Bóg - stały czy zmienny?

Osoby opisane w Biblii: Apostoł Paweł, Jan Chrzciciel, Abraham

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

Korn pisze: A gdzie 11 pozostałych pokoleń.
A co to za pytanie w ogóle? Nudzi Ci się? Nie masz co robić? To bierz się do roboty i zaczynaj poszukiwania 11 pokoleń.

------------------------------------------------------------

Co do głównego tematu. Rafał Banaś, były ŚJ próbuje odpowiadzieć na to pytanie. Od razu przestrzegam, że film jest trudny i wymaga wielu przemyśleń. Autor zwraca uwagę na to, że my patrzymy z naszej ludzkiej perspektywy, antropo-perspektywy, z której niektóre rzeczy wyglądają specyficznie.

[center][video]https://www.youtube.com/watch?v=HXfhMo5MUL4[/video][/center]
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

Korn
Posty: 637
Rejestracja: 20 kwie 2016, 9:34

Post autor: Korn »

.Cyprian. pisze:
Korn pisze: A gdzie 11 pozostałych pokoleń.
A co to za pytanie w ogóle? Nudzi Ci się? Nie masz co robić? To bierz się do roboty i zaczynaj poszukiwania 11 pokoleń.
Jak chcesz się powoływać na Ezawa i Talmud, to musisz uwzględnić szerszy kontekst. Większe horyzonty myślowe. Zastój i marazm nie jest wskazany. Pismo to nie wszystko, masz szare komórki. Używaj je z godnością. Nie bądź jak papuga.

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

.Cyprian. pisze:
Oj, nie bierzesz tylko jednego pod uwagę. W odróżnieniu od Ciebie i mnie oni byli doskonali. Więcej można im było wytłumaczyć niż mnie i Tobie dzisiaj.
Może byli, a może nie byli.
Gdyby byli doskonali, to by posłuchali Boga i nie jedli zakazanego owocu.
No chyba że postępowanie wbrew Bogu świadczy o doskonałości ? 8-)
A poza tym - kombinujecie jak Żyd w getcie, bo skoro w Biblii nie ma nic o umieraniu zwierząt w Raju, to na podstawie czego twierdzicie że jednak umierały ?
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

Korn pisze:
.Cyprian. pisze:
Korn pisze: A gdzie 11 pozostałych pokoleń.
A co to za pytanie w ogóle? Nudzi Ci się? Nie masz co robić? To bierz się do roboty i zaczynaj poszukiwania 11 pokoleń.
Jak chcesz się powoływać na Ezawa i Talmud, to musisz uwzględnić szerszy kontekst. Większe horyzonty myślowe. Zastój i marazm nie jest wskazany. Pismo to nie wszystko, masz szare komórki. Używaj je z godnością. Nie bądź jak papuga.
Jeżeli chcę się powoływać, to się powołuję tak, jak chcę. Przeczytaj dokładnie o czym piszę. George pisze, że Jakub zabił Ezawa - tego w Biblii nie ma, tylko w Talmudzie jest, że to nie Jakub, a jego wnuk. I zaznaczyłem nawet, że nie przywiązuję wagi do Talmudu. Ponadto, niby dlaczego mam to robić tak, jak Ty tego chcesz? To, że powiesz, że nie używam szarych komórek, to co to ma być? Wyznacznik, że jestem głupi? A niech będę według Ciebie.
BoaDusiciel pisze:Może byli, a może nie byli.
Gdyby byli doskonali, to by posłuchali Boga i nie jedli zakazanego owocu.
No chyba że postępowanie wbrew Bogu świadczy o doskonałości ? 8-)
A poza tym - kombinujecie jak Żyd w getcie, bo skoro w Biblii nie ma nic o umieraniu zwierząt w Raju, to na podstawie czego twierdzicie że jednak umierały ?
Jakbyś mnie czytał uważnie, to byś zauważył, że ja mówiłem, że nie umierały przed upadkiem.
Sformułowanie kombinujecie jak... jest wysoce niestosowne, biorąc pod uwagę to, co się wydarzyło z tymi ludźmi.
Ostatnio zmieniony 21 gru 2019, 18:51 przez .Cyprian., łącznie zmieniany 1 raz.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

BoaDusiciel pisze:Moim zdaniem, skoro w Biblii nie napisano, że zwierzęta umierały, to chyba nie umierały.
Zgadza się - Twoim zdaniem

Bóg był pierwszym zabójcą, który zabił zwierzątko, aby ubrać Adama i Ewę.
Czy ty czytasz Biblię ze zrozumieniem.
Skąd miałby Adam wiedzieć, co to jest śmierć, gdyby nie patrzył jak umierają zwierzęta
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

No właśnie nie wiedział.
Co teraz ? :-)
W Biblii nie ma nic o zabiciu zwierząt przez Boga.
Jest tylko o zrobieniu odzieży ze skór i miało to miejsce po grzechu pierwszych ludzi.
Czy ty czytasz Biblię ze zrozumieniem ? :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

BoaDusiciel pisze:No właśnie nie wiedział.
Cały czas próbujesz złapać na tym, czego w Biblii nie ma napisanego. No to po Twojemu: A gdzie jest napisane, że "nie wiedział"?
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

No przecież twierdzisz, że zwierzęta w Raju nie umierały.
To skąd Adam miał wiedzieć co znaczy "umrzecie" ?
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

BoaDusiciel pisze:W Biblii nie ma nic o zabiciu zwierząt przez Boga.
Bo nie zabił
BoaDusiciel pisze:Jest tylko o zrobieniu odzieży ze skór i miało to miejsce po grzechu pierwszych ludzi.
To znaczy, że zwierzęta umierały, a Bóg skorzystał ze zwierząt już zmarłych.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Korn
Posty: 637
Rejestracja: 20 kwie 2016, 9:34

Post autor: Korn »

BoaDusiciel pisze:No właśnie nie wiedział.
Co teraz ? :-)
W Biblii nie ma nic o zabiciu zwierząt przez Boga.
Jest tylko o zrobieniu odzieży ze skór i miało to miejsce po grzechu pierwszych ludzi.
Czy ty czytasz Biblię ze zrozumieniem ? :->
Może coś skromnie podpowiem-odzież ze skór??
Według Talmudu odzież taka była przekazywana z pokolenia na pokolenie. Otrzymał ją Adam, otrzymał następnie Noe.
Odzież skórzana kojarzy sie z obcisłością, seksem i pożądaniem. To tak jak pisała Metanoia-popęd. A popęd to zło. To wojny, korupcja i niewolnictwo.
Ciekawy zatem jest ten seksualny Jehowa.

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

BoaDusiciel pisze:No przecież twierdzisz, że zwierzęta w Raju nie umierały.
To skąd Adam miał wiedzieć co znaczy "umrzecie" ?
Jeżeli istniał i był doskonały, to według Ciebie nie mógł sobie wyobrazić stan przeciwny istnieniu? To Einstein czterowymiarową zakrzywioną przestrzeń w OTW mógł sobie wyobrazić - będąc istotą trójwymiarową, a Adam nie mógł sobie śmierci przedstawić w swoim umyśle?
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

BoaDusiciel pisze:No przecież twierdzisz, że zwierzęta w Raju nie umierały.
To skąd Adam miał wiedzieć co znaczy "umrzecie" ?
Cały czas twierdzę, że umierały
cos ci sie wężu pomylilo
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

To może zdecyduj się, OK ? :->

Bo najpierw piszesz:
Krystian pisze:
Bóg był pierwszym zabójcą, który zabił zwierzątko, aby ubrać Adama i Ewę.
a potem:
Krystian pisze: Bo nie zabił
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

Krystian pisze: Cały czas twierdzę, że umierały
On do mnie to pisze, bo ja twierdzę, że nie umierały przed upadkiem.
Krystian pisze: cos ci sie wężu pomylilo
Nawet, jak z kimś się nie zgadzasz, to nie musisz go wężem nazywać, nawet jak jest Boa.

Boa, czy Ty Krystiana nie mylisz z Cyprianem?
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

.Cyprian. pisze:
BoaDusiciel pisze:No przecież twierdzisz, że zwierzęta w Raju nie umierały.
To skąd Adam miał wiedzieć co znaczy "umrzecie" ?
Jeżeli istniał i był doskonały, to według Ciebie nie mógł sobie wyobrazić stan przeciwny istnieniu? To Einstein czterowymiarową zakrzywioną przestrzeń w OTW mógł sobie wyobrazić - będąc istotą trójwymiarową, a Adam nie mógł sobie śmierci przedstawić w swoim umyśle?
Nie wiem co Adam mógł sobie wyobrazić.
Myślisz, że zdecydował się świadomie na śmierć ? :shock:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Postacie”