Stwórca- jaki jest?

Osoby opisane w Biblii: Apostoł Paweł, Jan Chrzciciel, Abraham

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

LwiPazur pisze:Człowiek za życia na Ziemi niczego świadomie nie wybiera a to dlatego, [...]
Ja dla odmiany robię wszystko świadomie.
A że nie zawsze wybory są właściwe- to inna sprawa. :-(
Mylić się to ludzka rzecz.

Ciekawym, jak tłumaczył byś się przed prokuratorem?

LwiPazur
Posty: 323
Rejestracja: 25 lip 2016, 19:24

Post autor: LwiPazur »

Liczy się tylko święta Boska Sprawiedliwość, ludzkie osądy są ułomne.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

LwiPazur pisze:Liczy się tylko święta Boska Sprawiedliwość, ludzkie osądy są ułomne.
Fakt. Nie potrafimy być sprawiedliwymi.
Jednak wiemy co to jest Sprawiedliwość.

Dwa jest dwa. Życie jest życie.
Pięć złotych sprawiedliwym jest u Boga 5 zł + 20%.
A do tego przeproszenie.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

LwiPazur pisze:Człowiek za życia na Ziemi niczego świadomie nie wybiera a to dlatego, że liczy się tylko to jakimi jesteśmy ludźmi w oczach Boga w świetle boskiej sprawiedliwości, a to okazuje się dopiero na sądzie szczegółowym po śmierci cielesnej. Może się komuś wydawać, że czyni źle a w oczach Boga może być to np dobre.
Czyli pozbawiono cię mózgu i świadomości podejmowania decyzji? - jesteś robotem?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

LwiPazur
Posty: 323
Rejestracja: 25 lip 2016, 19:24

Post autor: LwiPazur »

Tu nie chodzi o świadomość podejmowania decyzji, bo nasz na nie wzgląd jest ułomny w porównaniu do Boskie Świętej Sprawiedliwości, łopatologicznie to tłumacząc ja w życiu podejmuje jakąś decyzję dokonuje jakiegoś czynu i ktoś mi mówi, że zrobiłem źle, jednak na sądzie szczegółowym Bóg ukazuje mi ten czyn którego dokonałem na Ziemi jako dobry, i czyn ten jako jeden z wielu przeważą szalę dobrych i złych uczynków na moją korzyść tzn bliższa staje się moja droga do Nieba.
Fakt. Nie potrafimy być sprawiedliwymi.
Jednak wiemy co to jest Sprawiedliwość.
Właśnie sęk w tym, że mało kto wie co to sprawiedliwość, tylko jeden jest sprawiedliwy - Bóg w Niebie.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

LwiPazur pisze:Bóg jest wszechmogący, nie ma takiej rzeczy której nie mógłby uczynić, cokolwiek co sobie sam zamierzy może zrobić. Mógł stworzyć świat bez cierpienia jednak w cierpieniu krystalizuje się i pięknieje dusza ludzka, to jest jeden z powodów dlaczego stworzył taki a nie inny świat.
Nie doceniasz Boga pod względem jego możliwości, On może o wiele więcej niż się nam wydaje.
LwiPazur pisze:A kto stworzył taki świat w jakim teraz żyjemy ? Bóg stworzył, oprócz wszechmocy to zna także przyszłość, dla niego wszystko jest wiecznym teraz, to wszystko wydaje się być ukartowane przez Niego od samego początku.
A co masz na myśli pisząc "świat" ? Słońce z jego układem planetarnym ? Co tutaj jest nie tak ?
Ziemie i jej przyrodę [świat minerałów , roślin , zwierząt , człowieka ]? Co tutaj jest nie tak ?
Przyrodę tego świata i prawa nią rządzące? Co tutaj jest nie tak?
Są też światy widzialne [inne niż te, które znamy]i niewidzialne i stworzenia je zamieszkujące . Co z tymi światami jest nie tak ?
Świat bez cierpienia byłby wtedy gdyby na tym świecie nie było człowieka , tylko wtedy , bo to człowiek człowiekowi
[ nie tylko człowiekowi, ale i zwierzętom a w ogólnym sensie przyrodzie] zadaje cierpienia .

Bóg zna przyszłość i doskonale wie jak to się wszystko skończy i właśnie dlatego rzuca [posyła] Prawdę na Ziemie i stwarza człowieka [i właśnie dlatego jest taki spokojny- jakby Go nie było]
Trzeba mieć wiarę w dobro, które jest w człowieku , a jeżeli nie wiarę w dobro, które jest w człowieku, to w jego zdrowy rozsądek .

Doceniam i moc i możliwości i mądrość Boga bardziej niż Ci się wydaje
Wyobraź sobie Maga, który jest tak wszechmogący, że nie ma takiej rzeczy, której nie mógłby uczynić przy pomocy słowa [wypowiada słowo i staje się].
A teraz wyobraź sobie niepojętą Mądrość, która z tzw. "Jaja Adama"[Wielki Wybuch] wyprowadza cały Kosmos
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wszechświat
A wracając na Ziemię , ta sama Mądrość, z LUCA wyprowadza wszystkie organizmy żywe .
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ostatni_u ... ny_przodek
Bóg jest własnie takim Magiem o niepojętej Mądrości .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

LwiPazur pisze:Tu nie chodzi o świadomość podejmowania decyzji, bo nasz na nie wzgląd jest ułomny w porównaniu do Boskie Świętej Sprawiedliwości, łopatologicznie to tłumacząc ja w życiu podejmuje jakąś decyzję dokonuje jakiegoś czynu i ktoś mi mówi, że zrobiłem źle, jednak na sądzie szczegółowym Bóg ukazuje mi ten czyn którego dokonałem na Ziemi jako dobry, i czyn ten jako jeden z wielu przeważą szalę dobrych i złych uczynków na moją korzyść tzn bliższa staje się moja droga do Nieba.
Myślę, że największe znaczenie ma cel naszego działania. Wybory są trudne, ale czy chcemy czynić dobrze? Choć okaże się, że jednak nie zawsze dokonaliśmy dobrego wyboru, ale najważniejsze są nasze dobre intencję. Najważniejsze, czy swoim wyborem nie zaplanowaliśmy, by świadomie kogoś skrzywdzić i jeszcze czuć radość i satysfakcję z wyrządzonej krzywdy. Egoizm i pycha nie pomagają dobrym wyborom. A tym bardziej złość i gniew oraz nienawiść do ludzi.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

LwiPazur
Posty: 323
Rejestracja: 25 lip 2016, 19:24

Post autor: LwiPazur »

Wierzymy w Boga niejako z przymusu, bo nie ma innego który dawałby nam jakiś wybór, istnieje tylko jeden Bóg który stworzył taki a nie inny świat, owszem zgadzam się wszystko prawda świat jest potrafi być piękny a gdy się idzie z Bogiem to wtedy już w ogóle jest pięknie, tylko niestety świat ten został obarczony możliwością cierpienia czasami nawet do granic wytrzymałości i człowiek został niejako wrzucony w wir tego świata, po prostu rodzimy się i to na co napotykamy czasami jest totalnie niezależne od nas. Tutaj właśnie jest odpowiedzialność za to wszystko Stwórcy.
Bóg jest własnie takim Magiem o niepojętej Mądrości .
No dokładnie, dlatego człowiek ze swoim mózgiem którego nawet nie wykorzystuje w pełni błądzi i ma prawo domagać się odpowiedz na wiele pytań.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Na pewno nie w pełni błądzi i na pewno nie domaga się odpowiedzi , tylko sam zadaje pytania i sam szuka na nie odpowiedzi .
Dzięki temu, mądrość ludzka wzrasta z pokolenia na pokolenie
Jak można wierzyć w Boga niejako z przymusu ??
Ani do miłości ani do wiary nikogo nie można zmusić .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

LwiPazur pisze:Wierzymy w Boga niejako z przymusu, bo nie ma innego który dawałby nam jakiś wybór, istnieje tylko jeden Bóg który stworzył taki a nie inny świat, owszem zgadzam się wszystko prawda świat jest potrafi być piękny a gdy się idzie z Bogiem to wtedy już w ogóle jest pięknie, tylko niestety świat ten został obarczony możliwością cierpienia czasami nawet do granic wytrzymałości
Kto czyni zło na ziemi?
Człowiek, czy Bóg?
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

LwiPazur
LwiPazur pisze:Wierzymy w Boga niejako z przymusu, bo nie ma innego który dawałby nam jakiś wybór, istnieje tylko jeden Bóg który stworzył taki a nie inny świat, owszem zgadzam się wszystko prawda świat jest potrafi być piękny a gdy się idzie z Bogiem to wtedy już w ogóle jest pięknie, tylko niestety świat ten został obarczony możliwością cierpienia czasami nawet do granic wytrzymałości i człowiek został niejako wrzucony w wir tego świata, po prostu rodzimy się i to na co napotykamy czasami jest totalnie niezależne od nas. Tutaj właśnie jest odpowiedzialność za to wszystko Stwórcy.
Bóg jest własnie takim Magiem o niepojętej Mądrości .
No dokładnie, dlatego człowiek ze swoim mózgiem którego nawet nie wykorzystuje w pełni błądzi i ma prawo domagać się odpowiedz na wiele pytań.
Stwórcą z dużej litery jest Bóg יהוה, ale nie ten ze ST, który podawał się za Boga יהוה.

Świat, w którym żyjemy stworzył inny stwórca. Cierpienia zgotowały nam gadzie istoty, które uczyniły z ludzi niewolników i chcą nas zniszczyć. To one robiły na nas eksperymenty. Zmniejszyły nam 12 nitek DNA do 2, skróciły czas życia na Ziemi z 800-1000 lat do obecnego wieku, dały nam gadzi móżdżek, itd. Są one podczepione do 70% ludzi. W fizycznych ciałach mieszka ich 50%. Na zewnątrz są ludźmi z wyglądu, a w rzeczywistości są istotami gadzimi. Nie mają miłości, bo nie mają w sobie Ducha Bożego, którego my mamy i który nas ożywia Bożą Energią. Z tego powodu te istoty żyją dzięki energii, którą kradną od ludzi i innych istot.
Ludzie korzystają głównie ze swojego gadziego móżdżku jako Ego, a ta Boska część naszego wyższego mózgu pozostaje nieczynna.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

LwiPazur
Posty: 323
Rejestracja: 25 lip 2016, 19:24

Post autor: LwiPazur »

Stwórcą z dużej litery jest Bóg יהוה, ale nie ten ze ST, który podawał się za Boga יהוה.
Bóg ze Starego Testamentu to ten sam Bóg, Bóg się nie zmienia cały czas ma taką samą istotę. Bo nie pasuje pod obraz Boga Miłości to już nie ten sam Bóg ? Bo zapewne o to chodzi, gdyby Starotestamentowy Bóg nie przejawiał gniewu, nie karał ludzi to pewnie już mówiono by, że to ten sam Bóg ale jak był taki jak to jest opisane w Starym Testamencie i nie pasuje to do obrazu Boga Miłości to najlepiej powiedzieć, że to nie był ten sam Bóg.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

LwiPazur pisze:
Stwórcą z dużej litery jest Bóg יהוה, ale nie ten ze ST, który podawał się za Boga יהוה.
Bóg ze Starego Testamentu to ten sam Bóg, Bóg się nie zmienia cały czas ma taką samą istotę. Bo nie pasuje pod obraz Boga Miłości to już nie ten sam Bóg ? Bo zapewne o to chodzi, gdyby Starotestamentowy Bóg nie przejawiał gniewu, nie karał ludzi to pewnie już mówiono by, że to ten sam Bóg ale jak był taki jak to jest opisane w Starym Testamencie i nie pasuje to do obrazu Boga Miłości to najlepiej powiedzieć, że to nie był ten sam Bóg.
O Bogu יהוה napisałem temat: Bóg - Stwórca jako Najwyższy Duch - Ruach - Energia

http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... ht=#468956
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

amiko-napisał.
apisałO Bogu יהוה nem temat: Bóg - Stwórca jako Najwyższy Duch - Ruach - Energia
Napisałeś.
Bóg Stwórca-Energia.
Czy możesz odpowiedzieć na pytanie.
Jak Stwórca i czy Stwórca może równocześnie być stworzeniem.?
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

chryzolit pisze:amiko-napisał.
apisałO Bogu יהוה nem temat: Bóg - Stwórca jako Najwyższy Duch - Ruach - Energia
Napisałeś.
Bóg Stwórca-Energia.
Czy możesz odpowiedzieć na pytanie.
Jak Stwórca i czy Stwórca może równocześnie być stworzeniem.?
Pozdrawiam.
Bóg się nie zmienia.
My jako dzieci Boże jesteśmy stworzeniami, które mają w sobie Ducha Bożego, część Boga. Istnieją też inne istoty, jak np gadzie, które jako sztucznie stworzone nie mają w sobie Ducha Bożego. Z tego powodu nas zniewoliły, aby okradać nas z energii koniecznej do ich istnienia i robią wszystko, aby ludzie nie poznali prawdy o sobie i o Bogu. Chcą nas zniszczyć i sami żyć na Ziemi. Ostatnio dużo pisałem o gadzim móżku, który wszyscy mamy. W Raju takimi nie byliśmy jak obecnie.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Postacie”