Stwórca- jaki jest?

Osoby opisane w Biblii: Apostoł Paweł, Jan Chrzciciel, Abraham

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Stwórca- jaki jest?

Post autor: Henryk »

Stwórca- jaki jest?

To pytanie pojawia się często. Ostatnio mocno jest forsowany ten problem w „Dyskusjach teologicznych”.
Olbrzymia większość chce Go widzieć jako dobrego dziadka Staszka, co to nie potrafi gniewać się na wnuki i za wszystko głaszcze po główce, ponieważ kocha, wszystko wybacza, nie bacząc co wyrośnie z wnuka…

Prawda jest taka, że jest to zupełnie fałszywy pogląd.
A przynajmniej zupełnie inaczej przedstawia Wszechmocnego Biblia.

Stwórca jest potężną istotą, której należy się cześć i szacunek połączony z bojaźnią.
Ci, którzy nie są posłuszni Jego woli powinni nawet się go bać, ponieważ nie da się z siebie naśmiewać, aby uszło to bez kary!
Ga 6:7 bw "Nie błądźcie, Bóg się nie da z siebie naśmiewać; albowiem co człowiek sieje, to i żąć będzie."
Bóg nie jest jak ziemski Król, choć nawet i on, raz dane słowo musi dotrzymać.
To nie kandydat na prezydenta ze swymi obietnicami, których nigdy nie spełni, tak jak i wszyscy dzisiejsi "wielcy tego świata"..

Czy ktokolwiek miałby szacunek i cześć dla kogoś niedotrzymującego słowa, dla kłamcy?
Do kogoś niezdecydowanego?
Czy ktokolwiek z ludzi zaufał by takiej osobie w każdej sytuacji? -Ja nie!
Czy taka osoba mogłaby być dla mnie Autorytetem? Wykluczone!

Bóg powiedział: „karą za grzech jest śmierć”. Bóg Biblijny, któremu wierzę.
Lb 23:19 br "Bóg nie jest jak człowiek, który kłamie, ani jak syn ludzki, który zmienia zdanie. Czyż On mówi coś, a potem tego nie czyni? Czy On zapowiada coś, a później tego nie wypełnia?"
Taki jest Nasz Stwórca i władca. Czy ktoś w Niego wierzy, czy nie.
Wyrok padł na Adama i nie ma wyjścia.
2Tm 2:13 bp "A choćbyśmy nie dochowali wiary, On pozostaje wierny, bo nie może przeczyć samemu sobie."
Stwórca nie posiada wyłącznie jednego przymiotu- bezgraniczna Miłość do stworzenia.
On jest także Mocą, Mądrością, Sprawiedliwością.
Te wszystkie przymioty są doskonałe i nie mogą ze sobą kolidować.
Właśnie ta Miłość do stworzenia znalazła wyjście z tej beznadziejnej sytuacji- śmierci ludzi bez żadnej nadziei.
Pozwoliła Ona innemu Stworzeniu zadośćuczynić, wyrównać, odkupić Adama.
J 3:16 "Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne."

Jeśli Stwórca domaga się od stworzenia tego co sprawiedliwe, tego, do czego jest ono zobowiązane względem Stwórcy, to rozpoczyna się lament.
„To nie Bóg, to Szatan. Bóg nie może domagać się sprawiedliwości, bo musi wyłącznie kochać.”
„Karanie przez Boga jest niedopuszczalne!”

Niech sobie żądają… :lol:
Ja takiego boga nie znam. Gardził bym takim zmiennym, nie dotrzymującym słowa, nie spełniającym obietnic bogiem. Chorągiewka na wietrze...
Nie wierzyłbym mu ani na jedno słowo, nie darzył szacunkiem, o bojaźni (tej dobrze zrozumiałej)- nie mówiąc!
Nie wierzył bym w zmartwychwstanie, życie wieczne dla posłusznych, na zasadzie sprawiedliwości, wspólnej miłości i poszanowania wszystkich stworzeń.

J 17:25 bt5 "Ojcze sprawiedliwy! Świat Ciebie nie poznał, lecz Ja Ciebie poznałem, i oni poznali, żeś Ty Mnie posłał."
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

BoaDusiciel
Posty: 6938
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

A czego Bóg się domaga ?
Czy domaga się - przykładowo - głoszenia Ewangelii "po domach" ?
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Ty, Henryk, stanąłeś na Bogu Biblii i ok.
Wiedz jednak, że BÓG STWÓRCA, to nie jest tak osoba, ten Jahwe czy Jehowa, jak wolisz.
Te wersety, które przytaczasz są jak najbardziej spoko w odniesieniu do Boga zamkniętego na kartach Księgi zwanej świętą.
Musiałbyś, co uważam na tą chwilę niemożliwością, wyjść poza Księgę, uruchomić serce i umysł. Dopuścić do siebie straszną dla ciebie myśl, że możesz nie mieć racji. Jak ktoś zaczyna swoje wpisy od stwierdzenia
Henryk pisze:zupełnie inaczej przedstawia Wszechmocnego Biblia.
to właściwie już pozamiatane i, jak dla mnie jesteś ignorantem, z którym nie ma o czym gadać w tym temacie.
Dodam tylko, że prawie 20 lat myślałam dokładnie tak, jak ty. Broniłam do upadłego każdego przecinka i każdej kropki w PS. Myliłam się.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Henryk
Stwórca nie posiada wyłącznie jednego przymiotu- bezgraniczna Miłość do stworzenia.
On jest także Mocą, Mądrością, Sprawiedliwością.
Bóg יהוה jest Duchem - Energią, męską Miłością i żeńską Mądrością, z których wszystko powstało i powstaje.

Z tego co pisałeś jesteś w rodzinie, która od trzeciego pokolenia należy do Badaczy Pisma, ale według mojego skromnego rozeznania, Wy w takiego Boga nie wierzycie, zresztą jak całe chrześcijaństwo. Każdy ma wolną wolę daną od Boga, więc ja tylko stwierdzam fakty. Co oznacza Moc, o której piszesz?
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

BoaDusiciel
BoaDusiciel pisze:A czego Bóg się domaga ?
Czy domaga się - przykładowo - głoszenia Ewangelii "po domach" ?
Bóg יהוה chce, aby wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy.

Jezus i apostołowie głosili Ewangelię Chrystusową o obecnym w nas Chrystusie, Duchu Boga יהוה, która obecnie nie jest głoszona z bardzo prostego powodu. Jeśli każdy człowiek ma w sobie obecnego Ducha Boga יהוה, a On jest połączony tzw. złotym sznurem bezpośrednio z samym Bogiem יהוה to nie są nam potrzebni żadni pośrednicy, żadne wyznania i religie.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

BoaDusiciel
Posty: 6938
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Ale człowiek nie rodzi się z wiedzą na temat Boga i Ewangelii.
Tą wiedzę ktoś musi człowiekowi przekazać, w takiej czy innej formie.
Głoszenie "po domach" jest jedną z takich form.
Dlatego pytam czy Bóg domaga się takiej formy głoszenia, czy nie.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

amiko pisze:Jezus i apostołowie głosili Ewangelię Chrystusową o obecnym w nas Chrystusie, Duchu Boga יהוה, która obecnie nie jest głoszona z bardzo prostego powodu. Jeśli każdy człowiek ma w sobie obecnego Ducha Boga יהוה, a On jest połączony tzw. złotym sznurem bezpośrednio z samym Bogiem יהוה to nie są nam potrzebni żadni pośrednicy, żadne wyznania i religie.
To się zgadza także z fizyką kwantową oraz z reinkarnacją, a także z tym, co sprawozdają ludzie będący w innych stanach świadomości. Fragmenty i przesłanki tych prawd mamy tez w Biblii.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wuka pisze: Fragmenty i przesłanki tych prawd mamy tez w Biblii.
Wykaż te "prawdy", skoro tam są.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Henryk pisze:Wykaż te "prawdy", skoro tam są.
Królestwo Boże jest w was
Najpierw szukajcie KB
Jan Chrzciciel jest Eliaszem - reinkarnacja

i wiele, wiele innych

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

Henryk dobry temat otworzyłeś. Bóg jest o wiele lepszy niż człowiek jest wstanie wyobrazić. Jest o wiele bardziej miłosierny, niż człowiek jest wstanie wyobrazić. Jest bardziej łaskawy niż człowiek jest wstanie sobie wyobrazić. Człowiek ocenia według siebie będąc złym. Bóg nie posiada cech złego i nigdy nie kieruję się złem. Nie namawiał by nigdy Izraelitów by przejmowali ziemie sąsiadów. Dał człowiekowi wolę wyboru. To człowiek wybiera, czy pragnie trwać w duchowym Bożym dobru, czy słucha złego i kosztem, cierpieniem drugiego człowieka zdobywa majętności. To oczernianie Boga trwa nadal, bo ludzie nie przyjęli prawdy o Bogu - jakiej świadectwo wydał Syn Boży. Gdybyś czytał Biblię i uwierzył Bogu, to wiedział byś, że Jezus nauczał, że Bóg jest miłością i my na wzór Boga też mamy stawać się miłością. A chyba wiesz, że miłość nikomu nie wyrządza krzywdy. Jeżeli ktoś będzie sadzony, to ten kto odrzuca Boga i wola Bożą i przez to czyni wiele zła. Tego wymaga sprawiedliwość, bo ona jest święta. Zło które nie było by ukarane nie dało by możliwości istnienia dobra. To dobro ma królować a nie zło. Bóg jest tylko i wyłącznie dobry, kochany, miłosierny, litościwy ale i sprawiedliwy.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

wybrana,
Bóg jest po prostu zupełnie INNY , ale nie chce mi się już nic pisać.
Myślę, że jeszcze ciągle bardzo mocno, za mocno, tkwisz przy biblijnych wyobrażeniach.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

wuka pisze:wybrana,
Bóg jest po prostu zupełnie INNY , ale nie chce mi się już nic pisać.
Myślę, że jeszcze ciągle bardzo mocno, za mocno, tkwisz przy biblijnych wyobrażeniach.
A to mnie teraz zadziwiłas. To jaki inny?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

wybrana

[center] Jezus nie uważał za Boga, boga Żydów[/center]
Jezus powiedział do Żydów:

Jan 8...

41 Wy pełnicie czyny ojca waszego». Rzekli do Niego: «Myśmy się nie urodzili z nierządu, jednego mamy Ojca - Boga».42 Rzekł do nich Jezus: «Gdyby Bóg był waszym Ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał. 43 Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie sluchać mojej nauki. 44 Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku byl on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest klamcą i ojcem kłamstwa. 45 A ponieważ Ja mówię prawdę, dlatego Mi nie wierzycie.
46 Kto z was udowodni Mi grzech? Jeżeli prawdę mówię, dlaczego Mi nie wierzycie? 47 Kto jest z Boga, slów Bożych slucha. Wy dlatego nie słuchacie, że z Boga nie jesteście».

Mat. 12,34-35: „Plemie żmijowe! Jakże wy możecie mówić dobrze, skoro źli jesteście?


Z wypowiedzi Jezusa wynika, że nie uważał za Boga יהוה , boga Żydów. Określał go jako:diabła, zabójcę (lub mordercę w zależności od tłumaczenia), kłamcę, ojca kłamstwa. Jezus nie mówił tych oskarżeń pod adresem swojego Ojca, ale pod adresem, ojca Żydów.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

A czemu to do mnie piszesz? Przecież ja przez cały czas o tym pisze, że Bóg jakiego obraz dał nam Syn Boży, nie jest tym na którego powoływali się Izraelici.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

amiko,
Własnie od tego trzeba zacząć. Biblijny Jahwe to Bóstwo Żydów.
Grecy mieli na ten wzór swoje Bóstwa, Rzym - swoje, jakżda inna nacja, naród ... itd.
wybrana pisze:To jaki inny?
To temat na książkę ;-) albo prywatną rozmowę.
Jak tu napisze to zaraz białej gorączki niektórzy dostaną.
Tyle co mogę i chcę zasugerować, a już w jakimś temacie chyba pisałam (trochę za dużo tych tematów się porobiło- o tym samym gadamy w temacie fizyki kwantowej, refleksje o oblubienicy, przekazy duchowej wiedzy, może jeszcze jakiś), że zacząć należy od oddzielenia wyobrażeń jakie mamy o biblijnym Jehowie. Nie można zamknąć Go w kartach nawet najświętszej księgi.
wybrana,
Świat i wszechświat wraz z mnóstwem istnień i istot żywych i żyjących przez Boga/Źródło/Istnienie/Istotę niepojętą dla nikogo.
Miłość jest istotą wszechrzeczy, ale nie jest to taka miłość, jak my pojmujemy naszymi zmysłami. BÓG-MIŁOŚĆ jest to rzeczywistość nadrzędna, bezwarunkowa, prawdziwa, najwazniejsza, która żyje i oddycha w centrum WSZYSTKIEGO co istnieje, istniało czy będzie istnieć.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Postacie”