Wykłady biblijne M.Majewskiego

Ciekawe strony internetowe, linki do nagrań na YouTube itd. o tematyce Biblijnej i religijnej

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Wykłady biblijne M.Majewskiego

Post autor: wuka »

Jak wyglądała droga krzyżowa JEZUSA?
https://www.youtube.com/watch?v=PpgD2N_IfkI

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Wykłady biblijne M.Majewskiego

Post autor: wybrana »

Czy psalm 104, to himn do Atona?
https://youtu.be/y_dRh77n1eQ
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Wykłady biblijne M.Majewskiego

Post autor: nike »

wybrana pisze:
12 kwie 2023, 17:25
Czy psalm 104, to himn do Atona?
https://youtu.be/y_dRh77n1eQ
A kto to Aton, twój bożek?

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Wykłady biblijne M.Majewskiego

Post autor: wybrana »

nike pisze:
12 kwie 2023, 23:22
wybrana pisze:
12 kwie 2023, 17:25
Czy psalm 104, to himn do Atona?
https://youtu.be/y_dRh77n1eQ
A kto to Aton, twój bożek?
Czemu zadajesz takie głupawe pytanie?
Doucz się kim był Aton dla Egipcjan.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Wykłady biblijne M.Majewskiego

Post autor: nike »

wybrana pisze:
13 kwie 2023, 8:56
nike pisze:
12 kwie 2023, 23:22
wybrana pisze:
12 kwie 2023, 17:25
Czy psalm 104, to himn do Atona?
https://youtu.be/y_dRh77n1eQ
A kto to Aton, twój bożek?
Czemu zadajesz takie głupawe pytanie?
Doucz się kim był Aton dla Egipcjan.
A no dlatego,że ostatnio na moją uwagę, napisałaś takie zdanie Ale Polacy nie gęsi i swój język mają.
Tylko żeby używać właściwie swojego języka, koniecznie nalżey się jeszcze posługiwać rozumem.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Wykłady biblijne M.Majewskiego

Post autor: wuka »

nike pisze:
12 kwie 2023, 23:22
wybrana pisze:
12 kwie 2023, 17:25
Czy psalm 104, to himn do Atona?
https://youtu.be/y_dRh77n1eQ
A kto to Aton, twój bożek?
"Aton (także Aten – w języku egipskim ỉtn oznacza tarczę słoneczną[1]) – bóg egipski. Początkowo, w III tysiącleciu p.n.e. był jednym z wielu bogów wyznawanych w Egipcie. Aton był tarczą słoneczną – dokładniej, bogiem promieniowania żaru tarczy słonecznej – uważany wówczas za emanację boga Re. W Opowieści o Sinuhe jest mowa o królu Amenemhacie I, który po śmierci został zabrany do nieba i połączył się z Atonem[2]. Za czasów królowej Hatszepsut Aton określany był już jako Stwórca, który stworzył wszelką istotę, który ukształtował ziemię, który dopełnił jej stworzenia[3]. "
/.../ "Kult Atona, obok judaizmu, był jednym z najstarszych wyznań monoteistycznych. Można dostrzec pomiędzy nimi liczne podobieństwa:

wiara w jednego jedynego Boga (Hymn do Atona kol. 7-8 — Księga Powtórzonego Prawa 6:4 [1]);
podobne imię Boga — egipskie Aton, Aten przypomina hebrajskie Adon, Adonai – [Wielki] Pan;
Bóg, który wszystko utrzymuje przy życiu;
Bóg, który troszczy się o wszystkich ludzi i całe swoje stworzenie.
Wielki Hymn do Atona przypomina biblijny Psalm 104, do którego też jest często porównywany[11]."
https://pl.wikipedia.org/wiki/Aton

Znakomity jest ten wykład.

Henryk
Posty: 11716
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Wykłady biblijne M.Majewskiego

Post autor: Henryk »

wuka pisze:
13 kwie 2023, 11:12
Znakomity jest ten wykład.
No. :-D
A najbardziej podobał mi się wywód, jak to Psalm 104 powstał przed Księgą Genesis. :roll:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Wykłady biblijne M.Majewskiego

Post autor: wuka »

Henryk pisze:
14 kwie 2023, 8:39
wuka pisze:
13 kwie 2023, 11:12
Znakomity jest ten wykład.
No. :-D
A najbardziej podobał mi się wywód, jak to Psalm 104 powstał przed Księgą Genesis. :roll:
Dawno temu ten wyklad sluchalam i nie pamietam detali. Na pewno jest dobre uzasadnienie. Radze ci poszukac i odsluchac jego wykladu o powstaniu Tory i jeszcze jest osobny o genesis. A w razie watpliwosci i uwag z konkrwtnymi zarzutami bezposrednio pod filmami pisac.

Henryk
Posty: 11716
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Wykłady biblijne M.Majewskiego

Post autor: Henryk »

wuka pisze:
14 kwie 2023, 8:58
Radze ci poszukac i odsluchac jego wykladu o powstaniu Tory i jeszcze jest osobny o genesis.
Niestety nie mogę. Za dużo wiedzy.
Mógłbym potem już dorównać mądrością Tobie. :aaa:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Wykłady biblijne M.Majewskiego

Post autor: wuka »

Henryk pisze:
14 kwie 2023, 10:21
wuka pisze:
14 kwie 2023, 8:58
Radze ci poszukac i odsluchac jego wykladu o powstaniu Tory i jeszcze jest osobny o genesis.
Niestety nie mogę. Za dużo wiedzy.
Mógłbym potem już dorównać mądrością Tobie. :aaa:
Tylko po to zabrałeś głos, aby dokopać dr Majewskiemu i dokuczyć mnie?
PS. Nigdy nie dorównasz mi pod żadnym względem i NIE przemawia przeze mnie pycha.

Henryk
Posty: 11716
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Wykłady biblijne M.Majewskiego

Post autor: Henryk »

wuka pisze:
14 kwie 2023, 11:19
Tylko po to zabrałeś głos, aby dokopać dr Majewskiemu i dokuczyć mnie?
Doktor Majewski ma wiedzę w pewnym zakresie, w którym wykłada alumnom.

Do pełni szczęścia brakuje mu tylko... wiary w Słowo, którym manipuluje w wielu przypadkach.
Dlatego tak Go uwielbiacie- dziewczyny!
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Wykłady biblijne M.Majewskiego

Post autor: wuka »

Henryk pisze:
14 kwie 2023, 11:51
wuka pisze:
14 kwie 2023, 11:19
Tylko po to zabrałeś głos, aby dokopać dr Majewskiemu i dokuczyć mnie?
Doktor Majewski ma wiedzę w pewnym zakresie, w którym wykłada alumnom.

Do pełni szczęścia brakuje mu tylko... wiary w Słowo, którym manipuluje w wielu przypadkach.
Dlatego tak Go uwielbiacie- dziewczyny!
Myślę, że takim pisaniem ocierasz się o trolling i wystawiasz sobie złe świadectwo.
Potrafisz jedynie bezzasadnie napluć człowiekowi w twarz i oskarżyć go, ale nie masz nic do powiedzenia, aby te oskarżenia - o jego błędy, wypaczenia, brak wiedzy, niekompetencję itd. - uzasadnić.
Stajesz się oskarżycielem. Brak wiary - powiadasz? Chyba ściślej byłoby ... brak wiary po Henrykowemu; wszak to katolik, a według Badaczy ... to heretyk i piekiełko już podgrzewa kociołki :-/
Ty Henryku żyjesz w swiecie wyobrażeń i magii, w ciasnocie umysłu i masz może wiarę, ale jest ona żałosna, na poziomie przedszkolaka.
Czy ty sądzisz, że każdy tłumacz, korektor, kopista, badacz Biblii był człowiekiem wierzącym? Mogę tu i teraz pod topór własną głowę dać, że nie było tak. W dodatku uważam, że ślepa wiara w Słowo - jako Biblia - jest wielce szkodliwa właśnie dla badania i dochodzenia do prawdy.
Ty się najzwyczajniej w świecie BOISZ tej prawdy, boisz się, że jest ona inna niż wierzysz.
Dlatego zawsze będziesz w bezzasadnej opozycji do takich ludzi, jak niezależni badacze, jak na przykład dr M.Majewski. I nie, Henryk, on nie ma wiedzy tylko dla studentów, alumnów, bo wykłada na świeckiej uczelni i to nie tylko w kraju, ale też za granicą. Może pochwal się ile książek wydałeś?; ile prac naukowych opublikowałeś z dziedziny biblistyki, archeologii, archeologii biblijnej, jakichś innych? A dopiero wtedy stań w szranki i wyrzucaj człowiekowi niewiarę i niekompetencję.

Dziewczyną ja byłam pół wieku temu i doprawdy nie wielbię ani Majewskiego, ani nikogo z żyjących osób. Jedynie wielbię Chrystusa, acz nieudolnie.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Wykłady biblijne M.Majewskiego

Post autor: nike »

Wuka napisała/
brak wiary po Henrykowemu; wszak to katolik, a według Badaczy ... to heretyk i piekiełko już podgrzewa kociołki :-/
Pomyliłaś się wuko badacze nie wierzą w piekło ani piekiełko, małą masz widać jeszcze wiedzę w temacie.
Ty Henryku żyjesz w swiecie wyobrażeń i magii, w ciasnocie umysłu i masz może wiarę, ale jest ona żałosna, na poziomie przedszkolaka.
Ciasny umysł? Kiedyś mówiłaś coś o depresji, ale swojej. Już jesteś zdrowa?? To się cieszę.
Mogę tu i teraz pod topór własną głowę dać, ż e nie było tak. W dodatku uważam, że ślepa wiara w Słowo - jako Biblia - jest wielce szkodliwa właśnie dla badania i dochodzenia do prawdy.
Daj pod topór jak ci na własnej głowie nie zależy.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Wykłady biblijne M.Majewskiego

Post autor: wuka »

nike pisze:
14 kwie 2023, 13:58
Wuka napisała/
brak wiary po Henrykowemu; wszak to katolik, a według Badaczy ... to heretyk i piekiełko już podgrzewa kociołki :-/
Pomyliłaś się wuko badacze nie wierzą w piekło ani piekiełko, małą masz widać jeszcze wiedzę w temacie.
Ty Henryku żyjesz w swiecie wyobrażeń i magii, w ciasnocie umysłu i masz może wiarę, ale jest ona żałosna, na poziomie przedszkolaka.
Ciasny umysł? Kiedyś mówiłaś coś o depresji, ale swojej. Już jesteś zdrowa?? To się cieszę.
Mogę tu i teraz pod topór własną głowę dać, ż e nie było tak. W dodatku uważam, że ślepa wiara w Słowo - jako Biblia - jest wielce szkodliwa właśnie dla badania i dochodzenia do prawdy.
Daj pod topór jak ci na własnej głowie nie zależy.
Wredna jesteś. Depresja może spotkać każdego w każdym momencie życia i nie jest to powód, aby naśmiewać się z kogoś na publicznym forum i w co drugim poscie to wytykać. Dla twojej wiedzy, abyś mogła dalej się wyżywać: nigdy nie byłam leczona szpitalnie, a ambulatoryjnie będę się na depresję leczyć do końca życia. Epizod i początek choroby miałam w wieku 34 lat, po wysypie tragedii, których nawet nie potrafisz sobie wyobrazić. Tabletki silne, nie psychotropy, postawiły mnie na nogi i umożliwiły funkcjonowanie. Niestety, po wielu badaniach okazało sie, że mój mózg nie produkuje tzw. hormonu szczęścia w ilości wystarczającej i dlatego biorę 1 tabletkę na dobę, aby produkcja była na właściwym poziomie.
(tu podaję link z wiki, abyś mogła liznąć o czym piszę: https://pl.wikipedia.org/wiki/Serotonina "Ilość serotoniny w mózgu wpływa również na potrzeby seksualne i zachowania impulsywne. Jej niski poziom może powodować agresywność[1][8] oraz zmęczenie, zwiększoną wrażliwość na ból[1], a także zaburzenia depresyjne[1][6]. Mutacje w genie kodującym receptor serotoninowy 2A (5-HT2A) mogą dwukrotnie zwiększać ryzyko popełnienia samobójstwa u osób z takim genotypem[9].")
Jeśli dla ciebie jest to powód do wyśmiewania się ze mnie, do stygmatyzacji to jedynie źle świadczy o tobie.

Ja też nie wierzę w piekło i dobrze o tym wiesz, dlatego w prześmiewczy sposób napisałam o piekiełku i kociołkach, ale ty już podchwyciłaś i ... dokuczyć chciałaś. Po co? Co to mówi o tobie jako o człowieku, o kobiecie mocno dojrzałej wiekiem, o osobie wierzącej i to w najwłaściwszy i jedynie słuszny i prawidłowy sposób...? Cóż.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Wykłady biblijne M.Majewskiego

Post autor: nike »

Wuka napisała/
Wredna jesteś. ----Dla twojej wiedzy, abyś mogła dalej się wyżywać: -----Jeśli dla ciebie jest to powód do wyśmiewania się ze mnie, do stygmatyzacji to jedynie źle świadczy o tobie.-----Ja też nie wierzę w piekło i dobrze o tym wiesz, dlatego w prześmiewczy sposób napisałam o piekiełku i kociołkach, ale ty już podchwyciłaś i ... dokuczyć chciałaś. Po co? .
Tutaj chcę kilka słów napisać, dlaczego zahaczyłam o depresję?
Nie miałam zamiaru tobie ubliżać i nie widzę w poście żebym ci ubliżyła-----ty ubliżałaś Henrykowi proszę to twój wpis:--------- Ty Henryku żyjesz w swiecie wyobrażeń i magii, w ciasnocie umysłu i masz może wiarę, ale jest ona żałosna, na poziomie przedszkolaka.
A to moja do ciebie odpowiedź:------- Ciasny umysł? Kiedyś mówiłaś coś o depresji, ale swojej. Już jesteś zdrowa?? To się cieszę.
W którym miejscu ci ubliżyłam, ty możesz naigrywać się a nam nie wolno? Pomyliłaś się.
A jeżeli chodzi o pisanie o chorobie na forum, ja o tej chorobie twojej wiem z tego forum, to o co chodzi?
Napisałaś też do Henryka:------ brak wiary po Henrykowemu; wszak to katolik, a według Badaczy ... to heretyk i piekiełko już podgrzewa kociołki :-/
Moja odpowiedź była i jest:------ Pomyliłaś się wuko badacze nie wierzą w piekło ani piekiełko, małą masz widać jeszcze wiedzę w temacie. O kociołku już nie wspomniałam, gdzie więc te moje poniżanie ciebie?
Wuko JAK KUBA BOGU----TAK BÓG KUBIE.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawe linki o tematyce Biblijnej i religijnej”