Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Ciekawe strony internetowe, linki do nagrań na YouTube itd. o tematyce Biblijnej i religijnej

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: nike »

Do wybranej zauważyłam po moim ostatnim do ciebie poście,że ty nie potrafisz czytać postów userów. A szkoda bo ja napisałam tobie wyraźny post a ty go do góry nogami odczytałaś.
do wuki Kohelet to Salomon wiec nie ma co tych dwóch panów porównywać.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: wybrana »

nike pisze:
02 sie 2021, 22:29
Do wybranej zauważyłam po moim ostatnim do ciebie poście,że ty nie potrafisz czytać postów userów. A szkoda bo ja napisałam tobie wyraźny post a ty go do góry nogami odczytałaś.
do wuki Kohelet to Salomon wiec nie ma co tych dwóch panów porównywać.
Co odczytałam do góry nogami?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: wuka »

Nike, a gdzie ja porównuję Salomona do Koheleta. Czytasz do góry nogami?

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: nike »

Do wuki dzisiaj o 19:13------Henryk do wybranej napisał Pogadaj sobie o tym z Matusiakiem a ty wuko w odwecie do Henryka --------A ty z Koheletem. Z takim nastawieniem ciebie nic innego nie czeka tylko rozkład ciała, gnicie w trumnie i błoga nieświadomość już na zawsze. Każdy dostanie to w co wierzy.
Niebyt.
I stad moja uwaga.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: nike »

wybrana pisze:
02 sie 2021, 15:06
nike pisze:
02 sie 2021, 15:04
Udowodnij mi to Biblią, albo jakąś twoją świętą księgą. Dlatego proszę o udowodnienie, bo jesteś mądrzejsza od tego co głupoty gada.
Trupowi nic nikt nie udowodni, bo jeszcze w żywym ciele jest martwy.
wuka napisała/
Przechodzisz samą siebie, nike.
Czytasz tą twoją Biblię i się szczycisz nie wiadomo czym, ale tak naprawdę twoja wiara jest martwa, jak litera Starego Testamentu.
Z tematu tego zrobiłaś [kaszę z manną] . Dzięki wielkie.
Dziękuję wam drogie Panie za dyskusję dalszej z wami dyskusji ja nie przewiduję. לילה טוב

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: wuka »

nike pisze:
02 sie 2021, 23:57
Do wuki dzisiaj o 19:13------Henryk do wybranej napisał Pogadaj sobie o tym z Matusiakiem a ty wuko w odwecie do Henryka --------A ty z Koheletem. Z takim nastawieniem ciebie nic innego nie czeka tylko rozkład ciała, gnicie w trumnie i błoga nieświadomość już na zawsze. Każdy dostanie to w co wierzy.
Niebyt.
I stad moja uwaga.
Zgadza się. Kohelet leży w grobie rozłożony na amen, a Henryk nie może się doczekać tego samego losu. Ma idola. Moja dusza, czyli prawdziwa ja będzie po śmierci ciała żyła. Henrykowi i Koheletowi wystarczy trumna. I co to jest za "moje porównywanie Koheleta z Salomonem? Idź spać, bo od czapy już piszesz.
Ostatnio zmieniony 03 sie 2021, 1:10 przez wuka, łącznie zmieniany 2 razy.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: wuka »

nike pisze:
03 sie 2021, 0:12
wybrana pisze:
02 sie 2021, 15:06
nike pisze:
02 sie 2021, 15:04
Udowodnij mi to Biblią, albo jakąś twoją świętą księgą. Dlatego proszę o udowodnienie, bo jesteś mądrzejsza od tego co głupoty gada.
Trupowi nic nikt nie udowodni, bo jeszcze w żywym ciele jest martwy.
wuka napisała/
Przechodzisz samą siebie, nike.
Czytasz tą twoją Biblię i się szczycisz nie wiadomo czym, ale tak naprawdę twoja wiara jest martwa, jak litera Starego Testamentu.
Z tematu tego zrobiłaś [kaszę z manną] . Dzięki wielkie.
Dziękuję wam drogie Panie za dyskusję dalszej z wami dyskusji ja nie przewiduję. לילה טוב
Chwała wielkiemu Manitu. Do jutra, droga pani. :xcalus:

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: Henryk »

wuka pisze:
03 sie 2021, 1:05
Zgadza się. Kohelet leży w grobie rozłożony na amen, a Henryk nie może się doczekać tego samego losu. Ma idola. Moja dusza, czyli prawdziwa ja będzie po śmierci ciała żyła. Henrykowi i Koheletowi wystarczy trumna.
Najlepszego! Nieśmiertelna Wuka. :xpanda: :xhehe:
Kohelet, podobnie jak Hiob, w odróżnieniu od wielu, wierzył w zmartwychwstanie.
Hi 14:13 BW "Obyś mnie ukrył w krainie umarłych, schował mnie, aż uśmierzy się twój gniew, wyznaczył mi kres, a potem wspomniał na mnie!"
Hi 14:13 BT5 "O gdybyś w Szeolu mnie schował, [...]"
Hi 14:13 WUJ "Ktobymi to dał, abyś mię zakrył w piekle, [...]"
Hi 14:13 EIB "Obyś tak mnie skrył w świecie zmarłych, [...] "
Hi 14:13 BR "Gdybyś tak ukrył mnie w zaświatach [...]"
Hi 14:13 BG "Obyżeś mię w grobie ukrył i utaił, [...]"

TY także nie wierzysz w zmartwychwstanie, jeśli Wasza dusza nieśmiertelna idzie zaraz do nieba.
(A może do czyśćca?) Nigdy nie przestaje żyć. Stare ciało rozłożyło się, dusza żyje bezustannie, to co ma zmartwychwstać?
- Dusza nieśmiertelna?
A może jest tak, jak mówią księża na pogrzebach: "wieczne odpoczywanie racz im dać Panie!" :mysli:

Szkoda, że Jezus nie wiedział o tym, że nieśmiertelne dusze idą zaraz do nieba.
Zupełnie niepotrzebnie składał na ręce Ojca Okup, nie potrzebnie cierpiał, aby inni kiedyś mieli możliwość zmartwychwstania...
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: wybrana »

Henryk, wymyślasz swoją teorię, bo i wuka i ja piszemy, że do Krolestwa Bożego do Nieba idą dusze zbawione. Dusze nie zbawione też żyją po śmierci ciała, ale nie idą do Nieba. Ich przeznaczenie jest inne. Wszystkie dusze są nieśmiertelne, więc niech się nikt nie ludzi, że tylko zaśnie.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: wuka »

Najlepszego! Nieśmiertelna Wuka. :xpanda: :xhehe:
Dziękuję, poradzę sobie :mrgreen:
TY także nie wierzysz w zmartwychwstanie, jeśli Wasza dusza nieśmiertelna idzie zaraz do nieba.
Naiwny jesteś i dziecinny. Nie martw się tak o moją wiarę w zmartwychwstanie, ani o to gdzie pójdę. Ja drogę znam, a tobie życzę, abyś też ją poznał, bo na razie to...cienko z tobą, ale jak to mówią: "póki życie, póty nadzieja".

Chcę ci pokazać na przykładzie Ks.Hioba, na podstawie cytatu, który sam wkleiłeś, jak niekonsekwentne jest twoje myślenie.
Otóż: Hi 14:13 mówi wyraźnie, że istnieje inny świat, inna rzeczywistość, inny wymiar, czy jak tam sobie chcesz. Hiob obawia się, aby jego DUSZA nie trafiła w złe miejsce. W tym nieciekawym miejscu Hiob spodziewa się konkretnych nieprzyjemności. Obawia się przecież nie o swoje ziemskie ciało, ale o swoją świadomą duszę.
Przemyśl to pod takim kątem, a może skończysz się wyśmiewać.
Szkoda, że ty planujesz tylko leżeć nieświadomie i gnić dwa metry pod ziemią...Tam tylko robaki, ale może lubisz, któż to wie... :xoczko:

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
03 sie 2021, 8:57
Henryk, wymyślasz swoją teorię, bo i wuka i ja piszemy, że do Krolestwa Bożego do Nieba idą dusze zbawione. Dusze nie zbawione też żyją po śmierci ciała, ale nie idą do Nieba. Ich przeznaczenie jest inne. Wszystkie dusze są nieśmiertelne, więc niech się nikt nie ludzi, że tylko zaśnie.
A ta Twoja teoria, że człowiek nigdy nie umiera z jakiego źródła pochodzi?
Kto ja wymyślił?
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: Henryk »

wuka pisze:
03 sie 2021, 10:25
Otóż: Hi 14:13 mówi wyraźnie, że istnieje inny świat, inna rzeczywistość, inny wymiar, czy jak tam sobie chcesz.
Może światy równoległe stworzone dla reinkarnujących dusz nieśmiertelnych?
Ile "żyć" tyle światów...
Co świat to Wuka. :xhehe:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: wuka »

Henryk! Kogo ty nazywasz "człowiek"?
Czy dla ciebie człowiek to jest ta kupa gnatów, mięso, skóra tudzisz tłuszczyk?
Czy Biblia iw listach Pawła i w Ewangeliach nie uczy, że człowiek to coś więce? , że namiot==ciało zrzucimy?
Doprawdy, gorzej jak z przedszkolakiem. Co ty chcesz udowodnić? To, że wszyscy zgnijemy a potem zostaniemy ożywieni w takich ciałach, jakie obecnie oglądamy w lustrze? I co dalej? Będziemy znowu domy budować za kredyty, czy może zasiewać pola GMO? A może od razu wszyscy wyruszą do Jerozolimy i ... :mrgreen: :xhehe: No masakra. Chyba znowu wylądujesz wiesz gdzie... :-/

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: wuka »

Henryk pisze:
03 sie 2021, 10:38
wuka pisze:
03 sie 2021, 10:25
Otóż: Hi 14:13 mówi wyraźnie, że istnieje inny świat, inna rzeczywistość, inny wymiar, czy jak tam sobie chcesz.
Może światy równoległe stworzone dla reinkarnujących dusz nieśmiertelnych?
Ile "żyć" tyle światów...
Co świat to Wuka. :xhehe:
Współczuję, ale nie za bardzo :xhehe:

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: Henryk »

wuka pisze:
03 sie 2021, 10:40
Henryk! Kogo ty nazywasz "człowiek"?
Człowiek, którego stworzył Bóg jakiego znam, to takie coś:
Rdz 2:7 UBG "Wtedy PAN Bóg ukształtował człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia. I człowiek stał się żywą duszą."
Tej "duszy żywej" powiedziano:
Rdz 2:17 UBG "Ale z drzewa poznania dobra i zła jeść nie będziesz, bo tego dnia, kiedy zjesz z niego, na pewno umrzesz."
Dalsze Twoje fantazje- babskie baśnie- są mi obojętne. Pisz do koleżanki.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawe linki o tematyce Biblijnej i religijnej”