Jezus - Mistrz i Przewodnik

Osoby opisane w Biblii: Apostoł Paweł, Jan Chrzciciel, Abraham

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: wuka »

RM pisze:
01 kwie 2021, 13:17
Czy buddyzm należy uznać za prawdziwą wiarę? Ja tak nie uważam, ale też każdy dokonuje takich wyborów, jak mu się podobają, czy też odpowiadają.
Wuka, pisząc powyższe, kierowałaś się najprostszym mechanizmem dualistycznego myślenia, które funkcjonuje powszechnie w naszej cywilizacji. Nie jest tak, że jeśli się zaprzecza określonym twierdzeniom czy postawom, to twierdzenia lub postawy przeciwne do kwestionowanych są poprawne. Podobnie przyjmując, że chrześcijaństwo tradycyjne jest odwzorowaniem myśli Chrystusa, wydajesz świadectwo, że nie rozumiesz myśli Chrystusa.
Chrześcijaństwo w wymiarze mistycznym, w swym głównym nurcie, jest okultystyczne skupione na Chrystusie. Mistycyzm chrześcijański jest o tyle mało sensowny, ponieważ oderwany od rzeczywistości i stwarza własne, sztuczne środowisko, najczęściej zakonne, które jest niedostępne dla każdego. Natomiast łączenie Jezusa ze zbawieniem ma fundamentalny sens, nawet w wymiarze jedynej drogi, ale tylko wówczas, kiedy się samemu i osobiście odkrywa uniwersalny i praktyczny wymiar nauczania Jezusa. Jeśli zaś ktoś próbuje dokonywać akademickich porównań nauczania Jezusa i innych religii czy też filozofii, do z pewnością dojdzie do różnych wniosków, prawie zawsze wniosków stricte teoretycznych i głęboko subiektywnych.
Nie rozpatruję buddyzmu, czy jakiejkolwiek innej religii pod kątem prawdziwej czy fałszywej wiary. W każdej są elementy prawdy i fałszu. Nie jestem buddystką, bo tamte klimaty sa mi obce i byłyby sztuczne, gdybym zaczęła praktyki jakiekolwiek. Nie przeszkadza mi to w czytaniu i czerpaniu prawd uniwersalnych, które są zawarte w KAŻDEJ religii, wierze. Także w chrześcijańskiej i nowszym islamie.
Uważam, że jest wręcz odwrotnie niż piszesz. Ponieważ nie zawężam nauk Jezusa jedynie do tych zawartych w kanonie PS, a umiem Jego nauczanie odnaleźć w wielu pismach i religiach, to może jednak rozumiem Jego Myśl. Te same prawdy głosili inni Wielcy. Uważam, że także zostali zesłani przez Najwyższego, w różnym czasie, w różnych miejscach. Jeśli porównasz nauki i wręcz dosłowne wypowiedzi a także myśli tych Nauczycieli, to dopiero zobaczysz, że Jezus nauczał tego samego. Dokładnie tego samego, co jest znane w całym świecie, w różnych religiach, głoszone przez różnych Nauczycieli.
Mistycy każdej religii głosili podobne wartości. Nawet jeśli część z nich żyła klasztornym życiem to często ich poglądy były dalekie od dogmatów. Raczej "obchodzili" dogmaty, bo tu liczy się bliskość z Bogiem, a nie reguły klasztorne.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: RN »

wuka pisze:
01 kwie 2021, 10:56
wybrana pisze:
31 mar 2021, 15:23
BoaDusiciel pisze:
31 mar 2021, 7:43


Ciekawe czy tworzenie duchów z prochu ziemi oraz z żebra jest łatwiejsze od tworzenia z niczego, czy trudniejsze :roll:
No i podstawowe pytanie - czy duch stworzony z ziemi lub żebra ma takie same właściwości jak duch stworzony z niczego, czy raczej nie ...
A jakie jeszcze pytanie zadasz, gdy to posłuchasz?🧐
https://youtu.be/ttM5ln1EmOs
Nie łudź się, nikt nie posłucha. Co najwyżej spojrzy na tytuł KANAŁU i skrytykuje lektora.
Ja posłuchałem tego do drugiej minuty z sekundami, kiedy to lektor oznajmił, że jego zdaniem starożytni otrzymali specjalną wiedzę od cywilizacji pozaziemskich .... .. no i podziękowałem. Muzyka jest tam bardzo dobra, uspokajająca.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Nieziem
Posty: 873
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: Nieziem »

nike pisze:
30 mar 2021, 22:38
Nieziem napisał/
Cztery spółgłoski, i w zależności jakie doda się samogłoski, może wyjść w tłumaczeniu słowo-imię 'zbawiciel' albo 'niszczyciel'.
Możesz cos więcej napisać o tym niszczycielu? Skąd on się wziął?
Iz.14.12-14 O, jakże spadłeś z nieba, ty, gwiazdo jasna, synu jutrzenki! Powalony jesteś na ziemię, pogromco narodów! (13) A przecież to ty mawiałeś w swoim sercu: Wstąpię na niebiosa, swój tron wyniosę ponad gwiazdy Boże i zasiądę na górze narad, na najdalszej północy. (14) Wstąpię na szczyty obłoków, zrównam się z Najwyższym.
Syn jutrzenki podjął się karkołomnego zadania zrównania z Najwyższym. Jakby to było w ogóle możliwe - zrównać się z Najwyższym. Zupełnie absurdalne to się wydaje. A jednak mamy taki zapis, i uważam, że nie jest przypadkowy. W jakim sensie mógł więc zrównać się z Najwyższym, i czy aby mu się nie udało.
Powszechnie się uważa, że jego zamiar się nie powiódł. Chciał się zrównać z Najwyższym, ale się zorientowano i zrzucono go z nieba. Uważam, że udało mu się to, co zamierzał, ale dokonał tego później, po tym zrzuceniu z nieba. Dokonał tego na ziemi. Oczywiście, nie faktycznie zrównał się z Najwyższym, ale sprawił tak okoliczności, że otrzymuje cześć i chwałę należną Najwyższemu.
W Pismach występuje tetragram około 7 tysięcy razy. Nie da się nie zauważyć, że postać opisywana tymi literami stanowi integralną część Pism.
Powszechnie się uważa, że występowanie tetragramu oznacza, że mowa jest o Bogu Najwyższym, Stwórcy, Ojcu Jezusa Chrystusa. Uważam, że wcale nie musi tego oznaczać. Jak na wstępie tego postu napisane, że w zależności jakie samogłoski doda się do spółgłosek tetragramu, można odczytać tetragram jako zbawiciel albo niszczyciel. Czyli można otrzymać opis postaci pozytywnej albo negatywnej. Przypowieść o kąkolu może być pomocna w zrozumieniu dlaczego tak jest. Pisma zawierają prawdę o Bogu i od Boga i kąkol czyli fałszywe insynuacje, impersonifikacje od syna Jutrzenki.
Mat.13.24-30 Podobne jest Królestwo Niebios do człowieka, który posiał dobre nasienie na swojej roli. (25) A kiedy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel i nasiał kąkolu między pszenicę, i odszedł. (26) A gdy zboże podrosło i wydało owoc, wtedy się pokazał i kąkol. (27) Przyszli więc słudzy gospodarza i powiedzieli mu: Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swojej roli? Skąd więc ma ona kąkol? (28) A on im rzekł: To nieprzyjaciel uczynił. A słudzy mówią do niego: Czy chcesz więc, abyśmy poszli i wybrali go? (29) A on odpowiada: Nie! Abyście czasem wybierając kąkol, nie powyrywali wraz z nim i pszenicy. (30) Pozwólcie obydwom róść razem aż do żniwa. A w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw kąkol i powiążcie go w snopki na spalenie, a pszenicę zwieźcie do mojej stodoły.
Nie uważam aby przypowieść miała tylko jedno znaczenie, i tylko do jednego rozważania nadawała się do odniesienia. Pisma są pożyteczne do wykrywania błędów dlatego ważne jest aby dobre ziarno razem z kąkolem sobie rosły. Prawda przy fałszu wyraźniej się rysuje.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: Henryk »

Nieziem pisze:
02 kwie 2021, 0:49
Syn jutrzenki podjął się karkołomnego zadania zrównania z Najwyższym.
Kim w takim razie był ten "Jutrzenka"?
dlatego ważne jest aby dobre ziarno razem z kąkolem sobie rosły.

A może ważniejszym było to, aby przypadkiem nie wyrwać pszenicy?
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
02 kwie 2021, 9:12
Nieziem pisze:
02 kwie 2021, 0:49
Syn jutrzenki podjął się karkołomnego zadania zrównania z Najwyższym.
Kim w takim razie był ten "Jutrzenka"?
Upadły anioł- wladca tego świata. Przejął dusze ludzkie przez zwiedzenie w swoje władanie.
Jezus gdy przyszedł, to zdemaskował to kłamstwo i zaświadczył prawdę.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: wuka »

RN pisze:
01 kwie 2021, 23:45
wuka pisze:
01 kwie 2021, 10:56
wybrana pisze:
31 mar 2021, 15:23

A jakie jeszcze pytanie zadasz, gdy to posłuchasz?🧐
https://youtu.be/ttM5ln1EmOs
Nie łudź się, nikt nie posłucha. Co najwyżej spojrzy na tytuł KANAŁU i skrytykuje lektora.
Ja posłuchałem tego do drugiej minuty z sekundami, kiedy to lektor oznajmił, że jego zdaniem starożytni otrzymali specjalną wiedzę od cywilizacji pozaziemskich .... .. no i podziękowałem. Muzyka jest tam bardzo dobra, uspokajająca.
I to jest to, o czym pisałam. Nazwa kanału, pierwsze zdanie, głos lektora, jakaś niepasująca informacja i...wyrzucamy dzieciaka z kąpielą. Ja też mam wiele innych poglądów w różnych kwestiach, ale z każdego materiału można coś dla siebie znaleźć. Tak samo dzieje się z książkami. Gdybym chciała po okładce lub słowie wstępnym oceniać treść, to pewnie poza "Elementarz" Falskiego bym nie czytała nic. :ello:

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
02 kwie 2021, 10:44
Upadły anioł- wladca tego świata. Przejął dusze ludzkie przez zwiedzenie w swoje władanie.
Ciepło, ciepło, a nawet gorąco. Nie byle anioł, ale trzeci po Bogu!
A "syn Jutrzenki"?
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
02 kwie 2021, 11:58
wybrana pisze:
02 kwie 2021, 10:44
Upadły anioł- wladca tego świata. Przejął dusze ludzkie przez zwiedzenie w swoje władanie.
Ciepło, ciepło, a nawet gorąco. Nie byle anioł, ale trzeci po Bogu!
A "syn Jutrzenki"?
I co z tego?
Ma on dla ciebie jakiejś szczególne znaczenie?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: BoaDusiciel »

Henryk pisze:
02 kwie 2021, 11:58
wybrana pisze:
02 kwie 2021, 10:44
Upadły anioł- wladca tego świata. Przejął dusze ludzkie przez zwiedzenie w swoje władanie.
Ciepło, ciepło, a nawet gorąco. Nie byle anioł, ale trzeci po Bogu!
A "syn Jutrzenki"?
Prawdopodobnie chodzi o syna Adama Jutrzenki:
http://adamjutrzenka.gby.pl/pf/
:mrgreen:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Nieziem
Posty: 873
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: Nieziem »

chryzolit pisze:
30 mar 2021, 14:37
Nieziem
Jan.3
14 A jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni7, tak potrzeba, by wywyższono7 Syna Człowieczego, 15 aby każdy, kto w Niego wierzy, miał życie wieczne8. 16 Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. 17 Albowiem Bóg nie posłał9 swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony

Czy to moje słowa,o pustyni.?
Czy brak czytania tak jak podaje zapis.? A potem,jakieś marudzenie.
Pozdrawiam.
Dla mnie ten fragment mówi o Jezusie, i zawiera odniesienie do pustyni. Jak widzę, dla Ciebie mówi o pustyni, i zawiera wstawkę o Jezusie. Czyżbyś uważał, że Najwyższy polecił Mojżeszowi w sprawie tego węża na pustyni? Albo, że przy innej okazji powiedział Mojżeszowi: ''Bierzcie barany i zarzynajcie je, żebyście byli dobrze wytrenowani, a jak poślę kiedyś syna, to go umiejętnie zabijecie''. Czy tak odczytujesz zapisy starych pism?
Najwyższy nie ma nic wspólnego z tym wężem i baranami. Pan Jezus ''wpisał się'' w treści tego Mojżeszowego kultu. Po to abyś nie chodził po pustyni, abyś nie patrzył już na węża, abyś już nie zabijał baranka.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: RN »

wuka pisze:
02 kwie 2021, 11:11
[

I to jest to, o czym pisałam. Nazwa kanału, pierwsze zdanie, głos lektora, jakaś niepasująca informacja i...wyrzucamy dzieciaka z kąpielą. Ja też mam wiele innych poglądów w różnych kwestiach, ale z każdego materiału można coś dla siebie znaleźć. Tak samo dzieje się z książkami. Gdybym chciała po okładce lub słowie wstępnym oceniać treść, to pewnie poza "Elementarz" Falskiego bym nie czytała nic. :ello:
Ja nie dysponuje taką ilością czasu, aby każdy tutaj wrzucany link z filmem oglądać do końca.
Nie ukrywam jednak, że jak ktoś sugeruje kontakty z cywilizacjami pozaziemskimi, to taka sugestia nie jest dla mnie pociągająca.
No, ale dobrze, lektor powiedział tylko, że to jest Jego przypuszczenie, a do tego ma przecież prawo.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: RM »

Nieziem pisze:Najwyższy nie ma nic wspólnego z tym wężem i baranami. Pan Jezus ''wpisał się'' w treści tego Mojżeszowego kultu. Po to abyś nie chodził po pustyni, abyś nie patrzył już na węża, abyś już nie zabijał baranka.
Dokładnie tak.

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: RM »

Wuka pisze:Nie przeszkadza mi to w czytaniu i czerpaniu prawd uniwersalnych, które są zawarte w KAŻDEJ religii, wierze. Także w chrześcijańskiej i nowszym islamie.
W żadnej religii nie ma prawd uniwersalnych. Tam są jedynie "cienie", hologramy prawd. Gdybyś czytała i czerpała owe prawdy uniwersalne z wielu różnych źródeł, to byłabyś w stanie te prawdy podawać dalej. Gdybyś je rozumiała, to byłabyś w stanie je wyjaśniać. Zajawki o teorii strun, czy odniesienia do mitologii Sumerów, to nie są żadne prawdy uniwersalne, tylko mniemanologia i to czysto teoretyczna, bez żadnego praktycznego zastosowania. Dostrzeż to, że treści, które zajmują Twój umysł, nie tylko nie mają w sobie nic z prawdy, ale też żadnego przełożenia na życie i myślenie człowieka. To jest tylko gdybanie.
A zapodany filmik, zawiera spore luki logiczne. Jeśli to mózg tworzy obrazy w postaci hologramów, które są płynnie uaktywniane na podstawie określonego spektrum promieniowania elektromagnetycznego pochłanianego przez receptory człowieka, to skąd w mózgu wzięła się baza danych, aby na podstawie tegoż promieniowania tworzyć niemal te same obrazy (hologramy) w umysłach różnych osób, patrzących na ten sam obraz zewnętrzny, czyli pochłaniających to samo (relatywnie to samo) widmo promieniowania?

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: Henryk »

Nieziem pisze:
02 kwie 2021, 14:44
Najwyższy nie ma nic wspólnego z tym wężem i baranami.
Dostałeś jakieś objawienia? :xhehe:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: chryzolit »

*Porównanie literackie - Jest to porównanie czegoś do czegoś np. uparty jak osioł. Wyrażenia za pomocą których porównujemy to: jak, jakby, jak gdyby, niby. Gdzie będą takie wyrazy tam porównanie
Nieziem
Jan.3
14 A jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni7, tak potrzeba, by wywyższono7 Syna Człowieczego, 15 aby każdy, kto w Niego wierzy, miał życie wieczne8. 16 Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. 17 Albowiem Bóg nie posłał9 swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony
Bez komentarza,wystarczy przeczytać słowa wypowiedziane przez Pana Jezusa i je zaakceptować.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Postacie”