Stwórca- jaki jest?

Osoby opisane w Biblii: Apostoł Paweł, Jan Chrzciciel, Abraham

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Myślałem, że naprawdę tu jakiś lwi pazur pokażesz a tu jakieś siano :roll:
Ignor.
Oszołomstwu mówię NIE!

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

LwiPazur pisze:Tak samo jak ja nie mam dowodów na to co piszę [...]
Oczywiście wiemy o tym. :-D
Tylko w jakim celu odkrywasz przed nami swoją bezradność, nieporadność, niedołęstwo?
Aby nie użyć dosadniejszego synonimu...

LwiPazur
Posty: 323
Rejestracja: 25 lip 2016, 19:24

Post autor: LwiPazur »

Ale nie rozumiem jednej rzeczy, co was tak boli ? To , że Bóg nie jest wyidealizowaną bozią miłości tylko wszystkim. Już samo to, że stworzył świat pełen cierpienia w którym przez tysiące lat cierpiały miliony katusze o czymś świadczy, świadczy o tym jaki jest Bóg.
Bóg czasami działa w ukryciu, to co my o nim wiemy to jest tylko mały znikomy procent tego jaki naprawdę jest.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

LwiPazur
To nie Stwórca potrafi być wredny, to człowiek jest wredny , złośliwy, gniewny, srogi, egoistyczny, zazdrosny, mściwy , taki właśnie jest człowiek i taka jest prawda, a to, że ktoś mówi, że człowiek jest taki cacy a Bóg jest taki be , po prostu nijak ma się do rzeczywistości. Możesz się nie zgadzać, możesz nawet wyśmiewać to co napisałem a ja po prostu napisałem jak jest [Twoimi własnymi słowami napisałem]

Ale nie rozumiem jednej rzeczy, skąd się bierze to gloryfikowanie człowieka a opluwanie Boga ?
To osądzenie Boga , to pouczanie Boga, to poprawianie Boga?
Jest to syndrom charakterystyczny dla stworzenia, które podświadomie chce być jak Bóg? O to chodzi?
Już samo to, że człowiek człowiekowi przez tysiące lat wyrządził tyle cierpienia , że to człowiek sprawił, że miliny ludzi cierpiały katusze
a on i tak obłudnie mówi, że to wina Boga , że to z polecenia Boga , mało tego, on mówi teraz, że to Bóg tego ludobójstwa dokonał ,
już samo to dobitnie świadczy o tym jak obłudny , fałszywy , mściwy jest człowiek .... a misja Chrystusa świadczy o tym jak bardzo Bóg kocha tego człowieka .
Jakim trzeba być człowiekiem by tego nie widzieć ?
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

LwiPazur
Posty: 323
Rejestracja: 25 lip 2016, 19:24

Post autor: LwiPazur »

To Bóg ustalił zasady, reguły, mechanizmy na jakich funkcjonuje ten świat, człowiek się rodzi i zostaje w nich jakoby osadzony dlatego jak najbardziej Bóg jest za to wszystko także odpowiedzialny, nie mówię, że za wszystko odpowiedzialny jest Bóg ale częściowo na pewno tak jest.
Bóg miał w zanadrzu wiele wersjii świata i za pewne nawet taką gdzie byłaby wolna wola a równocześnie brak cierpienia, jednak stworzył taki a nie inny świat czyli można śmiało powiedzieć, że celowo dopuścił cierpienie, a w jakim celu to On sam to wie.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

LwiPazur pisze:To Bóg ustalił zasady, reguły, mechanizmy na jakich funkcjonuje ten świat, człowiek się rodzi i zostaje w nich jakoby osadzony dlatego jak najbardziej Bóg jest za to wszystko także odpowiedzialny, nie mówię, że za wszystko odpowiedzialny jest Bóg ale częściowo na pewno tak jest.
A jakie to zasady , mechanizmy, reguły ustalił Bóg, które zmuszają człowieka do wyrządzania takich potworności drugiemu człowiekowi ?

Bóg miał w zanadrzu wiele wersjii świata i za pewne nawet taką gdzie byłaby wolna wola a równocześnie brak cierpienia, jednak stworzył taki a nie inny świat czyli można śmiało powiedzieć, że celowo dopuścił cierpienie, a w jakim celu to On sam to wie.
Skąd wiesz, że Bóg miał w zanadrzu wiele wersjii świata i za pewne nawet taką gdzie byłaby wolna wola a równocześnie brak cierpienia, jednak stworzył taki a nie inny
W poprzednim poście , właśnie o tym pisałem ; skąd to osądzenie Boga , to pouczanie Boga, to poprawianie Boga?
Byłeś Jego doradcą zanim wszystko stworzył? Nie posłuchał Twoich rad i teraz się mścisz ?
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

LwiPazur
Posty: 323
Rejestracja: 25 lip 2016, 19:24

Post autor: LwiPazur »

A jakie to zasady , mechanizmy, reguły ustalił Bóg, które zmuszają człowieka do wyrządzania takich potworności drugiemu człowiekowi ?
Samo to, że w ogóle istnieje możliwość wyrządzenia drugiemu człowiekowi krzywdy świadczy o tym, że w świecie w którym żyjemy istnieje wadliwy mechanizm, istnienie takiego wadliwego mechanizmu zostało wymyślone przez stwórcę a nie przez człowieka.
Jeżeli w przyszłości ma nie być już cierpienie mówię tu o Nowej Ziemi o której mowa jest w Apokalipsie to dlaczego nie mogło być tak od razu ?

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4138
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

LwiPazur pisze:Jeżeli w przyszłości ma nie być już cierpienie mówię tu o Nowej Ziemi o której mowa jest w Apokalipsie to dlaczego nie mogło być tak od razu ?
Każdy ma swoją wizję Nowego Świata, a gdy osiągamy szczęście zapominamy o cierpieniach, a nawet znajdujemy w nich szczególne pozytywne wartości. To nie ma znaczenia czy świat jaki teraz uważamy za nieidealny wygląda tak jak teraz, lub wyglądałby nieidealnie inaczej. Znaczenie ma dopiero Miłość przynosząca całkowicie nowe spojrzenie na całą naszą historię

Mat 19:11 eib "(11) Nie wszyscy pojmują tę sprawę — odpowiedział Jezus — jedynie ci, którym jest to dane."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

LwiPazur pisze:
A jakie to zasady , mechanizmy, reguły ustalił Bóg, które zmuszają człowieka do wyrządzania takich potworności drugiemu człowiekowi ?
Samo to, że w ogóle istnieje możliwość wyrządzenia drugiemu człowiekowi krzywdy świadczy o tym, że w świecie w którym żyjemy istnieje wadliwy mechanizm, istnienie takiego wadliwego mechanizmu zostało wymyślone przez stwórcę a nie przez człowieka.
Jeżeli w przyszłości ma nie być już cierpienie mówię tu o Nowej Ziemi o której mowa jest w Apokalipsie to dlaczego nie mogło być tak od razu ?
Samo to, że w ogóle istnieje możliwość wyrządzenia drugiemu człowiekowi krzywdy świadczy o tym, że w świecie w którym żyjemy istnieje wolna wola z możliwością wyboru .

Człowiek to dusza i ciało i w człowieku są dwie siły temu odpowiadające ; jedna pochodząca od ciała, to skłonność do czynienia zła
i druga pochodząca od duszy, to skłonność do czynienia dobra .
Masz wybór i to od Ciebie zależy której sile pozwolisz sobą zawładnąć .
Bliższa ciału koszula więc nic dziwnego, że człowiek [ nie każdy] opowiada się po stronie zła , wybiera zło i zło staje się jego udziałem .
Gdzie tu wina Boga ? Powinien każdego człowieka zaprogramować na czynienie dobra?
Oto chodzi? Gdzie wtedy byłaby nasza wolność? wolna wola? możliwość wyboru ?

Jeżeli w Nowej Ziemi nie będzie zła to dlatego, że człowiek w sposób wolny , z pełną świadomością odrzuci zło a wybierze dobro i dobro stanie się jego odziałem
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

LwiPazur
Posty: 323
Rejestracja: 25 lip 2016, 19:24

Post autor: LwiPazur »

Bóg jest wszechmogący, nie ma takiej rzeczy której nie mógłby uczynić, cokolwiek co sobie sam zamierzy może zrobić. Mógł stworzyć świat bez cierpienia jednak w cierpieniu krystalizuje się i pięknieje dusza ludzka, to jest jeden z powodów dlaczego stworzył taki a nie inny świat.
Nie doceniasz Boga pod względem jego możliwości, On może o wiele więcej niż się nam wydaje.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Rzecz w tym, że nie chodzi o to, co Bóg MOŻE tylko czy CHCE takiego świata.
Skoro obiecuje nowy, lepszy świat, to... najwidoczniej nie chce takiego w jakim obecnie żyjemy.
Oszołomstwu mówię NIE!

LwiPazur
Posty: 323
Rejestracja: 25 lip 2016, 19:24

Post autor: LwiPazur »

A kto stworzył taki świat w jakim teraz żyjemy ? Bóg stworzył, oprócz wszechmocy to zna także przyszłość, dla niego wszystko jest wiecznym teraz, to wszystko wydaje się być ukartowane przez Niego od samego początku.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

LwiPazur pisze: to wszystko wydaje się być ukartowane przez Niego od samego początku.
No to obraź się na Boga.
Polecam link:
https://www.jw.org/pl/nauki-biblijne/py ... pie%C5%84/
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

LwiPazur pisze:A kto stworzył taki świat w jakim teraz żyjemy ? Bóg stworzył, oprócz wszechmocy to zna także przyszłość, dla niego wszystko jest wiecznym teraz, to wszystko wydaje się być ukartowane przez Niego od samego początku.
Wszystko co się dzieje na ziemi Bóg dopuszcza, bo człowiek otrzymał wolną wolę wyboru. To człowiek decyduje, co wybiera - czy zło, czy dobro. Poprzez te decyzję człowiek ukazuje swoje wnętrze - swoje dążenia, swoje cele, swoje intencję.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

LwiPazur
Posty: 323
Rejestracja: 25 lip 2016, 19:24

Post autor: LwiPazur »

Człowiek za życia na Ziemi niczego świadomie nie wybiera a to dlatego, że liczy się tylko to jakimi jesteśmy ludźmi w oczach Boga w świetle boskiej sprawiedliwości, a to okazuje się dopiero na sądzie szczegółowym po śmierci cielesnej. Może się komuś wydawać, że czyni źle a w oczach Boga może być to np dobre.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Postacie”