Idit(h)

Osoby opisane w Biblii: Apostoł Paweł, Jan Chrzciciel, Abraham

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3661
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Eutychusie,mam calkowita pewnosc,ze zupelnie nie zwrociles uwagi na to,czego dotyczyl moj komentarz do postu Henryka.Otoz Henryk porownal Ksiege,ktora sie kierujesz Eutychusie,do "Pana Tadeusza",co wydaje mi sie porownaniem dosc niefortunnym i raczej niestosownym,dlatego stanalem niejako w tejze Ksiegi obronie.A ty wytoczyles przeciwko mnie ciezkie dziala i strzeliles na oslep. :-D Zeby bylo jeszcze ciekawiej,rzuciles cala garscia intencji,ktorymi sie ponoc kieruje.
Powiedz mi zatem,Eutychusie,jak nazwac Twoj post,jesli nie proba dokopania mojej osobie?
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

booris pisze:Eutychusie,mam calkowita pewnosc,ze zupelnie nie zwrociles uwagi na to,czego dotyczyl moj komentarz do postu Henryka.Otoz Henryk porownal Ksiege,ktora sie kierujesz Eutychusie,do "Pana Tadeusza",co wydaje mi sie porownaniem dosc niefortunnym i raczej niestosownym,dlatego stanalem niejako w tejze Ksiegi obronie.A ty wytoczyles przeciwko mnie ciezkie dziala i strzeliles na oslep. :-D Zeby bylo jeszcze ciekawiej,rzuciles cala garscia intencji,ktorymi sie ponoc kieruje.
Powiedz mi zatem,Eutychusie,jak nazwac Twoj post,jesli nie proba dokopania mojej osobie?
Pozdrawiam.
Boorisie, mam całkowitą pewność, że zupełnie nie zwracasz uwagi na to, czego dotyczą wszystkie Twoje komentarze i wcinanie się w dyskusje na tym forum.
Otóż wszyscy traktujący na serio nazwę "Forum Biblijne", starają się dyskutować na tematy Biblijne. Niektórzy, "stając niejako w obronie Księgi", czynią to wyłącznie w prześmiewczych celach, patrz np. RN.
Co wydaje mi się działaniem dość niefortunnym i raczej niestosownym, zatem nie tyle wytoczyłem przeciw Tobie ciężkie działa strzelając przy tym na oślep , co zwróciłem uwagę na intencje, które Tobą kierują.
Powiedz mi zatem Boorisie, jak nazwac Twoje posty, jesli nie jako próbę dokopywania wierzącym w Boże Natchnienie Biblii? Gdybym ja chciał dokopywać Tobie, to rozpisywałbym się na temat DUB i Motocykla. Robię to?
Też Pozdrawiam.
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

Henryk
Posty: 11723
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

booris pisze:Otoz Henryk porownal Ksiege,ktora sie kierujesz Eutychusie,do "Pana Tadeusza",co wydaje mi sie porownaniem dosc niefortunnym i raczej niestosownym,dlatego stanalem niejako w tejze Ksiegi obronie.
Nie bardzo rozumiem, którą Księgę bronisz?
- Lecz to nie jest problem.
Na moje wyssane z palca argumenty, rzekomo pozmienianych treści utrwalonych pierwotnie przez Mickiewicza nikt jak na razie nie zareagował.
Wnioskuję stąd, że zgadzamy się iż treść współczesna Epopei ma niewiele wspólnego z pierwowzorem. Prawda?

Gdyby rozległy się głosy za obroną niezmienności treści, byłby to jednocześnie głos za obroną niezmiennych treści Biblijnych.
A tego nasze forumowe „autorytety” nigdy nie uczynią!
Boorisie- czy ktokolwiek wymaga od Ciebie abyś uważał Biblię za natchnione słowo Boga?
Ja potrafię przejść obojętnie obok wyznawców płaskiej Ziemi i „Dub & Motocykli”- Ty nie.
Masz ze sobą problem…
Nie potrafię Tobie pomóc.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Henryk pisze:
efroni pisze:A to co jest napisane to kopie z kopii z jeszcze wcześniejszych kopii i to poprzeinaczane tak, że tych przeinaczeń jest więcej niż słów użytych do napisania Ewangelii.
A wiesz Pan, Panie efroni, że „Pan Tadeusz” był kilkadziesiąt razy przepisywany, poprzeinaczany, tłumaczony z kopii, a te kopie były ponownie kopiowane…
Fakty w tej księdze zostały tak poprzeinaczane, że ostatni zajazd znajdował się na Ukrainie, a nie na Litwie jak to dziś Tobie wmawiają, także nie jest to historia szlachecka jedynie magnacka…
A ile wersji krąży po świecie :aaa:
Jest to fakt naukowy! Ja Tobie to mówię! :lol:
A poza tym- czuje się dobrze.
Jest taka metoda naukowa która jest nazywana "krytyczna analiza tekstu"
I jeżeli tą metodę zastosujemy i do kopii z kopii "Pana Tadeusza" /nawet jeśli są to cyt. "moje wyssane z palca argumenty"/
i do kopii z kopii pism NT to przynajmniej w części zbliżymy się do pierwowzoru .

Jest jeszcze druga strona medalu która poruszył booris
Chodzi o to że tak poprzeinaczane nauki jakie mamy w NT są traktowane jako nauki Boże ,
świętość nad świętościami
I to jest tak jakby poprzeinaczane kopie "Pana Tadeusza" traktować jako
podręcznik historii ,jako prawdę nad prawdami .

Jest Pan inteligentnym człowiekiem Panie Henryku i dobrze Pan wie
iż powiedziane "pragnę pana uspokoić Panie Henryku" nie dotyczy Pana zdrowia
a niezdrowych Pana emocji - cieszę się że czuje się Pan dobrze .

Biblia jest SŁOWEM BOŻYM , ale w całości została napisana przez ludzi takich jak my
i ten ludzki duch /pełen emocji/ wywarł istotny wpływ na ostateczny kształt Biblii
i możne dlatego jest tak prawdziwa, poczytna i ponadczasowa , bo przede wszystkim ludzka .

I mimo tych przeinaczań podyktowanych przez ludzkie emocje / a może właśnie dlatego/
Bóg uznał ją za swoje SŁOWO dane człowiekowi jako pouczenie wskazówka , nauka ,
pod rozwagę , do przemyślenia i wyciągania wniosków na przyszłość .

Historie opisane w ST pokazują do czego prowadzi odstępstwo od zdrowej nauki Bożej
/ pogromy ,rzezie , mordowanie , zjadanie swoich dzieci /
a historia chrześcijaństwa pokazuje do czego prowadzi odstępstwo od zdrowych nauk Mesjasza .
/pogromy ,rzezie , mordowanie , palenie żywcem innowierców/

A dziś ? Dziś nienawiść , chamstwo , inwektywy
i tylko dlatego że ktoś inaczej wierzy ( innowierca)
że ośmiela się inaczej interpretować nauki Mesjasza, niż podają to zawodowi pouczacze .

Edit.
booris , to słowo "pouczacze" tak mi spasowało, że zaadoptowałem je sobie :mrgreen: .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

efroni samokrytycznie (?) pisze:...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...
I w każdym poście epatuje w stopce, fragmentem tekstu z Izajasza 29, którym najwyraźniej poucza innych. Ciekawi mnie, czy siebie samego też? :roll:

13 I rzekł Pan: Ponieważ ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim,
14 dlatego też Ja będę nadal dziwnie postępował z tym ludem, cudownie i dziwnie, i zginie mądrość jego mędrców, a rozum jego rozumnych będzie się chował w ukryciu.
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Eutychus pisze:
efroni samokrytycznie (?) pisze:...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...
I w każdym poście epatuje w stopce, fragmentem tekstu z Izajasza, którym najwyraźniej poucza innych. Ciekawi mnie, czy siebie samego też? :roll:

Izaj 29:
13 I rzekł Pan: Ponieważ ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim,
14 dlatego też Ja będę nadal dziwnie postępował z tym ludem, cudownie i dziwnie, i zginie mądrość jego mędrców, a rozum jego rozumnych będzie się chował w ukryciu.
Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają


To zdanie dowodzi, że nie uzurpuje sobie prawa być pouczczem innych / jak to sugerujesz /
a wręcz namawiam adwersarza do używania rozumu , by nie zachowywał się jak papuga
bezmyślnie cytując to co inni napisali .

A powiedziane ;
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

to wynik obserwacji zachowań religijnych ludzi, w tym świecie w którym przyszło mi żyć .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3661
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

efroni pisze:booris , to słowo "pouczacze" tak mi spasowało, że zaadoptowałem je sobie .
Na zdrowie. ;-)

Henryk
Posty: 11723
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

efroni pisze:Biblia jest SŁOWEM BOŻYM , ale w całości została napisana przez ludzi takich jak my [...]
Musisz zdecydować, najlepiej zaraz. Słowo ludzkie, czy Boże?

Twoje zdanie w jakimś stopniu tłumaczy Twe nader „lekkie” podejście do Słowa.
Lecz muszę wyjaśnić Panu, że nie byli to tacy „jak my”.
Przynajmniej ja nie mam odwagi porównywać się do nich!
2P 1:21 kow "Nigdy bowiem proroctwo nie powstało z ludzkiej woli; przeciwnie, święci mężowie Boży mówili tylko pod natchnieniem Ducha Świętego."
No, ale skoro tak „lekko” podchodzisz do tej księgi, to i z pewnością pozmieniał byś w Niej coś na lepsze, w Twym mniemaniu…
Nie byłbyś pierwszym!

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Henryk pisze: 2P 1:21 kow "Nigdy bowiem proroctwo nie powstało z ludzkiej woli; przeciwnie, święci mężowie Boży mówili tylko pod natchnieniem Ducha Świętego."
Proroctwa powstawały z ludzkiej woli

KSIĘGA JEREMIASZA 5. 31. BIZTB

"Prorocy prorokują fałszywie, a kapłani nauczają według własnego widzimisię..........;

KSIĘGA JEREMIASZA 14. 14. BIZTB

"A Pan rzekł do mnie: Fałszywie prorokują prorocy w moim imieniu; nie posłałem ich ani nie dałem im poleceń, ani nie mówiłem do nich. Kłamliwe widzenia, marne wieszczby i wymysły swojego serca wam prorokują."
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3661
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Henryk pisze:Nie bardzo rozumiem, którą Księgę bronisz?
- Lecz to nie jest problem.
Na moje wyssane z palca argumenty, rzekomo pozmienianych treści utrwalonych pierwotnie przez Mickiewicza nikt jak na razie nie zareagował.
Wnioskuję stąd, że zgadzamy się iż treść współczesna Epopei ma niewiele wspólnego z pierwowzorem. Prawda?
Roznica polega na tym,ze "Pan Tadeusz" to spisana wierszem opowiesc i nie ma najmniejszego znaczenia czy tresci w niej zawarte sa fikcja,czy tez prawda.Nie ma tez znaczenia to,czy przy kopiowaniu przeinaczano ja,czy nie.Nikt nigdy nie twierdzil,ze to jest swieta ksiega,prawda?Inaczej ma sie sprawa z Biblia,ktora przez wierzacych zostala uznana za spisane slowo Boga.Ta ksiega niesie pewne okreslone wartosci religijne,stawia przed wierzacymi okreslone zadania i sposob postepowania.Porownywanie wiec "Pana Tadeusza" z Biblia pod katem dokonanych w nich zmian w pewien sposob deprecjonuje Biblie.Jak napisalem wczesniej,jest niestosowne i uzylbym nawet okreslenia-nieuczciwe.Zmiany w tresci "Pana Tadeusza' nie maja najmniejszego wplywu na bieg historii,moralnosc i stosunki miedzyludzkie.Zmiany dokonane w tresci Biblii,taki wplyw zdecydowanie maja.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

RN pisze:
Henryk pisze: 2P 1:21 kow "Nigdy bowiem proroctwo nie powstało z ludzkiej woli; przeciwnie, święci mężowie Boży mówili tylko pod natchnieniem Ducha Świętego."
Proroctwa powstawały z ludzkiej woli

KSIĘGA JEREMIASZA 5. 31. BIZTB

"Prorocy prorokują fałszywie, a kapłani nauczają według własnego widzimisię..........;

KSIĘGA JEREMIASZA 14. 14. BIZTB

"A Pan rzekł do mnie: Fałszywie prorokują prorocy w moim imieniu; nie posłałem ich ani nie dałem im poleceń, ani nie mówiłem do nich. Kłamliwe widzenia, marne wieszczby i wymysły swojego serca wam prorokują."
Jak człowiek, który wnika w tekst, powinienes szanować kontekst :-)
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3661
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Eutychus pisze: Boorisie, mam całkowitą pewność, że zupełnie nie zwracasz uwagi na to, czego dotyczą wszystkie Twoje komentarze i wcinanie się w dyskusje na tym forum.
Otoz zwracam uwage jak najbardziej.Gdybym tego nie czynil,nie znalazlbys tu ani jednego mojego komentarza czy tez "wcinki".
Eutychus pisze:Otóż wszyscy traktujący na serio nazwę "Forum Biblijne", starają się dyskutować na tematy Biblijne.
Masz racje.Ci ktorzy traktuja serio nazwe "Forum Biblijne",rzeczywiscie dyskutuja na tematy biblijne.Natomiast ci,ktorzy te nazwe traktuja mniej serio,probuja narzucac dyskusje na tematy religijne,nie zawsze majace podstawy w Biblii i interpretujace te Biblie w wybrany przez owych dyskutantow sposob.
Eutychus pisze:Niektórzy, "stając niejako w obronie Księgi", czynią to wyłącznie w prześmiewczych celach, patrz np. RN.
Nie zauwazylem by RN czynil z Biblia cokolwiek przesmiewczego na lamach tego Forum.Chyba,ze przesmiewczymi nazwiesz sprzecznosci w Pismie,ktore RN pokazuje i ktore ja tez widze.Ale to jak ja postrzegam RN,to moja subiektywna opinia,z ktora zgadzac sie nie musisz i nie wymagam,bynajmniej,tego od Ciebie.Dla mnie zdecydowanie bardziej przesmiewczymi sa dzialania ludzi na Biblie sie powolujacych i wyklocajacych sie o to,czyja biblijna prawda jest prawdziwsza i bardziej biblijna i nie przebierajacych w inwektywach pod adresem interlokutorow.Najbardziej widac to w przypadkach,gdy i jedna i druga strona uzywa Biblii jako argumentu.
Eutychus pisze:Powiedz mi zatem Boorisie, jak nazwac Twoje posty, jesli nie jako próbę dokopywania wierzącym w Boże Natchnienie Biblii?
Widzisz,jak sama nazwa wskazuje,jest to Forum Biblijne,a nie Forum wierzacych w Boze Natchnienie Biblii,czyli,wedlug mojego rozumienia,jest to forum na ktorym pisze sie o Biblii pod katem Biblii,a nie pod katem wiary.Nie moze zatem byc mowy o dokopywaniu wierzacym kiedy rozmowa ma charakter merytoryczny,dotyczacy tresci zawartych w Pismie,ktore to tresci sa,jakie sa.
Eutychus pisze:Gdybym ja chciał dokopywać Tobie, to rozpisywałbym się na temat DUB i Motocykla. Robię to?
Powiem Ci czemu tego nie robisz,to proste.Otoz ja ze swojego zamilowania do muzyki dub i motocykli,nie robie kwestii swiatopogladowej.Nigdy i nigdzie nie twierdzilem,ze jest to jedyne sluszne kryterium odbioru prawdziwej muzyki plynacej z serca Boga i ze kazdy ma tego sluchac (lub jezdzic motocyklem,boskim pojazdem) a jesli tego nie uczyni,to na pewno bedzie potepiony,czeka go jakas kara,czy tez jesli bedzie posluszny,nagroda.Czy twierdzilem gdzies,ze sluchajacy muzyki dub i jezdzacy motocyklami,sa lepszymi ludzmi od tych ktorzy tego nie czynia?Z mojej strony byla to zawsze propozycja-zobacz sam,albo bedzie sie podobalo albo nie.Jesli tak-milo mi.Jesli nie-rowniez.Kazdy czlowiek ma prawo sluchac czego chce,jezdzic czym chce i wierzyc lub nie.

Henryk
Posty: 11723
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

booris pisze:Nie zauwazylem by RN czynil z Biblia cokolwiek przesmiewczego na lamach tego Forum.
Mnie osobiście kojarzy się z kundlem, który wszedł na chodnik, zrobił kupę i… poszedł sobie.
Przyjdzie drugi, powącha, dołoży swoje albo odejdzie w inne miejsce.
A właściciele, czyli moderatorzy, nie mają przy sobie nawet woreczka na odchody- czego wymaga kultura.

Mają, o czym świadczy to, że zwracam Ci uwagę na ton i formę tego postu
Ostatnio zmieniony 20 sty 2017, 17:26 przez Henryk, łącznie zmieniany 1 raz.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Henryk pisze:
efroni pisze:Biblia jest SŁOWEM BOŻYM , ale w całości została napisana przez ludzi takich jak my [...]
Musisz zdecydować, najlepiej zaraz. Słowo ludzkie, czy Boże?

Twoje zdanie w jakimś stopniu tłumaczy Twe nader „lekkie” podejście do Słowa.
Lecz muszę wyjaśnić Panu, że nie byli to tacy „jak my”.
Przynajmniej ja nie mam odwagi porównywać się do nich!
2P 1:21 kow "Nigdy bowiem proroctwo nie powstało z ludzkiej woli; przeciwnie, święci mężowie Boży mówili tylko pod natchnieniem Ducha Świętego."
No, ale skoro tak „lekko” podchodzisz do tej księgi, to i z pewnością pozmieniał byś w Niej coś na lepsze, w Twym mniemaniu…
Nie byłbyś pierwszym!
To jest manipulacja tekstem, by pasował do Twoich nauk , Twoich teorii .
Cały czas piszę że Biblia JEST SŁOWEM BOŻYM
Nigdzie nie napisałem, że Biblia jest SŁOWEM CZŁOWIEKA .
Musisz więc zdecydować , najlepiej zaraz , najlepiej sam przed sobą, czy Biblię napisał Bóg czy człowiek .

Zastanów się sam przed sobą z jakich pobudek manipulowałeś moim tekstem ,
a będziesz miał gotową odpowiedź jakimi pobudkami kierowali się pisarze-kopiści
przeinaczając nauki Mesjasza w pismach NT / jak też, jakimi pobudkami kieruje się RN manipulując cytatami/.
Możesz więc spokojnie przyrównać się do nich , nie ma żadnej różnicy.

Natomiast Tora (Pięcioksiąg) to zupełnie inny przypadek niż pisma NT .
Tora (nauka, pouczenie , wskazówka) została podana bezpośrednio z ust Bożych do ucha Mojżesza ,
człowieka o którym Biblia pisze że był najskromniejszym człowiekiem na ziemi .
Najskromniejszym tzn. że wpływ ludzkiego ducha na to co usłyszał i jak zapisał to usłyszane, był znikomy .

Niestety zwoje tego tekstu Mojżesza nie zachowały się do naszych czasów .
Jak podaje tradycja żydowska , zwoje zostały złożone w Skrzyni Przymierza i zaginały wraz z nią .

To co mamy teraz to , Tora Boża (nauka , pouczenie , wskazówka)
napisana przez takich ludzi jak my , czyli na pewno nie najskromniejszych ludzi na ziemi
a wiec silą rzeczy i wpływ ducha ludzkiego na kształt tekstu jest znacznie większy
niż w przypadku tekstu Mojżesza, ale tym samym bardziej zrozumiała dla nas , prostych ludzi / na pewno nie najskromniejszych/ .

.... Ale , ponieważ Tora jest zapisana literami hebrajskimi a ta /litera/ jak wiadomo
kryje w sobie i bogactwo treści i wiedzy i wieloznaczności ,
to to znaczy że możne być odczytywana / Tora (nauka , pouczenie , wskazówka)/
i na rożnych poziomach zrozumienia i wielorako interpretowana.

Tym samym więc, można i z tej Tory napisanej przez zwykłych ludzi , takich jak my ,
odczytać Torę napisaną przez Mojżesza /najskromniejszego człowieka spośród wszystkich ludzi na ziemi/ .
Tradycja judaistyczna podaje że Mesjasz , w Królestwie Bożym , będzie nas uczył /wprost/ Tory napisanej przez Mojżesza .
I będzie dla nas w pełni zrozumiała bo ... bo będziemy skromnymi ludźmi , nie to co teraz.
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Henryk
Posty: 11723
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

efroni pisze:Tradycja judaistyczna podaje że Mesjasz , w Królestwie Bożym , będzie nas uczył /wprost/ Tory napisanej przez Mojżesza .
Tradycję judaistyczną stawiam na równi z tradycją Kościoła powszechnego.
-Czyli dla mnie nie istnieje.

Prawdziwość NT w niczym nie ustępuje Torze, a nawet ją przewyższa.
2Tm 1:10 nbg-pl " A teraz objawionej z powodu przybycia naszego Zbawiciela, Jezusa Chrystusa, który, zaiste, przez Ewangelię unieważnił śmierć, a obwieścił życie i nieśmiertelność."
Tora tego nie czyniła…
Prowadziła raczej do... smierci!
Rom 7:9-10 bpd " Otóż ja żyłem niegdyś bez Prawa, lecz gdy przyszło przykazanie, grzech ożył, (10) a ja umarłem i okazało się, że to przykazanie, które miało mnie prowadzić do życia, doprowadziło do śmierci."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Postacie”