Bohaterowie Wiary William Tyndale ....

Osoby opisane w Biblii: Apostoł Paweł, Jan Chrzciciel, Abraham

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Bohaterowie Wiary William Tyndale ....

Post autor: tom68 »

Bohaterowie Wiary William Tyndale ....
Dokładnie 484 lata temu William Tyndale został zabity za to, że przetłumaczył Biblię.
6 października 1536, William Tyndale został najpierw uduszony, a następnie spalony na stosie za zbrodnię polegającą na przetłumaczeniu Biblii na język angielski.
Dziś wielu ludzi traktuje dostęp do Biblii w języku ojczystym bardzo lekko, a nawet lekceważąco. Kiedyś ludzie umierali za to.
Pamiętaj o tym, kiedy narzekasz, jak kiepsko coś zostało przetłumaczone w przekładzie, za którym nie przepadasz.
Bohaterowie Wiary wyd Znaki Czasu - https://youtu.be/TKmB1nkIA3U
tom68

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Bohaterowie Wiary William Tyndale ....

Post autor: Krystian »

tom68 pisze:
06 paź 2020, 17:24
Bohaterowie Wiary William Tyndale ....
Dokładnie 484 lata temu William Tyndale został zabity za to, że przetłumaczył Biblię.
6 października 1536, William Tyndale został najpierw uduszony, a następnie spalony na stosie za zbrodnię polegającą na przetłumaczeniu Biblii na język angielski.
Dziś wielu ludzi traktuje dostęp do Biblii w języku ojczystym bardzo lekko, a nawet lekceważąco. Kiedyś ludzie umierali za to.
Pamiętaj o tym, kiedy narzekasz, jak kiepsko coś zostało przetłumaczone w przekładzie, za którym nie przepadasz.
Bohaterowie Wiary wyd Znaki Czasu - https://youtu.be/TKmB1nkIA3U
On był bohaterem wiary.
Bóg się nim posłużył, aby Jego Słowo dotarło jak do największej liczby odbiorców.
Natomiast KrK, ROBIŁ WSZYSTKO ABY PARAFIANIE BIBLII NIE CZYTALI
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Bohaterowie Wiary William Tyndale ....

Post autor: Krystian »

tom68 pisze:
06 paź 2020, 17:24
Bohaterowie Wiary William Tyndale ....
Dokładnie 484 lata temu William Tyndale został zabity za to, że przetłumaczył Biblię.
6 października 1536, William Tyndale został najpierw uduszony, a następnie spalony na stosie za zbrodnię polegającą na przetłumaczeniu Biblii na język angielski.
To bardzo smutne :-(
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Bohaterowie Wiary William Tyndale ....

Post autor: Bobo »

Tutaj dobry film o Williamie Tyndal:
https://www.jw.org/pl/biblioteka/materi ... 51_1_VIDEO
Oszołomstwu mówię NIE!

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Bohaterowie Wiary William Tyndale ....

Post autor: nike »

Dlaczego tak bardzo rzymski kościół i nie tylko rzymski bał się BIBLII?
Dlaczego palono ludzi za drukowanie i tłumaczenie BIBLII?
Kto w tamtych czasach był pędzony duchem PAŃSKIM ?
A kto SZATA ŃSKIM?
A co z dzisiejszymi "pseudo" mądrymi, którzy, zaprzeczają prawdziwości BIBLII?
Jedni .....widziałem ojca i matkę swoją, a ja byłam królową Egiptu, ja byłem Carem ,a ja szczurem, ja niewolnikiem, itd. itd.
A ja NIKE URODZIŁAM SIĘ RAZ, DOŻYŁAM PIĘKNEJ STAROŚCI I JAK UMRĘ TO BÓG MNIE OBUDZI KIEDY ROZPOCZNIE SIĘ Z MARTWYCH WZBUDZENIE DO ŻYCIA WIECZNEGO.
To jest największa moja radość.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Bohaterowie Wiary William Tyndale ....

Post autor: wuka »

JAK UMRĘ TO BÓG MNIE OBUDZI KIEDY ROZPOCZNIE SIĘ Z MARTWYCH WZBUDZENIE DO ŻYCIA WIECZNEGO.
Obyś się nie zdziwiła :xhehe:

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Bohaterowie Wiary William Tyndale ....

Post autor: Henryk »

wuka pisze:
10 paź 2020, 13:50
Obyś się nie zdziwiła :xhehe:
Oby Twoja reinkarnacja nie objawiła się się... postacią myszy. :aaa: :xdiabel:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Bohaterowie Wiary William Tyndale ....

Post autor: wuka »

Henryk pisze:
10 paź 2020, 20:00
wuka pisze:
10 paź 2020, 13:50
Obyś się nie zdziwiła :xhehe:
Oby Twoja reinkarnacja nie objawiła się się... postacią myszy. :aaa: :xdiabel:
Nie załapałeś :roll: No to powoli. Nie o reinkarnacji mowa - to raz (wyniaka z tego, że jak już gdzieś i kiedyś łatę mi przypiąłeś w swojej głowie, to nijak nie umiesz pomyśleć inaczej :roll: ).
A dwa: chodzi o ciągłość życia. Nie ma spania. Jest życie, ciągłe, świadome, dalsze...(wątpię, czy jesteś w stanie zrozumieć, ale prawdziwie dramatyczne jest to, że nawet nie poszukasz rzetelnych źródeł informacji).
Ty też na drzemkę się nie nastawiaj :-)
A co do :xdiabel: :xdiabel: , pamiętaj, że nie przyjmuję i zostawiam dla dawcy. Miłego obcowania z swoim :xdiabel: :xdiabel:

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Bohaterowie Wiary William Tyndale ....

Post autor: Krystian »

Wuka
Ciebie nikt, nie zrozumie znając Pismo Święte
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Re: Bohaterowie Wiary William Tyndale ....

Post autor: tom68 »

tom68

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Bohaterowie Wiary William Tyndale ....

Post autor: Krystian »

Bobo pisze:
10 paź 2020, 11:25
Tutaj dobry film o Williamie Tyndal:
https://www.jw.org/pl/biblioteka/materi ... 51_1_VIDEO
Świetny film Bobo zapodałeś :-)
Szczególnie mnie urzekło, stwierdzenie, wyznawcy Chrystianizmu
Coś pięknego.
a na tym forum nie rozumie się pojęcia chrześcijanin, a Chrystianin :cry:
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Postacie”