Korneliusz

Osoby opisane w Biblii: Apostoł Paweł, Jan Chrzciciel, Abraham

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Korneliusz

Post autor: Krystian »

Jak wiemy setnik Korneliusz przyjął chrzest z w imię Pana Jezusa.
Dalej Biblia nic o nim nie pisze.
Jak sądzicie, czy nadal służył w armii rzymskiej?
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Korneliusz

Post autor: wuka »

A ty po przyjęciu chrztu wystapiłeś z policji?

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Korneliusz

Post autor: Henryk »

Krystian pisze:
08 sie 2020, 14:34
Jak sądzicie, czy nadal służył w armii rzymskiej?
No to dałeś trudne pytanie… :-(
Nasze „sądzenie” w tym temacie nic nie da, ponieważ nie wiemy jak zachował się Korneliusz po otrzymaniu ducha świętego.

Jan Chrzciciel- ostatni prorok starego testamentu, którego obowiązywało zupełnie inne prawo niż wyznawców Jezusa- radził:
Łk 3:14 dos "Pytali go też żołnierze: A co my mamy czynić? Odpowiedział im: Na nikim niczego nie wymuszajcie i nie składajcie fałszywych donosów, lecz poprzestawajcie na swoim żołdzie."
W Zakonie dozwolone było zabicie wroga w celu obrony, czy ratowania życia.
Obowiązywało tam: „życie za życie”.

Apostoł Jezusa mówił:
1Kor 7:17-22 br "Zresztą niech każdy postępuje tak, jak mu Pan wyznaczył, zgodnie z tym, do czego Bóg go powołał. Ja tak właśnie nauczałem we wszystkich Kościołach. (18) Jeśli ktoś został powołany jako obrzezany, niech nie pozbywa się znaku obrzezania; jeśli zaś ktoś został powołany jako nie obrzezany, niech się nie poddaje obrzezaniu. (19) Niczym jest zarówno obrzezanie, jak i nieobrzezanie, a ważne jest tylko zachowywanie przykazań Bożych. (20) Każdy przeto niech pozostanie w takim stanie, w jakim został powołany. (21) Zostałeś powołany jako niewolnik? Nie martw się! Owszem, nawet jeśli możesz stać się wolnym, raczej skorzystaj [z tego niewolnictwa]. (22) Albowiem ten, kto został powołany w Panu jako niewolnik, jest wyzwoleńcem Pana. Podobnie i ten, kto został powołany jako wolny, staje się niewolnikiem Chrystusa."

Reszta należy do naszego sumienia.
Jednak będąc już „niewolnikiem Jezusa”, nie używał bym (czy też sprzedawał) czegoś, co służy odbieraniu życia innym, lub choćby szkodzeniu.
Niekoniecznie musi to być karabin, czołg, mina przeciwpiechotna.
Będzie to też narkotyk, zatruta (czy nawet „tylko” nieświeża) żywność, zanieczyszczanie środowiska, wadliwy towar, obmowa, kłamstwo…

Najważniejsze: "Najmilsi, jeśli sumienie nic nam nie wyrzuca, to możemy mieć pełną ufność w Bogu." 1J 3:21 br

Nikt za innego nie weźmie odpowiedzialności- każdy sam odpowiada za siebie.
Rz 14:12 br "Tak więc każdy z nas za siebie samego będzie odpowiadał przed Bogiem."
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Korneliusz

Post autor: nike »

Podobnie myślę jak Heniek, gdzie on miał iść do pracy? Mógł jednak starać się być uczciwym w tej pracy.
Nie wiem czy Mateusz zmienił pracę, był przecież celnikiem jak został powołany przez Jezusa, na pewno jednak zrobił się bardziej sprawiedliwy dla ludzi.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Korneliusz

Post autor: Krystian »

wuka pisze:
08 sie 2020, 15:05
A ty po przyjęciu chrztu wystapiłeś z policji?
Z Tobą mi się nawet nie chce rozmawiać
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Korneliusz

Post autor: Krystian »

Henryk i nike, myślę jak wy.
Zależy to od sumienia danej osoby
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Korneliusz

Post autor: BoaDusiciel »

Szef tego Korneliusza na pewno był zachwycony.
Poklepał go po ramieniu i powiedział: OK, Korni, co prawda armia ma obowiązek czcić cesarza, ale ty możesz czcić Jezusa, nie ma problemu ;-)
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Korneliusz

Post autor: Krystian »

BOA to jest trudne pytane, jak zauważył Henryk.
Z jednej strony mamy być podporządkowani władzom zwierzchnim.
Z drugiej strony Bogu.
Ja myślę,że Korneliusz wystąpił z armii rzymskiej, aby głosić ewangelię Pana Jezusz
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Korneliusz

Post autor: Krystian »

Krystian pisze:
08 sie 2020, 18:05
BOA to jest trudne pytane, jak zauważył Henryk.
Z jednej strony mamy być podporządkowani władzom zwierzchnim.
Z drugiej strony Bogu.
Ja myślę,że Korneliusz wystąpił z armii rzymskiej, aby głosić ewangelię Pana Jezusa
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Korneliusz

Post autor: wuka »

Krystian pisze:
08 sie 2020, 16:18
wuka pisze:
08 sie 2020, 15:05
A ty po przyjęciu chrztu wystapiłeś z policji?
Z Tobą mi się nawet nie chce rozmawiać
To dlaczego siedzisz w moich tematach i od schiz mnie wyzywasz?

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Korneliusz

Post autor: BoaDusiciel »

Krystian pisze:
08 sie 2020, 18:05

Ja myślę,że Korneliusz wystąpił z armii rzymskiej, aby głosić ewangelię Pana Jezusz
Byłoby to możliwe jeżeli odsłużył już 16 lat i był w wieku zaawansowanym, czyli koło 50-tki.
W przeciwnym razie groziła mu śmierć za naruszenie regulaminu.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Korneliusz

Post autor: Krystian »

wuka pisze:
08 sie 2020, 18:10
Krystian pisze:
08 sie 2020, 16:18
wuka pisze:
08 sie 2020, 15:05
A ty po przyjęciu chrztu wystapiłeś z policji?
Z Tobą mi się nawet nie chce rozmawiać
To dlaczego siedzisz w moich tematach i od schiz mnie wyzywasz?
to jest mój temat
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Korneliusz

Post autor: Krystian »

BoaDusiciel pisze:
08 sie 2020, 18:23
Krystian pisze:
08 sie 2020, 18:05

Ja myślę,że Korneliusz wystąpił z armii rzymskiej, aby głosić ewangelię Pana Jezusz
Byłoby to możliwe jeżeli odsłużył już 16 lat i był w wieku zaawansowanym, czyli koło 50-tki.
W przeciwnym razie groziła mu śmierć za naruszenie regulaminu.
Wiem Boa, ale mógł wystąpić i zginąć na arenie rzymskiej jak wielu Chrystian
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Korneliusz

Post autor: wuka »

Krystian pisze:
08 sie 2020, 18:57
wuka pisze:
08 sie 2020, 18:10
Krystian pisze:
08 sie 2020, 16:18


Z Tobą mi się nawet nie chce rozmawiać
To dlaczego siedzisz w moich tematach i od schiz mnie wyzywasz?
to jest mój temat
Czyli zakładasz temat, a z góry wiesz, że każdy kto się wypowie nie po twojej myśli będzie wyzwiskami obrzucony :aaa: Prowokator. Tak, widze teraz, że ty założyłeś temat. Możesz wobec tego usunąć moje wszystkie posty z niego. A ciebie wrzucam do wrogów.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Korneliusz

Post autor: Krystian »

wuka pisze:
08 sie 2020, 19:07
Krystian pisze:
08 sie 2020, 18:57
wuka pisze:
08 sie 2020, 18:10

To dlaczego siedzisz w moich tematach i od schiz mnie wyzywasz?
to jest mój temat
Czyli zakładasz temat, a z góry wiesz, że każdy kto się wypowie nie po twojej myśli będzie wyzwiskami obrzucony :aaa: Prowokator. Tak, widze teraz, że ty założyłeś temat. Możesz wobec tego usunąć moje wszystkie posty z niego. A ciebie wrzucam do wrogów.
Masz jakąś schizę, ale to twój problem.

Krystianie, myślę, że jednak Ty będziesz miał problem, jeśli będziesz reagował w ten sposób !
Co to za odzywka "masz jakąś schizę" !!! :evil:
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Postacie”