EZAW / EDOM / ISA

Osoby opisane w Biblii: Apostoł Paweł, Jan Chrzciciel, Abraham

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Re: Esseńczycy i ich religia Nazara

Post autor: tola »

wybrana pisze:

Ja nie znam zbyt bardzo historycznej prawdy, ale mam swoją wewnętrzną prawdę.
Twoja historyczna prawda potwierdza moją wewnętrzną prawdę.
:-D


Moja wewnętrzna prawda.
Przymierze jakie zawarł Bóg z człowiekiem - Abrahamem.
Cytuję:
17:2Ustanowię bowiem przymierze między mną a tobą i dam ci bardzo liczne potomstwo.
17:3Wtedy Abram padł na oblicze swoje, a Bóg tak do niego mówił:
17:4Oto przymierze moje z tobą jest takie: Staniesz się ojcem wielu narodów.
17:5Nie będziesz już odtąd nazywał się Abram, lecz imię twoje będzie Abraham, gdyż ustanowiłem cię ojcem mnóstwa narodów.
17:6Rozmnożę więc ciebie nad miarę i wywiodę z ciebie narody, i królowie pochodzić będą od ciebie.
17:7I ustanowię przymierze moje między mną a tobą i potomkami twoimi po tobie według pokoleń ich jako przymierze wieczne, abym był Bogiem twoim i potomstwa twego po tobie.


Myślę, że treść tego Przymierza jest jasna - Staniesz się ojcem wielu narodów, wywiodę od ciebie narody.

Abraham dwóch synów - Ismaela i Izaaka.
czy twoja prawda nie pokazuje ci ze Abraham ojciec Narodów czyli gojów ?
a to nie ma nic wspólnego z Izraelem bo tu licz sie Sara i Izaak.



Wszyscy potomkowie Abrahama należą do zawartego Przymierza.
Chociaż Jezus pochodził z Galilei(tam mieszkali jego rodzice), to Galilea również należała do Przymierza Abrahama.
Jezus był obrzezany ze zwyczajem świątynnym.
Obrzezka była od czasów Abrahama.
Patrzysz cielesnie dlatego twoja prawda cie zwodzi.

Zakon Lewitów utworzony przez Arona i Mojżesza był samozwańczym z własnego wyboru zakonem.
Wypełniał on przede wszystkim własne pożądliwości.
Był zbudowany na kłamstwie.
Tak jak Jezus powiedział - waszym ojcem jest szatan, on był mężobójcą od początku.
Nie boisz sie wystepowac przeciw Mojzeszowi o którym Jeszua mówi,Mojzesz pisał o Mnie.



Niestety dalej chrześcijanie opierają swoją wiarę na naukach tych podstępnych faryzeuszy i dlatego mamy historię taką - jaką mamy.
Te wszystkie mordy, okrucieństwa(zakony zbrojne, krwawe krucjaty, tortury, inkwizycja itd) to wszystko spuścizna tych obrzydliwych nauk tego grzesznego zakonu.
a ty nie chrzescijanka ?
troche dziwne twoje zarzuty bo wiemy ze kapłani byli mordowani w Światyni mordowali grecy czyli resztki upadłych bogów bo tam sobie upodobali.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

WOW :aaa:
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Esseńczycy i ich religia Nazara

Post autor: wybrana »

tola pisze:
wybrana pisze:

Ja nie znam zbyt bardzo historycznej prawdy, ale mam swoją wewnętrzną prawdę.
Twoja historyczna prawda potwierdza moją wewnętrzną prawdę.
:-D


Moja wewnętrzna prawda.
Przymierze jakie zawarł Bóg z człowiekiem - Abrahamem.
Cytuję:
17:2Ustanowię bowiem przymierze między mną a tobą i dam ci bardzo liczne potomstwo.
17:3Wtedy Abram padł na oblicze swoje, a Bóg tak do niego mówił:
17:4Oto przymierze moje z tobą jest takie: Staniesz się ojcem wielu narodów.
17:5Nie będziesz już odtąd nazywał się Abram, lecz imię twoje będzie Abraham, gdyż ustanowiłem cię ojcem mnóstwa narodów.
17:6Rozmnożę więc ciebie nad miarę i wywiodę z ciebie narody, i królowie pochodzić będą od ciebie.
17:7I ustanowię przymierze moje między mną a tobą i potomkami twoimi po tobie według pokoleń ich jako przymierze wieczne, abym był Bogiem twoim i potomstwa twego po tobie.


Myślę, że treść tego Przymierza jest jasna - Staniesz się ojcem wielu narodów, wywiodę od ciebie narody.

Abraham dwóch synów - Ismaela i Izaaka.
czy twoja prawda nie pokazuje ci ze Abraham ojciec Narodów czyli gojów ?
a to nie ma nic wspólnego z Izraelem bo tu licz sie Sara i Izaak.



Wszyscy potomkowie Abrahama należą do zawartego Przymierza.
Chociaż Jezus pochodził z Galilei(tam mieszkali jego rodzice), to Galilea również należała do Przymierza Abrahama.
Jezus był obrzezany ze zwyczajem świątynnym.
Obrzezka była od czasów Abrahama.
Patrzysz cielesnie dlatego twoja prawda cie zwodzi.

Zakon Lewitów utworzony przez Arona i Mojżesza był samozwańczym z własnego wyboru zakonem.
Wypełniał on przede wszystkim własne pożądliwości.
Był zbudowany na kłamstwie.
Tak jak Jezus powiedział - waszym ojcem jest szatan, on był mężobójcą od początku.
Nie boisz sie wystepowac przeciw Mojzeszowi o którym Jeszua mówi,Mojzesz pisał o Mnie.



Niestety dalej chrześcijanie opierają swoją wiarę na naukach tych podstępnych faryzeuszy i dlatego mamy historię taką - jaką mamy.
Te wszystkie mordy, okrucieństwa(zakony zbrojne, krwawe krucjaty, tortury, inkwizycja itd) to wszystko spuścizna tych obrzydliwych nauk tego grzesznego zakonu.
a ty nie chrzescijanka ?
troche dziwne twoje zarzuty bo wiemy ze kapłani byli mordowani w Światyni mordowali grecy czyli resztki upadłych bogów bo tam sobie upodobali.
To chyba logiczne, że I Przymierze, które zawarł Bóg z Abrahamem dotyczy wszystkich narodów - potomków Abrahama . Czego ty nie możesz zrozumieć?

Ja nie osadzam Mojzesza, bo nie ja jestem od osądzania jego. Piszę tylko o zakonie opartym się na prawie z nazwy Mojżeszowym. Ten zakon (Lewici) powstał ok 13,15 wieku pne.
Nie wiemy ile jest prawdy spisanej w tym zakonie,a ile wymysłu ludzi powołujących się na Mojżesza.
Wiemy natomiast to, jak Jezus wypowiedział się o tym zakonie.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

tola, jeszcze ci dodam, że aby wchodzić w dyskusję w tym temacie, to trzeba go przeczytać od 1 strony. Jest w nim podana wiedza historyczna Izraela - przez użytkownika george.

Historia starego Izraela, to nie tylko historia ludzi, o której czytamy w Starym Testamencie.
Abraham miał 3 synów i na jego trzech synów, i zgodnie z treścią I Przymierza - ci trzej synowie i ich potomkowie należeli do tego Przymierza.
Sam Jakub miał 12 synów i swoje tereny podzielił na 12 plemion.
Juda był 4 synem Jakuba od którego wywodzą się Judaiczycy zamieszkujący tereny Judei ze świątynią w Jerozolimie. Obok w Idumei zamieszkiwali potomkowie Ezawa - również syna Abrahama, którzy również należeli do I przymierza.
Jezus pochodził z Galilei, którą dzieliła od Judei - Samaria.
Ludy te - plemiona się podbijały i przemieszczały.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

wybrana pisze:Jest w nim podana wiedza historyczna Izraela - przez użytkownika george.
Tego znanego przyjaciela Żydów ??? :-D
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

wybrana pisze:tola, jeszcze ci dodam, że aby wchodzić w dyskusję w tym temacie, to trzeba go przeczytać od 1 strony. Jest w nim podana wiedza historyczna Izraela - przez użytkownika george.

Historia starego Izraela, to nie tylko historia ludzi, o której czytamy w Starym Testamencie.
Abraham miał 3 synów i na jego trzech synów, i zgodnie z treścią I Przymierza - ci trzej synowie i ich potomkowie należeli do tego Przymierza.
Sam Jakub miał 12 synów i swoje tereny podzielił na 12 plemion.
Juda był 4 synem Jakuba od którego wywodzą się Judaiczycy zamieszkujący tereny Judei ze świątynią w Jerozolimie.
Obok w Idumei zamieszkiwali potomkowie Ezawa - również syna Abrahama, którzy również należeli do I przymierza.
Jezus pochodził z Galilei, którą dzieliła od Judei - Samaria.
Ludy te - plemiona się podbijały i przemieszczały.
Prosze wymien tych 3 synów Abrahama i z kim, bo pamieć mnie zawodzi ;-)



To chyba logiczne, że I Przymierze, które zawarł Bóg z Abrahamem dotyczy wszystkich narodów - potomków Abrahama .
Czego ty nie możesz zrozumieć?
Ciebie bo kombinujesz ajajaj
Ja nie osadzam Mojzesza, bo nie ja jestem od osądzania jego. Piszę tylko o zakonie opartym się na prawie z nazwy Mojżeszowym. Ten zakon (Lewici) powstał ok 13,15 wieku pne.
Nie wiemy ile jest prawdy spisanej w tym zakonie,a ile wymysłu ludzi powołujących się na Mojżesza.
Wiemy natomiast to, jak Jezus wypowiedział się o tym zakonie.
_________________

Nie osadzasz a to jak nazwac ?
Zakon Lewitów utworzony przez Arona i Mojżesza był samozwańczym z własnego wyboru zakonem.
Wypełniał on przede wszystkim własne pożądliwości.
Był zbudowany na kłamstwie.
Tak jak Jezus powiedział - waszym ojcem jest szatan, on był mężobójcą od początku.
DO kogo personalnie to powiedział ?
wiemy ze Wąż -Smok jest szatanem a ty o kim ?

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

tola pisze:
wybrana pisze:tola, jeszcze ci dodam, że aby wchodzić w dyskusję w tym temacie, to trzeba go przeczytać od 1 strony. Jest w nim podana wiedza historyczna Izraela - przez użytkownika george.

Historia starego Izraela, to nie tylko historia ludzi, o której czytamy w Starym Testamencie.
Abraham miał 3 synów i na jego trzech synów, i zgodnie z treścią I Przymierza - ci trzej synowie i ich potomkowie należeli do tego Przymierza.
Sam Jakub miał 12 synów i swoje tereny podzielił na 12 plemion.
Juda był 4 synem Jakuba od którego wywodzą się Judaiczycy zamieszkujący tereny Judei ze świątynią w Jerozolimie.
Obok w Idumei zamieszkiwali potomkowie Ezawa - również syna Abrahama, którzy również należeli do I przymierza.
Jezus pochodził z Galilei, którą dzieliła od Judei - Samaria.
Ludy te - plemiona się podbijały i przemieszczały.
Prosze wymien tych 3 synów Abrahama i z kim, bo pamieć mnie zawodzi ;-)



To chyba logiczne, że I Przymierze, które zawarł Bóg z Abrahamem dotyczy wszystkich narodów - potomków Abrahama .
Czego ty nie możesz zrozumieć?
Ciebie bo kombinujesz ajajaj
Ja nie osadzam Mojzesza, bo nie ja jestem od osądzania jego. Piszę tylko o zakonie opartym się na prawie z nazwy Mojżeszowym. Ten zakon (Lewici) powstał ok 13,15 wieku pne.
Nie wiemy ile jest prawdy spisanej w tym zakonie,a ile wymysłu ludzi powołujących się na Mojżesza.
Wiemy natomiast to, jak Jezus wypowiedział się o tym zakonie.
_________________

Nie osadzasz a to jak nazwac ?
Zakon Lewitów utworzony przez Arona i Mojżesza był samozwańczym z własnego wyboru zakonem.
Wypełniał on przede wszystkim własne pożądliwości.
Był zbudowany na kłamstwie.
Tak jak Jezus powiedział - waszym ojcem jest szatan, on był mężobójcą od początku.
DO kogo personalnie to powiedział ?
wiemy ze Wąż -Smok jest szatanem a ty o kim ?
Pisz logiczne.
Odpowiedzi na twoje sugestie są w powyższych postach.
Zacznij czytać od początku, a się dowiesz.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Może "kamyczek do ogródeczka" ???

1 Moj. 25:1-6
1. Potem Abraham pojął drugą żonę, której imię było Ketura.
2. Która mu urodziła Zamrama, i Joksana, i Madana, i Midyjana, i Jesobaka, i Suacha.
3. A Joksan spłodził Sabę, i Dedana; a synowie Dedanowi byli Asurymowie i Letusymowie, i Leumymowie.
4. Synowie zaś Midyjanowi byli Hefa, i Hefer, i Henoch, i Abyda, i Eldaa; wszyscy ci byli synowie Ketury.
5. I dał Abraham wszystko, co miał, Izaakowi.
6. A synom założnic, które miał Abraham, dał upominki; i wyprawił je od Izaaka syna swego, jeszcze za żywota swego, ku wschodowi do krainy wschodniej. Czyżby do Georgii ??? :xhehe: .
(BG)

Pierwszą żoną była Sara,drugą Ketura, a czym była Hagara,-no czym ??? :xhehe:
Ostatnio zmieniony 08 lut 2019, 18:10 przez Jachu, łącznie zmieniany 2 razy.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

A to sie tych synów namnozyło ,tyle tylko ,ze te kobiety to nie Sara a liczy sie TYLKO
Ona .

Kim jest Hagar ? to obraz Góry Synaj która rodzi w NIEWOLE .


21 Powiedzcie mi wy, którzy chcecie żyć pod Prawem, czy Prawa tego nie rozumiecie?
22 Przecież napisane jest, że Abraham miał dwóch synów, jednego z niewolnicy, a drugiego z wolnej
10. 23 Lecz ten z niewolnicy urodził się tylko według ciała
11, ten zaś z wolnej - na skutek obietnicy.
24 Wydarzenia te mają jeszcze sens alegoryczny: niewiasty te wyobrażają dwa przymierza; jedno, zawarte pod górą Synaj, rodzi ku niewoli, a wyobraża je Hagar:
25 Synaj jest to góra w Arabii, a odpowiednikiem jej jest obecne Jeruzalem.
Ono bowiem wraz ze swoimi dziećmi trwa w niewoli.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

Sprostowanie - Abraham miał dwóch synów.
Nastąpił w moim wpisie błąd z klawiatury.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

Słusznie prostujesz a wiele tego jest .

tu natomiast

Abraham miał 3 synów i na jego trzech synów, i zgodnie z treścią I Przymierza - ci trzej synowie i ich potomkowie należeli do tego Przymierza.
nie jest bład klawiatury ale niech ci bedzie moze inne tez poprostujesz . :-)

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

1 Moj. 25:1-6
1. Potem pojął Abraham drugą żonę, której było na imię Ketura.
2. Ta urodziła mu Zymrana, Jokszana, Medana, Midiana, Jiszbaka i Szuacha.
3. A Jokszan zrodził Szebę i Dedana; synami Dedana byli: Aszuryci, Letuszyci i Leummici.
4. Synami Midiana zaś byli: Efa, Efer, Chanoch, Abida i Elda. Wszyscy oni byli potomkami Ketury.
5. Abraham oddał Izaakowi całe swoje mienie.
6. A synów nałożnic, które miał Abraham, obdarował Abraham i wyprawił ich od Izaaka, syna swego, jeszcze za życia swego na wschód, do kraju wschodniego
.

Może do Georgii ??? :xhehe:
(BW)
:lol: :-D
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Jachu pisze:Może do Georgii ???
A moze do Jachucji.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

booris pisze:A moze do Jachucji.
Może,kto wie?,kto wie? :xhehe:
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Pierwszy Żyd / Juda, - ojciec Żydów i religii Żydowskiej

Post autor: George »

Jachu pisze:
wybrana pisze:Jest w nim podana wiedza historyczna Izraela - przez użytkownika george.
Tego znanego przyjaciela Żydów ??? :-D
Tak J..., tego 'przyjaciela', nie pierwszego w historii, który służy Żydom / Jude poprzez pisanie PRAWDY

Ja nie piewwszy któremu Bóg nakazał to czynić :
Ewangelia

1. czytanie (Jr 1, 4-5. 17-19)

Powołanie proroka

Czytanie z Księgi proroka Jeremiasza

Za panowania Jozjasza Pan skierował do mnie następujące słowo: «Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię, nim przyszedłeś na świat, poświęciłem cię, prorokiem dla narodów ustanowiłem cię.

Ty zaś przepasz biodra, wstań i mów wszystko, co ci rozkażę. Nie lękaj się ich, bym cię czasem nie napełnił lękiem przed nimi.

A oto Ja czynię cię dzisiaj twierdzą warowną, kolumną żelazną i murem ze spiżu przeciw całej ziemi,

przeciw królom judzkim i ich przywódcom, ich kapłanom i ludowi tej ziemi.

Będą walczyć przeciw tobie, ale nie zdołają cię zwyciężyć,

gdyż Ja jestem z tobą – mówi Pan – by cię ochraniać».

Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

ODPOWIEDZ

Wróć do „Postacie”