Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Ciekawe strony internetowe, linki do nagrań na YouTube itd. o tematyce Biblijnej i religijnej

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: wuka »

Chcę Wam polecić kazania, które słuchałam wiele lat temu. Na tej stronie jest ich cała seria
https://www.chlebznieba.pl/index.php?id=289
Mówi były ŚJ SZYMON MATUSIAK - kazania


"Szymon Matusiak jest dzisiaj z łaski Bożej ewangelicznym chrześcijaninem i kaznodzieją. Tłumacz i korektor kilkunastu książek chrześcijańskich oraz autor wielu artykułów i opracowań biblijnych. Tłumaczy mówców anglojęzycznych. Współredaguje czasopismo Ziarno Prawdy oraz prowadzi wykłady z tematyki doktryn biblijnych oraz biblijnego stosunku do nauk organizacji Świadków Jehowy. Jest czynnie zaangażowany w pomoc ofiarom sekt. Żonaty z Grażyną, ma syna Tymoteusza. Nie pełni w żadnym kościele funkcji pastora, starszego ani diakona i nie pobiera za swoją służbę pensji"
Jego świadectwo nawrócenia do odsłuchania Świadectwo nawrócenia.
Wystarczy w google poszukać, jest tych nauczań o wiele więcej i każde bardzo ciekawe.
Linki daję, bo bez przerwy oskarża się ludzi nie będących świadkami o jakieś nienawiści, o pomówienia i kłamstwa, o szerzenie hejtu t trolling. Na świadków nie można ani złego słowa powiedzieć na tym forum bez konsekwencji. Dlatego nie mam zamiaru już się wypowiadać. Szymon doskonale to zrobi sam, bo siedział w tym ruchu przez lata.
Znam go osobiście i bardzo szanuję.
Powyższe kazania są o tematyce różnej.
Poniżej cały cykle wyłącznie o naukach ŚJ
https://www.google.com/search?sxsrf=ALe ... 67&bih=505

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: wybrana »

Wuka, dziękuję Ci za tą informację.
Ciekawe ma wykłady.
Ja szczerze polecam ten wykład, który mówi co się dzieje z człowiekiem po śmierci.
https://www.chlebznieba.pl/index.php?id ... mierci.mp3
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: wuka »

wybrana pisze:
31 lip 2021, 14:48
Wuka, dziękuję Ci za tą informację.
Ciekawe ma wykłady.
Ja szczerze polecam ten wykład, który mówi co się dzieje z człowiekiem po śmierci.
https://www.chlebznieba.pl/index.php?id ... mierci.mp3
Dzięki za link. Tego nie znałam.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
31 lip 2021, 15:01
wybrana pisze:
31 lip 2021, 14:48
Wuka, dziękuję Ci za tą informację.
Ciekawe ma wykłady.
Ja szczerze polecam ten wykład, który mówi co się dzieje z człowiekiem po śmierci.
https://www.chlebznieba.pl/index.php?id ... mierci.mp3
Dzięki za link. Tego nie znałam.
Przedstawia i potwierdza wersetami z Biblii, że człowiek to nie tylko ciało, ale i dusza, która jest nieśmiertelna.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: nike »

wybrana napisała/
Przedstawia i potwierdza wersetami z Biblii, że człowiek to nie tylko ciało, ale i dusza, która jest nieśmiertelna.
I tu właśnie mnie Matusiak zadziwia, tyle lat był w organizacji, mówi,ze kilkanaście razy przeczytał Pismo Święte, [a to moje zdziwienie] I NIE DOCZYTAŁ SIĘ,ŻE DUSZA NIE JEST NIEŚMIERTELNA, A wiec jak on czytał z zamkniętymi oczyma czy jak?

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: wuka »

nike pisze:
31 lip 2021, 15:48
wybrana napisała/
Przedstawia i potwierdza wersetami z Biblii, że człowiek to nie tylko ciało, ale i dusza, która jest nieśmiertelna.
I tu właśnie mnie Matusiak zadziwia, tyle lat był w organizacji, mówi,ze kilkanaście razy przeczytał Pismo Święte, [a to moje zdziwienie] I NIE DOCZYTAŁ SIĘ,ŻE DUSZA NIE JEST NIEŚMIERTELNA, A wiec jak on czytał z zamkniętymi oczyma czy jak?
Ja nie byłam w organizacji, kilkanaście razy czytałam Pismo i doczytałam, że dusza żyje po śmierci. Myślę, że sprawa się rozbija o różne pojęcie tzw. "nieśmiertelności". Świadomość/DUSZA/ JA prawdziwa ludzka istota żyje po śmierci ciała.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: wybrana »

nike pisze:
31 lip 2021, 15:48
wybrana napisała/
Przedstawia i potwierdza wersetami z Biblii, że człowiek to nie tylko ciało, ale i dusza, która jest nieśmiertelna.
I tu właśnie mnie Matusiak zadziwia, tyle lat był w organizacji, mówi,ze kilkanaście razy przeczytał Pismo Święte, [a to moje zdziwienie] I NIE DOCZYTAŁ SIĘ,ŻE DUSZA NIE JEST NIEŚMIERTELNA, A wiec jak on czytał z zamkniętymi oczyma czy jak?
Obejzyj ten link, bo w nim udowadnia na podstawie Biblii, że dusza jest nieśmiertelna.

https://www.chlebznieba.pl/index.php?id ... mierci.mp3

Naciśnij po lewo w trójkącik.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: nike »

Nic nie udowadnia.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: wuka »

nike pisze:
31 lip 2021, 17:47
Nic nie udowadnia.
Czyli biblia kłamie.
Na podstawie jej wersetów można udowodnić dosłownie wszystko, każdy pogląd każdego nauczyciela z każdej denominacji.
Czyż nie tak, nike?

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: nike »

Wuko nie ma w Biblii ani jednego tekstu który mówi,że dusza jest nieśmiertelna, druga rzecz on nawet wierzy w trójcę co ty chyba już nie wierzysz.
Owszem podobają mi się jego dyskusje, bo oprócz tego twojego filmiku ja już wiele jego kazań słyszałam, mądry facet, ale daleko od Biblii odpłynął, a przecież był Świadkiem J.
Ja w temacie dusza napisałam post odnośnie nieśmiertelności duszy teksty zacytowałam innych w Biblii nie ma.
A tworzyć sobie i kombinować to ja nie potrafię.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: Bobo »

Słowo nieśmiertelny występuje w Biblii tylko trzy razy i nigdy w kontekście duszy.
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: wuka »

Nike, ja też wierzę w Trójcę, Jednego Boga w Trójcy. Też uwierzysz jeśli dobrze zrozumiesz kwestię. Zawsze i wszędzie polecam w sprawie Trójcy książki Martina LLoyd-Jonesa. Nikt lepiej nie potrafi wytłumaczyć tej sprawy.
Bóg jest Jeden, Bóg jest Wszystko.
Jesli chodzi o Sz.Matysiaka to dla mnie jest plusem, że "przecież był Świadkiem"(brzmi, jak zarzut) i dzięki łasce bożej uwierzył i się nawrócił.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
31 lip 2021, 19:25
Słowo nieśmiertelny występuje w Biblii tylko trzy razy i nigdy w kontekście duszy.
Po prostu nikt nie słuchał co inni mają do powiedzenia, jak tu linkowany Sz.Matusiak.
I co z tego, że jest 3 razy? Trójca nie jest ani razu, a jednak JEST.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: Bobo »

Boga Spagetti też Biblia nie wymienia i... zapewne też jest.
Wskazuje na słowo nieśmiertelność występujące w Biblii. Sprawdź kontekst. Łączenie tego pojęcia z duszą to nieporozumienie.
Oszołomstwu mówię NIE!

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: nike »

wuka pisze:
31 lip 2021, 19:28
Bobo pisze:
31 lip 2021, 19:25
Słowo nieśmiertelny występuje w Biblii tylko trzy razy i nigdy w kontekście duszy.
Po prostu nikt nie słuchał co inni mają do powiedzenia, jak tu linkowany Sz.Matusiak.
I co z tego, że jest 3 razy? Trójca nie jest ani razu, a jednak JEST.
Ja wysłuchałam ten filmik i tak jak już napisałam znam z pisania Matusiaka i podoba mi się on z tego co robi ale od Biblii odpłynął bardzo daleko będąc kilkanaście lat w organizacji niczego widać się nie nauczył skoro zaczął wierzyć w trójcę no i chyba też w duszę nieśmiertelną. Zauważyłam też rok 607/ 585 [chyba] bo zapomniałam, a przecież ju ż i naukowcy zaczynają zgadzać się z rokiem 607, tak,ze szkoda mi go.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawe linki o tematyce Biblijnej i religijnej”