Bóg - stały czy zmienny?

Osoby opisane w Biblii: Apostoł Paweł, Jan Chrzciciel, Abraham

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

tola pisze:
.Cyprian. pisze: Pierwsza śmierć jaka się pojawiła to zwierzęta, które przestały żyć, by Adam i Ewa mogli mieć odzienie (ze skór tych zwierząt).
Kto spreparował taką bzure ?
Bóg czekał az zwierze zdechnie zeby zrobic koszule ze skór :shock: ?
:shock:
Dlaczego zdechnąć?

Mówiąc wprost, tę informację pierwszy raz znalazłem na creation.com. Nie mogę znaleźć dokładnie tego pierwotnego artykułu, ale jest inny, który również wspomina o tym: https://creation.com/is-genesis-myth-or-reality - tę informację, o której tu mowa, można znaleźć przy zaznaczonym w tekście wersecie Genesis 3:21.

Ja na nikim nie wymuszam, by to uznawał, bo mi nie wolno tego czynić - mogę jednak powiedzieć, że mnie to przekonuje.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

.Cyprian. pisze:
Pierwsza śmierć jaka się pojawiła to zwierzęta, które przestały żyć, by Adam i Ewa mogli mieć odzienie (ze skór tych zwierząt).
To zdanie źle sformułowałem, bo wynikałoby z niego, że zwierzęta przestały żyć, by oni mieli odzienie. Nie, nie to miałem na myśli. Przestały żyć na skutek upadku pierwszych ludzi. To była konsekwencja grzechu. Jako że poczuli wstyd, że są nadzy - dostali odzienie ze skór tych zwierząt. Dalej już synowie składają ofiary, jeden ze zwierząt. To jest ten ciąg, który zaczyna się już w Edenie po upadku. Wiemy też, w którym czasie się skończył.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

A może po upadku już nie byli w Edenie.?

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

chryzolit pisze:A może po upadku już nie byli w Edenie.?
O odzieniu ze skór, co działo się już po upadku, mówi werset 21, a dopiero w 23 i 24 wersecie mamy:

"(23) Odprawił go więc Pan Bóg z ogrodu Eden, aby uprawiał ziemię, z której został wzięty.
(24) I tak wygnał człowieka, a na wschód od ogrodu Eden umieścił cheruby i płomienisty miecz wirujący, aby strzegły drogi do drzewa życia.
"
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Najczęściej w opisach biblijnych nie jest zachowany chronologiczny porządek,chyba że tak wypływa z kontekstu.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

chryzolit pisze:Najczęściej w opisach biblijnych nie jest zachowany chronologiczny porządek,chyba że tak wypływa z kontekstu.
Pozdrawiam.
No, a tu co wypływa z kontekstu? Jest chronologiczny porządek, czy go nie ma?
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Cyprian-
Takie spostrzeżenie to Bóg sporządził to odzienie.Czy musiał zabić pierwsze jakieś zwierzę.?
Nie mam pewności.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

chryzolit pisze:Cyprian-
Takie spostrzeżenie to Bóg sporządził to odzienie.Czy musiał zabić pierwsze jakieś zwierzę.?
Nie mam pewności.
Pozdrawiam.


Od tego czasu pojawia się składanie ofiar. Jak powiedziałem, nie będę się upierał, gdyż nie ma tego wprost w Biblii napisanego. Mówiąc za siebie - mówię, że mnie ta argumentacja przekonuje.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

O.K.-Cyprian.
Ja jednak rozumie że w Raju nie było śmierci.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

chryzolit pisze:O.K.-Cyprian.
Ja jednak rozumie że w Raju nie było śmierci.
Pozdrawiam.
Ja też tak rozumiem, że nie było. Nie było aż do momentu upadku.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

chryzolit pisze:Takie spostrzeżenie to Bóg sporządził to odzienie.Czy musiał zabić pierwsze jakieś zwierzę.?
Nie mam pewności.
Pozdrawiam.
Biblia nie podaje aż takich szczegółów.
Jednak wydaje się logicznym- przynajmniej dla wierzących- że to sam Pan celowo uśmiercił zwierzę. Być może ludzie byli nawet świadkami śmierci (?).
Wysoce prawdopodobnym jest, że była to owieczka.
Pokazał tym sposobem Prarodzicom, że ich nieposłuszeństwo wymagało zadośćuczynienia- ktoś musiał ponieść śmierć, aby oni mogli jeszcze mieć wybaczone i żyć...
Taki znak, którego nikt nie rozumiał jeszcze przez cztery tysiące lat.
Choć mogli bardzo mgliście przeczuwać "pismo nosem".

Zasłużyli na śmierć, i śmierć musiała nastąpić!
Tamto zwierzę było tylko symbolem na lepszą Ofiarę.
J 1:29 bw "Nazajutrz ujrzał Jezusa, idącego do niego, i rzekł: Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata."

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

Henryk pisze:
chryzolit pisze:Takie spostrzeżenie to Bóg sporządził to odzienie.Czy musiał zabić pierwsze jakieś zwierzę.?
Nie mam pewności.
Pozdrawiam.
Biblia nie podaje aż takich szczegółów.
Jednak wydaje się logicznym- przynajmniej dla wierzących- że to sam Pan celowo uśmiercił zwierzę. Być może ludzie byli nawet świadkami śmierci (?).
Wysoce prawdopodobnym jest, że była to owieczka.(...)

Henryku, jak myslisz...czy byla to owieczka hodowlana...?...czy moze dzika...?

No i zastanawiam się nad sposobem jej usmiercenia przez Boga....Czy Bog zarżnął ją jakims tępym nożem, tak jak Abraham mial zarżnąc Izaaka...?...czy może poraził tę owieczkę jakis boski grom...?


Masz racje, Henryku....taka wersja wydaje sie logiczna tylko ludziom, ktorzy uwierzyli w banialuki "narodu wybranego" :-(


Taka wiara potrafi czynic cuda, rozkminiając i usypiając czujnosc indoktrynowanych konsekwentnie przez "narod wybrany" istot ludzkich :-(


To przykre jaką wode z mozgow zrobiły ludzkosci judeochrzescijanstwo i islam :-(


Pozdrawiam cie w Duchu i Prawdzie :->

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Luba pisze:Henryku, jak myslisz...
No patrz!
Mam ją w ignorze, a jeszcze gdzieś tam "przebije się".
Znajdź sobie chłopa i daj już spokój!

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

Henryk pisze:
Luba pisze:Henryku, jak myslisz...
No patrz!
Mam ją w ignorze, a jeszcze gdzieś tam "przebije się".
Znajdź sobie chłopa i daj już spokój!

Henryku, ja mam juz "chłopa" i wystarczy mi z nawiazka :-D

Jesli czegos w tobie sie dopatruje, to zapewniam cie, ze nie jest to "chłop" :-D

Pozdrawiam cie w Duchu i Prawdzie :->

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Bóg w swoim Słowie jest stały i my powinniśmy być stali w w naszych słowach i dawać innym powody do naśladowania, a nie wymagać. Ludzie różnią się od siebie powziętymi zobowiązaniami

Jr 11:3-5 eib "(3) Powiedz im: Tak mówi PAN, Bóg Izraela: Przeklęty, kto nie dochowuje warunków przymierza! (4) Zawarłem je z waszymi ojcami, gdy ich wyprowadzałem z Egiptu, z tego pieca do wytopu żelaza. Powiedziałem im: Słuchajcie mojego głosu i czyńcie to wszystko, co wam nakazuję. Wtedy będziecie moim ludem, a Ja będę waszym Bogiem. (5) Dotrzymam też przysięgi, którą złożyłem waszym ojcom. Obiecałem, że dam im ziemię opływającą w mleko i miód, jak to jest dzisiaj. A ja odpowiedziałem: Dobrze, PANIE!"
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Postacie”