Co Biblia mówi o najbliższej rodzinie Jezusa?

Osoby opisane w Biblii: Apostoł Paweł, Jan Chrzciciel, Abraham

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

booris pisze:Dziwne,ze
Musisz być bardzo młodym człowiekiem, skoro takie rzeczy cię dziwią...
Zdziwienia takie zmniejszają się z wiekiem... ;-)
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Bobo pisze:
booris pisze:Dziwne,ze
Musisz być bardzo młodym człowiekiem, skoro takie rzeczy cię dziwią...
Zdziwienia takie zmniejszają się z wiekiem... ;-)
Owszem,zmniejszaja sie.Tym zdziadzialym.

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

Lukian pisze:przez złośliwość mylicie Marię Matkę Jezusa z Marią Kleofasową siostrą jej
To Ty mylisz Marię, matkę Jezusa, która jest matką Jakuba i Jozesa z Marią Kleofasową.

Według Hegezypa, Maria, żona Kleofasa i jej mąż mieli tylko jednego syna - Symeona (nie mylić z Szymonem). Natomiast Józef, mąż Marii i brat Kleofasa, miał syna Jakuba. Hegezypa cytuje Euzebiusz z Cezarei w Historii Kościoła
  • Wszyscy zgodnie stwierdzili, że Symeon, syn Kleofasa, o którym także wspomina Ewangelia, godzien jest tronu biskupiego tamtejszej gminy. Był on, jak mówią, kuzynem (ἀνεψιόν ) Zbawiciela, jako że Hegezyp podaje, że Kleofas był bratem (ἀδελφὸν ) Józefa. (HK III: 11: 2)
  • Można jednak przypuszczać, że Symeon należał do tych, którzy byli świadkami Pana. Świadczy o tym jego długie życie i wzmianka w Ewangelii o Marii, żonie Kleofasa, który był ojcem Symeona, a co już było wspominane. Historyk ten mówi jeszcze o potomkach Judy, jednego z braci (ἀδελφῶν ) Zbawiciela (Hk III: 32: 4)
  • Następnie Jakub, któremu Starożytni nadali przydomek „Sprawiedliwy” ze względu na doskonałość jego mocy, znany jako pierwszy biskup Jerozolimy. Jakub był zwany bratem (ἀδελφόν ) Pana, ponieważ był znany jako syn Józefa. A Józef jak przypuszczano, był także ojcem Chrystusa, jako że zaręczona z nim Dziewica „znalazła się brzemienna za sprawą Ducha Świętego, zanim się zeszli”, jak to nam pokazuje Ewangelia [HK II: 1: 2].
  • Z Jego rodu ciągle żyli potomkowie Judy, jego brata (ἀδελφοῦ ) według ciała (σάρκα ) [HK III: 20: 1]
Jakub był synem Józefa i jest nazywany bratem (adelphos) Jezusa. Tak samo jak Juda jest nazywany bratem (adelphos) Jezusa. Symeon, syn Kleofasa i jego żony Marii nazywany jest kuzynem (anepsios) Jezusa, jako że Józef był bratem (adelphos) Kleofasa.

O pozostałych braciach Jezusa, Jozesie i Szymonie historia milczy. Jest mowa tylko o jego braciach, Jakubie i Judzie oraz kuzynie Symeonie.

O tym, że Maria, matka Jakuba Mniejszego i Jozesa to matka Jezusa, pisał Jan Chryzostom.

Tekst angielski:

And many women were there beholding afar off, which had followed Him, ministering unto Him, Mary Magdalene, and Mary the mother of James, and Joses, and the mother of Zebedee's sons.
These things the women see done, these who were most inclined to feel for Him, who were most of all bewailing Him. And mark how great their assiduity. They had followed Him ministering to Him, and were present even unto the time of the dangers. Wherefore also they saw all; how He cried, how He gave up the ghost, how the rocks were rent, and all the rest.
And these first see Jesus; and the sex that was most condemned, this first enjoys the sight of the blessings, this most shows its courage. And when the disciples had fled, these were present. But who were these? His mother, for she is called mother of James, and the rest.


Źródło

Moje tłumaczenie:

Między nimi były: Maria Magdalena, Maria, matka Jakuba i Józesa, oraz matka synów Zebedeusza. To kobiety widziały, jak dokonują się wszystkie rzeczy. One były tymi, które były skłonne Mu współczuć; tymi, które najbardziej nad Nim lamentowały. I zważ, jak wielka była ich wytrwałość. Towarzyszyły mu przez cały czas jego działalności, i były obecne przy Nim nawet w czasie zagrożenia. Dlatego to właśnie one były świadkami tego jak płakał, jak oddał swojego ducha, jak skały zaczęły pękać. I to one pierwsze zobaczyły Jezusa [Zmartwychwstałego] . Płeć, która w większości jest potępiana, jako pierwsza cieszyła się błogosławieństwem i jak najbardziej wykazała się odwagą. A kiedy uczniowie pouciekali, one były obecne. Ale kim one były? Jego matka, jako że jest nazywana matką Jakuba i pozostałe.

[Homilie na temat Ewangelii Mateusza, Homilia 88; Matt. XXVII. 45-48]



Przed IV w. i wystąpieniem Hieronima nikt nigdy nie utożsamiał Marii, matki Jakuba i Józefa z Marią, żoną Kleofasa. Hieronim uczynił z braci Jezusa "kuzynów" ponieważ jako wielki fan dziewictwa pragnął, by i Józef był od zawsze i na zawsze wstrzemięźliwy seksualnie. Czyli nie mógł mieć według Hieronima dzieci z jakiegoś rzekomego, pierwszego małżeństwa.

Chryzostom identyfikował Marię, matkę Jakuba i Jozesa z matką Jezusa mimo iż... pisał o Niej jako o dziewicy!

Po wystąpieniu Hieronima, Chryzostom zmienił potem swój pogląd.

Matka Jezusa nazywana jest też matką Jakuba i Jozesa w apokryfie: "Historia Józefa Cieśli", która kontynuuje wątek z Protoewangelii Jakuba.

4. Therefore they immediately sent out, and assembled twelve old men of the tribe of Judah. And they wrote down the names of the twelve tribes of Israel. And the lot fell upon the pious old man, righteous Joseph. Then the priests answered, and said to my blessed mother: Go with Joseph, and be with him till the time of your marriage. Righteous Joseph therefore received my mother, and led her away to his own house. And Mary found James the Less in his father’s house, broken-hearted and sad on account of the loss of his mother, and she brought him up. Hence Mary was called the mother of James.

Źródło


Zebrało się więc natychmiast dwunastu starców z pokolenia Judy. I spisali oni nazwy dwunastu plemion Izraela. I los padł na pobożnego starca imieniem Józef. Wtedy przemówił kapłan i zwrócił się do mojej błogosławionej matki: idź z Józefem, i bądź z nim do czasu swojego ślubu. Prawy Józef wziął więc moją matkę i zaprowadził do swego domu. A Maria znalazła Jakuba Mniejszego, będącego w domu swojego ojca, smutnego i ze złamanym sercem na skutek śmierci swojej matki. I wychowała go. Odtąd więc Maria była zwana matką Jakuba

Tutaj Józef jest wdowcem z synami i córkami. Maria miała wychować jego syna Jakuba, dlatego właśnie w Ewangelia jest określana jako jego matka. Mimo że apokryf nie mówi, że Maria urodziła Jakuba to jednak wskazuje, że maria, matka Jakuba (i Jozesa) to matka Jezusa.

I jeszcze ciekawostka. Istnieje dekret zwany Dekretem Gelazego, w którym znajduje się lista ksiąg kanonicznych, oraz apokryfów. Nie jest to dekret wydany przez tego papieża, a jego imię widnieje tam, by dodać pismu powagi. Sam dekret nie ma dużej wartości historycznej, natomiast co nas interesuje w tym temacie to to, że umieszcza on wśród apokryfów Protoewangelię Jakuba zwaną tam… Ewangelią Jakuba Mniejszego/ Młodszego (część V).

Źródło

Po raz kolejny mamy więc pokazane iż uważano, że Jakub Młodszy, brat Jezusa, to syn Józefa, a nie żadnego Kloefasa.
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Lukian pisze:dziwne że "rzekomi rodzeni" bracia nazywali się Jakub i Jozes, a CAŁKIEM PRZYPADKOWO synowie Marii Kleofasowej byli...Jakub i Jozes
Być może Kolega jest tym uczonym w Piśmie, od którego wreszcie dostanę odpowiedź na proste pytanie.
Bo - dziwnym trafem - pytałem już wielu uczonych w Piśmie, twierdzących że jest, a odpowiedzi brak.
Pytanie jest banalne: Skąd wiadomo, że Maryja ciągle jest dziewicą ?
:->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1274
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Rodzeństwo Jezusa

Post autor: DonCicio »

eksplorator pisze:
13 sty 2016, 7:48
Lukian pisze:
booris pisze:,Mateusz mowi o rodzenstwie-dzieciach tych samych rodzicow,

Gdzie jest napisane o innych dzieciach Marii i Józefa?

"Stałem się obcy braciom moim i nieznany synom matki mojej" Ps 69;9 BW


Biblia nie mówi, że matka Jezusa, aby spełniło się powyższe
proroctwo, po Jego urodzeniu ponownie poczęła poprzez ducha
Bożego, natomiast wyraźnie mówi, że Jej mąż nie obcował z
nią dopóki nie urodziła Jezusa

"Ale nie obcował z nią, dopóki nie powiła syna, i nadał mu imię Jezus" Mat 1;25 BW

... i czego tu nie rozumieć?


Pogląd, jakoby Maria nie miała więcej dzieci, oprócz Jezusa, zaczął obowiązywać, kiedy została okrzyknięta przez Kościół jako 'Theotokos' - matka Boga.

"Tytuł „Matki Bożej” ogłoszony został dogmatycznie na Soborze Efeskim (431). Było to orzeczenie rozstrzygające w sprawie sporu dotyczącego podwójnej (boskiej i ludzkiej) natury Chrystusa" (źródło)


Od tej pory Kościół skrzętnie ukrywał prawdę o pozostałych synach i córkach Marii i Józefa:

Mat 13:55,56 "Czy to nie jest syn cieśli? Czy jego matka nie nazywa się Maria, a jego bracia: Jakub, Józef, Szymon i Judas?  I czy nie mieszkają wśród nas wszystkie jego siostry? (...)"
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Rodzeństwo Jezusa

Post autor: Queza »

DonCicio pisze:
17 wrz 2021, 9:49
Od tej pory Kościół skrzętnie ukrywał prawdę o pozostałych synach i córkach Marii i Józefa:
I nadal ukrywa.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1274
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Rodzeństwo Jezusa

Post autor: DonCicio »

Queza pisze:
06 paź 2021, 17:52
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.

Czy uważasz Marię, matkę Jezusa za 'Matkę Boską', która zdolna jest Ciebie ochronić?
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Rodzeństwo Jezusa

Post autor: radek »

DonCicio pisze:
08 paź 2021, 7:27
Queza pisze:
06 paź 2021, 17:52
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.

Czy uważasz Marię, matkę Jezusa za 'Matkę Boską', która zdolna jest Ciebie ochronić?
Najlepszą opiekunką człowieka jest mądrość

Jr 1:9-10 BT5 "I wyciągnąwszy rękę, dotknął Pan moich ust i rzekł mi: Oto kładę moje słowa w twoje usta. (10) Spójrz, daję ci dzisiaj władzę nad narodami i nad królestwami, byś wyrywał i obalał, byś niszczył i burzył, byś budował i sadził."

Obietnicą Boga jest właśnie mądrość

Hbr 8:10 BT5 "Takie jest przymierze, które zawrę z domem Izraela po owych dniach, mówi Pan. Nadam prawa moje w ich myśli, i wypiszę je na ich sercach, i będę im Bogiem, a oni będą Mi ludem."

Maryja zrozumiała to jako jedna z pierwszych

Łk 2:19 BT5 "Lecz Maryja zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu."
Obrazek

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Rodzeństwo Jezusa

Post autor: Queza »

DonCicio pisze:
08 paź 2021, 7:27
Queza pisze:
06 paź 2021, 17:52
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.

Czy uważasz Marię, matkę Jezusa za 'Matkę Boską', która zdolna jest Ciebie ochronić?
Ja się modlę do Boga Matki, która jest w Niebie, a nie do Marii, matki Jezusa. Dla mnie Maria umarła za swojego życia a nie jak głosi Kościół poszła z ciałem do Nieba, to jest bajka dla dorosłych, naiwnych i nie czytających Biblii. Jestem gwiazdą poranną i Bóg pokazał mi za pomocą znaków na niebie, że jest Matką, już nie Ojcem i dlatego tak się modlę. Jezus miał Ojca w niebie, ja mam Matkę.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Co Biblia mówi o najbliższej rodzinie Jezusa?

Post autor: Bobo »

O kurcze! :aaa:
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Co Biblia mówi o najbliższej rodzinie Jezusa?

Post autor: wybrana »

O kurcze! 🤦‍♀️
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Rodzeństwo Jezusa

Post autor: BoaDusiciel »

Queza pisze:
08 paź 2021, 9:34

Jestem gwiazdą poranną i Bóg pokazał mi za pomocą znaków na niebie, że jest Matką, już nie Ojcem i dlatego tak się modlę. Jezus miał Ojca w niebie, ja mam Matkę.
Ale co to znaczy ze jesteś gwiazdą poranną ?
Jak to widzą osoby trzecie ?
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Rodzeństwo Jezusa

Post autor: Queza »

BoaDusiciel pisze:
08 paź 2021, 10:12
Queza pisze:
08 paź 2021, 9:34

Jestem gwiazdą poranną i Bóg pokazał mi za pomocą znaków na niebie, że jest Matką, już nie Ojcem i dlatego tak się modlę. Jezus miał Ojca w niebie, ja mam Matkę.
Ale co to znaczy ze jesteś gwiazdą poranną ?
Jak to widzą osoby trzecie ?
Jest to pojęcie biblijne, są Synowie Boży i gwiazdy poranne: http://bibliepolskie.pl/zzteksty_wer.ph ... =7&tlid=21 a jak się Nią stałam? Jezus zstąpił do mojego ciała, wziął ze mną ślub i stałam się gwiazdą poranną. Syn Boży - Jezus to mężczyzna, gwiazda poranna to kobieta.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Co Biblia mówi o najbliższej rodzinie Jezusa?

Post autor: Bobo »

Kurcze i cholera zarazem! 🤕💀☠️💣🧸
PS. A czy przypadkiem podczas ceremonii ślubu nie są potrzebni świadkowie? Byli tacy? 🤔
Oszołomstwu mówię NIE!

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Rodzeństwo Jezusa

Post autor: BoaDusiciel »

Queza pisze:
08 paź 2021, 11:36
BoaDusiciel pisze:
08 paź 2021, 10:12
Queza pisze:
08 paź 2021, 9:34

Jestem gwiazdą poranną i Bóg pokazał mi za pomocą znaków na niebie, że jest Matką, już nie Ojcem i dlatego tak się modlę. Jezus miał Ojca w niebie, ja mam Matkę.
Ale co to znaczy ze jesteś gwiazdą poranną ?
Jak to widzą osoby trzecie ?
Jest to pojęcie biblijne, są Synowie Boży i gwiazdy poranne: http://bibliepolskie.pl/zzteksty_wer.ph ... =7&tlid=21 a jak się Nią stałam? Jezus zstąpił do mojego ciała, wziął ze mną ślub i stałam się gwiazdą poranną. Syn Boży - Jezus to mężczyzna, gwiazda poranna to kobieta.
Jak przebiegał ten ślub z Jezusem ?
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Postacie”