Dzieci Boże w Biblii - Dzień Dziecka ....

Osoby opisane w Biblii: Apostoł Paweł, Jan Chrzciciel, Abraham

Moderatorzy: booris, Bobo, kansyheniek, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Wiedźmin123

Re: Dzieci Boże w Biblii - Dzień Dziecka ....

Post autor: Wiedźmin123 »

Szatan to upadły anioł Bóg nazywa synami bożymi aniołów, synowie boży wymieniani w Piśmie Świętym w żaden sposób nie równają się z jedynym Synem Boga Jezusem Chrystusem.

Wiedźmin123

Ja uznaję jedynego Syna Boga Jezusa Chrystusa za swojego pana, nawet nie śmiem równać się z nim, z resztą jakbym miał się równać z królem królów.

Albertus

Post autor: Albertus »

DonCicio pisze:
26 lis 2022, 7:38
Wiedźmin123 pisze:
25 lis 2022, 11:30
Synowie boży ze Starego Testamentu to aniołowie którzy brali ludzkie kobiety za żony i rodziły one gigantów, prawdziwego Syna Bóg ma tylko jednego Jezusa Chrystusa, a ludzie są tylko ludźmi.

Biblia mówi zawsze o „synach” Prawdziwego Boga, nie o jednym synu. Wiesz co różni poniższe wersety? Czas relacji!
Sprawozdanie z Księgi Hioba 38:4-7 mówi albo o początkach wszechświata, co sugerowałyby wersety 31 i 33, albo początkach ziemi:

"Gdzie byłeś, gdy zakładałem ziemię? Powiedz mi, jeśli sądzisz, że to rozumiesz. Czy wiesz, kto zdecydował o jej wymiarach albo kto ją całą obmierzył? W co wpuszczono jej podstawy albo kto położył jej kamień narożny, gdy razem wołały radośnie gwiazdy poranne i z uznaniem wykrzykiwali wszyscy synowie Boży?" (Hiob 38:4-7)

Jeżeli naukowcy mają rację, to początek wszechświata miał miejsce 13,82 miliarda lat. Jeżeli zaś sprawozdanie dotyczy samej ziemi, to jej początek ustalono na 4,5 miliarda lat temu. Już wtedy żyli „synowie” prawdziwego Boga, którzy oglądali powstanie materialnego świata i musieli być tym zachwyceni. Wtedy nie było jeszcze mowy o buncie. Bóg zaczął adoptować ziemię do zamieszkania stosunkowo niedawno, a opis tego wydarzenia zawarty jest w 1 i 2 Księdze Rodzaju.

Kiedy natomiast mówimy o sprawozdaniu z Księgi Rodzaju 6:1,2, to obejmuje ona okres po buncie syna Prawdziwego Boga nazwanym Szatanem, Diabłem, który miał miejsce w Edenie. Adam został stworzony, jak wynika z chronologii biblijnej, w roku 4026 p.n.e., zaś poniższe sprawozdanie obejmuje okres tuż przed potopem, który miał miejsce w roku 2370 p.n.e.:

"Gdy na ziemi przybywało ludzi i rodziły się im córki, synowie prawdziwego Boga zaczęli dostrzegać, że są one piękne, i brali za żony wszystkie, które sobie upatrzyli" (Rodz 6:1,2)

Księga Hioba obejmuje zaś okres po roku 1657 p.n.e.. Wtedy to przed Jehową Bogiem stawili się synowie Prawdziwego Boga:

"Tymczasem nadszedł dzień, gdy synowie prawdziwego Boga stawili się przed Jehową. Wśród nich przybył też Szatan" (Hiob 1:6)

Nigdzie, na przestrzeni tych tysięcy a nawet miliardów lat, nie występuje „jedyny” syn Prawdziwego Boga … zawsze mowa o „synach”:

"Bo kto w niebie może się równać z Jehową? Kto wśród synów Bożych jest jak Jehowa?" (Ps 89:6)

„Przemówił: „Jehowa przyszedł z Synaju, zajaśniał nad nimi z Seiru, w blasku chwały z górzystego regionu Paran, a były z Nim miriady świętych aniołów, po Jego prawej stronie Jego wojownicy” (PWT 33:2)

„Liczba wojsk konnych wynosiła dwa miriady miriadów — taką ich liczbę usłyszałem” (Obj 9:16)

Szatanowi nie udało się zwieść wszystkich synów Bożych ... miriady miriadów nadal służą Jehowie, a dowodzi nimi najpotężniejszy z "synów Prawdziwego Boga", Jezus Chrystus.
Biblia mówi o jedynym Synu - Mk12:6

Awatar użytkownika
Bobo

Post autor: Bobo »

Mowa tam o 'jeszcze jednym' a nie jedynym. Różnicę dostrzegasz?
Oszołomstwu mówię NIE!

Wiedźmin123

NA dowód tego że Bóg Ojciec ma jednego Syna jest znak krzyża : W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, jeżeli Bóg miałby więcej Synów to byłoby inaczej : W Imię Ojca i Synów i Ducha Świętego .

Awatar użytkownika
Bobo

Wedźmin123 powtarzasz się. Chrzest obejmuję uwierzenie w jednego Syna, którym jest Jezus. Jednak to nie jest argument, że Bóg ma jednego syna. Ma ich wielu, ale żaden nie ma takich zasług w kwestii zbawienia jak Jezus, dlatego chrzcimy się w imię Syna a nie synów.
Biblijny dowód na wielu synów Bożych masz tu:
Stworzenie z wielką tęsknotą wyczekuje objawienia synów Bożych (Rzymian 8:19).

Synów, nie syna.
Oszołomstwu mówię NIE!

Albertus

Bobo pisze:
26 lis 2022, 15:34
Mowa tam o 'jeszcze jednym' a nie jedynym. Różnicę dostrzegasz?
. Konkretnie pisze "Mam jeszcze jednego umiłowanego syna"

Przecinków autorzy biblijni nie znali

Awatar użytkownika
Bobo

Nie wiem skąd wzmianka o przecinkach. Tekst grecki zawiera liczebnik (jeden) a nie przymiotnik (jedyny).
Mało tego, tekst wskazuje na to, że to: 'jeszcze jeden' syn. Dziwnie by brzmiało takie sformułowanie, gdyby był to tylko jedyny syn. To co by oznaczało wtedy słowo: jeszcze...?
A co powiesz o wersecie z Rzymian, który zacytowałem?
Oszołomstwu mówię NIE!

Albertus

Bobo pisze:
26 lis 2022, 20:45
Nie wiem skąd wzmianka o przecinkach. Tekst grecki zawiera liczebnik (jeden) a nie przymiotnik (jedyny).
Mało tego, tekst wskazuje na to, że to: 'jeszcze jeden' syn. Dziwnie by brzmiało takie sformułowanie, gdyby był to tylko jedyny syn. To co by oznaczało wtedy słowo: jeszcze...?
A co powiesz o wersecie z Rzymian, który zacytowałem?
.
Pan wysłał wszystkie sługi i został mu jeszcze jeden syn.
A w Rzymian mowa o przybranych synach w Jezusie Chrystusie.Rz8:15

Ale oczywiście Biblia nazywa też aniołów synami Boga ale też i ludzi. Ale Jezus nie jest aniołem. Wystarczy przeczytać drugi rozdział listu do Hebrajczyków aby się o tym przekonać

Awatar użytkownika
Bobo

Hebrajczyków niczego w tej sprawie nie udowadnia. Mieszasz liczby mnogą z pojedynczą.
Oszołomstwu mówię NIE!

Wiedźmin123

W Królestwie Niebieskim występuje ścisła hierarchia, na szczycie tej hierarchii jest najpotężniejsza unia miłosna we wszechświecie Trójca Święta z tym ,że nawet w niej jest hierarchia i najwyżej jest Bóg Ojciec potem druga osoba Trójcy Jezus Chrystus Syn Boga a na końcu jest Duch Święty trzecia osoba Trójcy Świętej. Ludzie tak naprawdę w tej hierarchii są na jej samym dole.

Awatar użytkownika
Bobo

Już to pisałeś. Po co to powtarzasz?
Oszołomstwu mówię NIE!

Wiedźmin123

Bo to jest bardzo ważne, to obrazuje jak będzie wyglądać życie wieczne dla ludzi, ta hierarchia jaka tam obowiązuje pozostanie utrzymana.

Awatar użytkownika
Bobo

Ważne dla Ciebie, ale nie dla tematu o dzieciach Bożych w Biblii.
Wyskakujesz co chwilę z Trójcą jak Filip z konopi. Załóż sobie temat i tam o tym pisz.
Oszołomstwu mówię NIE!

Wiedźmin123

Dzieci Boże to tak zwane przybrane synostwo, Bóg niejako adoptuje ludzi jako swoje dzieci dlatego ośmielamy się wołać Ojcze Nasz.
Natomiast prawdziwym Synem zrodzonym a nie stworzonym jak ludzie jest Jezus Chrystus.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Postacie”