A jak było za dni Noego - prawda ma znaczenie (seria wykładów video)

Ciekawe strony internetowe, linki do nagrań na YouTube itd. o tematyce Biblijnej i religijnej

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

A jak było za dni Noego - prawda ma znaczenie (seria wykładów video)

Post autor: Hardi »

Bardzo ciekawa seria wykładów. Trochę też o kształcie ziemi, olbrzymach, hybrydach itd. Polecam, to mój znajomy z Kanady, ale polak który tam mieszka od ćwierć wieku, wykłady oczywiście po polsku
https://youtube.com/playlist?list=PLBzF ... 6Iu19sbXfU
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: A jak było za dni Noego - prawda ma znaczenie (seria wykładów video)

Post autor: wuka »

Pamiętam, że kilka lat temu próbowałam słuchać tego kanału.
Nie wiem, co wtedy mnie zniechęciło, może to, że dość chaotycznie i tak z angielska mówi, a może to, że usunął możliwość komentowania? Czyli, jak dla mnie, ma się za nieomylnego ...

Dobrze, że przypomniałeś, bo drugi filmik, ten 14 minutowy właśnie posłuchałam (daruję sobie ten ponad 2 godzinny, kawałki ogarnęłam i wystarczy). W świetle moich innych tematów, za które byłam nie jeden raz ganiona i wyśmiewana, widzę, że niesłusznie.
Akurat w tym filmiku dość jasno i dobrze lektor uzasadnia sprawę wzięcia do nieba zarówno Henocha jaki i Eliasza.
Co więcej - Henoch nie zaznał śmierci, a więc nie ma co się wyśmiewać, że istnieje inna rzeczywistość niż tu i teraz, a potem niebyt lub sen (jak to świadkowie i badacze uczą).
Bardzo ciekawie też mówi o Liście do 2Kor.12,2, (od około 8 min) :"Znam człowieka w Chrystusie, który przed czternastu laty1 - czy w ciele - nie wiem, czy poza ciałem - też nie wiem, Bóg to wie - został porwany aż do trzeciego nieba. 3 I wiem, że ten człowiek - czy w ciele, nie wiem, czy poza ciałem, , Bóg to wie - 4 został porwany do raju i słyszał tajemne słowa, których się nie godzi człowiekowi powtarzać."
Zachęcam więc do wysłuchania i może porozmawiamy?...

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: A jak było za dni Noego - prawda ma znaczenie (seria wykładów video)

Post autor: wuka »

Znalazłam to stare nagranie, które miałam w prywatnych zasobach. Teraz nie widzę ich na kanale, ale wklejam ""A JAK BYŁO ZA DNI NOEGO..." - `"Bóg i bogowie". cz1/3"
https://www.youtube.com/watch?v=p3BVJFy ... ex=1&t=11s

Tu jeszcze była możliwość komentowania. ;-)

A jednak jest na playliście, no ale niech zostanie, żeby nie było, że usuwam posty ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawe linki o tematyce Biblijnej i religijnej”