Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Ciekawe strony internetowe, linki do nagrań na YouTube itd. o tematyce Biblijnej i religijnej

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: nike »

Moja książka która nazywa się PISMO ŚWIĘTE, jest dla mnie wystarczającą KSIĘGĄ z której czerpię nauki i też siłę.
Kiedys napisałam takie moje przemyślenie:-------
Biblia.
Zawsze jest ze mną,
o każdej porze,
najpiękniejsza księga Biblia
Wszystko w niej znajdę,
co tylko szukam,
Biblia to moje życie jest.
Kiedy płaczę, zaglądam do niej
W niej pocieszenie zawsze znajduję,
Kiedy mam radość, mi pokazuje, …..jak cieszył się naród cały gdy witał Jezusa Pana
A za cztery dni ukrzyżowany został.
Biblia jest moim zwierciadłem, przeglądam się w niej i widzę swoje wady, z którymi walczę już tyle lat……
Biblia to drogowskaz, jak żyć postępować
Biblia to historia całego rodzaju ludzkiego
Biblia to zbiór mnóstwa książeczek, to biblioteka cala jest.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: wuka »

Zauważyłam też rok 607/ 585 [chyba] bo zapomniałam, a przecież ju ż i naukowcy zaczynają zgadzać się z rokiem 607, tak,ze szkoda mi go.
Nike, zupełnie nie rozumiem o czym w tym zdaniu piszesz. Możesz jakoś rozszerzyć, przybliżyć?

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: nike »

Myślałam,że wiesz o co chodzi z datą 607, Matusiak ja teraz neguje i uważam,ze nie ma racji, bo już co mądrzejszy uczony to zgadza się z rokiem 607.
A teraz troszeczkę wyjaśnienia otóż ---- w 607 roku przed Chrystusem czyli przed naszą erą według chronologii Biblijnej ostani król w Izraelu został zdegradowany przez Babilończyków i zabrany do niewoli a przy okazji został oślepiony.
O siedemdziesięciu latach, jakie nastąpiły po opisanym tu obaleniu Sedekiasza, często mówi się jako o siedemdziesięciu latach niewoli, lecz Pismo Święte nazywa je siedemdziesięcioma latami spustoszenia ziemi – spustoszeniem, które zostało przepowiedziane przez proroka Jeremiasza (Jer. 25:11) mówiącego: „Będzie ta wszystka ziemia spustoszeniem i zdumieniem, a służyć będą te narody królowi babilońskiemu siedemdziesiąt lat”. To, jak zupełne było to spustoszenie, jest pokazane w wersetach 8. oraz 9. niniejszej lekcji oraz w 2 Kron. 36:17-21. Chociaż król Babilonu pozwolił pewnym ubogim tej ziemi pozostać i dał im winnice oraz pola, celem Pana było, by ziemia Izraela była opustoszała przez siedemdziesiąt lat, i tak się też stało. Tego samego roku Gedaliasz, którego król Babilonu uczynił zarządcą i do którego wielu żydowskich uciekinierów było skłonnych powrócić z sąsiednich krajów, został zamordowany, a cała ludność pośpiesznie przeniosła się do Egiptu ze strachu przed gniewem babilońskiego króla (2 Król. 25:21-26; Jer. 41:1-3; 43:5-6).
Tak mniej więcej o to chodzi, jeżeli coś jeszcze w tym temacie będziesz chciała to ci wyślę, bo mam. :-)

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: wuka »

Bardzo dziękuję. Wyślij, jeśli to nie kłopot.
Czy to spustoszenie przez 70 lat ma jakąś symbiliczną wymowę? Sama liczba 70 wiele razy się pojawia.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: wybrana »

nike pisze:
31 lip 2021, 17:47
Nic nie udowadnia.
Jak to nic nie udowadnia. Podał wiele konkretnych przykładów na temat duszy nieśmiertelnej, a ty dalej piszesz, że nic nie udowadnia.
To z jakim zrozumieniem ty słuchasz?
Przecież wiesz, że Jezus nie przyszedł, by ofiarować się za nasze ciało, lecz za naszą duszę.
Wielokrotnie podkreślał życie wieczne duszy a nie ciała.

Pomyśl logicznie, czy na początku powstania chrześcijaństwa, gdy chrześcijanie byli oddawani lwom na pożarcie, czy tak chętnie oddawali by swoje życie, gdyby nie wierzyli w dalszą jego ciągłość zycia?. Czy obiecanie im ponowne zmartwychwstanie w ciele na ziemi, byłoby dla nich wystarczającą inspiracją, by tak cierpieć? Nie jeden by powiedział wolę mieć te życie tu pewne niż jakiejś ponownie wznowione. Przecież wiemy, że na ziemi człowiek doświadcza życie w cierpieniu, to czy znów by pragnął ponownie narodzić się na ziemi, by żyć. Wielu by stwierdziło, że woli żyć bez ograniczeń i później spokojnie beż konsekwencji zasnąć i się nie obudzić.
Taka teoria jest wygodna dla złoczyńców, bo byli by w sumie bezkarni. Dlatego głoszenie takiej teorii, jest herezją i złem.
Nie tak nauczał i ostrzegał Jezus.

https://www.chlebznieba.pl/index.php?id ... mierci.mp3
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
01 sie 2021, 0:23
Przecież wiesz, że Jezus nie przyszedł, by ofiarować się za nasze ciało, lecz za naszą duszę.
I znowu na swoją wyimaginowaną modłę... Pewnie wyczytałaś w swojej prywatnej Biblii.
Fantazjujesz jak zwykle, nie znając pism.

Mt 20:28 BT5 "tak jak Syn Człowieczy, który nie przyszedł, aby Mu służono, lecz aby służyć i dać swoje życie jako okup za wielu."
Mt 20:28 BW "[...] i oddał życie swoje na okup za wielu."
Mt 20:28 BR "[...] i dać życie swoje na okup za wielu."
Mt 20:28 KOW "[..] i wydał swe życie na okup za innych."
Mt 20:28 POP "[..]i oddać swoje życie jako okup za wielu”."
Mt 20:28 DOS "[..]i oddał swoje życie na okup za wielu."
Mt 20:28 EKU "[..] i oddać swoje życie jako okup za wielu."
Mt 20:28 KUL "[..] i dać swoje życie [na] okup za wielu."
Wielokrotnie podkreślał życie wieczne duszy a nie ciała.
Wielokrotnie? :-o
Podaj choć jeden przypadek, gdzie Jezus podkreśla życie wieczne duszy!
Dowiedz się jakie znaczenia ma wyraz „dusza”, a potem mędrkuj przy nas.

Rdz 6:3 BW "I rzekł Pan: Nie będzie przebywał duch mój w człowieku na zawsze, gdyż jest on tylko ciałem. Będzie więc życie jego trwać sto dwadzieścia lat."
Rdz 6:3 BR "Wtedy to Jahwe powiedział: Duch mój nie może pozostać w człowieku na zawsze, bo człowiek jest istotą cielesną. Będzie żył najwyżej sto dwadzieścia lat."
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
01 sie 2021, 8:00

Podaj choć jeden przypadek, gdzie Jezus podkreśla życie wieczne duszy!
Ewangelia Jana

Droga do Ojca
14:1
Niechaj się nie trwoży serce wasze; wierzcie w Boga i we mnie wierzcie!
14:2
W domu Ojca mego wiele jest mieszkań; gdyby było inaczej, byłbym wam powiedział. Idę przygotować wam miejsce.
14:3
A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, abyście, gdzie Ja jestem, i wy byli.
14:4
I dokąd Ja idę, wiecie, i drogę znacie.

6:55
Albowiem ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a krew moja jest prawdziwym napojem
6:56
Kto spożywa ciało moje i pije krew moją, we mnie mieszka, a Ja w nim.
6:57
Jak mię posłał Ojciec, który żyje, a Ja przez Ojca żyję, tak i ten, kto mnie spożywa, żyć będzie przeze mnie.
6:58
Taki jest chleb, który z nieba zstąpił, nie taki, jaki jedli ojcowie i poumierali; kto spożywa ten chleb, żyć będzie na wieki.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
01 sie 2021, 9:03
Henryk pisze:
01 sie 2021, 8:00

Podaj choć jeden przypadek, gdzie Jezus podkreśla życie wieczne duszy!
Ewangelia Jana
No i gdzie ta dusza "nieśmiertelna" i w dodatku żyjąca poza ciałem?
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
01 sie 2021, 10:41
wybrana pisze:
01 sie 2021, 9:03
Henryk pisze:
01 sie 2021, 8:00

Podaj choć jeden przypadek, gdzie Jezus podkreśla życie wieczne duszy!
Ewangelia Jana
No i gdzie ta dusza "nieśmiertelna" i w dodatku żyjąca poza ciałem?
A co ma żyć dalej, te rozłożone śmierdzące zwłoki?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: wuka »

Henryk
I znowu na swoją wyimaginowaną modłę... Pewnie wyczytałaś w swojej prywatnej Biblii.
Fantazjujesz jak zwykle, nie znając pism.
Czy ty chociaż raz nie możesz się powstrzymać od takich przygłupawych komentarzy uderzających w OSOBĘ piszącego?
Twoje poglądy są wcale nie mniej odjechane w niektórych sprawach, a wybrana nie pisze ci, że korzystasz z prywatnej biblii, czy o fantazjach chorego umysłu.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: wuka »

Świadomości nie da się zlokalizować. Stanowi ona niezależne pole istnienia, jest w nas i jednocześnie wszędzie. Świadomość istnienia to dar od Absolutu. Ciało jest jedynie chwilowym mieszkaniem duszy/świadomości. Ona jest poza czasem, poza materialną przestrzenią i trwa, żyje po zrzuceniu ciała fizycznego.
Jest zbyt dużo świadectw i dowodów na to, abym mogła wysnuć inne wnioski. Jezus tez mówił o życiu po śmierci fizycznego ciała, co już wybrana cytowała.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: nike »

wybrana pisze:
01 sie 2021, 11:10
Henryk pisze:
01 sie 2021, 10:41
wybrana pisze:
01 sie 2021, 9:03

Ewangelia Jana
No i gdzie ta dusza "nieśmiertelna" i w dodatku żyjąca poza ciałem?
A co ma żyć dalej, te rozłożone śmierdzące zwłoki?
wybrana zacytowałaś Ew.Jana i co dalej? nie znasz dokładnego tekstu? Ja wiem,że takiego nie ma więc nie będę calej Ewangelii czytac bo ja znam, ty twierdzisz to ty zacytuj dokładnie.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: nike »

wybrana pisze:
01 sie 2021, 9:03
Henryk pisze:
01 sie 2021, 8:00

Podaj choć jeden przypadek, gdzie Jezus podkreśla życie wieczne duszy!
Ewangelia Jana

Droga do Ojca
14:1
Niechaj się nie trwoży serce wasze; wierzcie w Boga i we mnie wierzcie!
14:2
W domu Ojca mego wiele jest mieszkań; gdyby było inaczej, byłbym wam powiedział. Idę przygotować wam miejsce.
14:3
A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, abyście, gdzie Ja jestem, i wy byli.
14:4
I dokąd Ja idę, wiecie, i drogę znacie.

6:55
Albowiem ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a krew moja jest prawdziwym napojem
6:56
Kto spożywa ciało moje i pije krew moją, we mnie mieszka, a Ja w nim.
6:57
Jak mię posłał Ojciec, który żyje, a Ja przez Ojca żyję, tak i ten, kto mnie spożywa, żyć będzie przeze mnie.
6:58
Taki jest chleb, który z nieba zstąpił, nie taki, jaki jedli ojcowie i poumierali; kto spożywa ten chleb, żyć będzie na wieki.
Wybrana który z tych tekstów mówi o duszy nieśmiertelnej?

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: wybrana »

nike pisze:
01 sie 2021, 13:13
wybrana pisze:
01 sie 2021, 9:03
Henryk pisze:
01 sie 2021, 8:00

Podaj choć jeden przypadek, gdzie Jezus podkreśla życie wieczne duszy!
Ewangelia Jana

Droga do Ojca
14:1
Niechaj się nie trwoży serce wasze; wierzcie w Boga i we mnie wierzcie!
14:2
W domu Ojca mego wiele jest mieszkań; gdyby było inaczej, byłbym wam powiedział. Idę przygotować wam miejsce.
14:3
A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, abyście, gdzie Ja jestem, i wy byli.
14:4
I dokąd Ja idę, wiecie, i drogę znacie.

6:55
Albowiem ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a krew moja jest prawdziwym napojem
6:56
Kto spożywa ciało moje i pije krew moją, we mnie mieszka, a Ja w nim.
6:57
Jak mię posłał Ojciec, który żyje, a Ja przez Ojca żyję, tak i ten, kto mnie spożywa, żyć będzie przeze mnie.
6:58
Taki jest chleb, który z nieba zstąpił, nie taki, jaki jedli ojcowie i poumierali; kto spożywa ten chleb, żyć będzie na wieki.
Wybrana który z tych tekstów mówi o duszy nieśmiertelnej?
Werset 14:2, 14:3
6: 56,57
Nie wierzysz, że Jezus zmartwychwstał i, że wierzący w Niego też zmartwychwstaną?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Kazania Szymona Matusiaka byłego ŚJ

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
01 sie 2021, 15:13
Nie wierzysz, że Jezus zmartwychwstał i, że wierzący w Niego też zmartwychwstaną?
Ja wiem, że zmartwychwstał.
A Ty wierzysz, że On był całkiem martwy? Od piątku do niedzieli?
A może twierdzisz, że ciało umarło, ale Jego „dusza nieśmiertelna” nigdy nie przestałą żyć?

Wiesz może co zmartwychwstało trzeciego dnia?
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawe linki o tematyce Biblijnej i religijnej”