Niebie. Grono zbawionych uzupełni się, gdy nastąpi sąd ostateczny nad mieszkańcami ziemi. Ci, co będą ubrani w szaty weselne dołączą, ci nieubrani pójdą na wieczne potępienie. Wszyscy zbawieni będą mieszkać w Raju - na nowej ziemi. To nie będzie ziemia z tą formą materii na jakiej obecnie mieszkami. Królestwo Boże na Ziemi już się przybliżyło, by zabrać z niej oczyszczonych i zbawionych, tych, którzy pragną uwielbić Boga. Ono cały czas jest na ziemi, bo każdy z ludzi otrzymał szansę zamieszkania w nim.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: wuka »

nike pisze:
02 sie 2021, 0:44
wuka napisała/
Kto tak uczy?
BIBLIA.
Nieprawda. Biblia nie uczy o tym, że w ciągu 2 tysięcy lat zostanie jakaś kasta wybrana. Kompletnie błądzicie w takich interpretacjach. Skąd się wam to 2 tysiące lat wzięło? Dlaczego nie 1673 lub 2488? Oblibienicą Baranka są wierzący, którzy obmyli swe szaty (swą duszę) w Krwi Baranka, którzy Mu zaufali i oddali swe życie (wcale nie w sensie dosłownym) pod Jego władzę.

144 000 to nie żadna kasta, ale wyłącznie symbol i dotyczy tylko pokoleń Izraela.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: nike »

wybrana napisała/
bo duchowe życie rozwija się w naszej duszy.
Skoro na siłę chcesz mieć oddzielną duszę to powiedz mi co to jest dusza, i gdzie w twoim organizmie się znajduje ?
wybrana napisała/
Nie ograniczaj i nie wyliczaj ile tych zbawionych ma być w Niebie.
Ja wiem,że ty na siłę chcesz być w niebie i bądź sobie twoja sprawa, ale Pismo Święte dokładnie stwierdza ile i KTO.
Pisałam już ci kiedyś daj mi namiary gdzie uczęszczasz do Zboru z jakich świętych ksiąg korzystasz, bo z BIBLII ogólnie dostępnej to korzystasz tylko wybiórczo, co ci się spodoba to na okrągło cytujesz czy do tematu, czy tez nie.
wybrana napisała/
Grono zbawionych uzupełni się, gdy nastąpi sąd ostateczny nad mieszkańcami ziemi. Ci, co będą ubrani w szaty weselne dołączą, ci nieubrani pójdą na wieczne potępienie.
Trudno mi ciebie zrozumieć jest, bo cały czas piszesz ,że twoim bogiem jest Jezus i jest pełen miłości nie morduje itd, a co to znaczy,że twój bóg wyśle biednych ludzi na wieczne potępienie, nie będzie ich ratował??? Taki dobry??

Ty wychodzisz widzę z założenia, "byleby mnie uratował" a reszta to na potępienie wieczne to zn.,że będą smażyć się w ogniu też? Żal mi jest ciebie.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: wuka »

Ale pojechałaś, nike. Cały post to atak na osobę, na jej wiarę, poglądy i nic więcej. Nawet nie próbujesz zrozumieć toku rozumowania dyskutantów.
Tak jesteś obwarowana w swoich przekonaniach, interpretacjach, że mnie to trąci pychą.
Bogu wyznaczasz czas (2 tysiące naszych lat, chociaz Bóg jest Duchem i czas Go nie ogranicza), wyznaczasz liczby wybranych i właściwie jedno mi się nasuwa.
Nie bez przyczyny ruchy takie z jakimi masz i mialaś kontakt są od złego i zgodnie z zapowiedzią biblijną, zostaną (niektóre już zostały) wyplute z ust Jego. Ruchy te gdzieś po kątach (i forach) szerzą swoje nauki, ale w realu mało kto o nich słyszał i mało kto wie czego właściwie nauczają. I dobrze, bo doprawdy, nie jest wskazane, aby takie cudactwa docierały do naiwnych.

Czyżby Bóg musiał czekać prawie 2 tysiące lat, aby dać objawienie jakimś facetom z Ameryki?
Czy z Ameryki może być coś dobrego?
NIE, bo tam zaczęło się wszystko od zła. Grupa biedoty i najgorszych szumowin wybrała się za ocean i wymordowali prawie do nogi ludność pradawną. Na ich krwi zbudowali sobie imperium i trzęsą światem, a teraz jeszcze próbują narzucić swoje wymysły w temacie chrześcijaństwa. ot, ewangelizacja iście po amerykańsku. Dotyczy to wszystkich ruchów przybyłych zza wielkiej wody.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: Bobo »

Wuka, oj tam, oj tam, teraz to ty pojechałaś. Przecież nie każdy, kto pojechał do Ameryki wybijał Indian ;-)
Zresztą, Europa też wcale lepiej nie była schrystianizowana.
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
02 sie 2021, 10:40
Wuka, oj tam, oj tam, teraz to ty pojechałaś. Przecież nie każdy, kto pojechał do Ameryki wybijał Indian ;-)
Zresztą, Europa też wcale lepiej nie była schrystianizowana.
Oj tam, oj tam ... może odrobinkę, ociupinkę :mrgreen: :xoczko: odjechałam, ale w jak najlepszej wierze :hehe:

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: nike »

wuka napisała/ utor: wuka » dzisiaj, o 09:16
Ale pojechałaś, nike. Cały post to atak na osobę, na jej wiarę, poglądy i nic więcej. Nawet nie próbujesz zrozumieć toku rozumowania dyskutantów.
W którym miejscu atakuję wybraną? Czy w tym, gdzie piszę ,że wiem, że chce iść do nieba? A nie chce?
wuka pisze/
Tak jesteś obwarowana w swoich przekonaniach, interpretacjach, że mnie to trąci pychą.
Mam pewne przekonania, ale czy to jest pycha? Każdy kto będzie czytał Biblię sercem takie będzie miał, a jeżeli ktoś wyszukuje w Biblii to co mu sie podoba to wtedy tak będzie Biblię odbierał jak odbiera ją wybrana.
wuka napisała/
Bogu wyznaczasz czas (2 tysiące naszych lat, chociaz Bóg jest Duchem i czas Go nie ogranicza), wyznaczasz liczby wybranych i właściwie jedno mi się nasuwa.
Nie ja to sam Bóg o tym czasie kazał napisać prorokom i apostołom.
wuka napisała/
Nie bez przyczyny ruchy takie z jakimi masz i mialaś kontakt są od złego i zgodnie z zapowiedzią biblijną, zostaną (niektóre już zostały) wyplute z ust Jego. Ruchy te gdzieś po kątach (i forach) szerzą swoje nauki, ale w realu mało kto o nich słyszał i mało kto wie czego właściwie nauczają. I dobrze, bo doprawdy, nie jest wskazane, aby takie cudactwa docierały do naiwnych.
Tak myslisz, że po forach i kątach? to poczytaj o działalności ruchu badaczy w latach od 1874 mroku, do 1916, to może zmienisz zdanie co do kątów. Mogę ci dać namiary jeżeli ich nie masz.
w
uka napisała/
Czyżby Bóg musiał czekać prawie 2 tysiące lat, aby dać objawienie jakimś facetom z Ameryki?
nie wiem co chcesz powiedzieć
wuka napisała/
Czy z Ameryki może być coś dobrego?
NIE, bo tam zaczęło się wszystko od zła. Grupa biedoty i najgorszych szumowin wybrała się za ocean i wymordowali prawie do nogi ludność pradawną. Na ich krwi zbudowali sobie imperium i trzęsą światem, a teraz jeszcze próbują narzucić swoje wymysły w temacie chrześcijaństwa. ot, ewangelizacja iście po amerykańsku. Dotyczy to wszystkich ruchów przybyłych zza wielkiej wody.
nie znam ani jednego badacza który by brał w tym udział, jak znasz to napisz.

mam prośbę jeżeli coś o mnie piszesz z moim tekstem to zaznacz kto to napisał oki.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: wybrana »

nike pisze:
02 sie 2021, 9:51

Trudno mi ciebie zrozumieć jest, bo cały czas piszesz ,że twoim bogiem jest Jezus i jest pełen miłości nie morduje itd, a co to znaczy,że twój bóg wyśle biednych ludzi na wieczne potępienie, nie będzie ich ratował??? Taki dobry??

Ty wychodzisz widzę z założenia, "byleby mnie uratował" a reszta to na potępienie wieczne to zn.,że będą smażyć się w ogniu też? Żal mi jest ciebie.
Głupoty piszesz. Każdy otrzymuje szansę zbawienia i to ma daną wielokrotnie. Jeżeli ją odrzuca ,to znaczy, że jej nie chce. To nie biedni ludzie będą ukarani ale źli. To nie Bóg ich karze, ale oni tam idą z własnej woli, gdy poddają się władzy szatana. Szatan nie da im komfortu życia. Dlatego stara się, by panować nad człowiekiem, by mieć nad nim władzę w tym i przyszłym życiu. Co człowiek zasieje w tym życiu, to zbiera owoc swojego.zasiewu w przyszłym życiu. Co się zasiewa, to się zbiera.

Dusza, to wewnętrzny człowiek, to jego jaźń, odczucia, myśli, wybory, pragnienia. Istota duszy tworzy istotę ciała. To od istoty duszy zależą nasze ciała - czy chwalebne, czy nie.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: wuka »

nike pisze:
02 sie 2021, 12:11
wuka napisała/ utor: wuka » dzisiaj, o 09:16
Ale pojechałaś, nike. Cały post to atak na osobę, na jej wiarę, poglądy i nic więcej. Nawet nie próbujesz zrozumieć toku rozumowania dyskutantów.
W którym miejscu atakuję wybraną? Czy w tym, gdzie piszę ,że wiem, że chce iść do nieba? A nie chce?
wuka pisze/
Tak jesteś obwarowana w swoich przekonaniach, interpretacjach, że mnie to trąci pychą.
Mam pewne przekonania, ale czy to jest pycha? Każdy kto będzie czytał Biblię sercem takie będzie miał, a jeżeli ktoś wyszukuje w Biblii to co mu sie podoba to wtedy tak będzie Biblię odbierał jak odbiera ją wybrana.
wuka napisała/
Bogu wyznaczasz czas (2 tysiące naszych lat, chociaz Bóg jest Duchem i czas Go nie ogranicza), wyznaczasz liczby wybranych i właściwie jedno mi się nasuwa.
Nie ja to sam Bóg o tym czasie kazał napisać prorokom i apostołom.
wuka napisała/
Nie bez przyczyny ruchy takie z jakimi masz i mialaś kontakt są od złego i zgodnie z zapowiedzią biblijną, zostaną (niektóre już zostały) wyplute z ust Jego. Ruchy te gdzieś po kątach (i forach) szerzą swoje nauki, ale w realu mało kto o nich słyszał i mało kto wie czego właściwie nauczają. I dobrze, bo doprawdy, nie jest wskazane, aby takie cudactwa docierały do naiwnych.
Tak myslisz, że po forach i kątach? to poczytaj o działalności ruchu badaczy w latach od 1874 mroku, do 1916, to może zmienisz zdanie co do kątów. Mogę ci dać namiary jeżeli ich nie masz.
w
uka napisała/
Czyżby Bóg musiał czekać prawie 2 tysiące lat, aby dać objawienie jakimś facetom z Ameryki?
nie wiem co chcesz powiedzieć
wuka napisała/
Czy z Ameryki może być coś dobrego?
NIE, bo tam zaczęło się wszystko od zła. Grupa biedoty i najgorszych szumowin wybrała się za ocean i wymordowali prawie do nogi ludność pradawną. Na ich krwi zbudowali sobie imperium i trzęsą światem, a teraz jeszcze próbują narzucić swoje wymysły w temacie chrześcijaństwa. ot, ewangelizacja iście po amerykańsku. Dotyczy to wszystkich ruchów przybyłych zza wielkiej wody.
nie znam ani jednego badacza który by brał w tym udział, jak znasz to napisz.

mam prośbę jeżeli coś o mnie piszesz z moim tekstem to zaznacz kto to napisał oki.
Tu:
"powiedz mi co to jest dusza, i gdzie w twoim organizmie się znajduje/.../
" ty na siłę chcesz być w niebie i/.../
"daj mi namiary gdzie uczęszczasz do Zboru z jakich świętych ksiąg korzystasz, bo z BIBLII ogólnie dostępnej to korzystasz tylko wybiórczo, co ci się spodoba to na okrągło cytujesz czy do tematu, czy tez nie."/.../
"że twój bóg wyśle biednych ludzi na wieczne potępienie, nie będzie ich ratował??? Taki dobry??"
/.../
Ty wychodzisz widzę z założenia, "byleby mnie uratował"/ ../i tak dalej.
Cały ten post nie dotycz\y tematu, a jest wyłącznie czepianiem się piszącego i wyciąganiem jakichś wniosków z kapelusza, ocenianiem czyjejś wiary i wiedzy, domaganiem się nie wiadomo czego.


Pychą u ciebie jest to, że uważasz swoje, nie poparte Biblią poglądy za lepsze niż mają inni. Zarzucasz wybranej wybiórczość, ale to ty sobie dowolnie interpretujesz i to naprawdę odlotowo. Skąd macie takie interpretacje. Piszesz od proroków. Jakich? Tych z Ameryki! Biblia jest Księgą zamkniętą. To, co Bóg miał do powiezenia przekazał, a pisać, że jakiś prorok w XIX wieku mówi, że oto minęło dwa tysiące lat i Bóg zakończył wybierać oblubienicę nie ma ŻADNEGO poparcia w PS. To jedynie chore wymysły. Te są naprawdę godne wyśmiania, a to wy się wyśmiewacie z ludzi, którzy odczytują przekaz biblijny inaczej.
Absurdem jest wyznaczanie dat, wyznaczanie kiedy Bóg ma co robić, kogo i w jakiej ilości powoływać. To nazywam pychą, A nie, jak sugerujesz wybieranie z biblii czegokolwiek, jak wybrana. Ona dobrze wybiera, dobrą naukę, od Mistrza, a wy wybieracie od amerykańskich biznesmenów.
Ło matko - i to początek i koniec wielkiej religii badackiej 1984-1916? No i dobrze. Na więcej nie zasługuje. Zawsze ktoś da się wkręcić w kolejne nauki ludzkie, a im bardziej odjechane tym ludziska lgną chętniej. Nie ja nie chcę poznawać rodowodu waszych idoli; to co mi na ich temat wiadomo w zupełności zaspokaja moją ciekawość. Szkoda czasu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawe linki o tematyce Biblijnej i religijnej”