Jezus - Mistrz i Przewodnik

Osoby opisane w Biblii: Apostoł Paweł, Jan Chrzciciel, Abraham

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: RM »

Nie pitolę. Nie chodzi o ptaszki. Opisz swój światopogląd, albo przynajmniej poglądy.

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: BoaDusiciel »

Jeśli chodzi o mój światopogląd w kwestii odżywiania się ptaszków, to uważam, że nie jest prawdą jakoby jakiś Ojciec je żywił.
Taki pogląd mógł się wyląc w główkach pastuszków z cieplejszych krajów, którzy uznali że ptaszki to se tak tylko latają, dla przyjemności.
Poza tym ptaszki są pożyteczne (uwaga, drastyczne zdjęcia !)
https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/se ... ia/nr2l0ss
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: Anna01 »

BoaDusiciel pisze:
14 kwie 2021, 20:19
Jeśli chodzi o mój światopogląd w kwestii odżywiania się ptaszków, to uważam, że nie jest prawdą jakoby jakiś Ojciec je żywił.
Taki pogląd mógł się wyląc w główkach pastuszków z cieplejszych krajów, którzy uznali że ptaszki to se tak tylko latają, dla przyjemności.
Poza tym ptaszki są pożyteczne (uwaga, drastyczne zdjęcia !)
https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/se ... ia/nr2l0ss
Boa spamujesz :roll:
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: BoaDusiciel »

:-o Przepraszam, już nie będę.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: nike »

DO NIEZIEM----

Nieziem czekam już bardzo długo na odpowiedź, właściwie to na wszystkie pytania, czyli na odpowiedzi w różnych tematach od ciebie, bo to ty kierowałeś je do mnie. I jak dotąd nic----sucha przestrzeń.
Najważniejszym moim pytaniem, do ciebie mądry człowieku była moja odpowiedź w temacie -------
Jezus Mistrz i Przewodnik z dnia----- 30 marca 0 godz. 23:48------ ------
-
Nieziem napisał/
Cztery spółgłoski, i w zależności jakie doda się samogłoski, może wyjść w tłumaczeniu słowo-imię 'zbawiciel' albo 'niszczyciel'.
napisałam wtedy tobie:------ Możesz cos więcej napisać o tym niszczycielu? Skąd on się wziął?
A teraz domagam się wręcz od ciebie odpowiedzi:---
Nieziem napisał/
Cztery spółgłoski, i w zależności jakie doda się samogłoski, może wyjść w tłumaczeniu słowo-imię 'zbawiciel' albo 'niszczyciel'.
powtarzam moje pytanie:-------------
Moje pytanie do ciebie Nieziem było takie:------ Możesz cos więcej napisać o tym niszczycielu? Skąd on się wziął?
A jaką odpowiedź otrzymałam, a no o wszystkim i o niczym.
Chwalisz sie, że wystarczy do TETERAGRAMU יהוה dodać samogłoski jakie się chce to wyjdzie NISZCZYCIEL------ מושחת---muszchat---zepsuty,skorupowany,przekupny,
Dodaj wiec z muszchata jego samogłoski do JHWH i co ci wyjdzie?
Jest jeszcze w Biblii wyraz ------ שדד---szodet-----znaczy----rabować, grabić, okradać, może jak dodasz do tego wyrazu to ci wyjdzie twój upragniony, spróbuj.
Czekam na odpowiedź.
Wiesz klawiatura i papier to wszystko przyjmuje, ale nam Bóg dał jeszcze rozum żeby go używać, a nie mieć tylko do parady.CZEKAM NA ODPOWIEDŹ MODERATORZE.
http://biblos.feen.pl/index.php

Nieziem
Posty: 873
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: Nieziem »

Nike
Jak nie odpowiedziałem to znaczy, że nie miałem nic więcej do napisania oprócz tego, co napisałem wcześniej. Więc po co się powtarzać. Nie mogę nic więcej napisać. Niech będzie, że nie jestem tak mądry za jakiego mnie brałaś. Zresztą, nie tylko Ty, inni też mają problem ze zrozumieniem tego co piszę. Powody tego mogą być po mojej stronie. Mogą być po stronie czytających.
To o co pytasz, ja wyczytałem tu na forum np. w poscie z 06 gru 2019, 16:33 w temacie viewtopic.php?p=457667#p457667
Hebrajskiego nie znam aby to potwierdzić, zapewne Ty masz większą wiedzę w tym temacie, więc jak możesz wykazać, że nie da się tego tak odczytać, to proszę wykaż to abyśmy, jeśli błądzimy, już nie błądzili. Jeśli jesteś w stanie wykazać, że tetragram można odczytać tylko w jeden sposób jako "zbawiciel" to tym samym jednym postem możesz zakończyć dyskusję w temacie.
Dla mnie obecnie ta kwestia nie jest istotna. Ja jestem na poziomie podstawowym poznawania Jezusa, stąd wiele kwestii jest niezrozumiałych, a nawet niepotrzebnych. Jednakże takie rozróżnienie między Niszczycielem a Zbawicielem wyjaśniałoby wiele. Wręcz likwiduje mnóstwo nieporozumień i pozornych sprzeczności w Pismach.

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: RM »

Umysł, to jest najtrudniejsza gleba do orania. Nawet kiedy się pisze o sprawach zupełnie oczywistych, ludzie wołają; udowodnij. Siła religii, tradycji, przeszłości jest jak grawitacja. Dla większości nie ma siły, która mogłaby ich z tego związania wyrwać.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: nike »

Nieziem po co wiec bzdury gadasz, że wystarczy dodać do tetragramu JHWH יהוה kilka samogłosek i wyjdzie NISZCZYCIEL.

Ja o to tylko proszę dodaj i udowodnij,że masz rację, a ty napisać umiałeś bzdurę a udowodnić nie potrafisz?
Przecież to tylko kilka samogłosek.
Za swoje durne pisanie to chyba należy brać odpowiedzialność jak myślisz?

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: wybrana »

RM pisze:
16 kwie 2021, 18:19
Umysł, to jest najtrudniejsza gleba do orania. Nawet kiedy się pisze o sprawach zupełnie oczywistych, ludzie wołają; udowodnij. Siła religii, tradycji, przeszłości jest jak grawitacja. Dla większości nie ma siły, która mogłaby ich z tego związania wyrwać.
To fakt 😉
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: RM »

Nieziem nie gada bzdur. Temat imienia był na tym Forum wałkowany latami, aż do głębi. Nawet najbardziej zagorzały Unitarianin na tym Forum przyznał, że najbardziej znaczące jest wskazanie na Jehowah, czyli imię, które niesie w swej treści zniszczenie. Nie ma sensu rozgrzebywać tematu ponownie, co też bez Tropiciela nie wydaje się sensowne. Takie tutaj wypracowaliśmy poznanie.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: chryzolit »

RM-Napisał.
Nieziem nie gada bzdur. Temat imienia był na tym Forum wałkowany latami, aż do głębi. Nawet najbardziej zagorzały Unitarianin na tym Forum przyznał, że najbardziej znaczące jest wskazanie na Jehowah, czyli imię, które niesie w swej treści zniszczenie. Nie ma sensu rozgrzebywać tematu ponownie, co też bez Tropiciela nie wydaje się sensowne. Takie tutaj wypracowaliśmy poznanie.
Piszesz co myslał Tropiciel,ale piszesz coś innego nisz myslał i pisał On.
Nie wiem z kąd takie rzucanie słów na wiatr.Jezeli czegoś sie nie rozumie,to po co stwierdzać,że jast tak,jak tak nie jest.
Dziwne to dla mnie.
Pozdrawiam.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: nike »

Do RM---Co ty jesteś adwokatem nieziema?
Ubliżać Bogu Najwyższemu umiał, a wyjaśnić swoją głupotę już nie umie? Tym bardziej,ze pisze, :-------
nieziem napisał/
Dla mnie obecnie ta kwestia nie jest istotna. Ja jestem na poziomie podstawowym poznawania Jezusa, stąd wiele kwestii jest niezrozumiałych, a nawet niepotrzebnych. Jednakże takie rozróżnienie między Niszczycielem a Zbawicielem wyjaśniałoby wiele. Wręcz likwiduje mnóstwo nieporozumień i pozornych sprzeczności w Pismach.
Jesteś na poziomie podstawowym, a już ubliżasz BOGU nie znając Go zupełnie?

Ga 6:7 BG "Nie błądźcie; Bóg się nie da z siebie naśmiewać; albowiem cobykolwiek siał człowiek, to też żąć będzie."

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: RN »

nike pisze:
17 kwie 2021, 9:14


cobykolwiek siał człowiek, to też żąć będzie."
[/size]
CZY TO, CO SIEJE CZŁOWIEK, TO I ŻĄĆ BĘDZIE :?:

TAK.

LIST DO GALATÓW 6.7. BIBLIA WARSZAWSKA

Nie błądźcie, Bóg się nie da z siebie naśmiewać; albowiem co człowiek sieje, to i żąć będzie.

NIE.

EWANGELIA JANA 4. 37. BIBLIA WARSZAWSKA


W tym właśnie sprawdza się przysłowie: Inny sieje, a inny żnie.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: RM »

Chryzolicie,
Tropiciel jest unitarianinem i najprawdopodobniej nadal nim pozostaje. Niemniej uczciwie przyznał w kwestii Jehowah, że to określenie zawiera w sobie treści dotyczące zniszczenia.

Nike,
napisałem o tym, co na tym Forum zostało wyeksploatowane do wyczerpania tematu. Jest temat "Brzmienie i znaczenia imienia bożego". Ten temat zawiera wiele różnych implikacji i są tam także moje wypowiedzi. Jeśli masz jakieś merytoryczne kwestie w tej sprawie, to polecam aktywność w tamtym temacie. No ale nie masz,... jak widać. To, że masz swoje przekonania, to bardzo dobrze, ale są to tylko Twoje przekonania.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: nike »

RM znam dobrze tropiciela i jego wiedzę w tematach, ja nie mam chęci pisać na forach gdzie ubliża się BOGU NAJWYŻSZEMU, ale też mam obowiązek bronić prawdy biblijnej w tym temacie.
Poniżacie Boga Najwyższego a słowa jego czytacie i to co wam pasuje przyjmujecie, a które wam nie pasują to się naśmiewacie dlaczego?
Skoro Biblia jest złą księgą dlaczego z niej korzystacie i naśmiewacie się?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Postacie”