Edward Gierek i sobota ....

Ciekawe strony internetowe, linki do nagrań na YouTube itd. o tematyce Biblijnej i religijnej

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Edward Gierek i sobota ....

Post autor: tom68 »

Edward Gierek i sobota - Miałem okazję poznać go osobiście. Był rok 1978. Moja żona jako adwentystka od wielu miesięcy starała się o wolną sobotę w pracy. Niestety, ze skutkiem zerowym. Musiała brać urlop na ten dzień. Byliśmy we wszystkich możliwych urzędach i instancjach. Nic to nie dało. I wtedy przyszła mi myśl, aby pójść do pierwszego sekretarza partii. Zadzwoniłem, umówiłem się na spotkanie. Za dwa dni przyjął mnie. Powiedziałem, że moja żona nie może uzyskać wolnej soboty w pracy, sobotę zaś święci zgodnie z czwartym biblijnym przykazaniem. Dodałem też, że konstytucja gwarantuje jej wolność sumienia i wyznania. To wystarczyło. Gierek powiedział, że zna biblijne przykazania i zna adwentystów. I sprawę załatwi. Jeszcze nie zdążyłem wrócić do domu a już dyrektor kliniki był u mojej żony z pytaniem, czy ...nie zechciałaby pracować pięć dni w tygodniu. ....

Bernard Koziróg – polski teolog adwentystyczny, autor licznych książek, w tym podręczników z historii filozofii, historii adwentyzmu i przewodnika do Ziemi Świętej Doktor honoris causa Państwowego Uniwersytetu w Krasnodarze. Wieloletni wykładowca Wyższej Szkoły Teologiczno-Humanistycznej im. Michała Beliny-Czechowskiego.

Wpływ religii i polityki Bliskiego Wschodu na Europę - prof. Bernard Koziróg https://youtu.be/Zu-idj8SwkM
tom68

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawe linki o tematyce Biblijnej i religijnej”