Czy Maria matka Jezusa to tradycyjna Maryja ?

Osoby opisane w Biblii: Apostoł Paweł, Jan Chrzciciel, Abraham

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Czy Maria matka Jezusa to tradycyjna Maryja ?

Post autor: wuka »

wybrana
Władcą tego świata jest szatan, bo większość dusz jest w jego władaniu
Dorawdy, trudno za tobą nadążyć. I za szatanem/Szatanem w twoich wypowiedziach. W każdym temacie ta postać/energia/człowiek itp. ewoluuje z szybkością rakiety.
Dobrą książką w temacie szatana jest "Piekło" Alana E.Bernsteina
Polecam.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Czy Maria matka Jezusa to tradycyjna Maryja ?

Post autor: wybrana »

[*]
wuka pisze:
24 wrz 2020, 11:18
wybrana
Władcą tego świata jest szatan, bo większość dusz jest w jego władaniu
Dorawdy, trudno za tobą nadążyć. I za szatanem/Szatanem w twoich wypowiedziach. W każdym temacie ta postać/energia/człowiek itp. ewoluuje z szybkością rakiety.
Dobrą książką w temacie szatana jest "Piekło" Alana E.Bernsteina
Polecam.
A możesz w skrócie powiedzieć jakie jest motto treści tej książki. Według autora - istnieje władza szatana na ziemi? - piekło jest realne?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Czy Maria matka Jezusa to tradycyjna Maryja ?

Post autor: wuka »

wybrana pisze:
24 wrz 2020, 11:58
[*]
wuka pisze:
24 wrz 2020, 11:18
wybrana
Władcą tego świata jest szatan, bo większość dusz jest w jego władaniu
Dorawdy, trudno za tobą nadążyć. I za szatanem/Szatanem w twoich wypowiedziach. W każdym temacie ta postać/energia/człowiek itp. ewoluuje z szybkością rakiety.
Dobrą książką w temacie szatana jest "Piekło" Alana E.Bernsteina
Polecam.
A możesz w skrócie powiedzieć jakie jest motto treści tej książki. Według autora - istnieje władza szatana na ziemi? - piekło jest realne?
Jak skrócić 400 stron?
Autor rzetelnie analizuje źródła pisane od czasów Babilonu i Egiptu, poprzez czas Grecji i Rzymu. Osobny rozdział poświęca starożytnemu judaizmowi i ich pojmowaniu życia pośmiertnego.
Następnie analizuje sprawę piekła w NT ze szczególnym uwzględnieniem wczesnego chrześcijaństwa.
Nie da się odpowiedzieć jednym słowem na twoje pytanie:"istnieje władza szatana na ziemi?"
Sama widzisz, że twoje pojmowanie i pisanie w tym temacie jest z postu na post inne.
Dajesz skrajnie różne informacje, których nijak nie da się z sobą połączyć czy pogodzić. Zastanów się, co już pisałaś o szattanie. Ja jestem zbulwersowana na przykład twoim wpisem, że człowiek to szatan. Wypytywałaś mnie czy wierzę w osobę Szatana, a zaraz potem piszesz, że to energia, moc. Potem, że ludzie są szatanami, jeszcze potem, że jest on władcą umysłów itd.itd.
Prosze cię, abyś jednak przemyślała swoje wpisy w tym temacie, bo taka szamotanina wychodzi.
Dlatego proponuję rzetelnie opracowaną książkę po przeczytaniu której można jakieś wnioski dla siebie wyciągnąć.
Szatan, piekło to w różnych czasach różnie pojmowane sprawy. Wiążą się one z wiarą ludzi w życie po śmierci, w działalnością kapłanów różnych religii, z wykładnią drogi jaką przechodzi człowiek/dusza w zaświatach i tak dalej.
To naprawdę arcyciekawy temat i wspaniała książka.
Cały tytuł i podtytuł brzmi:"Jak powstało PIEKŁO śmierć i zadośćuczynienie w świecie starożytnym oraz początkach chrześcijaństwa".

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Czy Maria matka Jezusa to tradycyjna Maryja ?

Post autor: wybrana »

Szatan to duchowy byt, który na ziemi działa przez bytowanie w materi. Może wcielić się w człowieka, bądź w inną materię. Działa poprzez przejęcie w swoją władzę duszę człowieka. Zły duch - energia wchłania się w duszę człowieka. Jednak człowiek musi dać mu przyzwolenie. W człowieku następuje walka dwóch emanacji - dobrego ducha, lub złego ducha. Gdy dobry duch przeważa, to człowiek chodzi w świetle. Gdy zły duch przeważa, to człowiek chodzi w ciemności. Ta walka duchowa trwa do śmierci ciała. Trzeba, by człowiek chodził w świetle - w Duchu Chrystusowym i stał się istotą, która zrywa węzły ciemności. My rodzimy się w ciemności, bo ona - ta energia opanowała ziemię. Dlatego modlimy się - i wybaw nas od złego.
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2020, 15:43 przez wybrana, łącznie zmieniany 1 raz.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Czy Maria matka Jezusa to tradycyjna Maryja ?

Post autor: wuka »

wybrana pisze:
24 wrz 2020, 13:13
Szatan to duchowy byt, który na ziemi działa przez bytowanie w materi. Może wcielić się w człowieka, bądź w inną materię. Działa poprzez przejęcie w swoją władzę duszę człowieka. Zły duch - energia wchłania się w duszę człowieka. Jednak człowiek musi dać mu przyzwolenie. W człowieku następuje walka dwóch emanacji - dobrego ducha, lub złego ducha. Gdy dobry duch przeważa, to człowiek chodzi w świetle. Gdy zły duch przeważa, to człowiek chodzi w ciemności. Ta walka duchowa trwa do śmierci ciała. Trzeba, by człowiek chodził w świetle - w Duchu Chrystusowym i stał się istotą, która zrywa węzy ciemności. My rodzimy się w ciemności, bo ona - ta energia opanowała ziemię. Dlatego modlimy się - i wybaw nas od złego.
Nie ma w tych poglądach ani jednego słowa prawdy.
Mylisz pojęcia.
Trudno.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Czy Maria matka Jezusa to tradycyjna Maryja ?

Post autor: wybrana »

Wuka, to napisz w końcu jaka jest Twoja prawda. Może mnie czegoś nowego nauczysz.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Czy Maria matka Jezusa to tradycyjna Maryja ?

Post autor: wybrana »

wybrana pisze:
24 wrz 2020, 13:33
Wuka, to napisz w końcu jaka jest Twoja prawda. Może mnie czegoś nowego nauczysz.
Wuka, to jak będzie - dowiem się od ciebie prawdy?

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Czy Maria matka Jezusa to tradycyjna Maryja ?

Post autor: wuka »

wybrana pisze:
24 wrz 2020, 15:31
wybrana pisze:
24 wrz 2020, 13:33
Wuka, to napisz w końcu jaka jest Twoja prawda. Może mnie czegoś nowego nauczysz.
Wuka, to jak będzie - dowiem się od ciebie prawdy?
Chwilkę. Przepraszam, że musiałam pojechać do miasta i kilka spraw ogarnąć. Nie wzięłam laptopa z sobą i dopiero teraz widzę twój wpis. :roll: :s_oczko: Złapię oddech i napiszę, co mi na wątrobie w tej kwestii leży ;-)

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Czy Maria matka Jezusa to tradycyjna Maryja ?

Post autor: wuka »

wybrana
Moja wiedza w temacie diabolicznym jest niewielka, ale co wiem, to napiszę.
Przede wszystkim uważam, że mylisz tu postać Szatana z demonami.
Szatan nie może się wcielić w człowieka, jak to napisałaś w swoim powyższym wpisie.
Biblijnie przyjmując, Szatan to Anioł, Syn Boży, który miał odmienne zdanie na życie niż Tata. Założył partię swoich zwolenników :mrgreen: i chciał rządzić po swojemu. Te wydarzenia, mityczne, jak sądzę odzwierciedlają sytuację z pradawnych dziejów świata.
Byłoby dość dziwne, gdyby kochający Ojciec zesłał na Planetę Ziemię, gdzie ponoć osobiście stworzył sobie ludzi i nawet dał im swoją cząstkę, takiego złego synalka.
Ta sytuacja jest warta przemyślenia i zastanowienia, a wnioski pozostawiam każdemu wyciągac na własną rękę.
Tak więc sądze, że Szatan, jako Syn przeklęty, wyrzucony i ukarany jest bytem działającym w sferach duchowych, ale ma możliwość personifikacji.
Pamiętać należy, że światów jest pełno.
W każdym z nich chodzi o energię. Pobieranie mocy, energii jest niezbędne do życia (każdego). Kwestia w przypadku człowieka jest taka, czemu w realnym i codziennym życiu poświęcamy uwagę, jakie myśli, emocje, czyny, wybory są naszą dominującą cechą.
Jeśli dobre, miłosierne, spokojne, pełne miłości to zasilamy swoje życie pozytywnie, dobre byty są blisko nas i wspierają w razie potrzeby.
Jeśli postępujemy źle, do czego mamy prawo, zanieczyszczamy swoją energię, osłabiamy swoje ciała i wtedy jesteśmy podatni na dopuszczenie do siebie, w swoje okolice, w bliskość swoich ciał astralnych, mentalnych bytów niedobrych, które żywią się energią naszą.
Sprawa z demonami jest jeszcze inna i nie należy mieszać tego z szatanem. Demony to najczęściej duchy/dusze osób zmarłych, które nie chcą lub nie mogą opuścić strefy przynależnej do Ziemi. One też potrzebują i chcą energii do swojego życia, złudnego życia i wtedy szukają ciała. Ciała człowieka podatnego na zło albo "wkręconego" w złe czyny, mającego złe wibracje. Demon może przyczepić się do takiego człowieka, jak pijawka.
Należy, w celu pozbycia się go, oczyścić gruntownie swoje ciało na wszystkich poziomach, pozbyć się węzłów energetycznych, zmienić życie , myślenie, intencje...
Nie wiem, co jeszcze mam dodać.
Absolutnie nie zgadzam się z twoim przekazem, że szatan wciela się w człowieka.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Czy Maria matka Jezusa to tradycyjna Maryja ?

Post autor: wybrana »

Wuka - dziękuję za odpowiedź. Tylko napisz mi jaka jest różnica między twoją odpowiedzią a moją? Demony - to słudzy szatana, to dusze ludzkie, które szatan przesyła na ziemię. Reprezentują one moc szatana. O szatanie napisałaś tak jak ja. Więc czemu się z moją wypowiedzią nie zgadzasz?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Czy Maria matka Jezusa to tradycyjna Maryja ?

Post autor: wuka »

Demony nie są żadnymi sługami szatana. To duchy, które mogą faktycznie łączyć się w "stada" i atakować.
Różnica jest taka, że ty uznajesz wcielenie szatana w człowieka. Innym razem pisałaś, że szatan jest osobą, która żyje na ziemi. Jeszcze kiedy indziej, że to moc, która zasiedla umysł ludzi czy coś podobnego.
Ja tak nie myślę.
To są inne światy. Budowa kwantowa, energetyczna Wszechświatów jest tu bardzo pomocna. Doskonale tłumaczy, jak to wszystko funkcjonuje wokół nas, ale jest dla nas niewidoczne/niewidzialne z powodu naszej gęstości/gęstości naszego ciała.
Poza tym piszesz, że ta szatańska energia opanowała ziemię - no nie. Ziemia jest dana ludziom. Tu są wysyłane dusze, które zbierają doświadczenia, informacje potrzebne do dalszego rozwoju światów. Faktem jest, że sporo bytów, dobrych i złych obserwuje ludzkość i działania. Niektóre z tych bytów są nam przychylne inne wręcz przeciwnie, a niektóre obojętne. One też mają soje "ziemie" i swoje zadania do wypelnienia.
Złe byty należy "rozbrajać" mentalnie i odsyłać do ich źródła.
Naszym Źródłem jest Stwórca Wszechrzeczy. Nie jest to dziadzio z brodą, w sandałach i z laską...Nie jest to też Jahwe.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Postacie”