Paweł - Apostoł czy oszust?

Osoby opisane w Biblii: Apostoł Paweł, Jan Chrzciciel, Abraham

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

efroni,

Skoro więc Dusza to życie więc dalsza dyskusja jest zbędna . Fakt że człowiek nie posiada czegoś takiego jak tzw nieśmiertelna dusza potwierdza akt stworzenie człowieka , nie otrzymał on bowiem duszy lecz stał się duszą żyjącą
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

eksplorator pisze:
radek pisze:
eksplorator pisze:O jakim, wyższym lub niższym, poziomie duszy może być tu mowa?
To, co następuje później jest wyższe od tego co było wcześniej, w świetle Prawa

Łk 12:27 eib "Zwróćcie uwagę na lilie, jak rosną; nie trudzą się ani nie przędą, a mówię wam, nawet Salomon w całym swym przepychu nie ubierał się tak, jak jedna z nich."
Co ten przykład ma wspólnego z duszą???
Bóg stworzył dusze ludzi i pozostałych istot, Jego Syn otrzymał od Niego władzę i może zrobić ze Stworzeniem i światem co zechce, może nawet nadać nowy sens duszom

J 3:35 eib "Ojciec kocha Syna i wszystko przekazał w Jego ręce."

Mat 16:18 ubg "(18) Ja ci też mówię, że ty jesteś Piotr, a na tej skale zbuduję mój kościół, a bramy piekła go nie przemogą."
Obrazek

eksplorator

Post autor: eksplorator »

David77 pisze:efroni,

Skoro więc Dusza to życie więc dalsza dyskusja jest zbędna . Fakt że człowiek nie posiada czegoś takiego jak tzw nieśmiertelna dusza potwierdza akt stworzenie człowieka , nie otrzymał on bowiem duszy lecz stał się duszą żyjącą
No tak, ale niektórzy i z tego będą potrafili wysnuć tezę, że "wyższy" poziom duszy to człowiek, jako istota żyjąca, a "niższy" to zwierzęta, jako istoty żyjące, choć Biblia jednoznacznie określa, że wszystkie mają tego samego ducha Bożego, ten sam dech życia.
Dzie 17;25 PNŚ "ani nie jest obsługiwany rękami ludzkimi, jak gdyby czegoś potrzebował, ponieważ on sam daje wszystkim życie i dech, i wszystko"

Iz 42;5 PNŚ "Oto, co rzekł prawdziwy Bóg, Jehowa, Stwórca niebios, Wspaniały, który je rozpina; Ten, który rozpościera ziemię i jej plon, Ten, który daje dech ludziom na niej i ducha tym, którzy po niej chodzą"

Kaz 12;7 PNŚ "Wtedy proch wraca do ziemi, tak jak był, duch zaś wraca do prawdziwego Boga, który go dał"

Kaz 3;19,20 PNŚ "Jest bowiem coś, co się przytrafia synom ludzkim, i coś, co się przytrafia zwierzęciu, a przytrafia im się to samo. Jak umiera ono, tak i on umiera; i wszyscy mają jednego ducha, tak iż nie ma żadnej przewagi człowieka nad zwierzęciem, bo wszystko jest marnością. Wszyscy idą na jedno miejsce. Wszyscy powstali z prochu i wszyscy do prochu wracają"
Ostatnio zmieniony 16 lip 2018, 10:25 przez eksplorator, łącznie zmieniany 2 razy.

eksplorator

Post autor: eksplorator »

radek pisze:
eksplorator pisze:
radek pisze:
eksplorator pisze:O jakim, wyższym lub niższym, poziomie duszy może być tu mowa?
To, co następuje później jest wyższe od tego co było wcześniej, w świetle Prawa

Łk 12:27 eib "Zwróćcie uwagę na lilie, jak rosną; nie trudzą się ani nie przędą, a mówię wam, nawet Salomon w całym swym przepychu nie ubierał się tak, jak jedna z nich."
Co ten przykład ma wspólnego z duszą???
Bóg stworzył dusze ludzi i pozostałych istot, Jego Syn otrzymał od Niego władzę i może zrobić ze Stworzeniem i światem co zechce, może nawet nadać nowy sens duszom

J 3:35 eib "Ojciec kocha Syna i wszystko przekazał w Jego ręce."

Mat 16:18 ubg "(18) Ja ci też mówię, że ty jesteś Piotr, a na tej skale zbuduję mój kościół, a bramy piekła go nie przemogą."
Co te przykłady mają wspólnego z duszą???

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

David77 pisze:Skoro więc Dusza to życie więc dalsza dyskusja jest zbędna
Czytasz wybiórczo . Nefesz jako biologiczny wymiar istnienia [życie biologiczne] to jeden z aspektów Duszy
Wybiórcze czytanie to rzeczywiście dobry powód do zakończenia dyskusji :mrgreen:
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

eksplorator pisze:
efroni pisze:
eksplorator pisze:Z Twojej wypowiedzi wynika, że propagujesz „dwuduszyzm”, kiedy to człowiek raz jest duszą, a innym razem ma duszę, kiedy to jedna umiera a druga jest nieśmiertelna. Już samo to jest pewnego rodzaju kuriozum, którego nie da się potwierdzić Biblią.
:mrgreen: :mrgreen:
Ten Twój "dwuduszyzm" to rzeczywiście istne kuriozum, którego nie da się potwierdzić niczym innym , jedynie ...... :-?
... i to wszystko na co Ciebie stać? Wytłumacz lepiej, co oznacza "wyższy" i "niższy" poziom duszy, który propagujesz ... w oparciu o Biblię rzecz jasna! Wytłumacz, posługując się wersetami, dlaczego "niższy" poziom duszy umiera a "wyższy" jest nieśmiertelny!
Jeżeli nie stać Cie na rozumne czytanie , a jedynie na "dwuduszyzm" , to rzeczywiście , to wszystko na co mnie stać :-D

Edit;
No tak, ale niektórzy i z tego będą potrafili wysnuć tezę, że "wyższy" poziom duszy to człowiek, jako istota żyjąca, a "niższy" to zwierzęta, jako istoty żyjące,
I tak oto sam sobie udzieliłeś odpowiedzi co oznacza "wyższy" i "niższy" poziom duszy :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 16 lip 2018, 11:39 przez efroni, łącznie zmieniany 1 raz.
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

eksplorator

Post autor: eksplorator »

efroni pisze:
David77 pisze:Skoro więc Dusza to życie więc dalsza dyskusja jest zbędna
Czytasz wybiórczo . Nefesz jako biologiczny wymiar istnienia [życie biologiczne] to jeden z aspektów Duszy
Wybiórcze czytanie to rzeczywiście dobry powód do zakończenia dyskusji
:mrgreen:
Podaj zatem "duchowy wymiar" duszy w oparciu o przykłady Biblijne, a nie filozoficzno-rabinistyczne rozważania nie mające umocowania w Słowie Bożym!

Jest to tak samo irracjonalne, jak dogmat, że Jezus był człowiekiem i Bogiem jednocześnie!

eksplorator

Post autor: eksplorator »

efroni pisze:... to wszystko na co mnie stać :-D

... "wyższy" i "niższy" poziom duszy :mrgreen:

... :mrgreen: :mrgreen: Ten Twój "dwuduszyzm" to rzeczywiście istne kuriozum

...Wybiórcze czytanie to rzeczywiście dobry powód do zakończenia dyskusji :mrgreen:
[center]"Gdy mądry wiedzie spór z głupim, to ten raz wybucha, raz się śmieje, i nie dochodzi do pojednania" Przy 29;9 BW [/center]

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

eksplorator pisze:
efroni pisze:... to wszystko na co mnie stać :-D

... "wyższy" i "niższy" poziom duszy :mrgreen:

... :mrgreen: :mrgreen: Ten Twój "dwuduszyzm" to rzeczywiście istne kuriozum

...Wybiórcze czytanie to rzeczywiście dobry powód do zakończenia dyskusji :mrgreen:
[center]"Gdy mądry wiedzie spór z głupim, to ten raz wybucha, raz się śmieje, i nie dochodzi do pojednania" Przy 29;9 BW [/center]
I to niby Ty jesteś ten mądry :?:
Chociaż :-/ .... zważywszy że nadałeś sam sobie "imię" że jesteś eksplorator ,badacz, naukowiec, poszukiwacz ,
człowiek intelektu, człowiek nauki, człowiek wielkiego umysłu, mędrzec , myśliciel
[wymyślił i dwuduszę i Pangeę , która się ukazała gdy wody potopu opadły]
to takie [górnolotne] myślenie o sobie samym nie powinno nikogo dziwić :-D

A jeżeli dodamy do tego, że reprezentujesz określony typ społeczność religijno-wyznaniowej , która sama siebie [ jak i swoje nauki] wywyższa ponad innych ,
przy tym, poniżając , drwiąc , szydząc , kpiąc z innowierców , to i Twoje zachowanie też nie powinno nikogo dziwić .

Ps.
A jeżeli David77 nie zamierzał prowadzić dyskusji [ sposób jej zakończenia na to wskazuje ] , to po co ją zaczynał ?
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

eksplorator

Post autor: eksplorator »

efroni pisze:... zważywszy że nadałeś sam sobie "imię" że jesteś eksplorator ,badacz, naukowiec, poszukiwacz ,
człowiek intelektu, człowiek nauki, człowiek wielkiego umysłu, mędrzec , myśliciel
Dlaczego bezpodstawnie sugerujesz mi, że używam tych wszystkich górnolotnych określeń i sam sobie je nadałem? Nigdy nie uważałem siebie za; "naukowca", "człowieka intelektu", "człowiek wielkiego umysłu", "mędrca", itd. Po prostu, sam się wystawiasz, kiedy Twoje filozoficzne wywody, na prośby adwersarzy, nie potrafisz poprzeć Biblijnymi zapisami. Za to potrafisz kogoś wyśmiewać, poprzez emotikony wyrażające Twoją reakcję. Stąd moja Biblijna odpowiedź, w której Bóg przekazał ludziom co myśli o prześmiewcach ...
efroni pisze:A jeżeli dodamy do tego, że reprezentujesz określony typ społeczność religijno-wyznaniowej , która sama siebie [ jak i swoje nauki] wywyższa ponad innych
W mojej "społeczność religijno-wyznaniowej" nikt nie wywyższa się ponad innych, ale sam fakt, że swoje wierzenia mocno osadzają na Biblii, sprawia, że adwersarze, którzy np. nie potrafią poprzeć wersetami preferowanych przez siebie nauk (dusza na niższym poziomie - dusza na wyższym poziomie), często w poczuciu irytacji przypisują nam wywyższanie się. Ale tak w istocie nie jest.

Jezus był znienawidzony przez Żydowskich przywódców religijnych za to, że mówił prawdy, których oni nie potrafili znieść, ani ich obalić ... ot wszystko!
"Biada wam, uczeni w piśmie i faryzeusze, obłudnicy ... ślepi przewodnicy ... Głupi i ślepi! ... Przypominacie bowiem pobielane groby ... Węże, pomiocie żmijowy" Mat 23;1-37

Mat 12;11-14 BW (11) A On im rzekł: Któż z was, mając jedną owcę, gdyby mu ta w sabat do dołu wpadła, to czy jej nie pochwyci i nie wyciągnie? (12) O ileż więcej wart jest człowiek, niż owca! A zatem wolno w sabat dobrze czynić. (13) Wtedy rzekł temu człowiekowi: Wyciągnij swoją rękę, a on wyciągnął i stała się znów zdrowa jak druga. (14) A faryzeusze wyszedłszy, naradzali się co do niego, jakby go zgładzić.

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

efroni,

Czytasz wybiórczo . Nefesz jako biologiczny wymiar istnienia [życie biologiczne] to jeden z aspektów Duszy
Wybiórcze czytanie to rzeczywiście dobry powód do zakończenia dyskusji
Sam przyznałeś że według Biblii słowo dusza ma wile znaczeń , przyznałeś również że człowiek może oddać za kogoś swoją duszę tj w tym przypadku swoje życie . Gdzie w opisie stworzenia człowieka jest napisane że człowiek otrzymał dodatkowo nieśmiertelnego coś takiego co się zwie duszą ???? :-D Nie pisz mi proszę że to specjalnie objawienie Cadyka należy traktować jak Słowo Boże .. :-D
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

David77 pisze:efroni,

Czytasz wybiórczo . Nefesz jako biologiczny wymiar istnienia [życie biologiczne] to jeden z aspektów Duszy
Wybiórcze czytanie to rzeczywiście dobry powód do zakończenia dyskusji
Sam przyznałeś że według Biblii słowo dusza ma wile znaczeń , przyznałeś również że człowiek może oddać za kogoś swoją duszę tj w tym przypadku swoje życie . Gdzie w opisie stworzenia człowieka jest napisane że człowiek otrzymał dodatkowo nieśmiertelnego coś takiego co się zwie duszą ???? :-D
[masz na myśli , jak twój kolega, dwuduszę , a może trójduszę , piecioduszę ???? :-D ]
Nie pisz mi proszę że to specjalnie objawienie Cadyka należy traktować jak Słowo Boże .. :-D
[.... :-D obyś się nie zdziwił ]
No i co z tego, że [niejednokrotnie] pisałem, że wg. Biblii słowo Nefesz (Dusza) ma wiele znaczeń ,
skoro przywołując tylko jedno znaczenie , jeden aspekt Duszy [biologiczny] , uznałeś dalszą dyskusję za zbędną
Co ten sposób chciałeś osiągnąć ?
[żeby było jasne , ani mi to grzeje ani mi to ziębi, czy będziesz (Ty czy kto inny) dyskutować ze mną czy nie ]


Cadyk (z hebr. צדיק cadik = 'sprawiedliwy')
Nie czytałeś, że Cadyk (Sprawiedliwy) z Nazaretu potępił tych [i ich naukę], którzy trzymali się tylko tego co jest napisane ?
Człowiek jest duszą i ciałem, ale to dusza jest istotą (sedno , clou )człowieka (człowieczeństwa) i dlatego Biblia mówi o człowieku jako o duszy
A wiec to co jest zakryte , niewidoczne , nienamacalne - to jest najważniejsze .
Ciało nie jest najważniejsze .

Podobnie jak z człowiekiem jest i ze słowem pisanym .
Litera [to co napisane czarnym na białym] jest ciałem słowa .
I nie to co jest napisane jest najważniejsze [litery zostały napisane językiem człowieka i jego ręką a i duch człowieka miał w tym niemały udział ]

Najważniejsze jest to co jest ukryte , niewidoczne , zakryte, czyli duch , dusza liter , czyli to co jest napisane miedzy wierszami .
Nie każdy może to odczytać .
By to odczytać , objawienie nie jest potrzebne , potrzebny jest rozum , zrozumienie , mądrość ( przeczytaj co napisał RM do Listka)

Cadyk z Nazaretu to odczytał , oczyma duszy ujrzał jak Stwórca Świata roni łzy z powodu prochu ziemi
.... i ogłosił światu Dobrą Nowinę [naukę]o tym, że wolą Bożą jest zbawić nie tylko sprawiedliwych, ale i proch ziemi [grzeszników]
A on [jako Boży Mesjasz] po to się narodził i po to przyszedł na świat by tą wolę Bożą spełnić .

Jest to napisane czarno na białym ? Jest to nieprawdziwe ?
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

Kiedy Jezus przyszedł do dziewczynki która umarła jestem tam powiedziane
wrócila Dusza do jej ciała.
znaczy ze ciało lezało w izbie a Dusza opusciła ciało a potem wróciła
czyli ciało i Dusza to nie o samo.

EMET
Posty: 11244
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

tola pisze:Kiedy Jezus przyszedł do dziewczynki która umarła jestem tam powiedziane
wrócila Dusza do jej ciała.
znaczy ze ciało lezało w izbie a Dusza opusciła ciało a potem wróciła
czyli ciało i Dusza to nie o samo.
EMET:
Skoro tak skwapliwie i proteologicznie przywołujesz, ‘tolu’, przykład z - przywróconą do życia - ‘dziewczynką’, to napisz wyraźnie, gdzie mamy tam napisane tak, jak to i Ty, Userko, sugerujesz? Gdzie mamy tam ‘duszę’?
To już prędzej, o ile już ‘ku temu zdążasz’, mamy przykład z 1Król 17:21, 22.
Jednak Twoja konstatacja - co do ‘duszy’ - nijak się ma do Wydźwięku Całej Biblii; po to przecież zapodałem wykaz wszystkich miejsc z ‘BH’ oraz z ‘gr. NP’, abyś [nie tylko Ty, Userko] werset po wersecie – bez pośpiechu [bo nikt przecież nie goni…] – poczytała i wnioski wyprowadziła. Wnioski niewybiorcze, nie poprzez jednostkowe wersety [najczęściej wyrwane z kontekstu], lecz poprzez tzw. szerokie spectrum. Wtedy możesz podzielić się z nami - na Forum - wnioskami z owego szerokiego spectrum - oglądu. ;-)

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

a co tam masz jesli nie Dusze ?
Jesli Dusza w ST wracała dociała i syn ozył to w NT tak nie było?
Uktneliscie w wierze ze Dusza po smieci jest jak np cpun co to nie wie co sie
z nim dzieje albo alkoholik.

Jednak czy chcecie czy nie a napewno niechcecie ze strachu ze bedziecie
werdowac po np bezdrozach cmentarzach wrzosowiskach itp.

Mysle ze wiesz cos o dołach w których leza pobici mieczem i chyba wiesz ze nie maja tam lekko i nic nie wskazuje na to ze sa niczego swiadomi Wrecz sa bardzo swiadomi.
Zatem takie zwodzenie ze Dusza po smierci to na równi z miesem powłoką
dla Duszy to celowe działanie Zlego .
ty umrzesz ? to potoczne okreslenie bo to Dusza zrywa wiez z ciałem wychodzi
i pytanie DOKAD zmierza .
userze dokad zmierzasz jako Dusza ?
Ostatnio zmieniony 18 lip 2018, 12:31 przez tola, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Postacie”